Seimas apsisprendė dėl valdininkų algų

Publikuota: 2015-12-08
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Valdininkų atlyginimai nuo Naujųjų metų neturėtų keistis, nes politikams, teisėjams ir valstybės tarnautojams dar ir kitąmet galios toks pat bazinis algos dydis, koks buvo nustatytas finansinio sunkmečio metais. Bet Seimas jau pradeda skubos tvarka svarstyti pasiūlymus nuo Naujųjų metų šiek tiek kilstelėti valdininkų algų koeficientus, kas gali bent keliais procentais padidinti valstybės tarnautojų atlyginimus.

Antradienį Seimas balsų dauguma priėmė Vyriausybės siūlymą politikų, teisėjų, tarnautojų algos bazinį dydį 2016 m. palikti nepakeistą – 130,5 Eur, nors dalis Seimo narių siūlė pasvarstyti galimybę „pagaliau ištrūkti iš krizės metais įvesto taupymo atlyginimų sąskaita režimo“ ir pakelti bazinę algą iki 142 Eur arba bent iki 137,5 Eur.

Bet dauguma parlamentarų nepritarė šiems siūlymams, sutikdami su Vyriausybės išvada, kad bazinės algos pakėlimas iki 137,5-142 Eur pareikalautų iš biudžeto papildomų 50-110 mln. Eur, o tokių pinigų biudžete nėra ir negalima didinti biudžeto deficito, nes tai būtų Fiskalinės drausmės įstatymo pažeidimas.

„Noriu pabrėžti, kad valdininkų bazinės algos pakėlimas 1 euru valstybės biudžetui reiškia 7 mln. Eur papildomų išlaidų. Tokių pinigų biudžete iš esmės nėra“, – sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys, opozicinis liberalas Kęstutis Glaveckas.

„Kita vertus, Europos Sąjungos kontekste mūsų žmonių darbo apmokėjimas, ypač biudžetininkų, yra pernelyg menkas, įšaldytas dar nuo krizės laikų, kai tuo tarpu kainos sparčiai didėjo prie ES vidurkio. Nors ir pasisakau už bazinės algos palikimą tame pačiame lygyje dar bent metus, vis dėlto kviesčiau ieškoti būdų auginti bendrą atlyginimų vidurkį, ypač sparčiau didinant minimalią algą“, – pridūrė p. Glaveckas.

Prieš savaitę Seimas balsų dauguma nepritarė savo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pasiūlymui atmesti Vyriausybės pateiktą projektą, kuriuo bazinė alga paliekama ties 130,5 Eur. Tai reiškia, kad Seimas jau tada iš esmės pasisakė už bazinės algos palikimą tame pačiame lygyje. Bet per šią savaitę Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, pakartotinai apsvarstęs situaciją, sutiko ir su Vyriausybe, ir su Seimo dauguma, pasiūlydamas palikti 130,5 Eur bazinės algos lygį.

Tad antradienį Seimo nariai balsavo būtent dėl tokio „krizinio“ bazinės algos dydžio palikimo. Už tai buvo 85, prieš 2, susilaikė 30 Seimo narių.

Priimant įstatymą dėl valdininkams taikomos bazinės algos nustatymo 2016 m., Seime priminta, kad pastarąjį kartą šios algos bazinis dydis buvo pakeistas 2009 m., kai prasidėjus ekonominei krizei jis buvo sumažintas nuo 490 Lt (141,9 Eur) iki dabar taikomų 450 Lt (130,5 Eur).

Taip pat primenama, kad per krizę sumažinti dalies politikų, teisėjų, valstybės tarnautojų atlyginimai buvo kilstelėti nuo 2013 m. spalio ir 2014 m. sausio, kai buvo atkurti sumažinti algų koeficientai.

Beje, Seime jau pradėti svarstyti skubiai pateikti pasiūlymai vėl pakoreguoti Valstybės tarnybos įstatymą, nustatant kiek didesnius valdininkų algų koeficientai, nei taikomi dabar. Jeigu toks projektas kitą ar dar kitą savaitę būtų Seime priimtas, nuo Naujųjų metų dalies valstybės tarnautojų atlyginimai padidėtų keliais procentais.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
PVM grobstymas ES sukuria 307 mlrd. Eur prekybos perteklių, kurio neturėtų būti  Premium

Skaičiuojama, kad bendroji Europos Sąjungos (ES) rinka turi 307 mlrd. Eur prekybos perteklių, kurio apskritai...

Finansai
2020.01.09
Baltijos šalių dujininkai ėmė raikyti Suomijos rinką Premium 3

Suomijos gamtinių dujų sektorius 2020 m. sutiko radikaliais pokyčiais. Sausio 1 d. atsivėrusi Suomijos...

Pramonė
2020.01.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau