Viešųjų įstaigų vadovų likimas priklausys nuo planų vykdymo

Publikuota: 2015-11-02
Algimanto Barzdžiaus nuotr.
Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Vyriausybė užsimojo tobulinti viešųjų įstaigų valdymą. Be kita ko, numatoma nustatinėti metines veiklos užduotis ir įstaigų vadovus vertinti pagal tai, ar nustatytuosius tikslus pavyko pasiekti.

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime buvo svarstyti Ūkio ministerijos parengti pasiūlymai dėl viešųjų įstaigų, kuriose valstybė atlieka savininko ar dalininko vaidmenį, valdymo tobulinimo. Pasiūlymams buvo pritarta, pranešė ministerija.

„Vyriausybei pateikti pasiūlymai, kurie parengti išnagrinėjus viešųjų įstaigų valdymą. Pasiūlytos priemonės leis užtikrinti skaidresnį ir efektyvesnį viešųjų įstaigų valdymą“, – pranešime cituojamas Evaldas Gustas, ūkio ministras.

Pasak pranešimo, atsakingoms institucijoms, įgyvendinančioms valstybės, kaip viešosios įstaigos savininkės ar dalininkės, teises ir pareigas, „pavedama atlikti kolegialių valdymo organų sudarymo viešosiose įstaigose reikalingumo analizę“. „Siekiama, kad viešosiose įstaigose būtų nustatomi veiklos vertinimo rodikliai, o viešųjų įstaigų vadovams būtų nustatomos metinės veiklos užduotys“, – rašo ministerija.

Pasiūlyta, kad viešųjų įstaigų vadovų veikla būtų vertinama remiantis individualiais veiklos vertinimo kriterijais, o jų vertinimo rezultatai skelbiami viešai. Be to, siūloma pavesti nustatyti viešųjų įstaigų veiklos strategijose siektinus tikslus ir kitus principus

Vyriausybė pavedė atsakingoms institucijoms peržiūrėti viešųjų įstaigų vadovų, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių darbo apmokėjimo tvarką, pateikti pasiūlymus dėl kolegialių valdymo organų sveikatos priežiūros viešosiose įstaigose sudarymo bei šių valdymo organų sudarymo kriterijų. Atsakingos institucijos turės pateikti Vyriausybei informaciją apie pasiūlytų priemonių įgyvendinimą viešosiose įstaigose.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau