Kinija signalizuoja, kad šiemet nepasieks ekonomikos augimo tikslo

Kinija šiais metais gali nepasiekti metinio ekonomikos augimo tikslo antroji pagal dydį pasaulio ekonomika patiria didelių iššūkių dėl koronaviruso pandemijos.
Praėjusią savaitę Kinijos Komunistų partijos Politbiuras, vyriausiasis valdančiosios Komunistų partijos politikos formavimo organas, teigė, kad šalis šiais metais siekia išlaikyti ekonomikos augimą protingose ribose.
Tačiau nebuvo paminėtas anksčiau nustatytas oficialus 5,5% ekonomikos augimo tikslas.
Kinija ir toliau vykdo savo kontraversišką nulio COVID-19 politiką, dėl kurios didieji miestai buvo visiškai arba dalinai uždaryti.
Po antrojo metų ketvirčio pabaigos posėdžio 25 narių Komunistų partijos Politinis biuras, kuriam pirmininkauja šalies prezidentas Xi Jinpingas, pranešė, kad vadovai sieks kuo geresnių rezultatų.
Prognozavo ir anksčiau
Analitikai vertina, kad Politbiuro nutylėtas metinis ekonomikos augimo tikslas yra reikšmingas, nors ekonomistai jau anksčiau prognozavo, kad Kinijai bus sunku jį pasiekti.
Atrodo, kad 5,5% ekonomikos augimo tikslas Kinijai nebėra privalomas, Wall Street Journal sakė Iris Pang, ING banko vyriausioji Kinijos ekonomistė.
Ji taip pat pridūrė, kad Kinija ragina didesnes provincijas kompensuoti tas, kurios labiausiai nukentėjo nuo karantino apribojimų.
Pekinas pareikalavo, kad provincijos, kurių padėtis yra palyginti gera, stengtųsi pasiekti šių metų ekonominius ir socialinius tikslus, pranešime teigė finansinių paslaugų bendrovės Nomura analitikai Ting Lu, Jing Wang ir Harrington Zhang.
Manome, kad Pekinas siūlo, jog BVP augimo tikslai provincijoms, kuriose sąlygos ne tokios palankios, ypač toms, kurios smarkiai nukentėjo nuo koronaviruso Omicron varianto ir karantino apribojimų galėtų būti lankstesni, teigiama Nomura bendrovės analitikų ataskaitoje, kurią cituoja BBC.
Anksčiau šį mėnesį Kinija pranešė, kad šalies ekonomika antrąjį ketvirtį augo lėčiausiai nuo pat pandemijos pradžios vos 0,4%. Palyginti su ankstesniu ketvirčiu, balandžiobirželio mėnesiais antra pagal dydį pasaulio ekonomika susitraukė 2,6%, parodė Kinijos paskelbti oficialūs duomenys.
Daugiausiai tokį rezultatą lėmė nulio COVID-19 strategija ir visiškai arba iš dalies uždaryti didieji Kinijos miestai, įskaitant pagrindinį finansų ir gamybos centrą Šanchajų.
Kadaise sparčiai augusi Kinijos nekilnojamojo turto rinka taip pat išgyvena didelį nuosmukį, o namų pardavimai mažėjo 11 mėnesių iš eilės.
Keletas Kinijos plėtotojų sustabdė jau parduotų namų statybą, nes nerimauja dėl pinigų srautų.
Pastarosiomis savaitėmis kai kurie būsto pirkėjai grasino nebemokėti paskolų, kol darbai nebus atnaujinti.
Atsižvelgdama į koronaviruso pandemiją, 2020 m. Kinija jau buvo priėmusi retą sprendimą atsisakyti savo BVP augimo tikslo.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti