Mirė G. Moore‘as, vienas iš „Intel“ įkūrėjų

Mirė puslaidininkių pionierius Gordonas Mooreas, kurio prognozės apie nuolat didėjantį kompiuterių lustų našumą lėmė elektronikos pramonės šuolį.
Jis mirė būdamas 94 metų, apsuptas šeimos, savo namuose Havajuose, kovo 24 d. vakarą, pranešė jo labdaros fondas ir lustų milžinė Intel, kurios vienas iš įkūrėjų jis buvo.
G. Moore'as kone prieš 50 m. paskelbė savo garsųjį dėsnį: kas dvejus metus mikroschemoje esančių elektroninių komponenčių skaičius padvigubėja. Prognozė pasirodė tokia patikima, kad tapo žinoma kaip Mooreo dėsnis, o Intel, kurios vienas iš įkūrėjų šis inžinierius buvo, ja grindė savo produktų strategiją.
Kaip rašo Focus.de, G. Moore'as ir jo bendražygiai greičiau už kitus pramonės atstovus suprato, kad lustai ras didžiulę paklausą vartotojų segmente, o ne tik kariniame ir kosmoso versle, kur jie pradėti naudoti anksčiausiai.
1968 m. G. Moore'as ir Robertas Noyce'as įkūrė naują įmonę Integrated Electronics Corporation, kuri tapo žinoma sutrumpintu pavadinimu Intel.
G. Moore'as 1975-1987 m. ėjo generalinio direktoriaus pareigas. Skaičiuojama, kad 2023 m. vasario mėn. duomenimis, G. Mooreo turto vertė siekė 7 mlrd. USD.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti