Kinijos prezidentas Xi Jinpingas tikisi stiprinti bendradarbiavimą su ES

Kinija pasirengusi stiprinti strateginę komunikaciją ir bendradarbiavimą su Europos Sąjunga (ES), ketvirtadienį sakė Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, susitikęs su Charlesiu Micheliu, Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku.
Pranešimas yra papildytas EVT pirmininko citatomis.
Kinija išliks atvira Europos kompanijoms, tačiau tikimės, kad ES nutrauks savo kišimąsi ir galės suteikti teisingą ir skaidrią verslo aplinką Kinijos bendrovėms, EVT pirmininkui teigė Kinijos prezidentas.
Nei Xi Jinpingas, nei Kinijos valstybinė televizija CCTV nedetalizavo ką reiškia ES kišimąsis.
Anot Kinijos prezidento, ES ir Kinija turėtų stiprinti makroekonominės politikos koordinavimą.
Kinijos prezidentas Ch. Micheliui teigė, kad tikisi, jog ES institucijos ir Bendrijos šalys suformuos objektyvų ir teisingą požiūrį į Kiniją. Tokius Xi Jinpingo žodžius EVT pirmininkui cituoja šalies valstybinė televizija CCTV.
Susitikime su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu EVT pirmininkas Charlesis Michelis aptarė visuomenės atsaką į kovos su COVID-19 valdymo priemones, vykstant masiniams protestams dėl Pekino nulio COVID-19 strategijos.
Apskritai buvo pasikeista informacija apie COVID-19 ir atitinkamą Europos ir Kinijos patirtį, įskaitant atitinkamas priemones, kurių buvo imtasi, ir visuomenės reakciją, sakė Ch. Michelio atstovas spaudai po tris valandas trukusio EVT lyderio ir Kinijos prezidento susitikimo.
Xi Jinpingas stengiasi gerinti santykius su ES didėjant Pekino ir Vašingtono konkurencijai. Pasak Kinijos valstybinės žiniasklaidos, jis sakė Ch. Micheliui, kad Briuselis ir Pekinas neturi realių strateginių skirtumų ar konfliktų.
Pasmerkė branduolinius grasinimus
Kinijos lyderio trečiąją kadenciją Komunistų partijos vadovo poste sukrėtė dešimtmečius nematyto masto protestai prieš jo tęsiamą nulinio COVID-19 politiką. Dėl šio pasipriešinimo jo administracija buvo priversta pamažu švelninti savo griežtą strategiją, kuri žlugdo ir Kinijos ekonomiką.
EVT pirmininkas Ch. Michelis pabrėžė, kad ES tikisi, jog Kinija, kaip nuolatinė JT Saugumo Tarybos narė, paragins Rusiją laikytis pagrindinių JT Chartijos principų ir prisidės prie to, kad būtų nutrauktas žiaurus Rusijos vykdomas šalies griovimas ir okupacija, sakė EVT atstovas spaudai.
Abu vadovai pabrėžė, kad branduoliniai grasinimai yra neatsakingi ir labai pavojingi, teigiama ES pusės pareiškime.
EVT pirmininkas vizito Pekine metu taip pat susitiks su Kinijos premjeru Li Keqiangu. Ch. Michelio vizitas į Pekiną paskelbtas kaip tik tuo metu, kai ES lyderiai spalio susitikime išreiškė nuogąstavimus dėl ekonominės priklausomybės nuo Kinijos.
Ypač daug kritikos teko didžiausiai Europos ekonomikai Vokietijai. Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, taip pat praėjusį mėnesį su verslo delegacija lankėsi Pekine. Berlynas perspėtas nekartoti su Rusija padarytų klaidų ir mažinti priklausomybę nuo autoritarinės Kinijos.
ES sostinės aktyviai diskutuoja dėl to, kokius palaikyti santykius su Pekinu. Susirūpinimą joms kelia žmogaus teisių padėtis Kinijoje, šios šalies keliama grėsmė Taivano savarankiškumui, prekybos spaudimas kai kurioms ES šalims ir parama Maskvai.
JAV spaudžia savo Vakarų sąjungininkes susivienyti prieš Kiniją, tačiau kai kurios ES narės, turinčios svarbių prekybinių ryšių, tam priešinasi.
Ch. Michelis turi laviruoti tarp Vokietijos, turinčios svarbių ekonominių interesų Kinijoje, ir tokių ES narių kaip Lietuva, kuri užsitraukė Pekino rūstybę užmegzdama ryšius su Taibėjumi.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti