R. T. Erdoganas: Turkija galėtų patvirtinti Suomijos stojimo į NATO dokumentus be Švedijos

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sekmadienį pareiškė, kad Ankara galėtų patvirtinti Suomijos stojimo į NATO dokumentus be jos kaimynės Švedijos.
Papildyta poskyriu Vis dar tikisi
Prireikus galime pateikti kitokį atsakymą dėl Suomijos. Švedija bus šokiruota, kai mes pateiksime kitokį atsakymą Suomijai, sakė R. T. Erdoganas per televiziją.
Antradienį Ankara atidėjo derybas dėl stojimo į NATO su Švedija ir Suomija. Tai įvyko po to, kai Turkijos prezidentas pasmerkė Stokholmą už tai, kad šis praėjusį savaitgalį leido rengti protestus, per kuriuos prie Turkijos ambasados Švedijoje buvo sudegintas Koranas.
Suomijos ir Švedijos narystės paraiškas turi ratifikuoti visos 30 NATO narių, o tai jau padarė visos, išskyrus Vengriją ir Turkiją. Vengrija pareiškė, kad planuoja tai padaryti vasario mėnesį.
Rusijai beveik prieš metus užpuolus Ukrainą, Švedija ir Suomija atsisakė dešimtmečius taikytos neprisijungimo politikos ir pateikė paraiškas dėl stojimo į NATO.
Birželio pabaigoje Ankara pasirašė memorandumą su Suomija ir Švedija. Tačiau Turkija teigia, kad jos reikalavimai dėl Turkijos piliečių, kuriuos ji nori patraukti baudžiamojon atsakomybėn už terorizmą, išdavimo lieka neįvykdyti.
R. T. Erdogano komentarai per televizijos transliuotą susitikimą su jaunesniais rinkėjais nuskambėjo artėjant gegužę numatytiems svarbiems rinkimams.
Jis pakartojo savo reikalavimą, kad Švedija perduotų Ankaros ieškomus įtariamuosius.
Jei būtinai norite prisijungti prie NATO, grąžinsite mums šiuos teroristus, sakė R. T. Erdoganas.
Jūs atsiųsite šiuos teroristus mums, kad galėtumėte įstoti į NATO, kalbėjo jis.
Skirtingai nei Švedijos atveju, Turkija nurodė, kad iš esmės neprieštarauja Suomijos stojimui į NATO.
Nors Suomija anksčiau atsisakė spekuliuoti, ar prisijungtų prie Aljanso be Švedijos, sausio 24 d. ji užsiminė, kad galėtų eiti link šio tikslo viena, jei įvyktų kas nors, kas ilgainiui neleistų Švedijai prisijungti.
Vis dar tikisi
Visgi pirmadienį, Pekka Haavisto, užsienio reikalų ministras, reaguodamas į šias R. T. Erdogano mintis, pareiškė, kad Suomija vis dar tikisi įstoti į NATO kartu su Švedija.
Suomija labai norėjo ir tebenori prisijungti prie NATO kartu su Švedija, žurnalistams sakė P. Haavisto ir pridūrė: Mūsų pozicija išlieka tokia pati.
Švedija yra mūsų artimiausia sąjungininkė gynybos ir užsienio politikos srityje, nurodė P. Haavisto.
Jis pridūrė, kad liepos mėnesį įvyksiantį NATO viršūnių susitikimą vis dar laiko svarbiu etapu, per kurį, tikiuosi, abi šalys vėliausiai bus priimtos į NATO.
Švedija turi didesnę kurdų bendruomenę nei Suomija ir daug labiau konfliktuoja su Turkija.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti