Junckerio plano tikslas didėja iki 500 mlrd. Eur

Publikuota: 2017-12-12
„Matton“ nuotr.
svg svg
„Matton“ nuotr.

Europos strateginių investicijų fondo (ESIF), dar vadinamo Jeano Claude'o Junkerio planu, veikla pratęsta nuo 2018 m. vidurio iki 2020 m. pabaigos.

Antradienį buvo priimtas galutinis sprendimas fondo veiklai pratęsti – Europos Parlamentas (EP) pritarė reglamentui, praneša jo atstovybė Lietuvoje.

ESIF investicijų tikslas padidėjo 185 mlrd. Eur – nuo 315 mlrd. Eur iki ne mažiau kaip 500 mlrd. Eur. Europos investicijų banko skaičiavimu, iki 2020 m. ESIF prisidės prie 700.000 darbo vietų kūrimo ir padidins Bendrijos BVP 0,7%.

Pagal naują ESIF Investicijų komitetas skelbs savo sprendimus internete ir nurodys priežastis, kodėl jis pasirinko projektą, kuriam bus skiriama parama pagal ES biudžeto garantiją. Naujame reglamente taip pat išsamiau apibrėžta, pagal kokius kriterijus projektui gali būti skiriama ESIF parama.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Bent 40% ESIF infrastruktūros ir inovacijų projektų bus skirti klimato politikai remti. Mažų ir vidutinių įmonių suteikiamos garantijos procentinė dalis padidės nuo 26% iki 40%.

„Investicijų planas davė realios naudos bendrovėms visoje Europoje. Siekiame nuveikti dar daugiau. Atsižvelgėme į gautą grįžtamąją informaciją apie tai, kaip veikia ESIF, ir padarėme kai kuriuos patobulinimus. ESIF investicinius sprendimus darome dar skaidresnius ir teikiame daugiau techninės paramos vietos lygmeniu. ESIF veiklos laikotarpį pratęsiame iki 2020 m. pabaigos, o investicijų tikslą – iki 500 mlrd. Eur. ESIF jau padėjo sukurti 300.000 darbo vietų; šią dinamiką reikia išlaikyti“, – pranešime cituojamas Jyrkis Katainenas Už darbo vietų kūrimą, ekonomikos augimą, investicijas ir konkurencingumą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas.

Fondas įsteigtas Europos investicijų banke (EIB). Jis naudoja viešąsias lėšas, siekiant sutelkti papildomų privačių investicijų, ir taiko kredito užtikrinimą EIB ir Europos investicijų fondo (EIF) teikiamam finansavimui.

Viena iš fondo funkcijų yra prisiimti dalį EIB tenkančios rizikos, todėl pastarasis gali investuoti į rizikingesnius projektus, o EIB dalyvavimas į tokius projektus pritraukia privačių investicijų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku