Seime – skirtingos pozicijos dėl alkoholio pardavimo degalinėse

Publikuota: 2015-11-04
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Seimas kitą savaitę spręs, ar pritarti naftos produktų pardavėjų remiamai grupės parlamentarų iniciatyvai trejiems metams atidėti nuo 2016-ųjų turintį įsigalioti draudimą degalinių parduotuvėse prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas pareiškė nepritariantis pasiūlymui iki 2019 m. atidėti draudimo prekiauti svaigalais degalinėse įsigaliojimą.

„Alkoholio produktai priskiriami specialiems gaminiams, kurių apskaitai, gamybai, įvežimui, importui, eksportui, prekybai ir vartojimui taikomas ypatingas valstybinio reglamentavimo režimas. Galiojantys įstatymai privalo mažinti bendrąjį alkoholio suvartojimą, jo prieinamumą, ypač nepilnamečiams, piktnaudžiavimą alkoholiu, jo daromą žalą sveikatai ir ūkiui“, – komentuodama komiteto patvirtintus argumentus VŽ sakė Dangutė Mikutienė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė.

Be to, atkreiptas dėmesys, kad Alkoholio kontrolės įstatymo pataisa, numatanti, kad nuo 2016-ųjų įsigalioja draudimas degalinėse parduoti svaigalus, buvo priimtas dar 2011 m., taigi, jo įsigaliojimui buvo numatytas daugiau kaip ketverių metų pereinamasis laikotarpis. „Per jį ūkio subjektai galėjo tinkamai pasirengti nustatomam draudimui. Mūsų turimomis žiniomis, nemažai degalinių tam pasirengė – savo turimas parduotuves pertvarkė, atskyrė nuo degalinės, pardavė kitiems ūkio subjektams ar kaip nors kitaip išsprendė problemas ir tokiu būdu pasirengė įstatymo jau prieš ketverius metus numatytam draudimo prekiauti alkoholiu įsigaliojimui nuo 2016 m. sausio 1 d.“, – teigė p. Mikutienė.

Analogišką poziciją, kaip rašė VŽ, dar rugsėjo pabaigoje paskelbė Vyriausybė, kuri irgi nepritarė draudimo prekiauti svaigalais degalinėse įsigaliojimo atidėjimui iki 2019 m. „Degalinėse turi būti prekiaujama degalais, o ne alkoholiu“, – pareiškė Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas.

Tačiau Seimo Ekonomikos komitetas, tiesa, vos vieno balso persvara, nusprendė paremti iniciatyvą atidėti draudimą. Šis komitetas pareiškė, kad jau nuo šių Naujųjų metų įsigaliojantis draudimas degalinių parduotuves pastatytas į nevienodas konkurencines sąlygas kitų mažmeninės prekybos įmonių atžvilgiu.

Ginčytiną situaciją bandys išspręsti Seimas. Pasak p. Mikutienės, kitą savaitę plenariniame posėdyje bus pristatytos visos pozicijos dėl draudimo parduoti degalinėse alkoholinius gėrimus ir Seimas apsispręs, kurią iš jų paremti – ar dar sykį patvirtinti tokio draudimo įsigaliojimą nuo 2016 m. sausio 1 d., ar atidėti jį keleriems metams.

Taip pat gali būti pritarta ir kompromisiniam sprendimui – leisti nuo Naujųjų metų degalinių parduotuvėse prekiauti tik silpnesniu, iki 15 laipsnių alkoholiu.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė nedrįsta prognozuoti, koks bus visų parlamentarų sprendimas: „Čia labai daug aspektų, interesų, argumentų. Balsavimas Seime parodys, kuri pozicija pasirodys priimtinesnė.“

Po to, kai bus apsispręsta dėl draudimo prekiauti alkoholiu degalinėse, Seimas imsis svarstyti, ką daryti su kitais siūlomais pakeitimais Alkoholio kontrolės įstatyme. Tarp jų yra ir pasiūlymas nustatyti, kad nuo 2018-2019 m. alkoholiniais gėrimais Lietuvoje bus galima prekiauti tik specializuotose parduotuvėse ar atskiruose maisto prekių parduotuvių skyriuose su atskira apskaita.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau