PVM lengvata vis dėlto bus finansuojama iš Kelių fondo

Publikuota: 2016-12-22
Atnaujinta 2016-12-22 17:06
Ramūnas Karbauskis. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Ramūnas Karbauskis. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Iki kitų metų birželio pratęsta pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata šildymui bus kompensuojama iš Kelių fondo. Taip premjero Sauliaus Skvernelio prašymu, po virtinės dramatiškų balsavimų ketvirtadienį nusprendė Seimas.

Už tai, kad iš apie 460 mln. Eur kitąmet sieksiančio Kelių fondo nurėžti 32 mln. Eur būtų perduoti kompensacijai už pratęstą PVM lengvatą šildymui galų gale balsavo 69 Seimo nariai, 38 buvo prieš, susilaikė 6.

Vilius Šapoka, finansų ministras, pabrėžė, kad Kelių fondas „dėl šio sprendimo beveik nenukentės“, nes šiemet į jį surinkta 20 mln. Eur viršplaninių pajamų, kurios pereis į kitų metų biudžetą ir tokiu būdu iš dalies kompensuos 32 mln. Eur praradimą.

Plenariniame posėdyje ketvirtadienį parlamentarai visą dieną svarstė kitų metų biudžeto projektą. Šį procesą lydėjo nemenka sumaištis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Dar ryte Ramūnas Karbauskis, valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, pateikė pasiūlymą, atsižvelgiant į praėjusią savaitę Seimo priimtą sprendimą iki vasaros pratęsti PVM lengvatą šildymui, pakoreguoti 2017 m. biudžetą, paskiriant šios lengvatos finansavimui reikalingus 32 mln. Eur iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Šiam p. Karbauskio pasiūlymui buvo priversta pritarti ir p. Skvernelio vadovaujama Vyriausybė, nors šiaip pasisakė prieš PVM lengvatos pratęsimą.

Tuo pat metu opozicinių konservatorių atstovas Andrius Kubilius Seimo posėdyje pateikė alternatyvų pasiūlymą – skirti PVM lengvatai reikiamus milijonus iš valstybės valdomų įmonių papildomų dividendų.

Posėdyje kilo aštri diskusija, kurį variantą pasirinkti. „Mes neturime teisės dar labiau skriausti Kelių fondo, nes šiuo metu mūsų keliai yra vis labiau ir labiau blogėjančios būklės, todėl jiems reikia skirti daugiau, o ne mažiau lėšų“, – pastebėjo opozicinių „tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.

Jis paragino pritarti p. Kubiliaus pasiūlymui.

Dalis valdančiųjų įsiklausė į šį raginimą. Tris kartus balsuota dėl p. Karbauskio pasiūlymo. Dukart balsai pasiskirstydavo beveik po lygiai, tik trečiuoju bandymu valstiečių-žaliųjų lyderio pateiktai pataisai dėl 32 mln. Eur skyrimo iš Kelių fondo nebuvo pritarta trimis balsais.

Bet tuo pat metu pritrūko balsų ir priimti p. Kubiliaus pasiūlymą dėl šių lėšų skyrimo iš valstybės įmonių dividendų.

Todėl ryte konstatuota, kad kol kas kitų metų biudžete atsiveria neplanuota 32 mln. Eur skylė.

Po kelių valandų Seimo posėdyje vykusio biudžeto svarstymo premjeras paprašė žodžio ir pareikalavo, kad parlamentarai dar kartą pabandytų balsavimu priimti p. Karbauskio pasiūlymą dėl Kelių fondo lėšų panaudojimo PVM lengvatai finansuoti. Ponas Skvernelis pabrėžė, kad nepaskyrus 32 mln. Eur šiam tikslui, biudžete atsivers papildoma skylė, kuri savo ruožtu padidins deficitą. Dėl to Lietuva gali sulaukti Europos Komisijos pretenzijų.

Seimo nariai didele balsų dauguma pritarė tokiam premjero prašymui, todėl popietiniame posėdyje buvo dar sykį balsuojama dėl valstiečių-žaliųjų lyderio iniciatyvos „nuskriausti“ Kelių fondą, kad būtų rasta pinigų PVM lengvatos finansavimui.

Šįkart p. Karbauskio pasiūlymą lydėjo sėkmė. Tuo pačiu buvo atmestas p. Kubiliaus pateiktas pasiūlymas dėl valstybės įmonių dividendų papildomo skyrimo PVM lengvatai finansuoti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku