Kauno Nemuno salai teks palaukti atgimimo

Publikuota: 2015-09-13
SĮ „Kauno planas“ parengė Nemuno salos detalųjį planą, kuriuo siekiama numatyti 20 ha teritorijos vystymo viziją. SĮ „Kauno planas“ nuotr.
SĮ „Kauno planas“ parengė Nemuno salos detalųjį planą, kuriuo siekiama numatyti 20 ha teritorijos vystymo viziją. SĮ „Kauno planas“ nuotr.
„Verslo žinios“

Šiuo metu baigiamas rengti Kauno Nemuno salos detalusis planas. Tačiau net parašai ant šio dokumento greitai neuždegs žalios šviesios čia planuojamoms veikloms ir verslo investicijoms.

Taip yra todėl, kad keičiantis miesto valdžiai kinta ir prioritetinių projektų sąrašas. Nors detaliajame salos plane jau įvardyta, kas šioje teritorijoje galėtų būti statoma, kompleksiniam jos sutvarkymui Kauno miesto savivaldybės vadovai kol kas nenumato lėšų.

„2016 m. Kaune numatytas kitų svarbių objektų finansavimas“, – kalba Visvaldas Ma­tijošaitis, Kauno meras.

Am­bicingus miesto planus Kauno vadovai turi atskleisti šiandien numatytame susitikime su premjeru Algirdu Butkevičiumi.

Nemuno saloje „Žalgirio“ arena užima 10 ha, o dar 20 ha yra žalieji plotai – pastarąją teritoriją ir siekiama išplėtoti. SĮ „Kauno planas“ parengtame salos detaliajame plane aiškiai įvardyta, kokie objektai galėtų čia atsirasti: planuojama 50 vietų stacionari laivų prieplauka, kurioje laivus būtų galima laikyti ir žiemą. Taip pat numatytos vietos renginiams, krepšinio, dviračių, riedučių, teniso, tinklinio, futbolo, mažojo golfo, petankės, vaikų žaidimų aikštelėms, paplūdimiams, kavinėms. Yra planų į salą, esant poreikiui, pastatyti dar tris tiltus, saloje įrengti pervažiavimą. Užsienio verslininkai yra su savivaldos atstovais svarstę galimybę saloje įrengti apžvalgos ratą, tačiau šis projektas negali būti įgyvendinamas, kol nėra detaliojo plano ir reikiamos infrastruktūros.

„Saloje galėtų atsirasti įvairių statinių, pritaikytų poilsiui, sportui, išsaugant ir žaliąsias erdves, – sako p. Matijošaitis. – Čia galėtų atsirasti, pavyzdžiui, ledo arena, vandens parkas. Dėl žemo Nemuno lygio čia statyti stacionarią laivų prieplauką kol kas nerealu. Jeigu būtų pakeltas vandens lygis ir įrengtas farvateris iki „Žalgirio“ arenos, tada būtų galima svarstyti laivų prieplaukos klausimą.“

Laukia laivų

Šią savaitę detalusis planas buvo pristatytas Kauno architektų ir urbanistų ekspertų tarybai. Ji įsitikinusi, kad sala neturėtų būti sudarkyta transporto ryšiais, į ją ir toliau galėtų įvažiuoti tik aptarnaujantysis transportas.

Pagal architektų pastabas detalusis planas bus pataisytas ir dar šįmet, kaip teigia Nerijus Valatkevičius, Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjas, pateiktas ad­ministracijos vadovui pasirašyti.

„Nors architektų taryba abejoja dėl laivų prieplaukos prie arenos įrengimo, visas miestas ūžia, kad laivai būtų grąžinti į Nemuną“, – sako p. Valatkevičius.

Apie tai, kad prie arenos yra poreikis įrengti laivų prie­plauką, kalba ir Antanas Iva­nauskas, VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius: „Jeigu būtų numatyta sutvarkyti likusią Nemuno salos teritoriją, čia numatant ir laivų prieplauką, direkcija savo lėšomis gilintų farvaterį, dalyvautų krantinių tvarkymo darbuose. Todėl mes laukiame politinio sprendimo – jei sala būtų tvarkoma, čia ateitų verslas, tada ir mes vykdytume investicijas. Juk nelogiška tiesti kelią į niekur – turi būti aišku, kur bus prieplauka.“

„Žalgirio“ arenos valdytojai įžvelgia sinergiją, jei būtų įgyvendintas likusios dalies sutvarkymo projektas. „Šią vasarą saloje savivaldybės lėšomis buvo įrengtos 4 paplūdimio tinklinio aikštelės, o mes jas prižiūrime. Kol kas tiek ir tesutvarkyta toje 20 ha teritorijoje. Ateitų į ją verslas – tada būtų tvarka“, – mano Asta Ivanauskienė, „Žalgirio“ arenos vykdomoji direktorė.

Straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“ ir VŽ rubrikoje „Premium“ rugsėjo 4 d.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Komentarai prie šio straipsnio negalimi, dėl neapykantos skatinimo ar patyčių kurstymo
 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau