Vengrijos vadovas pabėgėlius prilygina armijai

Publikuota: 2015-10-23
Dado Ruviciaus („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Dado Ruviciaus („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
„Verslo žinios“

Viktoras Orbanas, Vengrijos premjeras, pabėgelius, migruojančius į Europą, prilygino armijai. Tuo tarpu Švedija skaičiuoja, kad šiemet turės priimti apie 190.000 pabėgėlių.

„Ką mes matome, tai nėra pabėgėlių krizė. Tai yra migracijos judėjimas, kurį sudaro ekonominiai migrantai, pabėgėliai bei užsieniečiai kovotojai. Tai nekontroliuojamas ir nereguliuojamas procesas“, - savo griežtą poziciją migrantų atžvilgių Vengrijos vadovas išsakė ketvirtadienį vykusiame Europos konservatorių partijų suvažiavime Madride.

Ponas Orbanas sukritikavo žiniasklaidą, kuri esą neatskleidžia tikrojo migrantų veido, skelbia „The Guardian“.

„Ar nėra pažeidžiamas informacijos ir žodžio laisvė, kai žiniasklaida įprastai rodo moteris ir vaikus, o 70% migrantų yra jauni vyrai ir jie atrodo kaip armija?“ - klausė p. Orbanas.

Europa kovoja su didžiausia migrantų krize nuo II pasaulinio karo laikų. Šiais metais į Europą jau atvyko beveik 600.000 žmonių, daugiausia iš Sirijos, Irako bei Afganistano. Didelė dalis jų stengiasi pasiekti Vokietiją bei Švediją.

Vengrija – viena iš tranzitinių šalių pabėgėlių kelyje – ant savo sienos su Serbija bei Kroatija pastatė sieną, kuria tikisi sustabdyti migrantų srautus.

Vengrijos politika bei jos pareigūnų veiksmai pabėgelių atžvilgiu dažnai sulaukia kritikos. Vengrija yra viena iš kelių ES šalių, nesutinkančių pasidalinti pabėgėlių naštos.

Tūkstančiai vienišų vaikų

Šalys, sutikusios priimti didelius srautus pabėgelių, turi rasti sprendimą, kaip juos apgyvendinti ir integruoti. Švedijos migracijos agentūra teigia, kad iš 140.000-190.000 pabėgėlių, kurie šiemet pasieks Švediją, apie 30.000 bus vaikai be tėvų ar giminių, skelbia „Reuters“.

10 mln. gyventojų turinčiai Švedijai tenka santykinai didžiausia pabėgėlių našta. Vokietija, turinti 80 mln.gyventojų, pažadėjo priimti 800.000 pabėgėlių.

Švedija skaičiuoja, kad metų gale ji neturės kur apgyvendinti maždaug 25.000-45.000 migrantų.

Tiek Švedija, tiek Vokietija pranešė, apie atakas, nukreiptas prieš migrantus bei pabėgelius.

Našta Slovėnijai

Vengrijai užvėrus sieną, daugelis migrantų stengiasi pakliūti į Šengeno zoną per Slovėniją. Šiai tenka atsakomybė sureguliuoti srautą bei nuspręsti, kuriems migrantams suteikti pabėgelio statusą.

Per pastarąją parą į Slovėnija atvyko 24.000 migrantų, tačiau šalis teigia galinti per dieną susitvarkyti tik su 2.500 jų, skelbia BBC.

Pykdami dėl lėto registracijos proceso bei maisto trūkumo pabėgėliai vienoje iš Slovėnijos stovyklų padegė savo palapines.

Susidariusios migrantų spūstyss Slovėnijoje, Serbijoje bei Kroatijoje verčia migrantus miegoti po atviru dangumi.

Čekija areštuoja

Kritikos strėlės dėl elgesio su pabėgėliais neaplenkė ne tik Vengrijos, bet ir Čekijos. Jungtinių Tautų žmogaus teisių vadovas Zeidas Ra'adas al-Husseinas ketvirtadienį pareiškė, kad Čekija pažeidžia žmogaus teises. Teigiama, kad Čekijos pareigūnai sulaiko pabėgėlius laikotarpiui iki 90 dienų.

Negana to, pareigūnai apieško pabėgėlius, ieškodami pinigų, kad šiais pabėgėliai galėtų patys susimokėti už savo areštą. Be to, taip yra areštuojami ir migrantai vaikai, teigia p. al-Husseinas.

Ponui al-Husseinui taip pat nerimą sukėlė Čekijos prezidento Miloso Zemano islamofobiniai pasisakymai. Praėjusią savaitę p. Zemanas sakė, kad imigrantai įves šariatą (islamo įstatymą). „Mes prarasime moterų grožį, nes jos bus nuo galvos iki kojų uždengtos burkomis“, - sakė p. Zemanas.

Čekija kartu su Vengrija nenori dalintis ES narėms tenkančios pabėgėlių naštos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau