Nukeltos paskutinės Žaliojo tilto skulptūros

Publikuota: 2015-07-21
Pirmadienio naktį nukeltos pirmosios dvi skulptūros. Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
svg svg
Pirmadienio naktį nukeltos pirmosios dvi skulptūros. Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
„Verslo žinios“

Naktį iš pirmadienio į antradienį darbininkai nuo Žaliojo tilto Vilniuje nukėlė likusias dvi sovietines skulptūras.

Parengiamieji išgabenimo darbai buvo pradėti sekamdienio rytą. Pirmausia skulptūros buvo sutvirtinto metaliniais rėmais. Pirmosios dvi nukeltos ir išgabentos naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

Remigijus Šimašius, Vilniaus meras, pirmadienį sakė, kad sovietinis palikimas kol kas nevežamas rekonstruoti ir, jo manymu, nebus grąžintas ant Žaliojo tilto.

„Pabrėžiu – skulptūros, techniškai žiūrint, yra nukeliamos ne restauracijai, o dėl saugumo. Ar jos bus restauruojamos, priklausys nuo daugybės dalykų. Bet yra daugybė paveldo objektų, kurie yra prastos būklės ir tikrai nemanau, kad Žaliojo tilto skulptūros būtų pirmosios, kurios būtų restauruojamos už mokesčių mokėtojų pinigus. Kol kas tam pinigų nenumatoma. Nesu nusiteikęs tam siūlyti skirti lėšų, nes yra daug paveldo objektų, kuriuos reikėtų remontuoti ir palaikyti jų gerą būklę. Yra kur dėti tuos pinigus.“

Jis pakartojo jau anksčiau sakytą savo mintį, kad skulptūros greičiausiai ant Žaliojo tilto nebegrįš. Tai reiškia, kad bus laukiama naujai sudarytosios Kultūros paveldo tarybos sprendimo panaikinti šių skulptūrų teisinę apsaugą.

Nukėlė dėl saugumo

Kultūros paveldo departamentas Vilniaus savivaldybei yra davęs sutikimą laikinai nukelti 4 skulptūrų grupes rekonstrukcijai, nes jų būklė kėlė pavojų praeiviams ir tiltu važiuojančioms transporto priemonėms: metalas paveiktas korozijos, ištrupėję skulptūros dalių suvirtinimo siūlės, vietomis matomi plyšiai, įtrūkimai.

Naujausios VGTU atliktos ekspertizės išvados rodo, kad per pastaruosius šešerius metus įtrūkimai progresavo, irimo procesas paspartėjo. Nestabilios skulptūrų dalys galėjo bet kada atsiskirti ir kristi ant praeivių, ar į Neries krantinę.

„Pasak ekspertų, ilgiau delsiant, dėl kritinės būklės skulptūrų nukėlimo darbai ateityje gali būti labai komplikuoti arba iš viso neįmanomi“, – tvirtinama savivaldybės pranešime.

Žaliasis tiltas su skulptūromis, vaizduojančiomis kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus yra pripažintas valstybės saugomu objektu, todėl apie atliekamus darbus yra informuotas Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Skulptūrų nukėlimo darbai kainavo  apie 38.000 Eur.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus