Šią savaitę: pabėgėlių krizė, Mogherini vizitas, krepšininkų sutiktuvės

Publikuota: 2015-09-21
Federica Mogherini. Alessandro Fiocchi („LaPresse“ / „Scanpix“) nuotr.
svg svg
Federica Mogherini. Alessandro Fiocchi („LaPresse“ / „Scanpix“) nuotr.

Europos Sąjunga iki savo lyderių lygmens pakelia pabėgėlių krizės sprendimą, Vilniuje lankysis ES įgaliotinė užsienio reikalams, Lietuvos sostinėje bus surengtas Pasaulio pienininkų kongresas, Vyriausybė svarstys, ar atidėti draudimą prekiauti svaigalais degalinėse, bus iškilmingai pasitikti iš čempionato grįžę Lietuvos krepšininkai.

Į Lietuvą oficialaus darbo vizito pirmą kartą atvyksta ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai, Europos Komisijos (EK) viceprezidentė Federica Mogherini. Ji susitiks su prezidente, premjeru, Seimo pirmininke, užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrais, Seimo nariais. Ponia Mogherini taip pat dalyvaus EK atstovybės Lietuvoje organizuojamoje diskusijoje su nevyriausybinių organizacijų atstovais, ekonomikos, užsienio ir saugumo politikos ekspertais. Viena svarbiausių pokalbių temų – migrantų krizė ir jos sprendimo būdai.

ES vidaus reikalų ir teisingumo ministrai renkasi į neeilinį posėdį, kuriame vėl bus svarstoma, kaip pasidalinti daugiau kaip 100.000 pabėgėlių. Pagal EK pasiūlytą kvotą Lietuvai tektų per dvejus metus priimti 1.105 migrantus iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos. Lietuva sutinka su tokiu skaičiumi.

Pabėgėlių krizės klausimus svarstys ir neeilinė ES Vadovų taryba, susirinksianti Briuselyje.

Trišalė taryba žada baigti naujojo Darbo kodekso, numatančio lankstesnius darbo santykius, aptarimą. Savo pastabas ir pasiūlymus Trišalė taryba turėtų pateikti Seimui, kuris galbūt spalio pradžioje imsis oficialiai svarstyti ir Darbo kodeksą, ir visą socialinį modelį, apimantį daugiau kaip keturių dešimčių įstatymų projektus, susijusius su darbo santykiais ir socialinės sistemos reforma.

Seimo posėdyje turėtų būti pristatyta prezidentės Dalios Grybauskaitės siūloma kandidatė į generalinius prokurorus Edita Dambrauskienė. Gali įvykti ir balsavimas dėl jos paskyrimo į šias pareigas.

Seime pagaliau turėtų būti priimtas nutarimas dėl betoninio kelio Vilnius-Utena remonto viešosios ir privačios partnerystės būdu. Pagal šį nutarimą valstybės įsipareigojimai turėtų per 13 metų neviršyti 169,3 mln. Eur. Dalis parlamentarų teigia, kad tai per dideli įsipareigojimai ir kelią būtų galima suremontuoti perpus pigiau ir tik valstybės lėšomis.

Seimui turėtų būti pateiktos dvi rezoliucijos dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo. Abi teikia valdančiosios partijos, vis aktyviau besirengiančios kitų metų Seimo rinkimams. Darbo partijos rezoliucijoje įrašytas siūlymas Vyriausybei kitąmet liepą MMA padidinti iki 437 Eur. Tvarkos ir teisingumo partijos parengtame dokumente pasiūlyta numatyti, kad MMA dydis turi būti susietas su puse vidutinio darbo užmokesčio šalyje. Rezoliucijos yra rekomendacinio pobūdžio dokumentai, kurių Vyriausybė neprivalo vykdyti. Šiuo metu MMA siekia 325 Eur, nuo Naujųjų metų ją žadama pakelti iki 350 Eur.

Parlamentarams bus pasiūlyta ratifikuoti ES susitarimą dėl bankų pertvarkymo mechanizmo. Šis susitarimas be kita ko numato įnašų į bendrą pertvarkymo fondą pervedimo tvarką.

Vyriausybė turėtų grįžti prie klausimo dėl valstybinių transporto įmonių holdingo akcinės bendrovės sukūrimo. Jis turėjo būti svarstomas praėjusią savaitę, bet buvo atidėtas dėl nesutarimų, kaip skaičiuoti formuojamo holdingo akcinį kapitalą. Apie tokio holdingo sudarymą prabilta po to, kai vasarą kilo valstybės kontroliuojamos „Lietuvos jūrų laivininkystės“ krizė, kuri buvo išspręsta „Lietuvos geležinkeliams“ suteikus eilinę milijoninę paskolą šiai bendrovei.

Vyriausybė taip pat svarstys grupės Seimo narių pasiūlymą nustatyti, kad draudimas alkoholiniais gėrimais prekiauti degalinių parduotuvėse įsigalioja ne kitąmet, bet tik 2019-aisiais. Ūkio ministerija siūlo tokiai iniciatyvai nepritarti.

Vilniuje bus surengtas Pasaulio pienininkystės kongresas. Jame dalyvaus daugiau kaip 1.200 pieno ūkininkų, perdirbėjų, mokslininkų bei politikų iš daugiau nei 50 valstybių.

Vilniaus savivaldybės tarybos posėdyje turėtų būti grįžta prie vadinamojo turistų pagalvės mokesčio įvedimo, jeigu Vilniaus valdantieji dėl kokių nors priežasčių ir vėl neatidės šio klausimo.

Bus surengta skaitmeninės rinkodaros konferencija „Best Internet 2015“.

Lietuvos sostinės centre įvyks iškilmingas iš Europos vyrų krepšinio čempionato Prancūzijoje sugrįžusios nacionalinės rinktinės, iškovojusios sidabro medalius, pasitikimas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau