Vokietija atnaujina sienos su Austrija kontrolę

Publikuota: 2015-09-13
Hannibalo  Hanschke  („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Hannibalo Hanschke („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
„Verslo žinios“

Sunkiai suvaldant migrantų srautus, Vokietija atnaujina sienos su Austrija kontrolę. Ties siena Bavarijoje į šalį bus galima patekti tik pateikus galiojantį pasą.

Laikinai atnaujinta kontrolė Bavarijoje turėtų sustabdyti į Vokietiją bandančius patekti migrantus, sekmadienio vakare spaudos konferencijos metu pranešė Thomas Maiziere, šalies vidaus reikalų ministras.

„Vokietija laikinai atnaujina kontrolę ties vidinėmis ES sienomis, koncentruojantis į sieną su Austrija. Šių priemonių tikslas – sumažinti dabartinius srautus ir užtikrinti tinkamas procedūras žmonėms kirtus sieną“, – BBC cituoja ministrą. Politikas pridėjo, kad dėl atnaujintos patikros gali būti sutrikdytas tarptautinių traukinių eismas.

Jis taip pat pabrėžė, kad į Vokietiją plūstantys pabėgėliai nebegalės pasirinkti priimančios šalies. Bendrijos teisė numato, kad asmuo prieglobsčio turi pasiprašyti toje šalyje, per kurios teritoriją pateko į ES. Tačiau daugelis migrantų dokumentų tokiose šalyse kaip Graikija ar Vengrija neteikia, bijodami, kad paskui negalės gauti prieglobsčio Vokietijoje.

Tikimasi, kad atnaujinta sienos kontrolė leis atskirti ekonominius migrantus iš Balkanų nuo žmonių, bėgančių iš karinių konfliktų zonų. Vietos leidinys „Kronen Zeitung“ pranešė, kad Bavarijos policija pradės patikras, kurių metu nustatys, kas turi teisę reikalauti prieglobsčio.

Vidaus reikalų ministras jau prieš savaitę buvo perpėjęs, kad dėl nevaldomos migrantų krizės Šengeno sutarties galiojimas būti laikinai sustabdytas.

Sutarties taisyklės numato, kad šalys narės gali laikinai atnaujinti sienų kontrolę susidarius ekstremalioms situacijoms.

Nesuvaldo srauto

Vien per šeštadienį Miuncheną iš Austrijos pasiekė 13.000 migrantų. Dėl to buvo sustabdytas traukinių iš Vengrijos eismas.

„Mums trūksta 1.000–5.000 vietų“, – vokiečių žiniasklaidai sakė miesto meras. Miunchenas taip pat svarsto galimybę pabėgėlius laikinai apgyvendinti olimpiniame stadione.

Tuo metu „Deutsche Welle“ cituoja Austrijos policijos vadą, kuris skaičiuoja, kad sekmadienį Austrijos sieną kirto 10.000 pabėgėlių – didžiausias skaičius nuo tada, kai abi šalys atvėrė savo sienas.

Sigmaras Gabrielis, Vokietijos vicekancleris ir ūkio ministras, pareiškė, kad Vokietija pasiekė „galimybių ribas“.

„Europos nesugebėjimas susitvarkyti su migrantų krize privertė Vokietiją pasiekti savo galimybių ribas. Tai ne tik migrantų skaičiaus, bet ir jų kiekio per tam tikrą laiką klausimas – būtent tai ir sukuria sudėtingą situaciją“, – BBC cituoja p. Gabrielį.

Jis taip pat paragino Europą, JAV ir Persijos įlankos šalis suteikti milijardinę pagalbą pabėgėlių stovykloms, esančioms Artimuosiuose Rytuose: „Tiesiog neteisinga, kad šimtai milijardų gali būti labai greitai surinkti bankų gelbėjimui, tačiau tarptautinė bendruomenė nesugeba suteikti būtinos pagalbos žmonėms.“

Nenutrūkstamas migrantų srautas keliauja iš Graikijos per Makedoniją, Serbiją ir Vengriją, norėdamas pasiekti, jų manymu, saugiausias ir turtingiausias Europos valstybes – Austriją ir Vokietiją. Pastaroji skaičiuoja, kad vien šiais metais šalį pasieks 800.000 atvykėlių.

Europos Komisija paskelbė rekomendacijas, kuriomis vadovaujantis po visą Bendriją turėtų būti paskirstyta 120.000 prieglobsčio prašytojų. Lietuvai jų tektų kiek daugiau nei tūkstantis. Kvotoms oficialiai priešinasi Čekija, Slovakija ir Rumunija.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau