Daugiau kaip tūkstančiui pabėgėlių bus leista atvykti į Lietuvą

Publikuota: 2015-09-10
Migrantų registracijos centras Berlyne. Fabrizio Benscho („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Migrantų registracijos centras Berlyne. Fabrizio Benscho („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Kitą savaitę įvyksiančiame Europos Sąjungos šalių vidaus reikalų ministrų susitikime Lietuvos atstovui suteikti oficialūs įgaliojimai balsuoti už Europos Komisijos pasiūlytą naują, gerokai padidintą pabėgėlių priėmimo kvotą. Pagal ją Lietuva turės per dvejus metus priimti daugiau kaip tūkstantį pabėgėlių.

Vyriausybė ketvirtadienį ypatingos skubos tvarka priėmė nutarimą pakeisti dar birželio pabaigoje patvirtintą sprendimą, kiek Lietuva įsipareigoja priimti iš Artimųjų Rytų ir šiaurės Afrikos į Europos Sąjungą plūstančių pabėgėlių. „Keičiame birželio 22 d. priimtą nutarimą pagal šį trečiadienį Europos Komisijos pateiktus naujus pasiūlymus dėl pabėgėlių kvotų. Numatyta Lietuvoje iki 2017 m. gruodžio 31 d. iš ES ir trečiųjų šalių iš viso priimti 1.105 pabėgėlių, kurie prašo politinio prieglobsčio“, – kabineto posėdyje sakė Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministras.

Anksčiau Lietuva buvo įsipareigojusi per dvejus metus priimti 325 pabėgėlius.

Premjeras Algirdas Butkevičius paprašė jo, kad būtų skubiai parengta ir tarp žinybų suderinta nauja pabėgėlių priėmimo ir integravimo į Lietuvos visuomenę programa. Finansų ministerija įpareigota kitų metų biudžete numatyti atitinkamas lėšas šios progeamos įgyvendinimui.

Pabėgėlius atrinks Vidaus reikalų ministerija, padedama Valstybės saugumo departamento, jų integracija į visuomene užsiiminės kelios valstybės žinybos, taip pat savivaldybės.

Vyriausybės priimtas sprendimas dar bus formaliai patvirtintas penktadienį įvyksiančiame Seimo Europos reikalų komiteto posėdyje. Po jo p. Skvernelis galės oficialiai balsuoti už Europos Komisijos naujausius pasiūlymus dėl pabėgėlių pasidalinimo kvotų tarp ES valstybių per kitą pirmadienį įvyksiantį bendrijos vidaus reikalų ministrų tarybos posėdį.

Jau skelbta, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras p. Butkevičius pareiškė, jog Europos Komisijos Lietuvai rekomenduojama daugiau kaip tūkstančio pabėgėlių kvota yra priimtina. „Tas skaičius, kuris yra dabar rekomenduojamas Lietuvai dvejiems metams yra priimtinas, nes labai artimas tiems paskaičiavimams, tai formulei, kurią mes ir siūlėme nuo pat diskusijų apie kvotos paskirstymo pradžių“, – sakė p. Grybauskaitė. Tuo metu Vyriausybės vadovas sakė, jog Lietuva „supranta visą Europą užgulusios problemos mastą, todėl turi būti solidari su kitomis bendrijos valstybėmis“.

Visa ES šiuo metu turi pasidalinti ir solidariai priimti 120.000 asmenų.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau