Ukraina teigia, kad Rusijos pajėgos neteko jau 30.000 žmonių, JAV: Rusija paprašė Kinijos karinės pagalbos

Publikuota: 2022-03-13
Atnaujinta 2022-03-13 23:15
  • Rusijos pajėgos paleido 30 raketų į Tarptautinį taikos ir saugumo centrą Javorive prie Lenkijos sienos, Kremlius skelbia, kad žuvo 180 užsieniečių. Ukraina teiginius vadina propaganda.
  • NATO vadovas įspėja dėl cheminio ginklo panaudojimo. JAV pakartotinai siekia atgrasyti Rusiją.
  • Ukrainos energetikos ministerija teigia, kad elektros tiekimas į Černobylio atominę elektrinę yra atstatytas.
  • Mariupolio miesto taryba skelbia, kad nuo karo pradžios nužudyta daugiau nei 2.000 gyventojų.
  • Ukraina skelbia, kad nuo karo pradžios Rusija neteko trečdalio savo žmogiškųjų pajėgumų.
  • JAV skelbia, kad Rusija kreipėsi į Kiniją prašydama karinės pagalbos.

Įvykių suvestines galima rasti čia

23:15 Baigiame pildyti sekmadienio naujienų juostą

Naujausias žinias pranešime pirmadienį – 5 val.

23:03 JAV: Rusija paprašė Kinijos karinės pagalbos

Jungtinių Valstijų pareigūnai teigia, kad Kremlius kreipėsi į Pekiną prašydamas karinės pagalbos Ukrainoje. Baltieji rūmai baiminasi, kad šis žingsnis yra vis glaudesnių Pekino ir Maskvos ryšių ženklas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Plačiau skaitykite čia.

22:44 JAV senatorius: turėtume tiekti Ukrainai karinius lėktuvus

JAV Senato Ginkluotųjų pajėgų komiteto narys, demokratas Richardas Blumenthalis teigia, kad JAV turėtų tiekti Ukrainai karinę įrangą, įskaitant lėktuvus.

„Turėtų būti apsvarstytos oro gynybos priemonės, tokios kaip lėktuvai, bepiločiai orlaiviai, priešlėktuviniai lėktuvai, baterijos ir raketos, visos oro gynybos priemonės. Ir mano asmenine nuomone, mes turėtume aprūpinti tais lėktuvais, nes jie potencialiai yra labai svarbūs Ukrainos gynybai", – CNN kalbėjo jis.

22:35 Ukraina: rusai mėgins įsitvirtinti užimtose teritorijose

Ukrainos gynybos viceministrė Anna Malyar teigia, kad intensyvus okupantų skverbimasis į šalį yra sustadytas, o kovų intensyvumas sumažėjęs.

Pasak jos, rusų pajėgos patyrė didelių nuostolių ir yra „priverstos papildyti personalą bei pergrupuoti karius“. A. Malyar teigimu, okupantai mėgins sustiprinti savo pozicijas užimtuose miestuose.

„Jie bandys įsitvirtinti laikinai okupuotų teritorijų ribose. Ir čia labai svarbi vietos bendruomenės pozicija. Tokmakas, Melitpolis, Chersonas – neleiskite priešui įgyvendinti tokių planų“, – savo feisbuko paskyroje rašo ji.

22:25 G. Landsbergis ir D. Kuleba aptarė veiksmus dėl sankcijų Rusijai

Lietuvos ir Ukrainos diplomatijos vadovai sekmadienį telefonu aptarė veiksmus dėl griežtesnių Europos Sąjungos sankcijų Rusijai.

Apie pokalbį su Gabrieliumi Landsbergiu sekmadienio vakarą per „Twitter“ paskelbė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba. 

„Suderinome žingsnius dėl papildomų griežtų ES sankcijų Rusijai įvedimo, kad būtų sustabdyta jos barbariška agresija prieš Ukrainą ir karo nusikaltimai prieš ukrainiečius. Esu dėkingas Lietuvai už buvimą kartu su Ukraina ir paramos didinimą“, – teigė D. Kuleba. 

22:23 Ukraina: nuo karo pradžios Rusija neteko 30.000 žmonių

Ukrainos prezidento biuro patarėjas Oleksijus Arestovičius teigia, kad iš 100.000 prie Ukrainos sienos prieš karą sutelktų pajėgų apie 13.000 buvo nukauti, o 18.000 nepajėgūs kovoti. Šie skaičiai nėra patvirtinti.

„Jie miršta, miršta šimtais“, – jo žodžius cituoja „Unian“.

Paskutiniais duomenimis, Ukraina myriop pasiuntė 250 okupantus ir 700 jų sužeidė netoli Mariupolio.

Sekmadienį „Unian“ skelbė, kad nuo karo pradžios rusų pajėgos neteko apie 12.000 karių, 374 tankų, 1.226 šarvuotų kovos mašinų, 140 artilerijos sistemų.

Ukrainos karys prie Irpinės. Scanpix nuotr.
Ukrainos karys prie Irpinės. „Scanpix“ nuotr.

22:05 TVF: Rusija gali neįvykdyti užsienio skolų įsipareigojimų

Kristalina Georgijeva, Tarptautinio valiutos fondo (TVF), vadovė pareiškė, kad Rusijai gresia gilus nuosmukis, dėl kurio ji gali būti nepajėgi grąžinti skolų.

„Mes nebemanome, kad Rusijos įsipareigojimų nevykdymas yra neįtikėtinas“, – sakė K. Georgieva interviu JAV transliuotojui CBS.

Plačiau skaitykite čia.

21:50 Turkija ir Graikija sutarė gerinti ryšius Ukrainos karo akivaizdoje

Turkijos prezidentas Tayyipas Erdoganas ir Graikijos ministras pirmininkas Kyriakos Mitsotakis sekmadienį vykusiose derybose susitarė gerinti ryšius, nepaisant ilgai besitęsiančių nesutarimų tarp šių dviejų NATO narių, pranešė Ankara.

Plačiau skaitykite čia.

20:53 D. Peskovas: kitos derybos vyks pirmadienį

Kitas Rusijos-Ukrainos derybų etapas turėtų įvykti pirmadienį, sako Dmitrijus Peskovas, Rusijos prezidento atstovas spaudai. Pokalbis planuojama vyks nuotoliu.

Abi šalys sekmadienį teigė, kad pokalbiuose matomas progresas. Kijevas pažymėjo, kad Rusija elgiasi konstruktyviau.

Trečiasis derybų etapas vyko kovo 7 d.

20:39 Ukrainiečiai skelbia apie numuštą Rusijos naikintuvą

Ukrainos gynybos ministerija socialiniuose tinkluose skelbia apie numuštą Rusijos naikintuvą. Informaciją pateikė operatyvinė vadavietė „Šiaurė“.

„Per oro antskrydį Černihove buvo numuštas SU tipo okupantų lėktuvas. Nuotraukos patvirtinti bus kiek vėliau, nes numuštas naikintuvas nukrito į mišką, kur nesaugu patekti“, – teigiama pranešime.

20:31 Per protestus Rusijoje sulaikyta virš 800 asmenų

Sekmadienio vakarą paaiškėjo, kad prieš karą nukreiptuose protestuose policija sulaikė 817 asmenų, praneša vietos teisėsaugos veiksmus per demonstracijas stebinti grupė „OVD-Info“. Naujienų agentūra AFP skelbia, kad buvo suimti ir keli žurnalistai.

Anksčiau buvo skelbta apie tris kartus mažesnį skaičių. Protestai vyko 37-iuose Rusijos miestuose. 

Plačiau skaitykite čia.

Maskvoje sulaikomi protestuotojai prie karą su Ukraina. Scanpix nuotr.
Maskvoje sulaikomi protestuotojai prie karą su Ukraina. Scanpix nuotr.

19:55 Černobylo AE atnaujintas elektros tiekimas

„Ukrenergo“ specialistai baigė remonto darbus ir atnaujino elektros tiekimą Černobylio atominėje elektrinėje, pranešė Ukrainos valstybinė agentūra „Enerhoatom“, cituodama energetikos ministrą Hermaną Haluščenką.

„Mūsų Ukrainos energetikai, rizikuodami savo sveikata ir gyvybe, sugebėjo užkirsti kelią galimai branduolinei katastrofai, kuri kėlė grėsmę visai Europai“, – teigė jis. 

Elektra kovo 9 dieną atominėje elektrinėje nutrūko dėl avarijos elektros linijose. Buvo teigiama, kad dyzelinių generatorių pakaks vos kelioms dienoms, o remontas buvo neįmanomas dėl kovų. Buvo nuogąstaujama, kad dėl elektros stygiaus pradės kaisti branduolinių atliekų saugykloje laikomos panaudotas branduolinis kuras. 

19:18 JAV ir Kinija derėsis dėl karo Ukrainoje

Pirmadienį Romoje numatytos JAV ir Kinijos aukšto lygio delegacijų susitikimas, pranešė Baltieji rūmai, perspėję Pekiną, kad jis susidurs su rimtomis „pasekmėmis“, jei padės Rusijai išvengti sankcijų dėl karo Ukrainoje.

Nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas ir Kinijos komunistų partijos vyriausiasis diplomatas Yang Jiechi „aptars dedamas pastangas valdyti konkurenciją tarp mūsų dviejų šalių ir aptars Rusijos karo prieš Ukrainą poveikį regioniniam ir tarptautiniam saugumui“, sekmadienį pareiškime nurodė Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Emily Horne.

Pekinas atsisakė tiesiogiai pasmerkti Maskvą dėl invazijos nuo pat jos pradžios ir ne kartą kaltino NATO, kad jos „plėtra į rytus“ prisidėjo prie įtampos tarp Rusijos ir Ukrainos augimo, kartojo Kremliaus nuogąstavimus dėl saugumo.

Savo ruožtu A. Sullivanas pabrėžė, kad Baltieji rūmai „atidžiai stebi“, ar Kinija teikia materialinę ar ekonominę paramą Rusijai, kad padėtų jai išvengti baudžiamųjų sankcijų poveikio. 

Kiek anksčiau Rusija teigė besitikinti Kinijos pagalbos siekiant atlaikyti jai Vakarų taikomas ekonomines sankcijas.

19:11 Ukraina propaganda vadina teiginius, kad per ataką Javorive galėjo žūti per 180 užsieniečių

Rusijos gynybos ministerija teigia, kad žuvusiųjų per Rusijos ataką Javorivo karinėje bazėje skaičius gali siekti 180. Išpuolis įvyko keliolika kilometrų nuo NATO sienų.

Kaip teigia ministerijos atstovas spaudai Igoris Konašenkovas, per smūgius žuvo mažiausiai 180 „užsienio samdinių“ ir sunaikinta didelė užsienio ginklų siunta, praneša agentūra „Interfax“.

Ukraina šį pareiškimą neigia, teigdama, kad tai „gryna Rusijos propaganda“. Anot Gynybos ministerijos, nėra žinoma, kad per ataką būtų mirusių užsieniečių.

JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas teigia, kad puolimas prieš Javorivo bazę rodo, kad Vladimiras Putinas yra nusivylęs karine pažanga Ukrainoje.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

18:33 JAV pakartotinai įspėja Rusiją dėl cheminio ginklo

Jake'as Sullivanas, Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo patarėjas, įspėjo Rusiją, kad šiai tektų stipriai sumokėti, jeigu Ukrainoje būtų panaudotas cheminis ginklas. Jis taip pat pažymėjo, kad bet kokia ataka NATO pajėgoms iššauktų galingą aljanso atsaką.

Pasak J. Sullivano, JAV ir partneriai atidžia stebi Maskvos grasinimus panaudoti cheminį ginklą ir tiesiogiai kontaktuoja su Kremliumi, įspėdami apie galimas to pasekmes.

Sekmadienį Vitalijus Klyčko, Kijevo meras, BBC išreiškė nerimą dėl galimo cheminio ar biologinio ginklo panaudojimo Ukrainoje.

Anksčiau Rusija Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje apkaltino JAV ir Ukrainą esą Ukrainos teritorijoje veikė mažiausiai 30 biologinių laboratorijų tinklas. JT šias kalbas nurašė sąmokslo teorijoms ir dezinformacijos skleidimui, o Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, į kaltinimus atsakė, kad dažnai Rusija švaistosi kaltinimais veiksmų, kuriuos pati rengiasi daryti.

18:16 Rusija kaltinama panaudojusi fosforines bombas

Vienas aukšto rango Ukrainos policijos pareigūnas apkaltino Rusijos pajėgas panaudojus fosforines bombas rytiniame Luhansko regione.

Tarptautinė teise draudžia baltojo fosforo bombų naudojimą prieš civilius gyvenamuose rajonuose, tačiau jas galima naudoti atvirose erdvėse kaip priedangą kariams.

Skaitykite plačiau.

17:40 JT: dėl karo Ukrainoje pabėgo beveik 2,7 mln. žmonių

Jungtinių Tautų (JT) vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro (UNHCR) teigimu, iš Ukrainos nuo karo pradžios vasario 24 dieną pabėgo jau 2.698.280 žmonių, rodo sekmadienio 11 valandos duomenys.

Plačiau skaitykite čia.

17:11 Mariupolyje nužudyta per 2.000 gyventojų

Nuo karo pradžios vasario 24 dieną, viename labiausiai nusiaubtų Ukrainos miestų Mariupolyje nužudyti 2.187 gyventojai, sekmadienį paskelbė miesto taryba.

„Per pastarąsias 24 valandas miestas buvo bombarduotas mažiausiai 22 kartus. Iš viso ant Mariupolio numesta per 100 bombų“, – rašoma pranešime, kurį cituoja „France24“.

Miesto taryba taip pat teigia, kad nėra elektros, vandens ir šildymo, beveik neveikia mobilusis ryšys. Maisto ir vandens rezervai sparčiai senka.

16:50 Chersone paleisti įspėjamieji šūviai protestuotojų link

Rusijos kariai paleido įspėjamųjų šūvių į taikių protestuotojų pusę, tūkstančiams žmonių susirinkus protestuoti pietiniame Chersono mieste, pranešė Ukranos nacionalinis transliuotojas.

Mosuodami nacionalinėmis vėliavomis ir skanduodami „Chersonas – Ukrainai“ ir „Šlovė Ukrainai“, keli tūkstančiai protestuotojų susirinko centrinėje Laisvės aikštėje.

Ukrainos pareigūnai šeštadienį apkaltino Rusiją planuojant surengti suklastotą referendumą, kurio tikslas – įkurti promaskvietišką „liaudies respubliką“ Ukrainos pietinėje Chersono srityje.

16:31 Rusijos ir Ukrainos derybininkai: matomas progresas

Tiek Rusijos, tiek Ukrainos derybų komandos teigia, kad susitikimuose pastebimas progresas.

Kyjivas tikina, kad Kremlius elgiasi konstruktyviau. Pasak Ukrainos prezidento patarėjo Mychailo Podoliako, dėl to artimiausiose derybose gali būti padaryta pažanga.

„Iš esmės nenusileisime dėl jokių pozicijų. Rusija dabar tai supranta. Rusija jau pradeda konstruktyviai kalbėtis. Manau, kad tam tikrų rezultatų pasieksime tiesiog per kelias dienas“, – sako jis vaizdo įraše, kurį cituoja „France24“.

Rusijos derybininkas Leonidas Sluckis taip pat teigia, kad padaryta „didelė pažanga“, skelbia valstybinė naujienų agentūra RIA.

„Jei palygintume Rusijos ir Ukrainos pozicijas derybų pradžioje ir dabar, pamatytume didelę pažangą“, – sakė L. Sluckis.

Iki šiol vykusiose derybose jokių apčiuopiamų rezultatų nepavyko pasiekti.

16:05 Rusija tikisi Kinijos pagalbos atlaikant Vakarų sankcijas

Sekmadienį Antonas Siluanovas, Rusijos finansų ministras, pareiškė, kad šalis tikisi Kinijos pagalbos atlaikant Vakarų sankcijų smūgį Rusijos ekonomikai.

„Dalį savo aukso ir užsienio valiutos atsargų turime Kinijos valiuta, juaniais. Ir matome, kokį spaudimą Kinijai daro Vakarų šalys, siekdamos apriboti tarpusavio prekybą su Kinija. Žinoma, daromas spaudimas apriboti prieigą prie tų rezervų“, – sakė jis.

„Bet aš manau, kad mūsų partnerystė su Kinija vis tiek leis mums išlaikyti bendradarbiavimą, kurį pasiekėme, ir ne tik išlaikyti, bet ir padidinti jį aplinkoje, kai Vakarų rinkos užsidaro“, – pridėjo ministras.

15:28 Per protestus Rusijoje sulaikyti per 250 žmonių

Demonstracijos prieš karą Ukrainoje vyko 23 Rusijos miestuose. Rusijos teisėsaugos veiksmus per demonstracijas stebinti grupė „OVD-Info“ pranešė, kad policija sulaikė 268 žmones. 

Plačiau skaitykite čia.

15:19 Ukrainos pareigūnai: nušautas JAV žurnalistas

Netoli Kijivo, Irpenije, nušautas JAV žurnalistas. Iš pradžių buvo manyta, kad jis dirbęs „New York Times“ redakcijoje, tačiau pats leidinys tikina, kad pastaruoju metu pusių darbiniai ryšiai nesaistė.

Pranešama, kad miręs žurnalistas yra įvairių apdovanojimų pelnęs Brentas Renaudas iš Niujorko. Per išpuolį dar vienas žurnalistas sužeistas, „Unina“ cituoja Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėją Antoną Geraščenko. 

Apie žūtį taip pas skelbia „Deutsche Welle“, „Sky News“. 

14:47 V. Zelenskis: Ukrainos prioritetas yra suteikti pagalbą Mariupoliui

Šiuo metu pagrindinė užduotis Ukrainoje yra suteikti pagalbą apsiausto Mariupolio gyventojams, sekmadienį sakė šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis. 

„Darome viską, kad prasibrautume per apsiaustį okupantų, kurie blokuoja net stačiatikių bažnyčios kunigus“, kreipimesi „Facebook“ sakė V. Zelenskis, nurodydamas, kad humanitarinės pagalbos konvojus yra vos už 80 kilometrų nuo Mariupolio, kuris intensyviai apšaudomas beveik visą savaitę. 

14:33 G. Shroederis kalbėjosi su V. Putinu

Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Shroederis buvo susitikęs su Vladimiru Putinu kelių valandų pokalbiui apie Ukrainą. Apie tai informavusių Vokietijos leidinio „Bild am Sonntag“ šaltinių teigimu, susitikimas įvyko dar ketvirtadienio vakarą.

G. Schroederis taip pat ilgai kalbėjosi su vienu iš artimiausių V. Putino patarėjų, taip pat Ukrainos pareigūnais, susijusiais su derybomis dėl taikos. Šiuo metu G. Schroederis yra vienintelis asmuo, tiesiogiai kalbėjęsis su V. Putinu ir aukščiausiais Ukrainos pareigūnais.

Plačiau apie tai skaitykite čia

14:28 Lenkijos prezidentas: cheminio ginklo panaudojimas galėtų iššaukti NATO įsitraukimą 

Cheminio ginklo panaudojimas Ukrainoje galėtų paskatinti NATO persvarstyti sprendimą neįsitraukti į karą tiesiogiai, teigia Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. 

„Žinoma, visi tikisi, kad jis to neišdrįs padaryti. Bet jeigu jis panaudos masinio naikinimo ginklus, tai viską pakeistų“, interviu BBC sakė A. Duda. 

„Jeigu klaustumėte, ar Putinas galėtų panaudoti cheminius ginklus, tai, manau, kad šiuo metu jis gali panaudoti bet ką, ypač, kai jis tokioje sudėtingoje situacijoje. Politiškai jis jau pralaimėjo šį karą, o karine prasme jo nelaimi“, - sakė Lenkijos prezidentas.  

Kad Rusija galėtų panaudoti cheminį ginklą Ukrainoje sekmadienį įspėjo ir NATO Generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, argumentuodamas tuo, kad melagingais kaltinimais apie cheminio ir giologinio ginklo bazes Ukrainoje Rusija jau paruošė pretekstą. 

14:20 Popiežius prašo „sustabdyti žudynes“

Sekmadienį Popiežius Pranciškus paskelbė pasmerkimą Rusijai dėl atakų Ukrainoje, pavadindamas vaikų ligoninių ir civilinių objektų bombardavimus „barbariškais“ ir „neturinčiais jokio strateginio pagrindo“. 

„Dievo vardu, išgirskite kenčiančių žmonių raudas, sustabdykite bombardavimus ir atakas“, - sekmadienį per pamaldas Šv. Petro aikštėje Vatikane tarė Popiežius Pranciškus. 

„Dievo vardu prašau sustabdyti šias žudynes“, - kalbėjo Popiežius. 

13:17 Kijivas ruošiasi galimai blokadai

Ukrainos sostinės tarnybos pasirūpino maisto atsargomis maždaug 2 mln. Kijivo gyventojų, nepalikusių miesto per Rusijos invaziją. Šiomis priemonėmis miesto administracija ruošiasi galimai sostinės blokadai. 

Atsargų blokados atveju turėtų užtekti dviem savaitėms.  

„Tie du milijonai Kijivo gyventojų, kurie nepaliko namų, nebus palikti vieni, jeigu situacija pablogės. Miesto tarnybos kartu su verslu padarė viską, ką galėjo, kad veiktų parduotuvės ir vaistinės, ir kad kainos išliktų prieinamo lygio“, - „Telegram“ pranešė Kijivo miesto administracija. 

13:07 Rusija bando apsupti Ukrainos pajėgas rytuose

Rusijos kariai bando atkirsti Ukrainos pajėgas rytuose ir apsupti Mikolaivo mieste, besistumdamos Odesos kryptimi, praneša JK gynybos ministerija, remdamasi savo žvalgybos vertinimais. 

Tačiau Rusijos pajėgos moka „moka didelę kainą už kiekvieną pasistūmėjimą, nes Ukrainos pajėgos toliau atsako atkakliu pasipriešinimu visoje šalyje“, teigė ministerija. 

12:48 Aukų skaičius Javorivo karinėje bazėje išaugo iki 35

Žuvusiųjų per Rusijos ataką Javorivo karinėje bazėje skaičius išaugo iki 35, sužeisti 134 žmonės, papildytą informaciją pranešė Lvovo srities vadovas. 

Kaip skelbta, Rusijos pajėgos paleido 30 raketų į Tarptautinį taikos ir saugumo centrą Javorive, į šiaurės vakarus nuo Lvovo, keliolika kilometrų nuo Lenkijos sienos. 

12:21 Pagrobtas dar vieno Ukrainos miesto meras

Rusijos pajėgos pagrobė Dniprorudnės miesto pietų Ukrainoje merą Yevhenijų Matvejevą, sekmadienį pranešė šalies užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba. 

Tai jau antras atvejis per pastarąsias tris dienas, kai Rusijos pajėgos pagrobia miestų merus. Penktadienį buvo pagrobtas Melitopolio miesto metas, vietoje kurio Rusija paskyrė naują merę. 

„Sulaukdami nulinio palaikymo iš vietos gyventojų įsibrovėliai imasi teroro. Kviečiu visas valstybes ir tarptautines organizacijas sustabdyti Rusijos terorą prieš Ukrainą ir demokratiją“, - pareiškė D. Kuleba.  

10:53 V. Zelenskis perspėjo dėl „pseudorespublikų“ kūrimo

Rusija bando sukurti naujas „pseudorespublikas“ Ukrainoje, kad suskaldytų šią šalį, šeštadienio vakarą savo kreipimesi į tautą sakė prezidentas Volodymyras Zelenskis.

V. Zelenskis paragino Ukrainos regionus, įskaitant Rusijos pajėgų užimą Chersoną, neiti Donecko ir Luhansko keliu. Šiuose rytiniuose regionuose prorusiški separatistai pradėjo kovoti su Ukrainos vyriausybės pajėgomis 2014 metais.

„Okupantai Chersono srities teritorijoje bando pakartoti liūdną pseudorespublikų kūrimo patirtį, – sakė V. Zelenskis. – Jie šantažuoja vietos lyderius, daro spaudimą deputatams, ieško, ką galėtų papirkti.“

Prieš pradėdama invaziją į Ukrainą vasario mėnesį Rusija pripažino apsišaukėliškų Donecko ir Luhansko respublikų nepriklausomybę. Maskva pareiškė turinti apginti šiuos separatistinius regionus ir reikalauja, kad juos pripažintų ir Ukraina.

„Ukraina išlaikys šį išbandymą. Mums reikia laiko, kad sulaužytume šią karo mašiną, atėjusią į mūsų žemę“, – pareiškė jis.

10:49 Per Rusijos ataką Javorivo karinėje bazėje žuvo 9 žmonės, 57 sužeisti

Tarptautinis taikos ir saugumo centras į šiaurės vakarus nuo Lvovo yra keliolika kilometrų nuo Lenkijos sienos. 

Kariniame objekte prie NATO sienos dirbo ir užsienio kariniai instruktoriai, sekmadienį skelbia Oleksijus Reznikovas, Ukrainos gynybos ministras. Jo teigimu, informacija apie aukas vis dar tikslinama.

„Tai yra naujas teroro išpuolis prieš taiką ir saugumą šalia ES-NATO sienos“, – „Twitter“ rašo Reznikovas.

Daugiau apie objektą skaitykite čia

10:14 Rusija paskyrė naują Melitopolio merą vietoje pagrobtojo

Ukrainos parlamentas teigia, kad Rusija paskyrė naują Melitopolio miesto merę vietoje pagrobtojo Ivano Fedorovo.  

Per vietos televiziją šeštadienį paskelbta, kad Melitopolio mere paskirta Galina Danilčenko, buvusi miesto tarybos narė. 

Ligšiolinis metas I. Fedorovas buvo pagrobtas penktadienį.  

08:36 Girdimi sprogimai prie Ivano Frankivsko

Sekmadienio rytą girdėti sprogimai šalia Ivano Frankivsko, esančio Ukrainos vakarinėje dalyje, skelbia tiek BBC, tiek vietos naujienų portalai. 

„Preliminariais duomenimis, šįryt sprogimai girdėti iš antskrydžio prieš oro uostą. Detalės dar tikslinamos“, - „Facebook“ pranešė miesto meras Ruslanas Martsinkivas. 

Minimas oro uostas buvo atakuotas ir penktadienį. 

Sekmadienis išaušo aidint oro pavojaus sirenoms miestuose įvairiuose Ukrainos regionuose. Oro pavojaus sirenos aidėjo Žitomire, į vakarus nuo Kijevo, Ternopilyje, Rivnės, Voluinės srityse, praneša „Ukrinform“.  

08:12 Rusijos pajėgos surengė antskrydį prie Lvovo

Rusijos pajėgos paleido 8 raketas į Tarptautinį taikos ir saugumo centrą Javorive, į šiaurės vakarus nuo Lvovo, regiono pareigūnus cituoja BBC Ukrainos tarnyba. 

Apie tai, kad netoli Lvovo sekmadienio rytą buvo girdimi sprogimai, pranešė ir vietoje esantys CNN žurnalistai. 

Minimas centras yra stambi karinė bazė, kurioje įkurdintas karių mokymo centras, pirmiausia taikos palaikymo misijoms. Javorivo karinis miestelis yra keliolika kilometrų nuo Lenkijos sienos. 

Sprogimai šalia Lvovo girdimi pirmą kartą nuo Rusijos invazijos Ukrainoje. 

07:46 JAV skiria papildomos karinės paramos Ukrainai už 200 mln. USD

Kaip naktį iš šeštadienio į sekmadienį paskelbtame pareiškime nurodė Anthony Blinkenas, JAV valstybės sekretorius, naujas paramos paketas apima ginkluotę, skirtą įveikti „šarvuotą techniką, desantininkų ir kitas grėsmes“.  

Su šiuo paketu bendra JAV karinės paramos Ukrainai apimtis siekia 1,2 mlrd. USD. 

„Atiduodame pagarbą Ukrainos karinės pajėgoms ir visiems Ukrainos piliečiams, kurie gina savo šalį pasitelkdami puikius įgūdžius, geležinę valią ir išskirtinę drąsą“, sakė A. Blinkenas, pridurdamas, kad JAV toliau teiks ir humanitarinę pagalbą. 

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1356?placement=

07:32 J. Stoltenbergas: Rusija gali panaudoti cheminius ginklus

NATO Generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas įspėjo, kad Rusija gali panaudoti cheminius ginklus Ukrainoje. 

Toks žingsnis būtų karo nusikaltimas, sekmadienį publikuojamame interviu Vokietijos leidiniui „Welt am Sonntag“ sakė J. Stoltenbergas. 

„Pastarosiomis dienomis išgirdome absurdiškų teiginių apie cheminių ir biologinių ginklų laboratorijas, - sakė NATO Generalinis sekretorius. - Dabar, kai šie melagingi pareiškimai buvo padaryti, turi būti budrūs, nes gali būti, kad Rusija pati gali planuoti cheminių ginklų operacijas prisidengdama melais.“

Interviu NATO vadovas pripažino, kad, nors Ukrainos žmonės drąsiai priešinasi Rusijos invazijai, ateinančiomis dienomis tikriausiai laukia dar didesni sunkumai.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Baltarusija išplėtė mirties bausmės taikymą

Baltarusijoje įvesta mirties bausmė už pasikėsinimą įvykdyti teroro aktą, trečiadienį pranešė Rusijos...

Verslo aplinka
2022.05.18
A. Armonaitė: Lietuva gali sukurti Ukrainos atstatymo fondą

Svarstant, kaip padėti karo niokojamai Ukrainai, Lietuva galėtų ne tik dalyvauti atstatant sunaikintą svarbią...

Verslo aplinka
2022.05.18
M. Skuodis: išvežti Ukrainos grūdus per Lenkiją ir Lietuvą – sudėtinga 2

Bandydamos padėti Ukrainai išvežti pernykštį grūdų derlių Lietuva ir Lenkija patiria didelių sunkumų, sako...

Logistika
2022.05.18
Rusija išsiunčia dešimtis Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos diplomatų

Maskva trečiadienį išsiuntė dešimtis Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos diplomatų, atsakydama į Rusijos...

Verslo aplinka
2022.05.18
Ukrainos bankas: ekonomika šiemet susitrauks mažiausiai trečdaliu

Ukrainos ekonomikos kritimas 2022-aisiais trečdaliu yra pats optimistiškiausias scenarijus, o spartus jos...

Verslo aplinka
2022.05.18
Ukrainoje teisiamas pirmasis Rusijos karo nusikaltėlis kaltę dėl civilio nužudymo pripažįsta

Ukrainos sostinėje trečiadienį prasidėjo pirmasis nuo Rusijos invazijos pradžios teismo procesas dėl karo...

Verslo aplinka
2022.05.18
„Vičiūnai Group“ informuoja, kad verslu Kaliningrade susidomėjo 30 įmonių 3

Audito kompanija EY („Ernst & Young”), vadovaujanti „Vičiūnai Group“ verslo Rusijoje pardavimo procesui,...

Pramonė
2022.05.18
Infografika: efektyviausia Vakarų tiekiama ginkluotė Ukrainai Premium 1

Ukrainai laimėjus mūšį prie Charkivo, atstūmus priešo pajėgas kone iki pat sienos su Rusija ir sėkmingai...

Verslo aplinka
2022.05.18
Vyriausybė oficialiai atšaukia ambasadorių Rusijoje

Vyriausybė trečiadienį posėdyje nusprendė iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų oficialiai atšaukti Eitvydą...

Verslo aplinka
2022.05.18
Subsidijos Ukrainos verslui: už įsikūrimą Lietuvoje – 10.000 Eur 1

Ukrainos verslai, po vasario 24 d. pradėję veiklą Lietuvoje, galės gauti subsidijas už įsikūrimą ir darbo...

Gazelė
2022.05.18
Briuselis skaičiuoja Ukrainos atstatymo kainą, ES narės raginamos ir vėl bendrai pasiskolinti Premium

Tiek pati Ukraina, tiek ir Vakarų partneriai dar tebesitęsiant kariniams veiksmams svarsto, kaip reikės...

Verslo aplinka
2022.05.18
Rusija traukiasi iš Baltijos jūros valstybių tarybos

Rusija antradienį pranešė, kad traukiasi iš Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT), regione tvyrant įtampai...

Verslo aplinka
2022.05.18
Prancūzija pažadėjo tiekti daugiau ginklų Ukrainai

Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, antradienį per pokalbį su Volodymyru Zelenskiu, kolega iš...

Verslo aplinka
2022.05.17
Italijos „Eni“ už dujas mokės rubliais 20

Italijos naftos ir dujų bendrovė „Eni“ paskelbė, kad atsidaro dvi sąskaitas „Gazprombank“, jog galėtų...

Pramonė
2022.05.17
Suomija nemokės Rusijai už dujas rubliais

Suomijos valstybinė dujų bendrovė „Gasum“ atmeta Rusijos reikalavimą už jos eksportuojamas gamtines dujas...

Verslo aplinka
2022.05.17
JAV iždo sekretorė J. Yellen ragina didinti finansinę paramą Ukrainai 2

Janet Yellen, JAV iždo sekretorė, paragino Europos partneres skirti daugiau lėšų palaikyti Ukrainos ekonomiką...

Finansai
2022.05.17
Infografika: Ukrainos skelbiami rusų nuostoliai pranoksta viso Čekijos karinio personalo skaičių Premium

Ukrainos gynybos ministerija kasdien skelbia naujausius skaičius apie Rusijos kariuomenės patirtus nuostolius...

Verslo aplinka
2022.05.17
Prezidentūrą nuvylė Vengrijos sprendimas blokuoti Rusijos naftos embargą 2

Vengrijos sprendimas blokuoti Europos Sąjungos siekį įvesti Rusijos naftos embargą – nuviliantis, sako...

Verslo aplinka
2022.05.17
Iš „Azovstal“ į separatistų kontroliuojamus Ukrainos miestus evakuota šimtai Ukrainos gynėjų 6

Daugiau kaip 260 pulko „Azov“ ir kitų Ukrainos pajėgų dalinių karių, atkakliai gynusių „Azovstal“...

Verslo aplinka
2022.05.17
ES ministrams nepavyko susitarti dėl 6-ojo sankcijų Rusijai paketo 4

ES užsienio reikalų ministrams pirmadienį nepavyko susitarti dėl šeštojo sankcijų Rusijai paketo, per spaudos...

Verslo aplinka
2022.05.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku