Pabėgėlių integracijos reikalus spręs vyriausybinė komisija

Publikuota: 2015-09-21
Deniso Balibouse („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
svg svg
Deniso Balibouse („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Pabėgėlių perkėlimo bei integracijos organizacinius klausimus spręs specialiai sudarytoji vyriausybinė komisija. Jai vadovaus Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus.

„Vyriausybė sudarė komisiją, kuri spręs klausimus, kylančius organizuojant ir įgyvendinant pabėgėlių perkėlimą bei integraciją. Toks sprendimas priimtas siekiant užtikrinti sklandų užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimo ir integracijos Lietuvoje procesą, koordinuoti atsakingų institucijų veiksmus, sprendžiant konkrečias iškylančias problemas“, – pirmadienį pranešė Vyriausybė.

Pono Vaitkaus vadovaujamos komisijos darbe dalyvaus vidaus reikalų, socialinės apsaugos ir darbo, finansų, užsienio reikalų, sveikatos apsaugos, švietimo ir mokslo, kultūros, ūkio ir žemės ūkio viceministrai, taip pat Lietuvos savivaldybių asociacijos, organizacijų „Gelbėkit vaikus“, Lietuvos Raudonojo kryžiaus ir „Carito“ deleguoti atstovai.

„Ši Vyriausybės lygiu sudaryta komisija spręs klausimus, susijusius su užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimu ir užsieniečių integracijos į valstybės gyvenimą įgyvendinimu, teiks Vyriausybei, valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, tarptautinėms ir nevyriausybinėms organizacijoms atitinkamus pasiūlymus, taip pat ne rečiau kaip kas ketvirtį informuos Vyriausybę apie pavestų uždavinių įgyvendinimo eigą ir rezultatus“, – rašoma pranešime.

Pagal naujausias Europos Komisijos nustatytąsias kvotas Lietuvai per ateinančius dvejus metus teks priimti 1.105 pabėgėlius iš konfliktų apimtų Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų regionų. Lietuva sutinka priimti tokį kiekį migrantų, taip prisidėdama prie solidarios Europos Sąjungos politikos, sprendžiant didžiausią pokaryje pabėgėlių krizę.

Kvotas ES valstybėms turėtų padalinti antradienį posėdžiausiantys bendrijos šalių vidaus reikalų ministrai.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus