Trišalė taryba baigė Darbo kodekso svarstymą

Publikuota: 2015-09-28
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovus vienijanti Trišalė taryba baigė beveik pusmetį trukusį naujojo Darbo kodekso (DK) projekto, numatančio lankstesnius darbo santykius, svarstymą, bet nerado sutarimo kai kuriais klausimais. Savo atskiras nuomones dėl tokių nuostatų socialiniai partneriai perduos tiesiogiai Seimui, kuris dabar turėtų imtis DK svarstymo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pirmadienį pranešė, kad tądien Trišalėje taryboje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai pabaigė svarstyti naująjį DK. „Posėdyje sutarta dėl terminuotų sutarčių taikymo, darbo laiko režimo, budėjimo, viršvalandžių, darbo švenčių ir poilsio dienomis nuostatų“, – rašoma pranešime.

Sutarta, terminuotas sutartis bus galima taikyti ir nuolatinio pobūdžio darbui, be ne ilgiau kaip 2 metams tai pačiai funkcijai vykdyti, skaičiuojant ir paeiliui einančias kelias terminuotas darbo sutartis. Paeiliui einančiomis terminuotomis darbo sutartimis bus laikomos tos sutartis, tarp kurių yra ne ilgesnis nei dviejų mėnesių tarpas.

„Posėdyje taip pat pritarta darbo laiko režimo nuostatoms, kad esant suminei darbo laiko apskaitai, darbo laiko apskaitos laikotarpis bus trys mėnesiai, taikant 48 val. apribojimą per savaitę, ir sutarta dėl darbo laiko režimo ypatumų dirbantiems naktį. Nuspręsta, kad budėjimas namuose gali trūkti ne ilgiau kaip vieną savaitę per keturias savaites – anksčiau buvo siūlomos dvi savaitės budėjimo“, – pranešė ministerija.

Pasiektas susitarimas ir dėl viršvalandžių: „Jie bus ribojami iki 180 val. per metus, tačiau kolektyvinėse sutartyse šalys gali sutarti dėl didesnio viršvalandžių kiekio. Taip pat nuspręsta, kad pietų pertrauka darbuotojams turės būti suteikiama ne vėliau kaip po 5 val. darbo. Nustatyta, kad bendra poilsio diena yra sekmadienis, o dirbti švenčių ir poilsio dienomis galima tik su darbuotojų sutikimu, pagal suminę darbo laiko apskaitą arba jei dėl to šalys sutaria kolektyvinėje sutartyje. Darbuotojų atstovai taip pat galės pasinaudoti dviejų dienų apmokamomis mokymosi atostogomis per metus.“

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau