Butkevičius: sprendimus dėl MMA grįsime tik ekonomine logika

Publikuota: 2015-10-08
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Premjeras tikina, kad bet kokie sprendimai dėl minimalios mėnesio algos (MMA) padidinimo kitąmet bus pragmatiški, logiški, apgalvoti ir jokiu būdu ne populistiniai.

Ketvirtadienį interviu Žinių radijui Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, kalbėjo apie kitų metų biudžeto projektą ir pasiūlymus didinti MMA.

Premjeras pakartojo, kad formuojant kitų metų biudžeto projektą buvo atsižvelgta į jau faktiškai priimtą sprendimą nuo Naujųjų metų MMA didinti 25 Eur – nuo dabartinių 325 iki 350 Eur. Bet paklaustas, kaip bus su valdančiosios koalicijos partnerių iš Darbo partijos (DP) reikalavimais nuo kitų metų liepos MMA padidinti labai ženkliai – iki 437 Eur – p. Butkevičius atsakė, kad tai nerealu: „Visi sprendimai dėl MMA turi būti grįsti ekonomine logika. Populistinių sprendimų tikrai nebus.“

Anot premjero, dėl galimybės nuo kitų metų liepos dar labiau padidinti MMA bus sprendžiama atskirai kitų metų pirmajame pusmetyje, įvertinus ekonominę padėtį, biudžeto vykdymą ir derantis su socialiniais partneriais Trišalėje taryboje.

Anksčiau p. Butkevičius ne kartą neigiamai įvertino DP inicijuotus siūlymus, patvirtintus ir atitinkama Seimo rezoliucija, kuri yra teisiškai neįpareigojantis dokumentas, MMA nuo 2016 m. liepos padidinti net iki 437 Eur.

Premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė VŽ ketvirtadienio rytą patvirtino, kad Vyriausybės vadovas niekada niekur nėra žadėjęs kelti MMA iki 437 Eur ar iki panašių dydžių. „Galbūt nuo kitų metų liepos, susitarus su socialiniais partneriais, bus dar galima kažkiek ją kilstelėti, bet tikrai nei iki 437 Eur, nei iki 425 Eur, o kažkiek realistiškesniu dydžiu“, – teigė ji.

Ministras pirmininkas interviu Žinių radijui apgailestavo, kad DP deleguoti ministrai, gindami partijos nuomonę dėl MMA, Vyriausybėje nebalsavo už kitų metų biudžeto projektą. „Manęs tai, aišku, nepradžiugino. Bet buvau šiomis dienomis susitikęs su DP lyderiais Seime Kęstučiu Daukšiu ir Valentinu Bukausku, kalbėjom apie biudžetą. Esu tikras, kad iki jo priėmimo Seime išspręsim visus nesutarimus“, – sakė premjeras.

Jis tikino, kad Vyriausybė, vykdydama „pragmatiška ir apgalvota politika paremtą savo programą“ pasiekė visus keltus tikslus – stiprino energetinę nepriklausomybę, išsprendė teritorijų planavimo, renovacijos paspartinimo klausimus, įvedė eurą, pradėjo derybas dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje, pagerino mokesčių surinkimą. Todėl p. Butkevičius įsitikinęs, kad ir programoje likę tikslai bus pasiekti vykdant „tokią pat apgalvotą politiką“.

Premjeras priminė, kad šiemet Lietuvos biudžeto projektą pirmą kartą vertins Europos Komisija, nes to reikalauja narystė euro zonoje. „Tai išskirtiniai metai, nes pirmą kartą jau dabar siunčiame savo biudžeto projektą įvertinti į Komisiją. Artimiausiu metu turėtume sulaukti išvadų. Bet nematau kol kas, kad būtų dėl ko smarkiai abejoti, vertinant mūsų biudžetą, nes laikomės visų taisyklių, reikalavimų ir įsipareigojimų. Vidutinio laikotarpio tikslas yra realistinis, ilgalaikė rizika yra maža – tas jau yra konstatuota. Mūsų išlaidų didėjimas turi būti ribojamas, ir jis yra ribojamas“, – p. Butkevičius teigė esąs optimistiškai nusiteikęs dėl būsimo Europos Komisijos verdikto Lietuvos biudžeto projekto klausimu.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau