Šią savaitę: ministro likimas, biudžeto svarstymas, nauja euro kupiūra

Publikuota: 2015-11-23
Saulius Skvernelis, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Saulius Skvernelis, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Bus laukiama, ką daryti su vidaus reikalų ministro atsistatydinimo pareiškimu, Seimas surengs pirmąjį kitų metų biudžeto svarstymą, Europos Parlamentas jau patvirtins 2016-ųjų Europos Sąjungos biudžetą, į apyvartą bus išleista nauja 20 eurų kupiūra, sostinės savivaldybė pristatys, kas po kelerių metų iškils vietoje buvusio „Lietuvos“ kino teatro.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė rengia pasitarimą su viešąjį saugumą užtikrinančių tarnybų vadovais, kuriame aptars, ko reikia imtis, kad būtų užtikrintas visuomenės saugumas ir deramas pareigūnų pasirengimas veikti nestandartinėse situacijose. Į susitikimą pakviesti policijos, pasieniečių, Viešojo saugumo tarnybos ir specialiųjų operacijų rinktinės „Aras“ vadovai. Bet prie pakviestųjų į prezidentūrą nepaminėtas Saulius Skvernelis, kuris paskelbė apie savo atsistatydinimą iš vidaus reikalų ministro posto po to, kai praėjusią savaitę Vilniuje buvo surengta gigantiška įtariamojo, iš policijos pagrobusio automatinį ginklą, sulaikymo operacija. Ministras iš pareigų paskelbė ketinąs pasitraukti dėl prezidentės jam asmeniškai išsakytos kritikos.

Tačiau premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė nematąs reikalo p. Skverneliui trauktis iš pareigų, todėl žadėjo jį perkalbėti ir įtikinti atsiimti pareiškimą. Tik vargu ar šią savaitę toks pokalbis tarp p. Butkevičiaus ir p. Skvernelio galėtų įvykti. Mat premjeras yra išvykęs visos savaitės trukmės vizito į Kiniją. Ministrų atsistatydinimus patvirtina prezidentas, bet tam būtinas ir Vyriausybės vadovo sutikimas – oficialus teikimas atleisti ministrą. Prezidentė kol kas nekomentavo kiek daugiau nei metus Vidaus reikalų ministerijos vadovu dirbusio p. Skvernelio noro atsistatydinti, teigdama, kad tai padarys tik gavusi premjero teikimą dėl šio pareigūno atleidimo.

Tuo metu p. Butkevičius Kinijoje dalyvaus šios šalies ir Vidurio bei Rytų Europos („Kinija+16“) vyriausybių vadovų susitikime. Jo dalyviai Pekine bendraus su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu. Numatomas ir dvišalis Lietuvos bei Kinijos premjerų susitikimas. Be to, p. Butkevičius vizito metu atidarys Lietuvos ir Kinijos verslo forumą, aplankys Šanchajaus bei Sudžou miestus. Vyriausybė pranešė, kad per pastaruosius kelerius metus Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo keturis kartus, tolesnė Lietuvos eksporto į Kiniją plėtra yra vienas iš Vyriausybės veiklos prioritetų. Tikimasi, kad kitąmet kinus pasieks lietuviška žemės ūkio produkcija. Susitarimas dėl jos įleidimo į Kinijos rinką buvo pasirašytas tik prieš kelias dienas.

Briuselyje rengiamame euro zonos valstybių finansų ministrus vienijančios Euro grupės posėdyje Europos Komisija pristatys euro zonos šalių 2016 m. biudžetų projektų vertinimą ir ekonomikos augimo perspektyvas. Lietuvos biudžeto projektui Europos Komisija neturėjo būtinai įgyvendintinų pastabų, bet kartu išreiškė nuogąstavimų, kad kai kurie planai dėl pajamų surinkimo gali būti sunkiai įgyvendinti, kas priverstų daugiau skolintis. Lietuvos valdžios atstovai nuolat kartoja, kad kitų metų biudžeto projektas yra realistiškas ir bus įgyvendintas.

Apie kitų metų biudžetą bus kalbama ir Seime. Parlamento plenariniame posėdyje rengiamas pirmasis 2016 m. biudžeto projekto svarstymas. Seimo komitetai ir pavieniai parlamentarai yra pateikę pasiūlymų kitąmet išlaidas įvairioms sritims padidinti maždaug 0,5 mlrd. Eur. Visi šie pasiūlymai tuojau po biudžeto pirmojo svarstymo Seime keliaus į Vyriausybę, kuri turės juos įvertinti. Gruodžio pradžioje biudžeto projektas su Vyriausybės pastabomis turėtų grįžti į Seimą, o to mėnesio viduryje parlamentarai jau turėtų balsuoti dėl svarbiausiojo kitų metų finansinio dokumento priėmimo.

Seimas šią savaitę taip pat turėtų balsuoti dėl dalies politikų prieštaringai sutikto pasiūlymo Laisvės premiją skirti buvusiam faktiniam nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovui Vytautui Landsbergiui. Be to, parlamentarai svarstys pasiūlymus dėl akcizo dujoms įvedimo ir dėl teisės parinkti generalinio prokuroro kandidatūrą atėmimo iš prezidento bei tokios teisės perdavimo Vyriausybei.

Į apyvartą euro zonoje bus išleistas naujas 20 eurų banknotas iš serijos „Europa“. Šioje serijoje per pastaruosius trejus metus jau buvo išleisti nauji 5 ir 10 eurų banknotai. Papildomomis, šiuolaikinėmis apsaugos priemonėmis aprūpintos serijos „Europa“ kupiūros apyvartoje pamažu pakeis anksčiau išleistus banknotus. Serija „Europa“ sukurta atnaujinus ir patobulinus banknotų apsaugos priemones, siekiant iki minimumo sumažinti banknotų padirbimo galimybes.

Apie neskaidrias lėšų dalybas šalies sporte prabilęs Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Edis Urbanavičius gali būti nušalintas nuo Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo (KKSRF) pirmininko pareigų. Apie 6 mln. Eur kasmet paskirstančią KKSRF tarybą perkirto barikados, kurių vienoje pusėje atsidūrė jos pirmininko pareigose esantis p. Urbanavičius, kitoje – likę keturi nariai. Konfliktas tarp KKSRF tarybos narių kilo dėl p. Urbanavičiaus pasiūlymo viešinti projektų, kuriems skiriamos fondo lėšos, turinį. Likę tarybos nariai šiai minčiai nepritarė, todėl žada neeiliniame KKSRF tarybos posėdyje kelti klausimą dėl pirmininko atleidimo.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as ketina susitikti su Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos prezidentais Baracku Obama bei Vladimiru Putinu aptarti kovą su teroristine „Islamo valstybe“. Raginimai suvienyti jėgas sustiprėjo po išpuolių Paryžiuje, per kuriuos žuvo 130 žmonių.

Diskusiją dėl išpuolių Paryžiuje ir kovos su terorizmu rengia ir į sesiją susirinkę Europos Parlamento (EP) nariai. Diskusijoje dalyvaus ir Jeanas-Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos vadovas. Po diskusijos numatoma priimti Europarlamento rezoliuciją, nagrinėjančią Europos Sąjungos piliečių radikalėjimą ir verbavimą į teroristines organizacijas. Operatyvus neteisėto turinio internete, kuris kursto smurtinį ekstremizmą, pašalinimas, bendruomenės narių perspėjimo apie asmens radikalėjimą sistemos sukūrimas, „užsienio kovotojų“ Europoje stebėsena – tai tik dalis rekomendacijų, kurias ketinama išdėstyti europarlamentarų rezoliucijoje.

EP taip pat tvirtins 2016 m. ES biudžeto projektą, pasiūlys būdus, kaip užkirsti kelią pelno mokesčio slėpimui, atnaujins draudimo tarpininkavimo taisykles, aptars pirmąjį pranešimą apie ES kuriamą Energetikos sąjungą.

Įvyks „Verslo žinių“ organizuojama konferencija „Tarptautinės mokesčių sistemos reforma 2016: ką privalo žinoti Lietuvos verslas“.

Vilniaus savivaldybė pristatys projektą, kurį įgyvendinus 2019 m. vietoje buvusio „Lietuvos“ kino teatro iškils Modernaus meno centro muziejaus pastatas. Jame bus demonstruojama modernaus ir šiuolaikinio vaizduojamojo meno kolekcija, apimanti laikotarpį nuo 1960 metų ligi šių dienų.

Lietuva iškilmingai paminės savo Kariuomenės dieną.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pretendentų į prezidentus sąraše – vis dar tik kontūrai Premium

Nors iki prezidento rinkimų liko mažiau kaip pusmetis, o šių rinkimų politinė kampanija jau yra prasidėjusi,...

Verslo aplinka
2018.11.20
Baltųjų rūmų spaudos konferencijos: vieno klausimo taisyklė 1

Baltieji rūmai atstatė CNN žurnalisto Jimo Acostos spaudos leidimą, tačiau skelbia naujas taisykles,...

Rinkodara
2018.11.20
Baltieji rūmai dar kartą taikosi į CNN žurnalisto teises

Nors JAV federalinis teismas penktadienį nurodė Baltiesiems rūmams atstatyti CNN žurnalisto Jimo Acostos...

Rinkodara
2018.11.20
Lietuvos kaimynes gniuždo vyriausybinės krizės Premium

Rudens pradžioje įvykę parlamento rinkimai Švedijoje ir Latvijoje ilgam įklampino šias dvi Lietuvos kaimynes...

Verslo aplinka
2018.11.19
EP rinkimai: kuo mažesnis aktyvumas, tuo didesnis šansas radikalams Premium 7

Iššūkių Europos Sąjungos integracijai per pastaruosius kelerius metus tik daugėjo – „Brexit“, migracijos...

Verslo aplinka
2018.11.18
Švietimas: kas daugiau ilsisi – mokytojas ar korepetitorius Premium

Kai Elžbieta Banytė nuėjo į polikliniką, medikams buvo sunku paimti jos kraujo mėginį. Kraujas nebėgo, nes...

Verslo klasė
2018.11.18
Konservatoriai ragina stabdyti mokesčių reformą 20

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ragina skelbti šių metų birželį patvirtintos...

Verslo aplinka
2018.11.17
Konservatoriai kandidate į prezidentus patvirtino I. Šimonytę 17

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šeštadienį tarybos posėdyje Vilniuje kandidate į...

Verslo aplinka
2018.11.17
Miškingose savivaldybėse leista kirsti medžius ir statyti namus 11

Kelios didesnio miškingumo Lietuvos savivaldybės bus atleistos nuo didesnių kompensacijų valstybei už...

Verslo aplinka
2018.11.15
Seimas imasi Konstitucijos pataisos dėl LRT valdymo

Maždaug po pusmečio Seimas žada pirmą kartą balsuoti dėl valdančiųjų valstiečių-žaliųjų lyderio pasiūlytos...

Verslo aplinka
2018.11.15
Valstybės šimtmečio ir popiežiaus vizito proga paskelbta amnestija 1

Kitąmet bemaž pora šimtų nuteistųjų bus išleisti iš laisvės atėmimo vietų, dar daugiau kaip dviem...

Verslo aplinka
2018.11.15
Valdantieji užtikrino socialdarbiečių finansavimą nuo kitų metų 3

Valdantieji sugebėjo užtikrinti pakankamą balsų daugumą Seime, kad būtų patvirtintos įstatymų pataisos,...

Verslo aplinka
2018.11.15
Vyriausybė: Druskininkuose nebus įvedamas tiesioginis valdymas

Nors pagal galiojančius įstatymus Druskininkų savivaldybėje jau daugiau kaip prieš metus turėjo būti įvestas...

Verslo aplinka
2018.11.14
Jungia Kainų komisiją su Energetikos inspekcija

Nuo kitų metų liepos Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) bus sujungta su Valstybine...

Verslo aplinka
2018.11.14
Seimo nariai siūlo biudžetą išpūsti trečdaliu milijardo Premium 2

Seimo komitetai ir pavieniai parlamentarai siūlo kitų metų biudžeto išlaidas didinti 0,35 mlrd. Eur, t. y.

Verslo aplinka
2018.11.14
STT: viešuosiuose pirkimuose dažnai laimi ligoninių rėmėjai

Lietuvos ligoninių viešuosius pirkimus neretai laimi įmonės, suteikusios paramą toms medicinos įstaigoms arba...

Verslo aplinka
2018.11.14
Žada sutrumpinti bankroto procedūrą 1

Pertvarkius juridinių asmenų nemokumo sistemą maždaug trečdaliu sutrumpėtų bankroto procedūros laikotarpis.

Verslo aplinka
2018.11.13
Už 2016-aisiais padarytus pažeidimus iš LSDP atimta biudžeto dotacija 5

Dabar jau opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pripažinta padariusi šiurkščius rinkimų...

Verslo aplinka
2018.11.13
Valdžios pusiaukelė: rašomas atsargiai teigiamas pažymys Premium

Dveji šio Seimo ir Vyriausybės darbo metai parodė, kad valdžia iš esmės vykdo užsibrėžtus tikslus, tačiau...

Verslo aplinka
2018.11.13
Neblogus Vyriausybės planus temdo skandalai ir kompetencijos trūkumas Premium

Dabartinė valdančioji dauguma iš esmės geba užtikrinti pakankamą paramą savo Vyriausybei ir tikriausiai...

Verslo aplinka
2018.11.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau