Pusė privatizavimo lėšų keliaus į stiprinamą Rezervinį fondą

Publikuota: 2015-10-07
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Vyriausybė pasiūlė Seimui priimti įstatymus dėl tik ekonominiu sunkmečiu ar ekstremalių situacijų akivaizdoje naudotino Rezervinio (stabilizavimo) fondo sustiprinimo, į jį be kita ko pervedant pusę už valstybės turto privatizavimą gautų lėšų. Ligšiol veikęs Privatizavimo fondas turėtų būti išvis panaikintas.

„Siekiant sparčiau kaupti būtinas atsargas, kurių pagrindinė paskirtis būtų finansuoti viešąsias paslaugas ekonominiu sunkmečiu, siūloma stiprinti Rezervinį fondą, nustatant papildomus jo finansavimo šaltinius. Į Rezervinį fondą būtų pervestas ir Privatizavimo fondo lėšų likutis, o patį fondą, įvertinus mažėjančias valstybės turto privatizavimo apimtis, siūloma naikinti“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje sakė Edmundas Žilevičius, finansų viceministras.

Anot jo, „Privatizavimo fondą siūloma naikinti dėl smarkiai sumažėjusių pajamų iš valstybės turto pardavimo“.

„Siūlomi sprendimai yra susiję su poreikiu užtikrinti stabilų pinigų srautą į Rezervinį fondą, kurio lėšos, prireikus, galės būti naudojamos valstybės išlaidoms finansuoti, tačiau tik tuo atveju, jeigu būtų nustatytos išskirtinės aplinkybės – didelis ekonomikos nuosmukis arba nepaprastas įvykis, kurio valstybės valdžios institucijos negali kontroliuoti ir kuris daro didelį poveikį valdžios sektoriaus finansinei būklei“, – aiškino viceministras.

Pagal pasiūlytus sprendimus, į Rezervinį fondą įplauks 50% faktiškai įmokėtų į valstybės biudžetą lėšų, gautų privatizavus valstybei nuosavybės teise priklausančius akcijų paketus, faktiškai įmokėtų dividendų, lėšų, gautų viešo aukciono būdu pardavus valstybės nekilnojamąjį turtą bei kitus nekilnojamuosius daiktus, lėšų, gautų už parduotus valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypus. Likusieji 50% šių lėšų keliautų tiesiai į valstybės biudžetą bendrų reikmių finansavimui.

Įstatymų projektais taip pat numatyta, kad į Rezervinį fondą bus pervedamos perteklinio valstybės biudžeto lėšos, numatyti ir kiti šaltiniai.

Pastarųjų penkerių metų statistiniai duomenys rodo, kad į Rezervinį fondą pagal siūlomą tvarką patektų apie 50 mln. Eur kasmet.

Vyriausybės pasiūlytiems įstatymams dėl Rezervinio fondo stiprinimo dar turės pritarti Seimas, kuriame šiuos klausimus žadama svarstyti spalį arba lapkritį.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau