„Darbiečių“ ministrams susilaikius Vyriausybė pritarė 2016 m. biudžetui

Publikuota: 2015-09-30
Šarūnas Birutis, kultūros ministras, Darbo partijos narys ir Vytautas Gapšys, Darbo partijos frakcijos Seime narys. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Šarūnas Birutis, kultūros ministras, Darbo partijos narys ir Vytautas Gapšys, Darbo partijos frakcijos Seime narys. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Stasys Gudavičius

Vyriausybė pritarė 2016 m. valstybės biudžeto projektui ir netrukus perduos jį Seimui svarstyti bei priimti.

Svarstant šį klausimą Vyriausybės posėdyje valdančiosios Darbo partijos (DP) deleguoti ministrai nusprendė susilaikyti. Premjerą toks šių ministrų elgesys nustebino.

Trečiadienį ministrų kabinetas iš pradžių uždarame posėdyje, o paskui ir atvirame kelias valandas svarstė Finansų ministerijos parengtą 2016 m. valstybės biudžeto projektą. Rimantas Šadžius, finansų ministras, trumpai informavo apie kitų metų valstybės ir savivaldybių konsoliduotojo biudžeto projekto pagrindinius rodiklius. Numatoma, kad su Europos Sąjungos parama kitąmet šio biudžeto pajamos sieks 9,289 mlrd. Eur, išlaidos – 9,875 mlrd. Eur. Biudžeto deficitas sieks 586 mln. Eur. Preliminariais duomenimis, parama iš ES fondų sieks 2,006 mlrd. Eur. Tai apie 13% mažiau nei šiemet.

Atvirojo Vyriausybės posėdžio metu DP deleguotas kultūros ministras Šarūnas Birutis pranešė, kad, nors biudžeto projektas ir yra geresnis nei ankstesniais metais, šios partijos atstovai kabinete „negalės pritarti biudžetui, nes jis nebuvo deramai aptartas valdančiosios koalicijos vadovybėje“.

Premjeras Algirdas Butkevičius jam atsakė, kad pirmadienį ir antradienį vyko tam tikras biudžeto aptarimas valdančiųjų gretose. Tačiau p. Birutis atsiliepė, kad būtinas toks aptarimas ir oficialiame valdančiosios koalicijos politinės tarybos, vienijančios trijų valdančiųjų partijų lyderius, posėdyje.

Vyriausybės posėdyje balsuojant dėl biudžeto projekto DP deleguotieji ministrai – kultūros, švietimo ir mokslo bei socialinės apsaugos ir darbo – susilaikė. Tačiau už projektą pasisakė visi likusieji septyni posėdyje dalyvavę ministrai bei premjeras, todėl nuspręsta biudžetui pritarti ir maždaug po savaitės atiduoti Seimui svarstyti.

Tikimasi, kad kitų metų biudžetą Seimas priims iki gruodžio.

Vyriausybė trečiadienio posėdyje taip pat pritarė kitų metų „Sodros“ bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų projektams. Jie irgi keliaus į Seimą.

Tai, kad „darbiečiai“ kabinete nusprendė nebalsuoti už valstybės biudžeto projektą, premjerą privertė gūžčioti pečiais. „Truputį nustebino DP ministrų toks elgesys. Nes mes turėjome tokį valdančiosios koalicijos partnerių pasitarimą ministrų, Seimo valdybos, Seimo frakcijų vadovų lygmenyje, kur ir kalbėjome apie biudžetą. Buvo diskusija ir po jos aš supratau, kad visos partijos lyg ir pritaria biudžeto projektui. Bet DP ministrai atsakė, kad jiems yra duotas partijos vadovybės nurodymas taip elgtis, kaip jie pasielgė“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė p. Butkevičius.

Jis vadino neįgyvendinamu ir nerealiu DP teikiamą siūlymą kitąmet liepą minimalią mėnesio algą (MMA) pakelti iki 437 Eur: „Tokių galimybių valstybė neturi, nes tokiu atveju tektų labai smarkiai didinti kai kuriuos biudžetininkų atlyginimus, kas būtų nepakeliama.“

Šiuo metu MMA siekia 325 Eur, nuo Naujųjų metų ji turėtų padidėti iki 350 Eur. Gali būti, kad sutarus Trišalėje taryboje kitąmet liepą MMA dar šiek tiek pakils, bet tikrai ne iki DP siūlomo 437 Eur.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau