V. Putinas ir R. T. Erdoganas sutarė dėl bendradarbiavimo stiprinimo, dalies mokėjimų už dujas rubliais

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį sutarė stiprinti bendradarbiavimą transporto, žemės ūkio, finansų ir statybos srityse, sakoma bendrame pareiškime po keturias valandas trukusio susitikimo, kurį cituoja Reuters.
Pareiškime V. Putinas ir R. T. Erdoganas taip pat pabrėžė būtinybę visiškai įgyvendinti Stambulo susitarimą, įskaitant netrukdomą Rusijos grūdų, trąšų ir jų gamybai reikalingų žaliavų eksportą.
Abu lyderiai taip pat susitarė pakeisti dalį mokėjimų už rusiškas dujas į rublius, po derybų žurnalistams sakė Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas.
Jie taip pat dar kartą patvirtino savo pasiryžimą veikti koordinuotai ir solidariai kovojant su visomis teroristinėmis organizacijomis Sirijoje.
Turkija tarpininkavo praėjusį mėnesį Stambule pasirašant Ukrainos, Rusijos ir Jungtinių Tautų susitarimą, pagal kurį po kelis mėnesius trukusio blokavimo buvo atnaujintas grūdų eksportas iš Ukrainos Juodosios jūros uostų.
Turkija vykdo dviprasmišką užsienio politiką. Ankara teikia ginkluotę nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai, tačiau tuo pačiu išlaiko glaudžius ryšius su Maskva. Turkija taip pat atsisakė įvesti Rusijai Vakarų taikomas sankcijas.
R. T. Erdoganas siekia, kad Turkija būtų neutrali Rusijos sukelto karo arbitrė. Ankara parduoda ginklus Ukrainai, tačiau palaiko santykius su Rusija ir bando tarpininkauti taikos derybose tarp šių dviejų šalių. Žaisdamas abiejose pusėse, R. T. Erdoganas taip pat pasitelkė griežtą diplomatiją, kad įtvirtintų savo įtaką pasaulio arenoje ir skatintų Turkijos interesus.
Ukraina Turkiją taip pat vertina nevienareikšmiškai.
Viena vertus, Turkija veikia kaip tarpininkė ir reikšmingai remia Ukrainą. Tačiau, kita vertus, matome, kad tuo pačiu metu ji atveria kelius Rusijos turistams, praėjusį mėnesį kalbėjo Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas.
Vakarų lyderiai pripažįsta, kad autoritarinis Turkijos prezidentas yra nepatikimas NATO sąjungininkas. Turkijos nepastovi užsienio politika, analitikų teigimu, dažnai grindžiama žymaus Stambulo Grand Bazaar turgaus principais. Vis dėlto pripažįstama Turkija Vakarams reikalinga sąjungininkė, net jeigu kartais tenka žaisti ne Vakarams būdingomis taisyklėmis.
Plačiau apie tai galite paskaityti čia.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti