Po pusmečio pertraukos – vartotojų pasitikėjimo augimas

Publikuota: 2015-10-28
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Nuo šių metų kovo palaipsniui prastėjęs Lietuvos vartotojų pasitikėjimas spalio mėnesį vėl pradėjo augti.

Spalį Lietuvos vartotojų pasitikėjimo rodiklis, palyginus su rugsėju, kilo 2 procentiniais punktais iki -10, skelbia Statistikos departamentas.

Palyginti su rugsėju, gyventojai optimistiškiau vertino bedarbių skaičiaus kitimo, šalies ekonominės padėties ir namų ūkio finansinės padėties perspektyvas. Šiek tiek pesimistiškiau įvertintos galimybės nors kiek sutaupyti.

10% gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius 12 mėnesių gerėjo, 41% – kad pablogėjo, 49% – kad nepasikeitė. Vertindami tikėtinus savo šeimos finansinės padėties pokyčius per artimiausius metus, 17% gyventojų tikėjosi, kad ji pagerės, 18% – manė, kad pablogės, 59% – prognozavo, kad padėtis nesikeis.

22% gyventojų teigė, kad per praėjusius 12 mėnesių šalies ekonominė padėtis pagerėjo, 44% – kad pablogėjo, 33% – kad nepasikeitė. Žvelgdami į ateitį, 25% gyventojų manė, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius metus gerės, 26% – kad pablogės, o 45% prognozavo, kad padėtis liks tokia pati.

Per metus vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 8 procentiniais punktais. Tai lėmė geresnės visų jo sudedamųjų dalių prognozės. Gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis pablogės, dalis sumažėjo nuo 42 iki 26%, prognozuojančių bedarbių skaičiaus didėjimą, – nuo 40 iki 35%

Taip pat pagerėjo savo namų ūkio finansinės padėties perspektyvų vertinimas: gyventojų, manančių, kad namų ūkio finansinės padėtis per artimiausius 12 mėn. blogės, sumažėjo nuo 32 iki 18% Gyventojų, visiškai nesitikinčių nors kiek sutaupyti, dalis per metus sumažėjo nuo 30 iki 28%

infogr.am::infogram_0_vartotoju_pasitikejimas

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Algų didinimo planas patvirtintas, bet nepatenkintųjų nemažėja Premium 2

Mokytojams, gydytojams, statutiniams pareigūnams ir kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams žadama kasmet iki...

Verslo aplinka
2019.04.25
Mūšis dėl MMA padidinimo tik prasideda Premium 5

Lietuvos banko (LB) ekspertai skaičiuoja, kad minimalus mėnesio atlyginimas (MMA) 2020 m. gali padidėti...

Verslo aplinka
2019.04.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau