Prezidentė: paraiškos Junckerio planui turi būti kokybiškos

Publikuota: 2015-09-18
Jyrki Katainenas, EK vicepirmininkas, ir Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė.
Jyrki Katainenas, EK vicepirmininkas, ir Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė.

Vyriausybė privalo parengti kokybiškas ir Europos Sąjungos keliamus reikalavimus atitinkančias paraiškas, jeigu nori gauti milijardines investicijas iš naujai įsteigto Europos strateginių investicijų fondo, kuris įgyvendins vadinamąjį Junckerio planą, skatinantį investicijas į realiąją ekonomiką.

Apie tai penktadienį per susitikimą su Vilniuje apsilankiusiu Europos Komisijos (EK) viceprezidentu Jyrki Katainenu pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Su juo, pasak prezidentūros pranešimo spaudai, aptartas EK prezidento Jeano-Claude‘o Junckerio inicijuoto Investicijų plano Europai įgyvendinimas. Ponas Katainenas atvyko į Lietuvą pristatyti šio plano.

Prezidentūros pranešime rašoma, kad p. Grybauskaitė su EK viceprezidentu daugiausiai kalbėjo, kaip Lietuva galėtų pasinaudoti šiame plane numatyto Europos strateginių investicijų fondo teikiamomis galimybėmis.

„Šis fondas – galimybė pritraukti daugiau investicijų į svarbiausias Lietuvos ekonomikos sritis. Tačiau tam, kad investicijos sėkmingai mus pasiektų, Vyriausybė turi parengti kokybiškas ir ES reikalavimus atitinkančias paraiškas. Tik atsakingas požiūris ir glaudus bendradarbiavimas su verslu leis išnaudoti naujas galimybes mūsų šaliai“, – pranešime cituojama prezidentė.

Europos strateginių investicijų fondo tikslas – užtikrinti ilgalaikį ES ekonomikos augimą ir konkurencingumą pasaulinėje rinkoje, naujų darbo vietų kūrimą. Tikimasi, kad šis fondas paskatins investicijas į visai ES svarbius, bet mažai dėmesio iš privataus verslo sulaukiančius projektus energetikos, aplinkosaugos, transporto infrastruktūros, mokslo ir inovacijų srityse.

Planuojama, jog per trejus metus tai padės pritraukti 315 mlrd. Eur papildomų investicijų ir sukurti iki 1,3 mln. naujų darbo vietų visoje ES. Europos strateginių investicijų fondas teiks paskolas, garantijas ir kitą paramą verslui, siekiančiam investuoti į strategiškai ir ekonomiškai svarbius projektus. Ypač daug dėmesio bus skiriama įmonėms, kuriose dirba iki 3.000 darbuotojų, stiprinant jų pajėgumą investuoti ir prisiimti riziką.

Lietuva jau yra identifikavusi 16 projektų, kurie galėtų pretenduoti į fondo lėšas. Tai – daugiabučių renovacijos, gatvių apšvietimo atnaujinimo, energetinių jungčių tiesimo, mokslo ir technologijų centrų steigimo projektai. Bendra jų vertė – daugiau nei 9 mlrd. Eur. Tačiau dar neaišku, kurie iš šių projektų bus patvirtinti kaip finansuotini pagal Junckerio planą.

Prezidentė tikisi, kad projektų įgyvendinimas sukurtų didelę pridėtinę vertę Lietuvos ekonomikai, padėtų užtikrinti energijos suvartojimo efektyvumą ir energetikos infrastruktūros plėtrą mūsų šalyje.

Pasak prezidentūros pranešimo spaudai, susitikime taip pat aptarta, kaip sustiprinti ES ekonomikos patrauklumą investuotojams. Ponia Grybauskaitė pastebėjo, kad tam būtina sumažinti biurokratines kliūtis ir apribojimus verslui, užtikrinti ES vidaus rinkos plėtrą, spartinti ES skaitmeninės rinkos sukūrimą. Tai pasitarnautų ir Lietuvos verslui, kuriam būtų sudarytos geresnės sąlygos dirbti svarbiausiuose ES ekonomikos sektoriuose.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
PVM grobstymas ES sukuria 307 mlrd. Eur prekybos perteklių, kurio neturėtų būti  Premium

Skaičiuojama, kad bendroji Europos Sąjungos (ES) rinka turi 307 mlrd. Eur prekybos perteklių, kurio apskritai...

Finansai
2020.01.09
Baltijos šalių dujininkai ėmė raikyti Suomijos rinką Premium 3

Suomijos gamtinių dujų sektorius 2020 m. sutiko radikaliais pokyčiais. Sausio 1 d. atsivėrusi Suomijos...

Pramonė
2020.01.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau