Kultūros ministerijai – Valstybės kontrolės kritika

Publikuota: 2015-09-17
Lietuvos nacionalinis dramos teatras Vilniuje. Vadimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras Vilniuje. Vadimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
 

Kultūros ministerija vis dar neturi aiškios tvarkos, kaip panaudoti biudžeto ir Kultūros rėmimo fondo (KRF) lėšas, dėl to praėjusiais metais 72.000 Eur buvo panaudoti su kultūra ir menu nesisijusiems projektams, o neperskirstyti metų gale liko 1,3 mln. Eur.

Šias išvadas Valstybės kontrolė pateikė po Kultūros ministerijoje ir Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) atliktų auditų. Jų metu buvo vertinama, kaip ministerija vykdė savo funkcijas, ar 2014 m. finansinių ataskaitų duomenys teisingi, taip pat analizuotas LNDT lėšų planavimas.

Valstybės kontrolė ministerijai turėjo pastabų dėl apskaitoje simboline 1 lito (0,29 Eur) verte registruojamų muziejinių vertybių. Pasak kontrolierių, šis pervertinimo procesas kasmet spartėja, nes 2012 m. buvo pervertinta 78.800 vnt., o 2014 m. – jau 176.500 vnt.

Taip pat pabrėžta, kad ministerijoje iki šiol nėra aiškios tvarkos, kokias pavaldžių įstaigų išlaidas finansuoti biudžeto, o kokias – KRF lėšomis. Nors KRF lėšos skirtos kultūros ir meno projektams, jomis buvo finansuojama ministerijai pavaldžių muziejų veikla. Taip per 72.000 Eur buvo panaudoti su kultūra ir menu nesusijusiems projektams, o metų pabaigoje ministerija ir Kultūros taryba nepasinaudojo teise perskirstyti beveik 1,3 mln. Eur fondo lėšų. Dėl to aktualūs kultūros ir meno sričių projektai prarado galimybę būti finansuojami.

Pastabų ministerija sulaukė ir dėl lėšų, skirtų romų integracijai į Lietuvos visuomenę, panaudojimo efektyvumo – iš 2012-2014 m. šiam tikslui planuotų beveik 1,59 mln. Eur per trejus metus panaudota tik 59%. Auditorių nuomone, ministerija nesiėmė veiksmų likusiam finansavimui gauti, todėl buvo prarasta galimybė plėtoti romų vaikų ir suaugusiųjų švietimą ir ugdymą dar už beveik 0,67 mln. Eur.

Valstybės kontrolė kritikos negailėjo ir gyventojų iškeldinimo iš Užutrakio dvaro sodybos problemai, kultūros paveldo objektų registravimo sistemai. Pastabų sulaukė ir LNDT, kurio lėšų planavimo sistemoje rasta spragų, taip pat pastebėta trūkumų sudarant etatinių darbuotojų darbo sutartis.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau