Pasieniečių vadovybė: Lazdijų rinktinės pertvarka – būtina

Publikuota: 2015-11-11
Valentinas Novikovas, VSAT vado pavaduotojas, šiuo metu laikinai tarnybos vadą pavaduojantis pulkininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Valentinas Novikovas, VSAT vado pavaduotojas, šiuo metu laikinai tarnybos vadą pavaduojantis pulkininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vyriausybės patvirtintas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės reorganizavimas nesusilpnins pasienio apsaugos ar šalies nacionalinio saugumo, bet padės efektyviau valdyti visą sistemą ir sutaupyti ne vieną šimtą tūkstančių eurų, tikina VSAT vadovybė. Pasak jos atstovų, visiems reorganizuojamos rinktinės darbuotojams bus suteikta galimybė likti sistemoje.

Trečiadienį Vyriausybė posėdyje be didesnių diskusijų pritarta Sauliaus Skvernelio, vidaus reikalų ministro, pateiktam pasiūlymui dėl jo ministerijai pavaldžios VSAT pertvarkos. Vienas daugiausiai ginčų keliančių šios pertvarkos klausimų – Lazdijų rinktinės, atsakingos už pasienio su Lenkija, reorganizavimas. Šios rinktinės administracinis padalinys turėtų būti panaikintas, o visos jo teisės ir pareigos bus perduotos Pagėgių ir Varėnos rinktinėms.

VSAT vado pavaduotojas, šiuo metu laikinai tarnybos vadą pavaduojantis pulkininkas Valentinas Novikovas trečiadienį sakė, kad „nepagrįsti viešojoje erdvėje pasigirstantys būgštavimai, jog šios rinktinės reorganizacija susilpnins valstybės sienos apsaugą ar šalies nacionalinį saugumą“. „Siena su Lenkija yra vidinė Šengeno erdvės siena, todėl pokyčiai, siekiant efektyvinti sistemos valdymą, yra faktiškai neišvengiami“, – teigė jis.

„Lazdijų rinktinės reorganizavimas – tai tik užkardas administruojančios struktūros, kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo padalinių pertvarkymas. Tiesiogiai išorinę valstybės sieną saugančių ir vidinę sieną kontroliuojančių padalinių, t. y. užkardų, veikloje jokių esminių pakeitimų nebus vykdoma. Pasikeis tik šių padalinių pavaldumas. Tai reiškia, kad konkrečiai užkardos nebus naikinamos ir ten dirbantys pasieniečiai nebus atleidžiami. Bus reorganizuojami tik administraciniai padaliniai“, – kalbėjo p. Novikovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad neplanuojama atsisakyti nė vienos šiuo metu Lazdijų rinktinės vykdomos funkcijos: „Perdavus visas Lazdijų rinktinės teises ir pareigas Pagėgių ir Varėnos rinktinėms, administracinėms funkcijoms vykdyti reikės mažiau pareigybių, nes teises ir pareigas perėmusios rinktinės jau turi savo administracinius padalinius, jų vadovus ir kitų pareigybių tarnautojus.“

Skaičiuojama, kad įvykdžius tokią pertvarką išaugs Pagėgių ir Varėnos rinktinių administracinių padalinių darbo krūvis, todėl planuojama juose papildomai įsteigti 33 iš valstybės biudžeto išlaikomas ir 4 iš Europos Sąjungos Specialiosios tranzito schemos (STS) lėšų išlaikomas pareigybes. Įsteigus šias pareigybes bus galima panaikinti dabartines 88 iš valstybės biudžeto ir 4 iš STS išlaikomas Lazdijų rinktinės pareigybes.

„Šis steigiamų ir naikinamų pareigybių skaičiaus skirtumas – 55 pareigybės – sudarys sąlygas pasiekti didelį reorganizacijos finansinį efektą. 55 pareigybių panaikinimas leis per metus sutaupyti apie 675.000 Eur darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms“, – sakė p. Novikovas.

Jis teigė suprantąs VSAT rinktinės darbuotojų, kurie dėl reorganizavimo gali netekti darbo, nuogąstavimus. „Bet visiems šiems darbuotojams bus pateikti siūlymai eiti kitas pareigas dabartinės Lazdijų rinktinės ir kitose užkardose, Pagėgių ir Varėnos rinktinės bei kituose VSAT struktūriniuose padaliniuose“, – pastebėjo VSAT vado pavaduotojas.

„Dėl tokių pokyčių veikla saugant valstybės sieną nenukentės, o sutaupytos lėšos bus skiriamos motyvuoti pasieniečius, didinti jų darbo užmokestį, gerinti tarnybos sąlygas“, – pridūrė jis.

Vyriausybei trečiadienio posėdyje patvirtinus Lazdijų rinktinės pertvarką, ji bus įgyvendinta nuo 2016 m. balandžio 1 d.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiomis dienomis skeptiškai atsiliepė apie numatomą pertvarką: „Jau dabar matyti, kad per Lenkiją ir kartais Latviją į Lietuvą atvyksta nelegalai, todėl laikina arba fragmentiška patikra tarp Lenkijos ir Lietuvos bei Lietuvos ir Latvijos ilgainiui gali būti būtina. Padarius numatomą reformą, kainuotų daug brangiau atstatyti patikrą, nei bus deklaruojamas sutaupymas. Iš esmės neprieštaraudama Vidaus reikalų ministerijos norams optimizuoti tarnybą VSAT, konkrečiai šioje situacijoje neskubėčiau su reforma.“

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau