Vyriausybės nutarimas dėl pedagogų algų prieštarauja Konstitucijai

Publikuota: 2015-09-29
Atnaujinta 2015-09-29 17:44
Juditos Grigelytės (VŽ)  nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
 

Antradienį Konstitucinis teismas (KT) pripažino, kad Vyriausybės nutarimas dėl pedagogų algų tvarkos tobulinimo prieštarauja Konstitucijai. Pasak KT, rengiant nutarimą nepagįstai išplėstos Vyriausybės galios.

KT Vyriausybės nutarimą nagrinėjo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašymu. Įtarta, kad sprendimas dėl pedagogų ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos neatitinka pagrindinio šalies įstatymo, skelbiama KT pranešime.

Pasak KT, Vyriausybės nutarime neatsižvelgta į tai, kad pagal Konstituciją pedagogų darbo apmokėjimo sąlygos, lemiančios darbo užmokestį, turi būti nustatytos įstatymu.

Taip pat Vyriausybė suklydo patvirtindama Švietimo įstatymo nuostatą, kuria Seimas pavedė Vyriausybei nustatyti pedagogų apmokėjimo tvarką dar nenustačius esminių jų darbo apmokėjimo sąlygų. Tokiu pavedimu buvo nepagrįstai išplėstos Vyriausybės galios.

Šis KT nutarimas oficialiai bus paskelbtas 2017 m. sausio 2 d. – taip tikimasi išvengti situacijos, kai dėl teisinio reguliavimo neapibrėžtumo galėtų sutrikti pedagogų darbo apmokėjimas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau