Šią savaitę: dujotiekis GIPL, pramonininkų pasiūlymai, „Verslas 2016“

Publikuota: 2015-10-12
Audriaus Stasiulaičio nuotr.
Audriaus Stasiulaičio nuotr.

Bus pasirašytas susitarimas dėl dujotiekio tarp Lenkijos ir Lietuvos statybos finansavimo, verslininkai keliose konferencijose diskutuos dėl svarbiausių iššūkių 2016 m., biudžeto projektas bus perduotas Europos Komisijai įvertinti, Europos Sąjunga svarstys, ką daryti su sankcijomis Baltarusijai.

Briuselyje ketinama pasirašyti penkiašalę Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Europos Komisijos sutartį dėl dujų jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos, sutrumpintai vadinamos GIPL, finansavimo schemos. Europos Sąjunga iš savo fondų padengs apie 53% šio šimtamilijoninio projekto išlaidų. Pagal parengtąją sutartį ES projektui iš viso skirs 295,4 mln. Eur. Viso GIPL projekto įgyvendinimas turėtų kainuoti apie 558 mln. Eur. Planuojama, kad pasirašyme dalyvaus Europos Komisijos vadovas Jeanas Claude‘as Junckeras, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Latvijos, Estijos ir Lenkijos premjerai.

Liekant metams iki naujojo Seimo rinkimų Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) politikams išdėstys svarbiausius savo pasiūlymus ir pageidavimus dėl esamų bei būsimų problemų efektyvių sprendimo būdų. Svarbiausiųjų parlamentinių partijų – socialdemokratų, konservatorių, Darbo, Tvarkos ir teisingumo, Liberalų sąjūdžio, Lenkų rinkimų akcijos – vadovai išklausys šiuos LPK pageidavimus ir pakomentuos juos.

Viena didžiausių problemų, į kurias nuolat atkreipia dėmesį verslininkai, yra būtinybė darbo santykius Lietuvoje padaryti lankstesnius. Čia pasitarnautų naujas Darbo kodeksas, įeinantis į Vyriausybės pasiūlytą socialinį modelį. Tačiau politikai Seime neskuba pradėti šį modelį svarstyti ir priimti. Užtat dalyvauja įvairiose jam aptarti skirtose diskusijose. Viena tokia bus organizuotos ir šią savaitę. Į ją žada atvykti socialinio modelio kūrėjai, Trišalės tarybos nariai, svarbiausiųjų partijų atstovai.

Tiek pasirengimas kitų metų Seimo rinkimams, tiek ir Darbo kodeksas bei kiti verslui itin aktualūs klausimai bus aptariami tradicinėje, jau 11-oje metinėje „Verslo žinių“ organizuojamoje įmonių vadovų, savininkų ir valdybos narių konferencijoje „Verslas 2016“.

Seimą pasieks kitų metų biudžeto projektas, jau parengtas ir patvirtintas Vyriausybės. Be to, pirmą kartą Lietuvos biudžeto projektas bus perduotas išankstiniam įvertinimui į Europos Komisiją. Ji lapkritį turėtų pateikti išvadą apie euro zonos nare šiemet tapusios Lietuvos biudžetą.

Seime bus pateiktos Valstybės kontrolės išvados dėl 2014 m. valstybės biudžeto ir nacionalinio finansinių ataskaitų rinkinių bei šešių fondų – „Sodros“, Privalomojo sveikatos draudimo, Privatizavimo, Rezervinio, Garantinio ir Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo. Šias išvadas Seimas turės svarstyti.

Parlamentarai turėtų svarstyti dėl naktinių taikiklių įteisinimo Lietuvoje vyksiančių medžioklių metu, dėl parlamentinių išlaidų sumažinimo dar vieneriems metams.

Seimui taip pat turėtų būti pristatytos Vyriausybės siūlomos pataisos Suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo įstatyme, kuriomis numatoma įvesti papildomą dedamąją „už konkretaus sistemos naudotojo gamtinių dujų pristatymo vietose gamtinių dujų vartojimo pajėgumus, kurie yra reikalingi, kad būtų užtikrintas maksimalus galimas kiekvienos pristatymo vietos gamtinių dujų poreikis, kuriuo dujų vartotojas galėtų pasinaudoti“. Ši dedamoji iš dalies padengs praradimus dėl nuo kitų metų panaikinamų viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kvotų šiluminėms elektrinėms ir katilinėms.

Vyriausybė patvirtins savo 2016 m. veiklos prioritetus, svarstys siūlymą valstybės įmonių vadovų algas susieti su bendrovių vadovų valandos atlygiu. Jei pastarajam siūlymui bus pritarta valdybų nariams bus atlyginama tik už realiai dirbtą laiką.

Turėtų būti paskelbta, kuriose penkiose savivaldybėse nuo kitų metų pradžios bus vykdomas eksperimentas – mokinio krepšeliai pakeisti klasės krepšeliais. Jeigu eksperimentas pasiteisins, nuo 2017 arba 2018 m. analogiška tvarka bus įvesta visoje Lietuvoje.

Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės vadovaujama delegacija su oficialiu vizitu lankosi Vokietijoje. Numatomi p. Graužinienės susitikimai Vokietijos Bundestago prezidentu ir kai kurių svarbiausiųjų komitetų vadovais, Berlyno Deputatų rūmų, Heseno žemės ir Šiaurės Reino-Vestfalijos Landtagų vadovybe, Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi, apsilankymas Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde, Kelno Parodų rūmuose vykstančioje parodoje „Anuga 2015“, kur bus apžiūrėta Lietuvos įmonių ekspozicija.

Lietuvos sostinėje bus atidarytas „Nasdaq“ Technologijų ir verslo kompetencijų centras bei naujas „Nasdaq Vilnius“ ir Lietuvos centrinio vertybinių popierių depozitoriumo biuras.

Rygoje bus paskelbtos dešimt vertingiausių Baltijos šalių bendrovių. Įmones įvertino Latvijos investicinės bankininkystės ir finansinių konsultacijų bendrovė „Prudentia“ ir „Nasdaq Riga”, bendradarbiaudamos su kreditų biuru „Creditinfo“. Praėjusiais metais vertingiausia Baltijos šalyse pripažinta „Swedbank“ grupė. Antroje vietoje – estų bendrovė „Tallink Group“. Į dešimtuką vertingiausių įmonių iš Lietuvos pernai pateko „Maxima Grupė“, „Lietuvos energija“ ir „Lietuvos geležinkeliai“.

„Litexpo“ parodų centre vyks tarptautinė tekstilės ir aprangos pramonės paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius 2015“. Savo produkciją bei paslaugas pristatys apie 250 aprangos ir tekstilės kompanijų iš beveik 20-ies pasaulio šalių. Daugiausia dalyvių iš Lietuvos.

„Grigiškių“ grupės akcininkai įgyvendins rugsėjo pabaigoje valdybos priimtą sprendimą dėl įmonės pavadinimo keitimo į „Grigeo“.

ES užsienio reikalų ministrai svarstys sankcijų Baltarusijai galimą sušvelninimą po šioje šalyje įvykusių eilinių prezidento rinkimų.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau