Išgirdo verslininkus: 5 žinybos lengvins imigracijos procedūras

Publikuota: 2015-10-13
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Trys ministerijos ir dar dvi valstybės institucijos susitarė kartu formuluoti imigracijos procedūrų lengvinimą. Valdžia tikisi, kad toks palengvinimas padės padidinti Lietuvos investicinį patrauklumą.

Antradienį Evaldas Gustas, ūkio ministras, Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministras, Algimanta Pabedinskienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė, taip pat Vidas Šlekaitis, Lietuvos darbo biržos direktorius, ir Evelina Gudzinskaitė, laikinai einanti Migracijos departamento direktoriaus pareigas, pasirašė specialų memorandumą dėl šių žinybų įsipareigojimo „bendradarbiauti siekiant palengvinti bei paspartinti imigracijos procedūras ir taip prisidėti prie valstybės investicinio patrauklumo užsienio šalių investuotojams didinimo“.

Ūkio ministerijos pranešime apie šį memorandumą cituojamas p. Gustas, kuris jį pavadino „svarbiu žingsniu siekiant sklandžios imigracijos procedūros įmones Lietuvoje steigiantiems ar įsteigusiems užsieniečiams, ir jų darbuotojams iš užsienio“.

Pasak ministro, „turi būti imtasi konkrečių veiksmų sudarant palankias sąlygas investuotojams – būtina tobulinti migracijos teisinį reguliavimą, keisti teisės aktus pagal VšĮ „Investuok Lietuvoje“ jau pateiktus pasiūlymus, kurių įgyvendinimas sukurtų palankią investicinę aplinką ir pritrauktų į šalį naujų investuotojų“.

„Šiuo metu kurti verslą užsienio investuotojams Lietuvoje sunku dėl imigracijos procedūrų, kurios yra sudėtingos, nes pirmiausia turi atitikti ir nacionalinio saugumo interesus. Tikiu, kad šis susitarimas ir institucijų bendradarbiavimas jo pagrindu padės rasti reikiamus sprendimus, kad išties rimtiems investuotojams galėtume suteikti prioritetą, kad būtume draugiška valstybė tiems užsieniečiams, kurie Lietuvai gali pasiūlyti darbo vietas ir pridėtinę vertę“, – pasirašius dokumentą sakė p. Skvernelis.

Vyriausybei jau kiek anksčiau buvo pristatyti Ūkio ministerijos kartu su „Investuok Lietuvoje“ parengti siūlymai, kurie, kaip tikimasi, padės pritraukti į šalį tiesioginių užsienio investicijų.

VŽ ne kartą informavo apie tai, kad užsieniečiai, norintys kurti verslą Lietuvoje, vis dar susiduria su aibe kliūčių, tarp jų ir susijusių su pernelyg griežtomis imigracijos taisyklėmis, neleidžiančiomis greitai ir efektyviai įdarbinti Lietuvoje kvalifikuotą užsienietį.

Pagrindinės penkių žinybų vadovų pasirašytojo memorandumo tezės:

  • Parengti ir įgyvendinti naują Lietuvos imigracijos politikos viziją;
  • Vidaus reikalų ministerija rengia siūlymus, kaip, siekiant paprastesnės kvalifikuotų imigrantų įsidarbinimo Lietuvoje procedūros, pakeisti įstatymą „Dėl užsieniečių teisinės padėties“. Šio įstatymo pakeitimais siūloma mažinti administracines kliūtis trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimui, trumpinami procedūrų terminai, nustatomi konkurencingi kriterijai, pavyzdžiui, lengvinami reikalavimai Europos Sąjungos mėlynai kortelei gauti, taip pat atsisakoma įmonių vadovams ir investuotojams taikomų perteklinių reikalavimų, sukuriamos sąlygos startuolių darbuotojams įgyti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje. Pasiūlymai apima leidimų laikinai gyventi išdavimą investuotojų šeimoms ir studentams iš užsienio;
  • Imigracijos procedūras įsipareigojama lengvinti pridėtinę vertę kuriančiam verslui – reikšmingai prisidedančiam prie šalies ekonomikos gerovės kūrimo investicijomis ir naujų darbo vietų kūrimu. Ūkio ministerija žada parengti kriterijus, pagal kuriuos bus vertinama, ar užsienio subjekto steigiama ar įsteigta įmonė yra kurianti pridėtinę vertę;
  • Bus įgyvendintos reikiamos procedūros, užtikrinančios, kad užsieniečiams reikiami dokumentai atvykti, būti ir gyventi Lietuvoje būtų išduodami taikant prioriteto principą;
  • Ūkio ministerija informuos Migracijos departamentą ir Lietuvos darbo biržą apie įmones, kurios bus įvertintos kaip kuriančios pridėtinę vertę. Migracijos departamentas, gavęs informaciją apie steigiamą kuriančią pridėtinę vertę įmonę, susisieks su jiems atstovaujančiais asmenimis ir juos informuos dėl migracijos procedūrų, galiojančių reikalavimų, reikalingų pateikti prašymų ir dokumentų tvarkos. Šis departamentas taip pat bendradarbiaus su atitinkamomis diplomatinėmis atstovybėmis, sprendžiant dėl reikiamų dokumentų užsieniečiui atvykti į Lietuvą išdavimo;
  • Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vertins Susitarimo įgyvendinimo rezultatus Lietuvos darbo rinkai ir apie juos kasmet informuos kitas susitarimo šalis, ką dar reikėtų tobulinti užsieniečių įdarbinimo procedūros Lietuvoje teisinio reglamentavimo srityje;
  • Darbo birža, bendradarbiaudama su Migracijos departamentu, organizuos reikiamų sprendimų dėl įmonių darbuotojų užsieniečių darbo atitikties Lietuvos darbo rinkos poreikiams vertinimo priėmimą;
  • Vidaus reikalų ministerija periodiškai informuos šalis apie susitarimo įgyvendinimo rezultatus ir pagal kompetenciją inicijuos imigracijos procedūrų teisinio reglamentavimo pakeitimus.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau