Kandidatė į generalinius prokurorus žada kokybiškesnes bylas

Publikuota: 2015-09-22
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Seimas šį ketvirtadienį apsispręs, ar naująja generaline prokurore paskirti prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytą teisėją Editą Dambrauskienę.

Antradienio posėdyje ši kandidatūra buvo pristatyta parlamentarams. Rasa Svetikaitė, prezidentės patarėja teisės klausimais, atkreipė dėmesį, kad p. Dambrauskienė yra įgijusi teisės magistro laipsnį Vilniaus universiteto Teisės fakultete ir turi 17 metų įvairiapusės teisinio ir vadovaujančio darbo patirties. Ji yra dirbusi ikiteisminio tyrimo pareigūne, Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurore, advokate. 2008 m. ji buvo paskirta Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja. Nuo 2011 m. vadovauja Kaišiadorių rajono apylinkės teismui.

„Ponia Dambrauskienė svariai prisidėjo skaidrinant šio teismo, susiduriančio su specifinėmis bylomis dėl jo teritorijoje esančių pataisos namų, veiklą“, – teigė patarėja iš Seimo tribūnos.

Pati kandidatė parlamentarams sakė, kad jai „gerai žinomos prokuratūros sistemos problemos – baudžiamojo persekiojimo stiprinimo būtinybė, siekiant efektyvesnio darbo ir kokybiškesnių bylų parengimo, tampresnis bendradarbiavimas su visų lygių teismais, kriminalinės žvalgybos sistemos peržiūra, užkertant kelią neteisėtam ar pertekliniam pasiklausymui bei elektroninėmis ryšių priemonėmis perduodamos informacijos kontrolei, taip pat viešojo intereso gynimo stiprinimas“.

„Jeigu kuris nors prokuroras, vykdydamas savo pareigas, patiria kokį nors politikų spaudimą, jis turėtų tam ryžtingai priešintis, priimdamas sprendimą kreiptis į atitinkamas instancijas ar imtis atitinkamų teisinių veiksmų dėl galimo neteisėto spaudimo“, – pastebėjo pretendentė, atsakydama į Seimo narių klausimus.

„Nebūčiau priėmusi pasiūlymo pretenduoti į generalinius prokurorus, jeigu nemanyčiau, kad galėčiau būti šiame darbe nepriklausoma, nepasiduodanti politiniams spaudimams ar bet kuriems kitokiems neteisėtiems sprendimams“, – taip pat sakė ji.

Seimo pirmininkė, valdančiosios Darbo partijos atstovė Loreta Graužinienė pirmadienį buvo susitikusi su p. Dambrauskiene ir po šio pokalbio pareiškė palaikysianti pasiūlytąją kandidatę.

Šiemet birželio mėnesį prezidentė į generalinio prokuroro pareigas teikė Kauno apygardos teismo vadovo Nerijaus Meilučio kandidatūrą, tačiau Seimas jo nepatvirtino. Tuomet p. Grybauskaitė pasipiktino Seimo sprendimu ir pagrasino ilgai neteikti naujo kandidato į generalinius prokurorus, bet iki vasaros pabaigos atlyžo ir pasiūlė p. Dambrauskienės kandidatūrą.

Ar Seimas slaptu balsavimu pritars naujai pateiktai kandidatei, turėtų paaiškėti jau šį ketvirtadienį.

Nuo 2010-ųjų iki 2015 m. birželio Generalinei prokuratūrai vadovavo Darius Valys, tačiau dar šių metų pradžioje prezidentė pareiškė neketinanti jo siūlyti kitai kadencijai.

Šiuo metu laikinai generalinio prokuroro pareigas eina Darius Raulušaitis.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau