Nepriklausomą valdybą kol kas turi tik viena VĮ

Publikuota: 2015-09-14
Gediminas Onaitis, už VVĮ valdymo politiką atsakingas ūkio viceministras žada aiškintis, kodėl buvo vilkinamas valdybų narių atrankos procesas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Gediminas Onaitis, už VVĮ valdymo politiką atsakingas ūkio viceministras žada aiškintis, kodėl buvo vilkinamas valdybų narių atrankos procesas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Valstybės įmonė (VĮ „Visagino energija“ yra pirmojį valstybės įmonė iš trylikos didžiųjų VĮ, kurioje  suformuota nauja valdyba, turinti trečdalį nepriklausomų narių. 

Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymas imperatyviai numato, kad atnaujintos nepriklausomos valdybos turėjo būti suformuotos dar iki š.m. rugsėjo, tad jų formavimas jau vėluoja bent dvi savaites.

Kaip informavo Valdymo koordinavimo centras, konkursai paskelbti 12-oje įmonių, išskyrus VĮ Lietuvos naftos produktų agentūra, kuri valdybos neturi.

Kandidatuoti vis dar galima į VĮ „Regitra“ (iki rugsėjo 15 d.), VĮ Lietuvos oro uostai (rugsėjo 16 d.), VĮ „Oro navigacija“ (iki rugsėjo 18 d.), VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (iki rugsėjo 20 d.).

Likusiose VĮ (kelių priežiūros įmonės ir VĮ Registrų centras) konkursai baigėsi ir šiuo/artimiausiu metu turėtų įvykti kandidatų atrankos komisijose.

„Visagino energija“ pavaldi Ūkio ministerijai, kuri atsakinga už valstybės valdomų įmonių politikos formavimą ir koordinavimą Vyriausybėje.

Gediminas Onaitis, ūkio viceministras, dar rugpjūtį pripažino, kad suformuoti valdybų tikrai nebus spėta iki įstatyme numatyto termino, tačiau akcentavo, kad svarbiausia, kad būtų atsirinkti kompetentingi profesionalai, kurie leistų valstybines įmones valdyti efektyviau. Šiuo metu net 86 VĮ teisinę formą turinčių įmonių valdybos narių yra darbo privačiame sektoriuje patirties neturintys valstybės tarnautojai.

Iš ko rinktis turi

Norą dalyvauti atrankoje į nepriklausomus valdybų narius yra pareiškę 90 asmenų. Pagal minėtą įstatymą nepriklausomi  valdybų nariai atrenkami viešo konkurso būdu iš „nepriekaištingos reputacijos“ ir su įmone nesusijusių asmenų į VĮ, kurių turto vertė turi būti ne mažesnė nei 14 mln. Eur, o metinės grynosios pardavimo pajamos didesnės nei 5,8 mln. Eur. Mažesnės VĮ irgi gali, tačiau neprivalo, į valdybas kviestis nepriklausomų žmonių.

Nors galimybių yra, AB ir UAB teisinį statusą turinčios valstybės valdomos įmonės (VVĮ) į valdybas sunkiai įsileidžia nepriklausomus narius, tad ir nešališkai reikalauti deramos grąžos mokesčių mokėtojams už valdomą valstybės turtą kol kas beveik nėra kam: 131-oje VVĮ (įskaitant AB, UAB ir VĮ) iš 268 valdybos narių šiuo metu tik 18 yra nepriklausomi.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau