Vartotojų pasitikėjimas čiuožtelėjo dar žemiau

Publikuota: 2017-10-27
Vladimiro Ivanovo nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo nuotr.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2017 m. spalį buvo minus 11 ir, palyginti su rugsėju, sumažėjo 2 punktais. Nuotaikos prastesnės ir už pernykštes.

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad spalį pesimistiškiau nei rugsėjį gyventojai vertino šalies ekonominės padėties, bedarbių skaičiaus kitimo ir galimybės nors kiek sutaupyti perspektyvas.

Lyginant šį spalį su pernykščiu, vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 3 punktais. Vartotojų pasitikėjimo rodiklio mažėjimą lėmė blogesnės visų jo sudedamųjų dalių prognozės, o didžiausią įtaką turėjo pablogėjęs šalies ekonominės padėties perspektyvų per artimiausius 12 mėn. vertinimas: gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties blogėjimą, dalis padidėjo nuo 21 iki 29%.

Tęsinys po grafiku

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

[infogram id="6254c4d9-9827-4edb-a3cf-d7e1343af7f0" prefix="Bw8" format="interactive" title="Vartotojų nuomonių tyrimas 2017 m. spalį"]

Padaugėjo besibaiminančių, kad per artimiausius 12 mėnesių blogės jų namų ūkio finansinė padėtis. Per metus tokių dalis padidėjo nuo 15 iki 18%. Manančių, kad bedarbių skaičius per artimiausius 12 mėn. augs, – nuo 30 iki 32%, o besitikinčių nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn., dalis sumažėjo nuo 33 iki 31%.

Gyventojų nuomonė apie namų ūkio finansinės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn., palyginti su nuomone išsakyta prieš mėnesį, beveik nepasikeitė. Kaip ir praėjusį mėnesį, 14% gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis pagerėjo, 40% – kad pablogėjo (rugsėjo mėn. 39%).

Spalį šalies ekonominės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai vertino blogiau nei rugsėjo mėn.: 49% gyventojų teigė, kad per praėjusius 12 mėn. ji pablogėjo, 18% – kad pagerėjo (rugsėjo mėn. – atitinkamai 45 ir 19%).

Vertindami esamą savo šeimos finansinę padėtį, 32% gyventojų atsakė, kad jie daugiau ar mažiau sutaupo, 9% gyventojų teigė, kad gyvena iš santaupų ar skolintų lėšų (rugsėjo mėn. – atitinkamai 36 ir 10%).

Spalį 27% gyventojų nurodė, kad ketina per artimiausius 12 mėn. išleisti daugiau nei per praėjusius 12 mėn. tokiems pirkiniams kaip baldai ar buitinė technika, 18% – mažiau (rugsėjo mėn. atitinkamai 27 ir 20%).

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku