Seimas ėmėsi Migracijos departamento naikinimo

Publikuota: 2015-09-17
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Seimas pradėjo svarstyti nemažai politinių aistrų keliantį Vyriausybės inicijuotą įstatymo projektą, kuriuo būtų duotas startas Migracijos departamento likvidavimui.

Už tai, kad projektas būtų pradėtas svarstyti, ketvirtadienį balsavo 65 Seimo nariai, susilaikė 15, nei vieno parlamentaro nebuvo prieš.

Nors Vyriausybė pasiūlė šį projektą svarstyti skubos tvarka, Seimas prie jo nusprendė sugrįžti tik po poros mėnesių – lapkričio viduryje. Mat skirtingose parlamento frakcijose, net ir valdančiosiose, yra daug įvairių nuomonių dėl to, ar reikia likviduoti prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) dabar veikiantį Migracijos departamentą, jo vykdomas funkcijas perduodant kitoms institucijoms – Policijos departamentui, Valstybės sienos apsaugos tarnybą, VRM, Valstybės saugumo departamentui, Užsienio reikalų ministerijai ir taip toliau, ar migracijos sistemos valdymo klausimus derėtų spręsti kitaip, nenaikinant departamento, o tik gerokai jį reformavus.

Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministras, Seimui pristatydamas projektą, pripažino, kad Vyriausybės pateiktas pasiūlymas „kelia daug susidomėjimo ir daug aistrų“. „Bet mes neturėtume laužyti iečių, nes visų tikslas yra vienas – efektyvesnis migracijos procesų valdymas“, – kalbėjo ministras.

Jis tikino, kad teikiamas įstatymas leis reorganizuoti Migracijos departamentą, nebūtinai jį panaikinant. „Netinkamas interpretavimas, kad būtinai įvyks Migracijos departamento naikinimas. Kalbame apie procedūrų pakoregavimą, apie reorganizaciją. Nes dabar procedūros yra gremėzdiškos ir neracionalios, departamentas yra techninė, tarpinė institucija, kuri nieko nesprendžia“, – sakė p. Skvernelis.

Bet Seimo nariai tuojau pat atkreipė dėmesį į įstatymo projekto aiškinamąjį raštą, kuriame be kita ko teigiama: „Įstatymo projektu siekiama optimizuoti migracijos procesus, susijusius su sprendimų dėl užsieniečių teisinės padėties priėmimu ir jų vykdymu, racionaliau paskirstyti funkcijas įstatymo nuostatas įgyvendinančioms institucijoms ir sudaryti teisines prielaidas Migracijos departamento likvidavimui.“

Ministras pripažino, kad priėmus siūlomą įstatymą dar bus tęsiamos politikų diskusijos dėl to, kas ir kaip koordinuos su migracija susijusius klausimus, kaip derėtų ateityje juos spręsti, galbūt departamento nelikviduojant, bet tik gerokai reorganizuojant, pavyzdžiui, paverčiant skyriumi VRM sistemoje.

Kartu p. Skvernelis pranešė, kad pertvarkius migracijos valdymo klausimus pagal siūlomą įstatymą per metus būtų sutaupyta apie 300.000 Eur.

Vyriausybė kovo pabaigoje buvo priėmusi protokolinį nutarimą dėl Migracijos departamento likvidavimo – tuomet apsispręsta, kad departamentas turėtų būti likviduojamas, jo funkcijas nuo kitų metų perimtų Policijos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, VRM ir kitos institucijos. Tačiau kilus pabėgėlių krizei pasigirdo siūlymų Migracijos departamentą išsaugoti, kad liktų viena atsakinga koordinuojanti institucija, Lietuvai priimant pabėgėlius ir siekiant sklandžios jų integracijos.

Už Migracijos departamento išsaugojimą, jį pertvarkant, yra pasisakiusios prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Šį antradienį Seimas nepritarė siūlymui stiprinti Migracijos departamentą, paverčiant jį įstaiga prie Vyriausybės. Įstatymo projektą inicijavo valdančiajai koalicijai priklausanti Darbo partija, kurie nepritaria Migracijos departamento naikinimui. Prie „darbiečių“ siūlymo Seimas dar turėtų grįžti vėliau rudens sesijoje.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus