Šią savaitę: Paryžiaus atgarsiai, biudžeto įvertinimas, laivininkystės likimas

Publikuota: 2015-11-16
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Pasaulis ieško, ko imtis, siekiant išvengti tokio masto teroristinių išpuolių kokie tik ką įvyko Paryžiuje, Valstybės kontrolė pateiks kitų metų biudžeto projekto įvertinimą, Seimas priims išmaniąją mokesčių sistemą įteisinantį įstatymą, numatoma paskelbti, ką daryti su finansinėje duobėje atsidūrusia laivininkyste, bus išrinktas naujasis Telšių meras.

Toliau tiriant praėjusio savaitgalio teroro aktus Paryžiuje, nusinešusius daugiau kaip 120 gyvybių, pasaulio bendruomenė ne tik pagerbia šių įvykių aukas, bet ir tariasi, kaip ateityje užkirsti kelią panašioms teroristų atakoms.

Visoje Europoje bus simboline tylos minute pagerbtos teroristinių išpuolių aukos. Toks pagerbimas numatomas ir Lietuvoje. Į Paryžių dalyvauti UNESCO lyderių forume atvyks Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji Prancūzijos sostinėje taip pat pagerbs teroro išpuolio aukas.

Lietuvos Vyriausybė surengs premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujamą pasitarimą, kuriame dalyvaus vidaus reikalų ministras ir Valstybės saugumo departamento vadovas. Pasitarimas skirtas išanalizuoti saugumo situaciją Lietuvoje po teroro aktų Paryžiuje. Pasitarime bus kalbama apie tai, kaip prisidėti prie kovos su terorizmu, įvardyti konkrečius neatidėliotinus žingsnius saugumui užtikrinti. Taip pat bus aptariamas pabėgėlių perkėlimo klausimas, kuris po teroro išpuolių tapo dar jautresnis.

Turkijos Antalijoje posėdžiauja pasaulio 20-ties galingiausių ir didžiausių valstybių lyderiai, tarp jų ir Jungtinių Amerikos Valstijų bei Rusijos prezidentai Barackas Obama ir Vladimiras Putinas. Šiame susitikime, į kurį dėl įvykių Paryžiuje neatvyko Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as, be kita ko kalbama ir apie tai, ką daryti kovojant su terorizmu.

Gali būti, kad teroristinių išpuolių Paryžiuje pasekmės turės įtakos prasidedančioms Europos Komisijos deryboms su Jungtine Karalyste dėl britų reikalavimų reformuoti Europos Sąjungą. Tarp tokių reikalavimų yra ir britų pasiūlymai nustatyti griežtesnį darbo jėgos laisvo judėjimo apribojimą. Derybos rengiamos Londonui planuojant iki 2017 m. pabaigos surengti referendumą dėl Didžiosios Britanijos galimo išstojimo iš ES.

Valstybės kontrolė pateiks Seimui 2016 m. biudžeto projekto vertinimo išvadą. Vykdydama biudžeto politikos kontrolės institucijos funkcijas, Valstybės kontrolė kasmet iki lapkričio 30 d. rengia, teikia Seimui ir viešai skelbia išvadą dėl Lietuvos biudžeto plano projekto.

Kitų metų biudžeto projektą svarstys Seimo Biudžeto ir finansų komitetas bei kai kurie kiti parlamentiniai komitetai. O Rimantas Šadžius, finansų ministras, biudžetą pristatys Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamame konsultaciniame posėdyje. Ministras ne tik pristatys biudžetą, bet ir atsakys į pramonininkų klausimus apie parengtąjį projektą.

Seimas priims Mokesčių administravimo įstatymo pataisas dėl išmaniosios mokesčių sistemos įvedimo, kuri be kita ko numatys prievolę iš anksto pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai važtaraščius bei elektroniniu būdu registruoti pridėtinės vertės mokesčio sąskaitas faktūras. Seimas taip pat svarstys įstatymus dėl indėlių bankuose draudžiamosios sumos padidinimo iki 300.000 Eur bei Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo projektas dėl šio terminalo išlaikymo naujojo modelio, įpareigojant visus rinkos dalyvius pasidalinti terminalo infrastruktūros išlaikymo kaštus.

Numatoma pasirašyti paskutinę sutartį dėl smarkiai, bent kelerius metus vėluojančios uždarytosios Ignalinos atominės elektrinės laikinosios kuro saugyklos statybų ir atidavimo eksploatacijon.

Su finansiniais sunkumais susiduriančios įmonės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ stambiausia akcijų turėtoja – valstybės kontroliuojama akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ – ir stambiausias jos kreditorius SEB bankas žada paskelbti veiksmų planą dėl laivininkystės likimo. Neatmetama ir bankroto galimybė.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur su šios šalies pareigūnais aptars Vašingtono pasiūlymą Lietuvai įsigyti pėstininkų gabenimo mašinas „Stryker“. JAV Valstybės departamentas lapkričio pradžioje pritarė 84 pėstininkų gabenimo mašinų „Stryker“ su 30 mm pabūklu pardavimui už 550 mln. Eur. Lietuva teigia toliau analizuojanti visus 10 pasiūlymų dėl pėstininkų kovos mašinų pardavimo šalies kariuomenei. Grįžęs į Lietuvą p. Olekas turėtų šaukti Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų tarybą, kuri prioritetų tvarka sudėlios pateiktus pasiūlymus. Tai padarius, bus šaukiama Valstybės gynimo taryba, kuri nuspręs, ar sudarant tarpvyriausybinę sutartį, ar perkant iš verslo bendrovių, ar prisijungiant prie tarptautinės programos bus įsigyjamos pėstininkų kovos mašinos.

Lietuvos Aukščiausiasis teismas paskelbs sprendimą dėl bankrutavusio banko „Snoras“ sertifikatų ir obligacijų turėtojų teisių. Įvyks „Achemos grupės“ akcininkų susirinkimas. Ūkio ministerija surengs Verslo dienos apdovanojimus. DNB grupės ekonomistai surengs konferenciją „Pasaulio ekonominis augimas rizikos gniaužtuose. Kaip atsilaikyti Baltijos šalims?“. Lietuvos bankų asociacija organizuoja apvalaus stalo diskusiją „Nemokumo teisinės aplinkos tobulinimo perspektyvos“. Bus surengta kasmetinė Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF.

Įvyks „Verslo žinių“ rengiama metinė pardavimo vadovų konferencija „Pardavimai 2016: kaip užtikrinti pergalingus rezultatus?“.

Telšių rajone bus surengtas mero rinkimų antrasis turas. Į jį per lapkričio 8 d. įvykusį balsavimą pateko socialdemokratas Saulius Urbonas ir Darbo partijos atstovas Petras Kuizinas. Vienas jų, gavęs daugiau balsų, antrame ture bus išrinktas Telšių meru.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau