Amerikiečiai patys išlaikys savo karius Lietuvoje

Publikuota: 2015-11-18
Clydell Kinchen (JAV gynybos departamento) nuotr.
svg svg
Clydell Kinchen (JAV gynybos departamento) nuotr.

Jungtinės Amerikos Valstijos oficialiai patvirtina savo pasirengimą parduoti Lietuvai kelias dešimtis pėstininkų kovos mašinų „Stryker“, taip pat informuoja, kad JAV finansiškai išlaikys savo karius bei techniką, dislokuojamą Lietuvoje.

Apie tai JAV gynybos sekretoriumi Ashtonas Carteris pranešė Vašingtone susitikęs su čia atvykusiu Lietuvos krašto apsaugos ministru Juozu Oleku.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, susitikime gynybos sekretorius patvirtino ilgalaikius JAV karinio buvimo Lietuvoje ir regione planus. „Esame tikri, kad tęsiamas Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos finansavimas leis JAV išlaikyti pajėgas ir planuojamą dislokuoti ginkluotę ir toliau stiprinti mūsų buvimą Lietuvoje“, – pranešime cituojamas p. Carteris.

Ponas Olekas jį informavo apie Lietuvos politinę valią ir visuomenės paramą gynybos stiprinimui, kas leis per ateinančius kelerius metus pasiekti 2% bendrojo vidaus produkto skyrimo krašto apsaugos sistemai. Be to, pasak ministro, tai leis tęsti kryptingą Lietuvos kariuomenės modernizacijos programą ir užpildyti kariuomenės vienetus motyvuotais ir valstybės gynybai pasirengusiais kariais – šauktiniais savanoriais.

JAV gynybos sekretorius išreiškė paramą Lietuvos kariuomenės pajėgumų modernizacijos programai ir ypač pastangoms stiprinti kariuomenės kovinę galią, įsigyjant pėstininkų kovos mašinas. Ponas Carteris patvirtino JAV pasiūlymą dėl pėstininkų kovos mašinų. „Esame pasirengę modernizuoti esamas JAV pėstininkų kovos mašinas „Stryker“ ir jas parduoti Lietuvai. Suprantame Lietuvos poreikį šias kovos mašinas turėti kaip įmanoma anksčiau ir atsakysime į jį, pateikdami detalų pasiūlymą dėl dabar turimų kovosi mašinų „Stryker“ atgabenimo į Lietuvą jau kitais metais“, – teigė jis.

Sekretorius taip pat patvirtino visapusiškai remiantis Lietuvos pastangas siekti regioninės vidutinio nuotolio gynybos sistemų architektūros ir galimo bendro projekto ateityje: „Tai būtų efektyviausias būdas užtikrinti kritinio pajėgumo trūkumą regione.“

Susitikime teigiamai įvertinti Lietuvos įsipareigojimai Afganistane, įskaitant tolesnį karių buvimą šioje šalyje. Ponas Olekas patikino, kad Lietuva supranta pajėgų išlaikymo Afganistane svarbą ir Seimui pritarus būtų pasirengusi stiprinti savo buvimą šioje neramumų draskomoje šalyje.

Pasak pranešimo, krašto apsaugos ministras ir gynybos sekretorius taip pat aptarė bendros paramos Ukrainai svarbą ir prioritetus. „Vertiname JAV suteiktą galimybę dirbti kartu su JAV, Kanada ir Jungtine Karalyste teikiant Ukrainai paramą gynybos reformų srityje“, – pabrėžė p. Olekas.

Krašto apsaugos ministras ir jį lydinti delegacija taip pat susitiko su JAV Sausumos pajėgų vadu generolu Marku Milley ir JAV Nacionalinės gvardijos biuro vadu generolu Franku J. Grassu. Susitikimuose buvo aptarta saugumo situacija, Lietuvos interesas ir toliau stiprinti bendradarbiavimą su Pensilvanijos nacionaline gvardija, ją labiau įtraukiant į JAV vykdomas NATO sutartas saugumo užtikrinimo priemones.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus