Šią savaitę: greitieji kreditai, kitų metų biudžetas, Obama ir Putinas

Publikuota: 2015-09-28
Seimas svarstys įstatymą, griežčiau reglamentuojantį greitųjų kreditų išdavimą. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Seimas svarstys įstatymą, griežčiau reglamentuojantį greitųjų kreditų išdavimą. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Seime – naujos generalinės prokurorės paskyrimas ir nauji apribojimai greitųjų kreditų davėjams, Vyriausybėje – pokalbis apie kitų metų biudžeto perspektyvas, taip pat skalūnų dujų konkurso ateitis, Niujorke – Amerikos ir Rusijos vadovų susitikimas.

Seime bus surengtas slaptas balsavimas dėl prezidentės teikimo generaline prokurore skirti teisėją Editą Dambrauskienę. Valstybės vadovė viliasi, kad šįkart Seimas balsuos už, nors nemenka dalis parlamentinių frakcijų deklaravo gana atsargią savo poziciją pasirinktos kandidatūros atžvilgiu. Birželį Seimas jau atmetė prezidentės teiktą kitą kandidatą į generalinius prokurorus – teisėją Nerijų Meilutį.

Seime numatoma svarstyti valdančiosios Tvarkos ir teisingumo partijos pasiūlytą rezoliuciją dėl Lietuvos požiūrio į pabėgėlių krizę. Šia rezoliucija pareiškiama, kad Seimas „nepritaria privalomų įsipareigojimų ir prievolių dėl kvotų paskirstymo principui, ragindamas šalyje nedelsiant pasiekti plataus spektro politinių jėgų ir visuomenių organizacijų susitarimą dėl solidarumo ir bendrų sprendimų pabėgėlių krizės akivaizdoje“.

Seimas skubos tvarka svarstys specialios darbo grupės kelerius metus rengtas Vartojimo kredito įstatymo pataisas, kuriomis nustatomi nauji apribojimai vadinamuosius greituosius kreditus išduodančioms įmonėms. Pataisomis siūloma nustatyti, kad bendroji vidutinė metinių palūkanų norma yra ne 200%, kaip yra dabar, bet 75%, nustatomas draudimas išduoti greituosius kreditus naktimis, labiau ribojama ir sugriežtinama tokių įmonių reklama.

Parlamentarams bus pateiktos įstatymo pataisos, kuriomis „siūloma nustatyti mokesčių mokėtojams pareigą nuolat teikti Valstybinei mokesčių inspekcijai pridėtinės vertės mokesčio sąskaitų faktūrų ir vidaus vežimams kelių transportu naudojamų važtaraščių duomenis, sudaryti prielaidas šiuos duomenis teikti ir naudoti elektroninėje erdvėje“.

Seime numatoma balsuoti dėl įstatymo, leidžiančio medžiotojams naudoti naktinius taikiklius, priėmimo. Parlamentarams taip pat žadama pateikti du su akcizais susijusius įstatymų projektus – dėl akcizo dujoms įvedimo ir dėl Vidaus reikalų ministerijos tarnybų naudojamų degalų atleidimo nuo kuro akcizo.

Vyriausybėje jau trečią savaitę iš eilės bus bandoma pradėti svarstyti valstybės kontroliuojamų transporto įmonių holdingo kūrimo procedūrinius ir teisinius klausimus. Iki šiol jie buvo jau dukart atidėti, nes įvairios žinybos reiškia abejones dėl valstybės turto investavimo į steigiamą akcinę holdingo bendrovę proporcijų.

Vyriausybėje taip pat numatoma aptarti klausimą „dėl 2016 m. biudžetų proceso ir fiskalinės drausmės apribojimų“. Kitų metų biudžeto projekto parengimas – baigiamojoje stadijoje, spalio viduryje jis jau turi pasiekti Seimą.

Planuojama, kad Vyriausybėje bus svarstoma, ar energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ leisti mokėti tarpinius dividendus, skiriant mažesnę paskirstytinojo pelno dalį - maždaug 30 mln. Eur.

Aplinkos ir Energetikos ministerijų vadovai bendrame pasitarime vėl žada svarstyti skalūnų dujų žvalgybos konkurso perspektyvumo klausimą. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas jas vertina skeptiškai, neatmesdamas galimybės, kad bus nutarta siūlyti Vyriausybei jį vėl atidėti: „Esame sutarę su energetikos ministru apibendrinti visą turimą informaciją ir tada eiti į Vyriausybę su siūlymu. Didelio optimizmo, mano žiniomis, nėra, todėl konkurso paskelbimas gali būti dar kartą atidėtas.“ Anot jo, naftos ir dujų kainos pasaulyje yra pastebimai sumažėjusios, todėl norinčių žvalgyti skalūnus Lietuvoje gali neatsirasti.

Trišalėje taryboje bus bandoma užbaigti naujojo Darbo kodekso, liberalizuojančio darbo santykius, svarstymus. Tačiau dar neaišku, ar tai tikrai bus suspėta padaryti jau šią savaitę. Tik po to, kai Darbo kodeksą aptars Trišalė taryba, jo žada imtis Seimas.

Įvyks konferencija „Strateginiai pasirinkimai Lietuvos energetikoje: lūkesčiai ir galimybės“. Šioje konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys Seimo Energetikos komisijos nariai, energetikos viceministras Vidmantas Macevicius, Kainų komisijos narys Darius Biekša, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, AB „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas, UAB „Lietuvos energija“ Dalius Misiūnas, kiti energetikos specialistai.

Statistikos departamentas paskelbs Lietuvos ekonominės padėties prognozę artimiausiems 12 mėn., SEB bankas pristatys atnaujintą leidinį „Lietuvos makroekonomikos apžvalga“.

Niujorke į eilinę sesiją susirinko Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja. Į sesijos pradžią paprastai atvyksta daugelio pasaulio valstybių lyderiai. Niujorke numatomas ir prezidentės Dalios Grybauskaitės apsilankymas. Be to, JT Generalinės asamblėjos kuluaruose numatomas jau senokai bebuvęs Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos prezidentų Baracko Obamos ir Vladimiro Putino susitikimas, turintis trukti apie valandą.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau