Šią savaitę: alkoholis degalinėse, Darbo biržos vadovas, Graikijos reformos

Publikuota: 2015-11-09
Degalinės parduotuvė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Degalinės parduotuvė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Politikai apsispręs, ar atidėti draudimo pardavinėti alkoholį degalinėse įsigaliojimą, bus pradėta ieškoti naujo Darbo biržos vadovo, Lietuvoje pirmąsyk apsilankys Kosovo premjeras, specialistai kalbės apie spaudos pramonės ateitį.

Seimo posėdyje planuojama svarstyti, ar pritarti grupės parlamentarų pasiūlymui trejiems metams – iki 2019-ųjų – atidėti nuo šios sausio 1-osios turintį įsigalioti draudimą degalinių parduotuvėse prekiauti alkoholiniais gėrimais. Įstatymas dėl tokio draudimo įsigaliojimo nuo 2016 m. buvo priimtas dar prieš ketverius metus, tačiau tik dabar degalinių atstovai ėmė mušti pavojaus varpais dėl esą neteisingo sprendimo. Vyriausybė ir Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlo atmesti grupės politikų siūlymą atidėti draudimo įsigaliojimą, tvirtindami, kad degalinės turėjo pakankamai laiko jam pasirengti.

Seimo nariai turėtų balsuoti dėl pataisų Mokslo ir studijų įstatyme, kuriomis be kita ko numatoma nustatyti, kad gerai besimokančiu aukštosios mokyklos studentu laikomas tas, kurio mokslų vidurkis yra įvertintas septintuku.

Parlamentas taip pat turėtų svarstyti dar kelis aktualius klausimus – dėl įpareigojimo visiems energetinės sistemos dalyviams mokėti Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo dedamąją, dėl dujų akcizo įvedimo, kas truputį kilstelės šildymo kainas, dėl įpareigojimo vežėjams operatyviai tiekti Valstybinei mokesčio inspekcijai elektroninius važtaraščius, dėl nustatymo, kad ir kitąmet bazinė politikų, teisėjų ir valdininkų alga išlieka nepakitusi – 130,5 Eur, dėl vasaros laiko taikymo Lietuvoje nutraukimo.

Vyriausybės uždarame pasitarime bus kalbama apie numatomas Seimui pasiūlyti Miškų įstatymo pataisas. Be kita ko gali būti apsispręsta iš įstatymo išimti praėjusį pavasarį politikų nustatytą konkretų Lietuvoje esančių miškų urėdijų skaičių – 42.

Baigėsi ilgamečio Darbo biržos vadovo Vido Šlekaičio kadencija. Laikinai biržai vadovaus direktoriaus pavaduotojas Alvydas Puodžiukas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbs konkursą užimti Darbo biržos vadovo vietą, jame galės dalyvauti ir buvę vadovai.

Premjeras Algirdas Butkevičius pabendraus su pirmą kartą į Lietuvą su oficialiu vizitu atvykusiu Kosovo vyriausybės vadovu Isa Mustafa, taip pat priims Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovus, vėl kalbės su jais apie galimybes Lietuvoje leisti turėti dvigubą pilietybę.

Finansų ministras Rimantas Šadžius susitiks su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) viceprezidente ir vyriausiąja rizikos politikos pareigūne Betsy Nelson bei ERPB direktore Vidurio Europos, Pietryčių Europos ir Baltijos šalims Sylvia Gansser-Potts. Susitikime numatyta aptarti Lietuvos ekonominę situaciją, bendradarbiavimo su ERPB perspektyvas.

Euro zonos šalių finansų ministrai svarstys situaciją dėl Graikijos ekonominių reformų eigos, taip pat praėjusią savaitę Europos Komisijos paskelbtos 2015 m. rudens ekonominės prognozės, infliacijos ir euro kurso pokyčių. Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų taryboje ECOFIN planuojama aptarti su Europos Komisijos Kapitalo rinkų sąjungos kūrimo veiksmų planu susijusius klausimus, posėdyje bus pristatyta esama situacija dėl Bankų sąjungos įgyvendinimo, numatyta diskutuoti dėl Bendrojo pertvarkymo fondo laikinojo finansavimo. Beje, Lietuvos Seimas turėtų svarstyti šio fondo įsteigimo sutarties ratifikavimą.

Užsienio reikalų ministerijai rekomendavus nutraukti skrydžius iš Lietuvos į Egipto kurortą Šarm el Šeichą, visus ten esančius Lietuvos turistus bendrovė „Small Planet Airlines“ žada parskraidinti iki šios savaitės vidurio.

Vilniaus savivaldybės taryba svarstys dėl nepriklausomų ekspertų darbo grupės pateikto pasiūlymo dalį komercinę veiklą vykdančių savivaldybės kontroliuojamų įmonių „paleisti“ į atviruosius viešuosius pirkimus. Jeigu su tuo bus sutikta, Vilniuje gali ilgainiui atsirasti bent dalis viešojo transporto maršrutų, kuriuos aptarnaus privatūs vežėjai, arba privačių bendrovių, tvarkančių gatves.

Vyriausybės rūmuose įvyks Spaudos pramonės apdovanojimai 2015. Tokie apdovanojimai bus įteikti spaudos pramonės įmonėms ir geriausiems būsimiems spaudos pramonės specialistams. Be to, bus skaitomi pranešimai apie tai, su kokiais iššūkiais ir kliūtimis susiduria spaudos pramonė, apie spaudos gaminių poreikį ir ateitį.

Vilniuje įvyks paroda „Audiogourmet“, kur bus demonstruojamos pasaulinio lygio muzikos atkūrimo sistemos. Vienoje vietoje lankytojai galės pamatyti naujausius proveržius audiosistemų srityje – nuo lempinių iki modernių tranzistorinių ir aukštos kokybės belaidžių kolonėlių.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus