Pasitikėjimas dvigubina atsakomybę

Publikuota: 2016-12-23
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Redakcijos nuomonė

Švęsdami šv. Kalėdas lyg ir nebraukiame galutinio brūkšnio po praeinančiais metais, tačiau mintyse ir pašnekesiuose prisimename sėkmes ir nesėkmes, džiaugsmą ir praradimus, vildamiesi ir puoselėdami naujus lūkesčius ir svajones. Netrukus į istoriją nužengsiantys metai nebuvo nei paprasti, nei itin ramūs – ir Lietuvoje, ir pasaulyje netrūko gausybės įvykių, deja, neretai – ir sukrečiančių. Priversiančių rimtai susimąstyti, ar gera linkme juda žmonija.

Vieni po kitų įvairiuose pasaulio kampeliuose, net ir Senajame žemyne, vykdomi teroro aktai ragina būti budrius, ginti taiką – nenusiraminant ir neatsiribojant nuo bendrų vertybių. Kai sunkvežimio ratais traiškomi žmonės kalėdiniame miestelyje, niekas neturi teisės užsimerkti prieš civilizuotam pasauliui kylantį pavojų.

Lietuvoje 2016-ieji – tai Seimo rinkimų metai. Galbūt tai ir nulėmė kiek chaotišką politinį gyvenimą, kuris neišvengiamai vienaip ar kitaip paliko pėdsakų ir šalies ekonomikoje, ir verslo pasaulyje, ir visų žmonių kasdienybėje. Artėjantis rinkimų maratonas, siekis kuo geriau (populiariau) pasirodyti viliojamo elektorato akyse atsispindėjo paskutinėse praėjusio Seimo sesijose. Pavasario sesijos duris parlamentarai užvėrė taip ir neapsvarstę vieno svarbiausių, valdančiųjų ilgai rengto socialinio modelio, įskaitant daug diskusijų sukėlusį ir darbdavių bei investuotojų laukiamą naująjį Darbo kodeksą. Tačiau ir rudeninė Seimo sesija nebuvo itin darbinga. Minėtam socialiniam modeliui po ilgų voliojimų ir pešiojimų buvo pritarta dalimis, tiesa, naujoji valdžia ir ant šio „produkto“ uždėjo kryžių. Riebų kryžių ant savo politinės karjeros užsidėjo ir socialdemokratai – kadencijos gale mestelėję tokį „bangas“ sukėlusį dokumentą, vargu ar galėjo tikėtis didesnio rinkėjų palankumo.

Užtat ryžtingai į politikos lankas įšuoliavę valstiečiai-žalieji svarbius sprendimus ištrimitavo nedelsdami. Tačiau, paskelbus Vyriausybės programą, paaiškėjo, kad tas ryžtas gerokai pašukuotas. Ir pasipylė vieni kitus paneigiantys pažadai. Tarsi laikytųsi liūdnai pagarsėjusios buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus tradicijos – ryte sakoma viena, vakare – jau visai kita. Negana to, pradėjo skirtis premjero Sauliaus Skvernelio ir jį savo kariaunos riteriu pasirinkusio Seimo Kaimo kultūros komiteto pirmininko, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vedlio Ramūno Karbauskio nuomonės. Juolab kad kultūros pievų, tautinių kostiumų ir švenčių globėjas akylai seka ir Vyriausybės veiklos pulsą. Iš neseniai suformuoto ministrų kabineto vos ne kasdien atsklinda ryžtas ką nors naikinti, pirmiausia – lengvatas. Pylos teko daugumai – gyventojų pajamų mokesčio lengvatai, taikomai besidraudžiantiems gyvybės draudimu, užkliuvo pensijų fondai (prikišti prie jų pirštus seniai niežti p. Jakeliūnui), lengvatinis PVM šildymui, per „maži“ alkoholio akcizai, galimybė kritikuoti politikos ir valdžios atstovus, vienkartiniai puodeliai etc. O Seimo nariai net ne visada suprato, už ką balsuoja... Viena vertus, kyla klausimas dėl jų kompetencijos, kita vertus – gerbiamieji, reikia lankyti Seimo posėdžius – visiems. Ir išbūti, o geriau – dirbti iki pat jų pabaigos.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Suprantama, valdžioje – daug naujokų, Vyriausybė dar tik derina stygas. Bet jau dabar neapgalvotais veiksmais jie baido investuotojus, siunčia nekokius signalus verslo bendruomenei. Tačiau tikėkime, kad Vyriausybei pavyks šauniai padirbėti visų mūsų labui – duokime jai šansą, bent tą pirmąjį šimtadienį. O verslas nori stabilumo, ramybės, aiškumo, sėkmės. To ir linkime, dar – sveikatos ir taikos, viso to šviesaus, ko linkime vieni kitiems susėdę su artimaisiais prie šv. Kalėdų stalo. Su šventėmis!

REDAKCINIS STRAIPSNIS (vedamasis) - redakcijos nuostatas atspindintis, jos vardu parašytas, neretai nenurodant konkretaus autoriaus, rašinys, dažnai atsiliepiantis į kokius nors įvykius, paaiškėjusius faktus, tendencijas. Būdinga nedidelė, neretai vienoda visiems leidinio redakciniams straipsniams apimtis, glaustas minčių dėstymas, tezių pobūdžio argumentacija, naudojami publicistinės retorikos elementai. Įprasta pateikti išvadas, apibendrinimus, atspindinčius redakcijos nuostatas. / Žurnalistikos enciklopedija /

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku