Prancūzija ir Vokietija susitarė dėl abipusės pagalbos apsirūpinant elektra ir dujomis

Prancūzijos ministrė pirmininkė Elisabeth Borne ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas praėjusį penktadienį Berlyne pasirašė tarpvalstybinį susitarimą dėl abipusės pagalbos abiem šalims apsirūpinant gamtinėmis dujomis ir elektros energija, pranešė Prancūzijos Le Figaro.
Pasak leidinio, Prancūzija padės Vokietijai prasidedančią žiemą sumažinti dujų stygių, nutrūkus jų tiekimui iš Rusijos, o Vokietija padės Prancūzijai apsirūpinti elektra.
Kita vertus, kaip pažymi Le Figaro, Prancūzija pirmąkart per pastaruosius 42 metus tapo grynąja elektros importuotoja, nes jos branduolinių jėgainių gamyba pastaruoju metu reikšmingai sumenko.
Nuo 1981 m. Prancūzija visą laiką buvo grynoji elektros eksportuotoja, visų pirma atominių elektrinių dėka, kurių dalis šalies elektros gamybos rinkoje viršydavo 60%. Tačiau nuo šių metų pradžios šalis elektros importuoja daugiau nei eksportuoja, nes beveik pusė jos branduolinės energetikos pajėgumų neveikia dėl planinio ir kartais užsitęsusio techninio aptarnavimo ar kitų techninių problemų.
Le Figaro konstatuoja, kad Vokietijai tai yra taip pat istorinis įvykis nuo rusiškų dujų buvusi labai priklausoma didžiausia Europos ekonomika dabar priversta diversifikuoti apsirūpinimą ir šiuo požiūriu atsigręžti į Vakarus.
Dujas Prancūzija, kurias tieks Vokietijai, gauna iš išorės tiekėjų, daugiausia laivais atgabenamas suskystintų pavidalu. Prancūzija turi keturis stacionarius suskystintų gamtinių dujų (SkGD) importo terminalus ir planuoja maždaug po metų turėti dar vieną. Vokietija tokių terminalų kol kas neturi, bet skubiai juos statosi du jų turėtų pradėti veikti jau šią žiemą, o iki 2023 m. šalyje planuojama dar trijų SkGD importo terminalų veiklos pradžia.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti