Šią savaitę svarbu (46)

Publikuota: 2017-11-12
Kitų metų biudžeto projekto svarstymai įsibėgėja - po Valstybės kontrolės išvados jis grįš į Seimo plenarinių posėdžių salę. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Kitų metų biudžeto projekto svarstymai įsibėgėja - po Valstybės kontrolės išvados jis grįš į Seimo plenarinių posėdžių salę. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Valstybės auditoriai pateiks išvadą apie kitų metų biudžetą, Vyriausybė svarstys, ar griauti nelegalius pastatus Kuršių nerijoje, vyks tarptautinė konferencija apie mokesčius Baltijos šalyse, Europos Parlamento nariai svarstys, kaip kovoti su dempingu.

Pateiks nuomonę apie biudžetą

Valstybės kontrolė trečiadienį turėtų pateikti savo išvadą apie Vyriausybės parengtą ir Seimui atiduotą svarstyti kitų metų biudžeto projektą. Valstybės ir savivaldybių, „Sodros“, Privalomojo sveikatos draudimo fondo bei visų kitų valstybinių fondų biudžeto balansas kitąmet turėtų būti teigiamas – planuojamos pajamos viršys išlaidas daugiau kaip 240 mln. Eur arba apie 0,6% bendrojo vidaus produkto. Opoziciniai konservatoriai pateikė pareiškimą Valstybės kontrolei, suabejoję, ar Vyriausybė vadovauja teisingais principais ir metodologija, skaičiuodama kitų metų biudžeto perviršį. Į Seimo plenarinių posėdžių salę biudžetas kartu su kontrolierių išvada grįš kitą savaitę. O kol kas Seimo nariai šį ketvirtadienį turėtų patvirtinti ataskaitas apie praėjusių metų biudžetų vykdymą. Be to, savo nuomonę apie 2018 m. biudžeto projektą turėtų pateikti šios savaitės pradžioje darbą Vilniuje baigianti eilinė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija Lietuvai. Jos atstovai į Lietuvą atvyko kasmetinėms konsultacijoms pagal TVF steigimo sutarties reikalavimus. Naujasis TVF misijos vadovas Lietuvai – Borja Gracia, pakeitęs ne vienerius metus šiose pareigose dirbusį Christophą Klingeną.

Griauti ar palikti – štai klausimas

nuotrauka::1 left

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje, galbūt – dar ir uždarame pasitarime, vėl bus svarstomas klausimas dėl nelegalių pastatų Kuršių nerijoje. Rugsėjį duotas Vyriausybės pavedimas baigti derinti Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) tvarkymo plano korekcijas lieka neįgyvendintas, o Aplinkos ministerija jau antrą kartą siūlo nutraukti planavimo procedūras. Kuršių nerijos planavimo dokumentų rengimas iškasė karo kirvį tarp Valstybės saugomų teritorijų tarnybos ir Kultūros paveldo departamento. Jos viena kitą kaltina viršijus kompetencijos ribas ir atsisako suderinti parengtus planavimo dokumentus. Suderinti pozicijų ir pasiekti kompromiso dėl nelegaliomis pripažintų statybų institucijoms nepavyko net ir įsikišus Vyriausybei. Todėl Aplinkos ministerija konstatuoja, kad KNNP tvarkymo planas negali būti teikiamas tvirtinti ir siūlo Vyriausybei pritarti nutarimui, kad planavimo procedūros apskritai būtų nutraukiamos. Tai padarius liktų galioti 2012 m. patvirtintas planas ir galiotų visi teismo sprendimai dėl nelegalių statinių griovimo. Pagal patvirtintąjį KNNP tvarkymo planą buvo numatyta nugriauti penkis objektus, kuriuos iš viso sudaro devyni pastatai. Iki šiol nugriautas tik vienas pastatas. Nepatvirtinus naujo plano reikėtų nugriauti ir likusius. Šių pastatų savininkai grasina teismais dėl dešimtis milijonų eurų galinčių siekti kompensacijų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Apie mokesčius Baltijos šalyse

nuotrauka::2 right

Penktadienį Vilniuje, viešbutyje „Holiday Inn“ „Verslo žinios“ organizuoja tradicinę tarptautinę mokesčių konferenciją „Mokesčių politikos pokyčiai Baltijos šalių regione ir Lietuvoje“. Baltijos šalių regione planuojami mokesčių politikos pokyčiai kelia klausimus, kuri šalis padidins ar sumažins patrauklumą investicijoms, kokių veiksmų turėtų imtis regione veikiantys verslai bei kokios pozicijos laikysis mokesčių administratoriai vertindami verslo struktūras ir sandorius. Konferencijos metu apžvelgiamos šios temos: mokesčių pasikeitimai nuo 2018 m. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, patraukliausios jurisdikcijos regione paieškos; mokesčių mokėtojų patirtis: ko galime pasimokyti?; pagrindinės mokestinės rizikos, su kuriomis susiduria verslas, rekomendacijos kaip apsisaugoti nuo mokestinių ginčų; kokie pokyčiai planuojami mokesčių administravime?; Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijų bei Europos Komisijos iniciatyvų, teisės aktų apžvalga. Tarp konferencijoje dalyvausiančių pranešėjų – Vilius Šapoka, finansų ministras, bei Edita Janušienė, Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė.

Europarlamentas: kova su dempingu, padėtis Lenkijoje

nuotrauka::3 left

Europos Parlamento (EP) sesijoje Strasbūre bus svarstomas ne vienas aktualus klausimas. Lapkričio pabaigoje Briuselyje įvyksiantis Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimas turėtų įsteigti Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai skirtą specialų reformų fondą. Tai viena iš EP rekomendacijų ES valstybių lyderiams, kuri bus išdėstyta specialioje rezoliucijoje, skirtoje Rytų partnerystės programai bei artėjančiam aukščiausiojo lygio susitikimui. Kita EP rezoliucija bus skirta situacijai Lenkijoje aptarti. Trečiadienį europarlamentarai vertins Lenkijos vyriausybės ir ES institucijų dialogo pažangą dėl teisės viršenybės ir pagalbos demokratijai principų įgyvendinimo. EP sesijoje bus balsuojama dėl atnaujintų ES prekybos taisyklių, kurios bendrijai suteiks daugiau galimybių kovoti su nesąžininga trečiųjų šalių prekyba, kai į ES importuojamų prekių kaina yra mažesnė už rinkos kainą ar net jų savikainą. EP ruošiasi priimti naujas taisykles, kurios padės geriau apsaugoti vartotojus nuo nesąžiningų prekybininkų, siūlančių savo prekes ar paslaugas internete. Jau pirmadienį EP sesijoje bus paskelbtas derybų mandatas dėl ES prieglobsčio sistemos reformos.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

APKALTA. Konstituciniame Teisme ketvirtadienį planuojamas uždaras posėdis, kuriame bus pradėtas nagrinėti dar šiemet gegužę Seimo pateiktas paklausimas dėl galimos apkaltos seksualiniu priekabiavimu kaltinamam parlamentarui Kęstučiui Pūkui. Tuo metu trečiadienį turėtų posėdžiauti ir savo išvadą pateikti Seimo laikinoji komisija, tirianti, ar patenkinti teisėsaugos prašymą panaikinti p. Pūko teisinę neliečiamybę.

IŠVADOS. Seimo Antikorupcijos komisija pateiks parlamentarams savo išvadas dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus galimų interesų energetikoje. Išvadose konstatuojama, kad šis politikas galėjo supainioti interesus, tačiau tai esą gali konstatuoti tik Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

SEIMAS. Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje numatoma priimti kelis svarbius įstatymus – dėl civilinės neturtinės atsakomybės ribos pakėlimo iki 5 mln. Eur, vadinamasis „Magnickio įstatymas“, kuriuo būtų apribotas kai kurių su Kremliumi siejamų asmenų įvažiavimas į Lietuvą, taip pat įstatymas, liberalizuojantis gyvenamosios vietos ir lietuvių kalbos reikalavimus komercinių bankų valdybų nariams.

KELIAI. Egidijus Skrodenis nuo trečiadienio baigia darbą Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo pareigose. Bet prieš tai, antradienį, jis žada papasakoti žiniasklaidai apie nuo lapkričio 1 d. įgyvendintą 11-os regioninių kelių įmonių sujungimą į valstybės įmonę „Kelių priežiūra“.

TURIZMAS. Siekiant dar labiau paskatinti atsigaunantį turistų iš Rusijos srautą, Valstybinis turizmo departamentas trečiadienį organizuoja turizmo verslo misiją Maskvoje. Jos metu didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos regionų kultūros ir gamtos paveldo objektų, nacionalinių turizmo maršrutų pristatymui Maskvos turizmo įmonėms, žiniasklaidai, valstybinių turizmo institucijų atstovams bei lietuvių bendruomenės Maskvoje nariams.

PILIS. Pirmadienį Seimo Kultūros komitetas rengia išvažiuojamąjį posėdį prie Gedimino kalno, skirtą aptarti šio slenkančio objekto gelbėjimo darbams.

PAVELDAS. Trečiadienį Seime vyks Kultūros komiteto kartu su Valstybine kultūros paveldo komisija ir Europos Tarybos kultūros ir kultūros paveldo skyriumi organizuojamas forumas „Faro konvencijos principai ir urbanistinio paveldo apsauga“. Forumo metu bus pristatytos užsienio šalių, pasirašiusių ar ratifikavusių Faro konvenciją, taip pat besidominčių dokumento principais, gerosios patirtys, svarbiausios konvencijos idėjos bei jos pasirašymo svarba Lietuvai.

PLĖTRA. Antradienį Klaipėdos rajono savivaldybės administracija papasakos apie šio rajono poziciją dėl teritorijų plėtros aktualiausių klausimų, tarp jų ir dėl išorinio jūrų uosto plėtros projekto, kuris apimtų ir dalį Klaipėdos rajono žemių.

ATMINTIS. Antradienį Seimo posėdyje turėtų būti svarstomi ir priimti nutarimai dėl 2018 m. vieno iš partizanų vadų Adolfo Ramanausko-Vanago ir Lietuvos Sąjūdžio metų paskelbimo.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku