Suteikta dar viena paskola „Sodrai“ – beveik 90 mln. Eur

Publikuota: 2016-11-09
„Matton“ nuotr.
„Matton“ nuotr.

Milijardinių skolų turinčiai „Sodrai“ iš valstybės biudžeto suteikta eilinė beprocentinė beveik 90 mln. Eur paskola skoliniams įsipareigojimams vykdyti.

Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausybė.

Kabineto posėdyje finansų ministrė Rasa Budbergytė informavo, kad šios paskolos suteikimui iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų yra pritarusi ir Valstybinė paskolų komisija.

„Sodrai“ už nulines palūkanas paskolinta 89,782 mln. Eur. Šie pinigai bus panaudoti grąžinti anksčiau gautas paskolas.

Valstybinio socialinio draudimo fondas naują paskolą turėtų grąžinti iki 2018 m. lapkričio 30 d.

Gavusi šias lėšas, „Sodra“ grąžins anksčiau komercinių bankų suteiktas paskolas: DNB bus grąžinta 72,405 mln. Eur, „Swedbank“ – 17,377 mln. Eur.

Planuojama, kad 2016 m. „Sodros“ biudžeto deficitas sieks apie 95,494 mln. Eur – 48% mažiau nei pernai. Bet pagal atnaujintą šių metų pinigų srautų prognozę, planuojamos „Sodros“ išlaidos, įskaitant ir anksčiau suteiktų valstybinių paskolų sugrąžinimą, bus 733,8 mln. Eur didesnės nei įplaukos.

Parengtame 2017 m. fondo biudžeto projekte numatomas proficitas – pajamų apie 60 mln. Eur daugiau nei išlaidų, į kurias įtrauktos ir anksčiau suteiktų paskolų sugrąžinimas.

Šiemet vasarį Vyriausybė su nulinėmis palūkanomis „Sodrai“ dešimčiai metų paskolino 420 mln. Eur. Paskolų už nulines palūkanas Vyriausybė „Sodrai“ yra suteikusi ir anksčiau. Spalio pradžioje „Sodra“ buvo pasiskolinusi 3,746 mlrd. Eur, iš kurių 3,356 mlrd. Eur sudarė skola Vyriausybei.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Akcizu bus apmokestintas neapdorotas tabakas

Šių metų pabaigoje ketinama akcizu apmokestinti neapdoroto tabako gaminius. Akcizo tarifas bus tapatus...

Verslo aplinka
2019.04.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau