Portugalijos vyriausybę nugriovė socialistai

Publikuota: 2015-11-11
Pedro Passos Coelho, šalies premjero 2011-2015 m., mažumos vyriausybei pavyko išsilaikyti vos 11 dienų. „Reuters“ / „Scanpix“ nuotr.
Pedro Passos Coelho, šalies premjero 2011-2015 m., mažumos vyriausybei pavyko išsilaikyti vos 11 dienų. „Reuters“ / „Scanpix“ nuotr.
 

Taupymo priemones remianti Portugalijos vyriausybė priversta atsistatydinti. Jos vieton veikiausiai stos socialistų koalicija, siūlanti švelninti taupymo politiką.

Spalio mėnesį parlamento rinkimus Portugalijoje laimėjo skausmingą taupymo politiką pastaruosius ketverius metus vykdžiusi centro dešinės koalicija.

Pedro Passoso Coelho, šalies premjero, Socialdemokratų partijai ir mažesnei jos partnerei Liaudies partijai rinkimų metu nepavyko užsitikrinti daugumos. Bendras darinys, pavadintas „Pirmyn Portugalija“, laimėjo 107 vietas 230 vietų parlamente.

Tikėtasi, kad mažumos vyriausybei pavyks sėkmingai valdyti šalį. Bet jos gyvavimas – trumpiausias šalies istorijoje.

infogr.am::infogram_0_portugalijos_bvp_pokytis

Nepasitikėjimas

Antradienį vėlai vakare Socialistų partija, per rinkimus laimėjusi 86 vietas, kartu su Kairiuoju bloku ir Komunistų partija nubalsavo (123 balsais iš 230) prieš p. Coelho siūlomą veiklos programą.

Tai prilygsta nepasitikėjimui vyriausybe, todėl premjeras priverstas trauktis. Manoma, kad šalies prezidentas dar šią savaitę pasiūlys vyriausybę formuoti socialistų lyderiui Antonio Costai.

Pagal šalies konstituciją, prezidentas negali skelbti priešlaikinių rinkimų praėjus mažiau negu 6 mėnesiams nuo paskutinių rinkimų.

infogr.am::infogram_0_portugalijos_skola_ir_biudzeto_deficitas

Taupys, bet mažiau

Išsyk po rinkimų Socialistų partija nurodė, kad į koaliciją su radikaliomis opozicinėmis jėgomis eis tik tokiu atveju, jeigu pastarosios pritars jos programai.

Socialistų lyderiai pabrėžia, kad jie neketina laužyti ES taisyklių ar neatiduoti paskolų. Portugalija tik pernai grįžo į tarptautines rinkas bei buvo baigta jos gelbėjimo programa, atsiėjusi 78 mlrd. USD.

Vis dėlto p. Costa ketina koreguoti taupymo politiką. Fiskalinių tikslų žadama laikytis, tačiau pabrėžiama, kad apie 3% siekiantis biudžeto deficitas iki 2019 m. bus sumažintas iki 1,5%, o ne 0,2%, kaip planavo p. Coelho vyriausybė. Tam dar turės pritarti Europos Komisija.

Taip pat ketinama pamažu didinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus ir mažinti mokesčius mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau