Premjeras: sprendžiant pabėgėlių krizę Lietuva bus solidari

Publikuota: 2015-09-21
2015 05 07. Vyksta vyriausybės valanda Seime, kalba Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Juditos Grigelytės nuotr.
2015 05 07. Vyksta vyriausybės valanda Seime, kalba Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Juditos Grigelytės nuotr.

Lietuva tvirtina nesikratanti atsakomybės ir solidarumo su kitomis Europos Sąjungos šalimis, visai bendrijai ieškant pabėgėlių krizės sprendimo būdų.

Pirmadienį susitikęs su Vilniuje apsilankiusia Federica Mogherini, ES vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai bei Europos Komisijos vicepirmininke, premjeras Algirdas Butkevičius, pasak Vyriausybės pranešimo spaudai, „aptarė pabėgėlių krize susijusią problematiką, taip pat kalbėjosi strateginės komunikacijos stiprinimo, kitais tarptautinės svarbos klausimais“.

„Pripažįstame solidarumo ir atsakomybės svarbą bendrai sprendžiant su pabėgėlių krize susijusius klausimus. Pritariame Europos Komisijos siūlymams, kuriais siekiama geriau valdyti migracijos srautus, užtikrinti tolesnių krizių prevenciją, ir laukiame sprendimų, kurie turėtų būti priimti Vidaus reikalų ministrų taryboje“, – pranešime spaudai cituojamas Vyriausybės vadovas.

Europos Komisijos vicepirmininkė priminė, kad šį antradienį vyks neeilinė Vidaus reikalų ministrų taryba, kurioje bus kalbama apie pabėgėlių perkėlimo klausimus. Eilinis vidaus reikalų ministrų posėdis numatomas spalį.

Be to, trečiadienį turėtų įvykti ir neeilinis ES Vadovų tarybos posėdis, skirtas tam pačiam klausimui.

Pagal naujausius Europos Komisijos pasiūlymus, Lietuvai per dvejus metus teks priimti 1.105 pabėgėlius iš karinių konfliktų apimtų Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų regionų. Lietuva paskelbė pasirengusi priimti tokį skaičių pabėgėlių, nors kai kurios Rytų ir Vidurio Europos valstybės nesutinka su Komisijos pasiūlytomis privalomosiomis kvotomis, teigdamos, kad sprendžiant didžiausią po Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių krizę reikėtų vadovautis savanoriškumo principu.

Vyriausybė taip pat pranešė, kad p. Mogherini ir p. Butkevičiaus susitikime aptarti ir ES Rytų partnerystės programos klausimai, padėtis Ukrainoje bei ES parama šiai šaliai. Pasak premjero, „Ukraina imasi reikiamų priemonių, kad įvykdytų Minsko susitarimus, tačiau kartu labai svarbu yra skatinti vidaus reformas šioje šalyje, nustatant realius uždavinius per realų laiko tarpą“.

ES vyriausiosios įgaliotinės dėmesys atkreiptas į tai, kad agresyvėjančios Rusijos akivaizdoje ES turi stiprinti strateginę komunikaciją stiprinimą, gerinti informacijos sklaidą ir vieningai reaguoti į dezinformaciją.

Premjeras taip pat pažymėjo, kad siekiant energetinio saugumo, būtina stiprinti ES šalių bendradarbiavimą šioje srityje, skatinant veiksmų koordinavimą ir apsikeitimą informacija, pranešė Vyriausybė.

Pirmą kartą Lietuvoje apsilankiusi pernai lapkritį naująja ES vyriausiąja įgaliotine tapusi p. Mogherini Vilniuje pirmadienį taip pat susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, Seimo vadove ir parlamentarais, užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrais.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau