Šią savaitę: biudžetas, pasaulio lietuvių verslo forumas, rinkimai Lenkijoje

Publikuota: 2015-10-19
Rimantas Šadžius, finansų ministras, Seime pristato biudžeto projektą. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Rimantas Šadžius, finansų ministras, Seime pristato biudžeto projektą. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Seimas pradės kitų metų biudžeto projekto svarstymą, Tel Avive įvyks Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas, teismas skelbs nutartį dėl „Gazprom“ skundo dėl Konkurencijos tarybos skirtos milijoninės baudos, bus atšauktas vasaros laikas.

Seimo posėdyje bus pristatytas 2016 m. valstybės biudžeto projektas, taip pat „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetai. Į valstybės biudžetą, kurį Seimo nariams pristatys finansų ministras Rimantas Šadžius, kitąmet kartu su 2,111 mlrd. Eur sieksiančia Europos Sąjungos parama numatoma surinkti 8,003 mlrd. Eur pajamų, išlaidos sieks 8,655 mlrd. Eur, šio biudžeto deficitas sudarys 651,5 mln. Eur. Bendras visų viešųjų finansų deficitas kitąmet, planuojama, neviršys 1% bendrojo vidaus produkto. Po biudžeto pristatymų Seimas juos dvi savaites nagrinės visuose savo komitetuose ir frakcijose, visą tą laiką eiliniai parlamento posėdžiai rengiami nebus.

Parlamentiniuose komitetuose rengiamos diskusijos dėl praėjusią savaitę Seimui pristatyto socialinio modelio. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas surengs specialius klausymus, skirtus naujajam Darbo kodeksui, kurių metų aiškinsis skirtingas įvairių suinteresuotųjų pusių pozicijas dėl kai kurių esminių darbo santykių reglamentavimą keičiančių nuostatų.

Vilniaus apygardos administracinis teismas skelbs sprendimą prieš kelias savaites išnagrinėtoje byloje pagal Rusijos dujų koncerno skundą Lietuvos Konkurencijos tarybai dėl nutarimo, kuriuo bendrovei už Konkurencijos įstatymo nuostatų pažeidimus buvo skirta per 123 mln. Lt (daugiau kaip 35 mln. Eur) bauda, panaikinimo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vyksta vizito į Izraelį. Be kita ko, šiomis dienomis Tel Avive vyks septintasis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas, kurį ir atidarys prezidentė. Jame daugiausiai dėmesio ketinama skirti inovacijoms, verslo ir mokslo sinergijai, naujosioms technologijoms, proveržiams tyrimų ir vystymo srityse, taip pat dvišaliams Lietuvos ir Izraelio ekonominiams santykiams. Taip pat planuojamas prezidentės vizitas į Palestiną, tai būtų pirmas Lietuvos vadovo apsilankymas šioje autonomijoje.

Vyriausybė turėtų priimti sprendimą dėl leidimo „Lietuvos energijai“ išpirkti smulkiųjų akcininkų turimas Lietuvos elektrinės, esančios Elektrėnuose, akcijas. Už kiekvieną jų būtų mokama po bemaž 1,3 Eur.

Be to, Vyriausybė ketina priimti nutarimą, kad į valstybės biudžetą dividendų forma „Lietuvos energija perves 51% 2015 m. pirmojo pusmečio paskirstytinojo pelno – iš viso 29,75 mln. Eur.

Ministrų kabinetui numatoma pateikti kelias svarbias ataskaitas – dėl valstybės įmonių veiklos, valstybės įmonių vadovų atlyginimų ir dėl gamtinių dujų tranzito per Lietuvos teritoriją 2014 m.

Švietimo ir mokslo ministerija planuoja paskelbti, kuriose penkiose savivaldybėse nuo Naujųjų metų bus vykdomas eksperimentinis, pilotinis projektas – vietoje mokinių krepšelio įvedamas klasės krepšelis. Tam Švietimo ir mokslo ministerija prašo apie 4 mln. Eur, bet Finansų ministerija priešinasi, tikindama, kad įgyvendinant pilotinius projektus reikėtų tilpti į „pagal senąją tvarką“ skiriamus asignavimus ir net sutaupyti valstybės biudžeto lėšų.

Įvyks opozicinio Liberalų sąjūdžio suvažiavimas, kuriame turėtų būti renkamas partijos pirmininkas. Tikėtina, kad juo bus perrinktas Eligijus Masiulis. Be to, liberalai žada paskelbti savąjį šešėlinį ministrų kabinetą. Tokį jau kelerius metus turi kita opozicinė partija – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Lenkijoje vyks eiliniai parlamento rinkimai. Po jų į valdžią gali grįžti konservatyviosios Teisės ir teisingumo partijos suformuota vyriausybė.

Paskutinį spalio sekmadienį, kaip visada, bus atšauktas vasaros laikas – 4 val. ryto laikrodžiai bus pasukti viena valanda atgal.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau