JT žada steigti faktų nustatymo misiją dėl išpuolio Olenivkoje; per parą apšaudyta 30 Ukrainos gyvenviečių

Publikuota: 2022-08-03
Atnaujinta 2022-08-03 22:04
  • Muitinės pareigūnai sėkmingai atliko patikrą laive „Razoni“, gabenančiame maisto produktus iš Ukrainos. Jis tęsia savo kelionę į Libaną.
  • V. Putinas susitiko su G. Schroederiu, buvusiu Vokietijos kancleriu, ir aptarė Vokietijos energetinę situaciją bei galimybę paleisti „Nord Stream 2“ dujotiekį.
  • Ankstyvą trečiadienio rytą Mykolajivas vėl buvo apšaudytas, o smūgių metu sugriautas prekybos centras ir apgadinti greta buvę gyvenamieji pastatai.
  • JT žada steigti faktų nustatymo misiją dėl išpuolio Olenivkoje.

Antradienio įvykių juostą galima rasti čia.

Baigiame pildyti trečiadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime ketvirtadienį 7 val.

21:59 D. Kuleba: Rusija dėmesį skiria karui, o ne deryboms

Dmytro Kuleba, Ukrainos užsienio reikalų ministras, sako, kad Rusija daugiausia dėmesio skiria karui prieš Ukrainą, o ne deryboms.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

„Nėra nieko ciniškesnio už V. Putino šalininkų kalbas, kad Rusija pasirengusi deryboms. Šį „pasirengimą“ girdime ir matome kasdien: artilerijos smūgiai, raketų teroras prieš civilius gyventojus, masiniai žiaurumai. Rusija tebėra susikoncentravusi į karą, visa kita – tai tik dūmų uždanga“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė ministras.

21:38 Per parą apšaudyta 30 Ukrainos gyvenviečių

Per pastarąją parą Rusijos kariuomenė apšaudė 30 Ukrainos gyvenviečių, dėl to žuvo 16 žmonių ir dešimtys buvo sužeisti, pranešė Jevgenijus Jeninas, vidaus reikalų ministro pavaduotojas.

„Padėtis Donecko srityje išlieka itin įtempta, jie toliau negailestingai apšaudo Mykolajivo, Charkivo, Sumų, Černihivo ir Chersono sritis“, – sakė J. Jeninas, kurį citavo „Ukrinform“. 

21:16 JT žada steigti faktų nustatymo misiją dėl išpuolio Olenivkoje

Antonio Guterresas, Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius, trečiadienį spaudos konferencijoje sakė, kad JT siekia sudaryti faktų nustatymo grupę, kuri ištirtų išpuolį prieš Ukrainos Olenivkos kalėjimą, per kurį žuvo mažiausiai 50 ir buvo sužeista dešimtys ukrainiečių karo belaisvių.

Jis pridūrė, kad prieš pradedant vykdyti faktų nustatymo misiją, Rusija ir Ukraina turės pritarti grupės įgaliojimams.

A. Guterresas taip pat sakė, kad faktų nustatymo grupė neatliks baudžiamojo tyrimo, ir pridūrė, kad JT ieško „nepriklausomų grupės narių“.

20:44 Estija teiks pasiūlymą ES lygiu uždrausti turistines vizas rusams 

Urmas Reinsalu, Estijos užsienio reikalų ministras, pareiškė, kad jo šalis siūlys Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms uždrausti išduoti turistines vizas rusams dėl sukelto karo prieš Ukrainą.

Pasak U. Reinsalu, teisiniu požiūriu toks sutarimas yra visiškai įmanomas, o šį klausimą svarbu svarstyti, nes karas tęsiasi, o dėl jo Rusijos kariai Ukrainoje vykdo genocidą.

„Žodžiu, artimiausiu metu, per kitą savaitę, pateiksime šį pasiūlymą – uždrausti vizų išdavimą nacionaliniu lygmeniu. Estija tai jau sustabdė. Nuo pavasario neišduodame turistinių vizų rusams, o dabar raginame kitas Europos šalis, kurios to dar nepadarė, tai padaryti“, – sakė Estijos diplomatijos vadovas per bendrą spaudos konferenciją su Dmytro Kuleba, Ukrainos kolega.

20:20 Iš Ukrainos pabėgo daugiau kaip 10,3 mln. žmonių

Naujausiais Jungtinių Tautų (JT) vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro duomenimis, nuo vasario 24 d., kai prasidėjo Rusijos invazija, sieną iš Ukrainos kirto daugiau kaip 10,3 mln. žmonių.

Antradienį paskelbtais duomenimis, per šį laikotarpį iš Ukrainos sieną kirto 10.321.348 asmenys.

Daugiausia pabėgėlių iš Ukrainos priėmė Rusija, priėmusi daugiau kaip 1,8 mln. žmonių. Tačiau JT pridūrė, kad šio skaičiavimo negalima patvirtinti, nes Kremlius gali pateikti netikslius duomenis.

Lenkija, priėmusi daugiau kaip 1,2 mln. žmonių, yra antra pagal priimtą pabėgėlių skaičių. Kitos šalys, priėmusios daug pabėgėlių iš Ukrainos, yra Vokietija ir Čekija – atitinkamai jos įsileido daugiau kaip 900.000 ir 400.000 žmonių.

20:03 Ukraina padidino šių metų derliaus prognozę

Ukraina prognozuoja, kad šių metų derlius bus didesnis nei buvo prognozuota iš pradžių – 65–67 mln. t vietoj anksčiau prognozuotų 60 mln. t.

Denysas Šmyhalis, ministras pirmininkas, sakė, kad „nepaisant visų sunkumų, derlius ir toliau nuimamas. Remiantis Agrarinės politikos ir maisto ministerijos pateikta informacija, derliaus nuėmimo laikotarpiu derlius buvo nuimtas 3,5 mln. ha plote, faktiškai surinkta 12 mln. t naujojo derliaus grūdų.“

„Birželį eksportavome 3,2 mln. t iš 5 mln. t, kurių reikėjo. Eksportas pamažu didėja geležinkeliu, keliais ir per Dunojaus uostus. Jūrų uostai gerokai išplės šiuos pajėgumus, o ūkininkai įgis naujų galimybių parduoti savo produkciją“, – kalbėjo ministras pirmininkas, kurį citavo CNN.

19:48 „Gazprom“: „Nord Stream 1“ turbinos pristatymas „neįmanomas“ dėl sankcijų

Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“ trečiadienį pareiškė, kad dėl Maskvai taikomų sankcijų turbinos, reikalingos padidinti dujų tiekimo Europai vamzdynu „Nord Stream 1“ apimtis, pristatymas yra „neįmanomas“.

„Dėl Kanadoje, Europos Sąjungoje ir Britanijoje galiojančių sankcijų režimų, taip pat dėl dabartinės padėties, susijusios su „Siemens“ (turbinų gamintojos) sutartiniais įsipareigojimais, pristatymas yra neįmanomas“, – teigiama „Gazprom“ pareiškime.

VŽ jau rašė, kad Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, trečiadienį apkaltino Rusiją, kad ši blokuoja turbinos, reikalingos padidinti dujų tiekimo Europai vamzdynu „Nord Stream 1“ apimtis, pristatymą. Išsamiau apie tai rašėme čia.

19:24 Ukraina mano, jog Rusija gali pulti Kryvyj Rihą

Trečiadienį Ukraina pareiškė, kad Rusija pradėjo kurti karines smogiamąsias pajėgas, nukreiptas į Volodymyro Zelenskio, prezidento, gimtąjį miestą Kryvyj Rihą, ir perspėjo, kad Maskva gali rengti naujas puolamąsias operacijas Pietų Ukrainoje.

Savo reguliariai atnaujinamoje ataskaitoje apie karą pietuose Ukrainos pietų karinė vadovybė apibūdino padėtį kaip įtemptą ir sakė, kad Rusija rugpjūčio 2 d. atakavo palei visą fronto liniją.

„Rusija pradėjo kurti smogiamąją grupę Kryvyj Riho kryptimi. Taip pat labai tikėtina, kad priešas rengia priešišką kontrpuolimą, kurio tolesnis planas – pasiekti Chersono srities administracinę ribą“, – teigė pietų karinė vadovybė.

18:56 Ukraina atrėmė rusų puolamuosius veiksmus fronte

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo vakaro suvestinėje informacijoje skelbia, jog atrėmė aktyvius rusų puolamuosius veiksmus Rytų Ukrainoje, tačiau apšaudyta didžioji dalis gyvenviečių, esančių palei fronto liniją.

„Okupantus demoralizuoja totalus Ukrainos žmonių pasipriešinimas. Rusijos vadovybei darosi vis sunkiau papildyti dalinius, kurie patiria nuostolių beprasmiame kare, kurį Maskva pradėjo. Rusijos propaganda ir toliau meluoja, sugalvoja nesamas pergales ir dangsto savo kariuomenės bei samdinių nusikaltimus. Todėl raginame pasitikėti informacija tik iš patikrintų šaltinių ir neplatinti rusiškų perdirbimų bei dezinformacijos“, – informuoja Generalinis štabas.

18:26 Ukrainos žvalgyba: Rusija tyčia nužudė karius Olenivkoje, nes norėjo nuslėpti savo žiaurumus

Rusijos pusė neketino vykdyti apsikeitimo karo belaisviais ir, siekdama nuslėpti netinkamas Ukrainos kariškių tardymo sąlygas ir formas, tyčia nužudė belaisvius Olenivkoje, pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdyba.

„Per kalinių apklausas buvo aktyviai naudojami fiziniai kankinimai ir mušimas. Tokiomis priemonėmis, pirmiausia, buvo siekiama ne gauti tam tikros konfidencialios informacijos, o patyčių, fizinio pažeminimo, psichologinio demoralizavimo, siekiant palaužti Ukrainos karių moralines ir psichologines savybes. FSB (Rusijos saugumo tarnyba – VŽ) atstovai planavo įtraukti Ukrainos kalinius į prorusiškų propagandinių reportažų filmavimą“, – teigiama pareiškime.

18:03 M. Podoliakas: taikos susitarimas įmanomas tik išvedus Rusijos karius

Michailo Podoliakas, Ukrainos prezidento patarėjas, pareiškė, kad bet koks taikos susitarimas derybose su Maskva priklausys nuo paliaubų ir Rusijos karių išvedimo, ir atmetė Gerhardo Schroederio, buvusio Vokietijos kanclerio, pastabas.

G. Schroederis, kuris yra Vladimiro Putino, Rusijos vadovo, draugas, sakė, jog Maskvoje susitikęs su Kremliaus vadovu sužinojo, kad Rusija nori „derybų būdu išspręsti“ karo klausimus ir kad yra galimybė pamažu pasiekti paliaubas.

M. Podoliakas pašaipiai pavadino G. Schroederį „Rusijos caro dvaro balsu“.

„Maskva viena ranka kelia siaubą, o kita kviečia pasiduoti. G. Schroederis – gerai žinomas imperijos pranašas ir balsas Rusijos caro dvare. Jei Maskva nori dialogo, tai jos reikalas. Iš pradžių paliaubos ir kariuomenės išvedimas“, – rašė Ukrainos prezidento patarėjas.

17:54 Luhansko pakraštys vis dar laikosi ukrainiečių rankose

Romanas Vlasenka, Sjeverodonecko karinės administracijos vadovas, informavo, kad Luhansko pakraštys, Bilohorivkos, Serebriankos, Verhnekamenkos ir Verhnekamensko gyvenvietės, vis dar Ukrainos rankose, tačiau situacija ten labai sudėtinga.

„Tai mūšio laukas ir žmonių evakuacija jau neįmanoma. Rusai artėja prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pozicijų“, – sakė R. Vlasenka.

Sjeverodonecko karinės administracijos vadovas taip pat pridūrė, kad rusai bando šturmuoti Bachmuto kryptį.

„Karštieji taškai yra Soledaras, Sjeverskas, Bachmutas. Rusai mažina artilerijos aktyvumą, tačiau jie naudoja galingus lėktuvus, rengia raketų smūgius, bando šturmuoti. Bachmute ir Slavjanske patiriami dideli sugriovimai, kaip ir Sjeverodonecke, Lysyčanske, Popasnoje, Rubižnėje“, – pabrėžė jis.

17:26 Mariupolyje išmontuojamas paminklas Ukrainos gynėjams

Rusijos okupuotame Mariupolyje sunaikintas Ukrainos gynėjų garbei pastatytas paminklas. Vietoje jo planuojama pastatyti paminklą Aleksandrui Nevskiui ant žirgo, skelbia Petro Andriuščenka, mero patarėjas.

„Iš bronzos pagaminti ąžuolo lapai su žuvusio didvyrio vardu išmontuojami ir išmetami kartu su statybinėmis atliekomis. Okupantai keršija ir naikina net mūsų gynėjų atminimą. Štai kaip atrodo baimė“, – savo „Telegram“ rašo P. Andriuščenka.

17:02 Rusijoje nuspręsta atidaryti spec. parduotuves

Rusijoje bus atidarytos parduotuvės, kurios aptarnaus tik diplomatinių, konsulinių ir tarptautinių organizacijų personalą ir jų šeimos narius. Sovietų Sąjungoje veikė panašus parduotuvių tinklas „Beriozka“.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

16:48 Šveicarija įvedė papildomas sankcijas Rusijai

Trečiadienį Šveicarijos vyriausybė, atsižvelgdama į naujausias Europos Sąjungos (ES) priemones dėl aukso ir aukso produktų, įvedė papildomas sankcijas Rusijai dėl karo Ukrainoje.

„Naujosios priemonės visų pirma susijusios su draudimu pirkti, importuoti ar gabenti auksą ir aukso gaminius iš Rusijos. Taip pat draudžiama teikti su šiomis prekėmis susijusias paslaugas“, – sakoma vyriausybės pranešime, kurį citavo „Reuters“.

Šveicarija nurodė, kad ji padarė dvi išimtis dėl sandorių, susijusių su žemės ūkio produktais ir naftos tiekimu į trečiąsias šalis, kurias taip pat taiko ES, kad būtų išvengta mokėjimo kanalų sutrikimų.

Vyriausybė pažymėjo, kad didžiausio Rusijos banko „Sberbank“ turtas taip pat įšaldytas, jam uždrausta teikti lėšas, ekonominius išteklius ar technines paslaugas.

16:37 Apšaudyta Dnipropetrovsko sritis

Valentinas Rezničenka, Dnipropetrovsko srities gubernatorius, „Telegram“ paskelbė, kad per Rusijos išpuolį šią popietę buvo sužeistas 73 metų vyras.

„Po pietų priešas du kartus ugnimi apšaudė Kryvorizkio rajoną. Buvo sužeistas 73 metų vyras. Jis yra ligoninėje. Nukentėjo kelios dešimtys privačių namų. Įvykio vietoje dirba specialistai“, – rašė jis.

16:23 S. Lavrovo kelionės ieškant „draugų“: apsilankė Mianmare

Maskva palaiko Mianmaro chuntos pastangas „stabilizuoti“ krizės krečiamą šalį ir kitais metais surengti rinkimus, pareiškė Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, trečiadienį vykusiose derybose su Pietryčių Azijos valstybės aukščiausio rango generolais.

Mianmaras tebėra apimtas suirutės po pernai vasarį įvykusio pučo. Žmogaus teisių gynimo grupės kaltina chuntą karo nusikaltimais, kariuomenei brutaliomis priemonėmis slopinant visuomenės pasipriešinimą generolų valdžiai.

Susidūrusi su Vakarų sankcijomis ir tarptautine izoliacija, chunta siekia stiprinti ryšius su pagrindine sąjungininke ir ginklų tiekėja Rusija, kurios įsiveržimą į Ukrainą vadina „pateisinamu“.

„Solidarizuojamės su chuntos pastangomis stabilizuoti padėtį šalyje“, – sakė S. Lavrovas per derybas kariuomenės pastatytoje sostinėje Neipide. Ministrą citavo Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS.

„Kitais metais surengsite įstatymų leidžiamosios valdžios rinkimus, ir mes linkime jums sėkmės“, – pridūrė S. Lavrovas, turėdamas galvoje 2023 metų rugpjūtį planuojamus rinkimus. Perversmo priešininkai tvirtina, kad tie rinkimai nebus nei laisvi, nei sąžiningi.

S. Lavrovas planuoja vėliau vykti į Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) užsienio reikalų ministrų susitikimą Kambodžoje.

16:17 60% namus palikusių, bet šalyje gyvenančių ukrainiečių neturi darbo

Ukrainoje 60% žmonių, kurie dėl karo išvyko iš savo namų, bet liko šalies viduje, neteko darbo, praneša Tarptautinė migracijos organizacija (TMO).

TMO duomenimis, šiuo metu šalies viduje yra perkelta daugiau kaip 6,6 mln. žmonių.

Net 35% namus palikusiųjų nurodė, kad jų šeimos mėnesio pajamos neviršija 5.000 UAH (134 Eur), kai minimalus atlyginimas Ukrainoje siekia 6.500 UAH.

Kaip pranešama, dėl karo nedarbo lygis Ukrainoje šoktelėjo iki 35%.

16:06 Palydovų kompanija uždraudė rusų televiziją „NTV Mir“

Prancūzų palydovų kompanija „Eutelsat“ trečiadienį sustabdė Rusijos televizijos „NTV Mir“ transliacijas, reguliuotojams pastebėjus jos turinio, kur ukrainiečiai buvo lyginami su naciais.

Žiniasklaidos reguliuotojas „Arcom“ paprašė blokuoti šį rusų kanalą, nes jame ne kartą Ukrainos lyderiai ir visi gyventojai buvo vaizduojami kaip nacių ideologijos tvirtai besilaikantys žmonės.

„Eutelsat“ jau anksčiau nutraukė kelių rusiškų kanalų transliaciją, paprašius Europos Sąjungai ir atskiroms šalims, sunerimusioms dėl prokremliškos propagandos skleidimo nuo invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną.

JAV sankcijas „NTV Mir“ motininei kompanijai įvedė gegužę. Baltieji rūmai ją priskyrė prie valstybinių ir tvirtino, kas jos pajamos už reklamą užsienyje grįžta Kremliui.

Prancūzų reguliuotojas savo interneto svetainėje nurodė, kad ši televizija „linkusi kartotinai vaizduoti ne tik Ukrainos vadovybę ir Ukrainos kariuomenę, bet, svarbiausia, ir visus Ukrainos gyventojus kaip Trečiojo reicho nacių ideologijos tvirtai besilaikančius“ žmones.

„Arcom“ paminėjo balandžio 24-osios transliaciją, kai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis buvo apibūdintas kaip „Hitlerio vaidmenį atliekantis komikas, įsakęs paleisti raketą į moteris ir vaikus“. „Arcom“ teigimu, įmanoma, kad „NTV Mir“ vis tiek bus galima matyti per kitus, ne Europos palydovus, siunčiančius signalus mažesnei žemyno daliai.

15:46 O. Scholzas: „Nord Stream 2“ sertifikavimas baigtas dėl akivaizdžių priežasčių

Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, reaguodamas į klausimus dėl „Nord Stream 2“ sertifikavimo ir paleidimo, patikino, jog jis yra sustabdytas.

„Sertifikavimo procesas baigtas dėl akivaizdžių priežasčių“, – sakė O. Scholzas vokiečių žurnalistams, kuriais rėmėsi „Unian“.

Šie klausimai susiję su Vladimiro Putino, Rusijos vadovo, ir Gerhardo Schroederio, buvusio Vokietijos kanclerio, diskusija apie galimą „Nord Stream 2“ paleidimą. Išsamiau apie tai rašėme 15:00 val. naujienoje.

O. Scholzas patikino, kad dujų Europoje netrūksta, nes „Nord Stream 1“ gerai tvarkosi.

15:37 Iš Mariupolio išvyko karinės technikos kolona

Laikinai okupuotame Mariupolyje užfiksuotas Rusijos karinio konvojaus judėjimas, praneša Petro Andriuščenka, mero patarėjas.

Anot jo, apie 12:10 val. technikos kolona pajudėjo link Berdiansko.

„Judėjo technika ir sunkvežimiai, vizualiai panašūs į elektroninės kovos mašinas, taip pat sunkvežimiai, vežantys rusiška uniforma vilkinčius karius“, – savo „Telegram“ kanale rašė P. Andriuščenka.

15:26 Ukraina atšaukia savo taikdarius iš Kosovo

Ukraina atšaukia iš Kosovo savo karius, dalyvavusius taikos palaikymo misijoje KFOR, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybė.

„Šiuo metu Kosove yra 40 Ukrainos kariškių“, - sakoma pranešime, kurį citavo „Unian“.

Sprendimas priimtas, nes kovą Volodymyras Zelenskis, prezidentas, davė nurodymą atšaukti visus Ukrainos karius iš visų misijų, kad jie galėtų įsijungti į šalies gynybą nuo Rusijos.  

15:00 V. Putinas susitiko su G. Schroederiu

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, susitiko su Gerhardu Schroederiu, buvusiu Vokietijos kancleriu, ir aptarė Vokietijos energetinę situaciją bei galimybę paleisti „Nord Stream 2“ dujotiekį, pareiškė Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai.

„Žinoma, buvęs kancleris, kaip ir visi, tikriausiai, mąstantys ir suprantantys žmonės bei specialistai Europoje, yra labai, labai susirūpinęs dėl realios padėties ir nerimauja dėl Europoje įsiplieskusios energetinės krizės“, – sakė Kremliaus atstovas spaudai, kurį citavo Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Jis aiškino, esą energetinė krizė Vokietijoje kilo, nes Rusija negauna reikalingos turbinos, nors šiuos Kremliaus argumentus Vakarų pareigūnai jau seniai patvirtino kaip melą. Anot D. Peskovo, G. Schroederis teiravosi, ar įmanoma paleisti „Nord Stream 2“, o V. Putinas patikino, jog tai būtų galima padaryti, nes dujotiekis yra „paruoštas momentiniam naudojimui“.

VŽ primena, kad Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, vasario 22 d. pranešė stabdantis „Nord Stream 2“, skirtą rusiškoms gamtinėms dujoms į Vokietiją tiekti, reaguodamas į Maskvos sprendimą pripažinti du prokremliškus separatistinius Ukrainos regionus.

14:49 Rusija: nesvarbu, kokie bus karo rezultatai, bendradarbiavimas su Vakarais baigėsi

Rusijos konstruktyvaus bendravimo su Vakarų šalimis laikai negrįžtamai baigėsi, nepriklausomai nuo karo Ukrainoje rezultatų, teigia Aleksejus Drobininas, Rusijos užsienio reikalų ministerijos Užsienio politikos planavimo departamento direktorius.

„Nepriklausomai nuo specialiosios operacijos (Rusijos sukelto karo – VŽ) trukmės ir rezultatų, jau dabar galima konstatuoti, kad trisdešimt metų trukusi iš esmės konstruktyvaus bendradarbiavimo su Vakarais era negrįžtamai baigėsi“, – sakė A. Drobininas, kurį citavo Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS.

Pasak jo, dabartinė situacija suteikia unikalią galimybę galutinai išsivaduoti iš likusių iliuzijų ir pasitraukti Rusijai iš draugiškų santykių su Vakarais rėmų.

14:40 Rumunijos premjeras: karas Ukrainoje patvirtino rytinių NATO šalių perspėjimus

Nicolae Ciuca, Rumunijos ministras pirmininkas, tikina, kad tikėtis, jog Rusijos ir Vakarų santykiai grįš į prieškarinę padėtį, kai Ukrainoje nutrūks atviri mūšiai, yra „įsivaizdavimas“, nes Kremlius siekia sukurti barjerą tarp savęs ir NATO.

Nors jis nemanąs, kad Rusija užpuls NATO šalį ir sukels atvirą konfliktą, dabartinis karas patvirtino daugiau nei dešimtmetį trunkančius rytinių aljanso narių perspėjimus, kad Vladimiras Putinas, Rusijos vadovas, siekia susigrąžinti teritorijas, kurias kadaise kontroliavo Sovietų Sąjunga.

„Rusija mąsto ne taip, kaip mes. Rusija elgiasi ne taip, kaip mes, – antradienį interviu agentūrai „Bloomberg“ sakė Rumunijos premjeras, kuris anksčiau vadovavo kovinėms pajėgoms Irake. – Atrodo, kad dabartinė situacija atkuria tą skylę tarp Vakarų civilizacijos ir Rytų civilizacijos – tarp laisvų, demokratinių šalių ir autokratinių režimų.“

14:29 Lietuvos bankas kitąmet išleis monetą, skirtą Ukrainai

Lietuvos bankas kitąmet išleis naują proginę monetą, skirtą Ukrainai. Reaguojant į geopolitinę situaciją, į monetų išleidimo planą įtraukta nauja 2 Eur proginė moneta „Kartu su Ukraina“. Ją planuojama išleisti 2023 metų pirmąjį ketvirtį, trečiadienį pranešė Lietuvos bankas.

Proginėmis monetomis galima atsiskaityti visoje euro zonoje. Kolekcinę sidabro monetą, skirtą Ukrainos kovai už laisvę, planuojama išleisti dar šiais metais.

14:14 V. Zelenskis: karas sustabdė ekonomiką, grūdų siuntos privalo būti reguliarios

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, kalbėdamas studentams Australijoje, pasakė, jog jo šalies ekonomiką ištiko koma.

„Karas beveik žudo ekonomiką. Ją ištiko koma. Tai, kad Rusija blokuoja uostus, yra didelis nuostolis ekonomikai“, – teigė V. Zelenskis, kurį citavo „Reuters“.

Ir nors buvo išsiųsta pirmoji siunta iš Odesos, gabenanti 26.527 t. kukurūzų, Ukrainos lyderis tikino, kad reikia daugiau laiko, jog  būtų galima įsitikinti, ar bus siunčiami ir kiti grūdų kroviniai.

„Visai neseniai dėl Jungtinių Tautų, bendradarbiaujant su Turkija, sulaukėme pirmojo laivo su grūdų siunta, bet tai dar nieko. Tačiau tikimės, kad tai tendencija, kuri tęsis“, – sakė jis studentams.

13:57 Rusija skelbia sunaikinusi užsienio ginklų sandėlį Ukrainos vakaruose

Rusija trečiadienį pranešė, kad per jos pajėgų raketų smūgį buvo sunaikintas užsienio ginklų sandėlį netoli Lvivo miesto Vakarų Ukrainoje.

„Iš oro paleistos didelio tikslumo tolimojo nuotolio raketos sunaikino sandėliavimo bazę šalia Radechivo Lvivo srityje, kur buvo laikomi užsienyje pagaminti ginklai ir šaudmenys, perduoti Kyjivo režimui Lenkijos“, – išplatintame pranešime nurodė Gynybos ministerija. 

Pranešime nenurodoma, kokie ginklai buvo sunaikinti per ataką Radechive, esančiame už maždaug 60 km į šiaurės rytus nuo regiono sostinės Lvivo.

Ministerija nurodė, kad taip pat buvo sunaikinti keturi sandėliai pietinėje Mykolajivo srityje ir rytinėje Donecko srityje, kuriuose buvo raketų, artilerijos pabūklų ir šaudmenų. 

13:52 Suomijos muitinė per savaitę nustatė apie 100 bandymų pervežti sankcionuotas prekes į Rusiją

Suomijos muitinė skelbia, kad per mažiau nei savaitę laiko atliko 2.500 patikrų pasienyje ir nustatė apie 100 bandymų į Rusiją įvežti sankcionuotas prekes, pranešė naujienų agentūra AFP.

Dėl 20 atvejų buvo pradėti tyrimai dėl bandymų į šalį įvežti uždraustas prabangos prekes arba dvigubos paskirties prekes, kurias galima panaudoti kariniais tikslais, tarp kurių buvo ir navigacijos įranga.

„Taip pat perimta dronų ir kitų prekių“, – agentūrai sakė Mikko Gronbergas, muitinės vadas.

13:30 Rusai skelbia atstatę dalį Antonovskio tilto Chersone

Aleksandras Kobecas, Rusijos paskirtos okupacinės valdžios vadas Chersono apskrityje, teigė, kad buvo atstatyta dalis per Ukrainos apšaudymą apgadinto Antonovskio tilto netoli Chersono, rašo portalas „Meduza“.

Šis tiltas yra viena iš nedaugelio jungčių, jungiančių Chersono miestą su kitomis Rusijos pajėgomis pietų Ukrainoje, ir atlieka itin svarbią logistinę funkciją, aprūpinant rusų pajėgas Chersone.

A. Kobecas nepatikslino, ar tiltu buvo atnaujintas eismas.

13:11 Turkija: laivas „Razoni“ netrukus perplauks per Bosforą

Muitinės pareigūnams sėkmingai atlikus patikrą laive „Razoni“, gabenančiame maisto produktus iš Ukrainos, Turkijos gynybos ministerija skelbia, kad laivas netrukus turėtų perplaukti Bosforo sąsiaurį, rašo „Al Jazeera“.

12:56 Ukraina svarstys įteisinti tos pačios lyties santuokas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nurodė vyriausybei įvertinti, ar tos pačios lyties santuokos turėtų būti įteisintos Ukrainoje, praneša „Sky News“.

Jis taip pat pridūrė, kad sprendimas šiuo klausimu bet kokiu atveju būtų priimtas tik pasibaigus karui su Rusija.

Šiuo kreipimusi jis sureagavo į internetinę peticiją, kuri surinko parašus dėl tos pačios lyties santuokos įteisinimo šalyje.

12:46 Pirmajam laivui su Ukrainos produktais sėkmingai atlikta patikra

Naujienų agentūra „Reuters“ skelbia, kad pirmajam laivui „Razoni“, gabenusiam maisto produktus iš Ukrainos uostų, buvo sėkmingai atlikta patikra Stambulo muitinės pareigūnų prie Bosforo sąsiaurio vartų.

Su Siera Leonės vėliava plaukiojantis laivas „Razoni“, gabenantis 26.000 t kukurūzų, pirmadienį išplaukė iš Odesos. Jo reiso galutinis tikslas – Libanas.

12:37 Vokietija kaltina Rusiją blokuojant „Nord Stream“ turbinos pristatymą

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas trečiadienį apkaltino Rusiją, kad ši blokuoja turbinos, reikalingos padidinti dujų tiekimo Europai vamzdynu „Nord Stream 1“ apimtis, pristatymą.

Šis agregatas yra „prieinamas ir veikiantis“, sakė O. Scholzas, stovėdamas šalia turbinos per vizitą jas gaminančioje įmonėje „Siemens Energy“.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

12:19 V. Zelenskis: V. Putinui negalima leisti „išsaugoti veido“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atmetė idėją Vladimirui Putinui suteikti nuolaidų ir tokiu būdu leisti jam „išsaugoti veidą“, ieškant būdų, kaip užbaigti konfliktą, rašo „Sky News“.

„Tas, kuris nori išsaugoti veidą, neleidžia raketų iš salvinių sistemų, netaiko į namus, gyvenamuosius rajonus, nemėto bombų ant gimdymo namų, darželių, muziejų, teatrų ir šventyklų“, - sakė V. Zelenskis savo kalboje Australijos Nacionalinio universiteto auditorijai.

11:20 Mykolajive sugriautas prekybos centras

Ankstyvą trečiadienio rytą Mykolajivas vėl buvo apšaudytas, o smūgių metu sugriautas prekybos centras ir apgadinti greta buvę gyvenamieji pastatai, vaistinė, bei kitos parduotuvės.

Apie nuostolius pranešė regiono gubernatorius Vitalijus Kimas. Apie nukentėjusiuosius kol kas nepranešama.

V. Kimas taip pat teigė, kad oro gynybos sistemos numušė keturias sparnuotąsias raketas.

11:12 Vokietijos vartotojai nuo spalio sulauks dvigubai didesnių sąskaitų už šildymą

Vokietijos namų ūkiai rengiasi didesnėms nei įprasta sąskaitoms už šilumą šią žiemą, energetikos įmonėms perkeliant po Rusijos invazijos į Ukrainą smarkiai išaugusių dujų kainų naštą ant vartotojų pečių.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

10:38 Pirmasis laivas su maisto produktais iš Ukrainos laukia patikros Turkijoje

Laivas, gabenantis pirmąjį Ukrainos grūdų eksporto krovinį nuo Rusijos karinės invazijos pradžios, trečiadienį nuleido inkarą Juodojoje jūroje prie Bosforo sąsiaurio vartų, laukdamas patikrinimo.

Rusijos, Ukrainos, Turkijos ir Jungtinių Tautų pareigūnai patikrins grūdų krovinį pagal anksčiau Maskvos ir Kyjivo sudarytus svarbius susitarimus, atveriančius galimybę atnaujinti ukrainietiškų žemės ūkio produktų gabenimą laivais per Juodąją jūrą ir tokiu būdu sušvelninti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę.

Su Siera Leonės vėliava plaukiojantis laivas „Razoni“, gabenantis 26.000 t kukurūzų, pirmadienį išplaukė iš Odesos. Jo reiso galutinis tikslas – Libanas.

Šiuo metu laivas stovi nuleidęs inkarą patikros zonoje ties Bosforo sąsiauriu, jungiančiu Juodąją ir Marmuro jūras, per kurį galima pasiekti Egėjo jūrą.

10:32 Siekdama mažinti „Gazprom“ įtaką Latvija svarstys „Latvijas gaze“ nacionalizavimą

Latvijos valdančiosios koalicijos tarybos posėdyje kitos savaitės pradžioje numatyta svarstyti Rusijos dujų monopolininko „Gazprom“, kaip didžiausio „Latvijas gaze“ ir „Gaso“ akcininko, įtakos mažinimo galimybes, pranešė gerovės ministras Gatis Eglitis.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

10:13 Chersone rusiški pasai dalijami nereikalaujant registracijos dokumentų

Rusijos okupacinės pajėgos ir paskirtoji administracija pradėjo dalinti rusiškus pasus visiems to paprašiusiems asmenims, o pilietybė suteikiama net ir tiems, kurie neturi jokių gyvenamąją vietą Chersono apskrityje patvirtinančių dokumentų, praneša portalas „Meduza“, remdamasis Jekaterinos Gubarevos, laikinosios administracijos vado pavaduotojos ,komentarais.

Tokios tvarkos imtasi Vladimirui Putinui pasirašius dekretą dėl supaprastintos pilietybės suteikimo tvarkos Ukrainos gyventojams.

10:04 Tęsiama privaloma evakuacija iš Donecko regiono

Daugiau nei 350.000 žmonių tebėra likę Ukrainos rytiniame Donecko regione, kuriame buvo paskelbta privaloma evakuacija.

Pavlo Kyrylenko, regiono gubernatorius, sakė, kad privalomoji evakuacija buvo pradėta rugpjūčio 1 dieną, rašo „Sky News“.

Pirmi du traukiniai jau išgabeno 224 žmones į Kropyvnyckų miestelį centrinėje Ukrainoje.

09:51 Geležinkelio jungtis tarp Chersono ir Krymo buvo apgadinta

Jungtinės Karalystės žvalgybos kasdienėje ataskaitoje apie situaciją Ukrainoje skelbiama, kad geležinkelio jungtis tarp Rusijos okupuotų Chersono teritorijų ir Krymo pusiasalio greičiausiai yra apgadinta ir nebetinkama naudoti, rašo „Sky News“.

„Ukrainos pajėgų smūgio Rusijos amunicijos traukiniui dėka Chersone, pietų Ukrainoje, labai mažai tikėtina, kad geležinkelio jungtis liko tinkama naudojimui“, – rašoma ataskaitoje.

Nors tikimasi, kad per keletą dienų rusams pavyks atstatyti susisiekimą traukiniais, tai ir toliau išliks pažeidžiama vieta logistikos grandinėje.

Taip pat manoma, kad vis daugiau vietinių iš Chersono apylinkių mėgins palikti teritoriją, susirėmimams vis intensyvėjant.

09:32 Ukraina: nukauta dar 180 rusų

Per pastarąją parą ukrainiečiai nukovė dar 180 Rusijos karių, o nuo karo pradžios – maždaug 41.350, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.  

09:03 M. Skuodis: atsiskaitymai už Kaliningrado tranzitą priklausys tik nuo bankų

Rusijai įteikus notą Lietuvai dėl galimai sustosiančių atsiskaitymų už Kaliningrado tranzitą, susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad atsiskaitymai priklausys tik nuo bankų.

„Valstybė negali niekaip bankų įpareigoti, čia viskas priklausys nuo jų pačių sprendimų“, – LRT radijui trečiadienį sakė ministras. 

Plačiau apie tai rašoma čia.

08:45 S. Lavrovas atvyko į Mianmarą

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį atvyko į Mianmarą derybų su chuntos vadovais, pranešė jo biuras.

S. Lavrovas į kariškių pastatytą sostinę Neipidą atvyko „darbo vizito“, sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos „Twitter“ žinutėje.

Jis susitiks su chuntos užsienio reikalų ministru ir „Mianmaro vadovybe“, ministerija nurodė ankstesnėje, prieš kelionę paskelbtoje žinutėje.

Chunta kol kas nekomentavo šio vizito. Rusija yra viena pagrindinių Mianmaro sąjungininkių ir ginklų tiekėjų.

08:14 TATENA: Rusijos užimtoje Ukrainos atominėje elektrinėje padėtis tapo nestabili

Didžiausioje Europos atominėje elektrinėje, kurią kovo mėnesį užėmė į Ukrainą įsiveržusios Rusijos pajėgos, susidarė nestabili padėtis, antradienį sakė Jungtinių Tautų branduolinės priežiūros tarnybos vadovas.

Prie Dnipro upės Ukrainos pietryčiuose esančią Zaporižios atominę elektrinę rusai kontroliuoja nuo pirmųjų karo savaičių, nors ją vis dar eksploatuoja darbuotojai ukrainiečiai.

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) bando nusiųsti į elektrinę savo misiją.

„Padėtis tikrai yra nestabili“, – sakė TATENA generalinis direktorius Rafaelis Grossi spaudos konferencijoje JT būstinėje Niujorke, kur vyksta 191 Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį (NPT) pasirašiusios šalies konferencija.

„Vienaip ar kitaip buvo pažeisti visi saugos principai. Negalime leisti, kad tai tęstųsi“, – sakė jis.

Pirmadienį, prasidėjus konferencijai, jis sakė, kad padėtis Zaporižios atominėje elektrinėje su kiekviena diena darosi „vis pavojingesnė“.

07:36 Libanas paleido laivą, kaltintą gabenant iš Ukrainos pavogtus grūdus

Libano vyriausiasis prokuroras antradienį nurodė paleisti su Sirijos vėliava plaukiojantį laivą, areštuotą dėl Ukrainos ambasados Beirute įtarimų, kad jis gabena iš Ukrainos pavogtus miltus ir miežius, sakė vienas teismų sistemos pareigūnas.

Tyrimo metu neradus įrodymų, kad laivas „Laodicea“, atplaukęs į Tripolį praėjusią savaitę, gabena pavogtas prekes, prokuroras Ghassanas Oueidatas leido jam išplaukti, naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

„Preliminarus tyrimas... neparodė kriminalinio nusikaltimo ar kad šios prekės buvo pavogtos“, – sakė jis.

Ukrainos ambasada Libane tvirtino, kad grūdai į laivą buvo pakrauti Rusijos pajėgų okupuotame regione, ir nurodė pateikusi libaniečių pareigūnams įrodymų, kad prekės yra pavogtos.

Ukraina, tapusi vasario pabaigoje Rusijos pradėtos karinės invazijos auka, dažnai kaltina Maskvą grobiant javus iš saugyklų okupuotose teritorijose.

Šeštadienį Gh. Oueidatas nurodė areštuoti laivą ir atlikti policijos tyrimą.

Prokuroras nustatė, kad laive esantys grūdai priklauso vienam prekiautojui Sirijoje, antradienį sakė teismų pareigūnas.

Pasak jo, „Sirijos pilietis, kurio vardu užrašytas krovinys iš Ukrainos, atvyko... ir pateikė dokumentus, įrodančius jo nuosavybės teisę“.

06:57 NSGK aiškinsis, kokį poveikį šalies saugumui turi lietuvių verslas Rusijoje

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį aiškinsis, kokį poveikį Lietuvos nacionaliniam saugumui turi lietuvių verslas Rusijoje ir aptars teisines galimybes jį riboti.

„Visais kampais pažiūrėsime“, – posėdžio išvakarėse BNS sakė šio komiteto pirmininkas konservatorius Lauryno Kasčiūnas.

Anot jo, norima pasvarstyti, kaip turėtų elgtis tokį verslą turintys asmenys, tarp jų – ir politikai.

„Bendrai pažiūrėti, kaip, pavyzdžiui, politikai, kurie turi verslus, turėtų elgtis tokiomis situacijomis ir panašiai, kokį tai daro poveikį mūsų politinės sistemos atsparumui“, – tvirtino jis.

L. Kasčiūno teigimu, bus svarstoma ir Ateities komiteto vadovo liberalo Raimundo Lopatos iniciatyva įstatymiškai uždrausti visus verslo ryšius su valstybėmis, kurias Lietuva yra pripažinusi teroristinėmis.

Liberalas priminė, kad Rusijai užpuolus Ukrainą Seimas vienbalsiai konstatavo, kad tai yra „terorizmą remianti ir vykdanti valstybė“. 

06:51 Du galingi sprogimai nugriaudėjo Charkive

Naktį į trečiadienį Charkive nugriaudėjo du galingi sprogimai, aidėjo oro pavojaus sirenos, skelbia Ukrainos žiniasklaida. Apie nukentėjusiuosius kol kas neprnešama.

Antradienio vakare taip pat apšaudytas Mykolajivas. Kaip skelbė miesto meras Oleksandras Senkevičius, mieste po to buvo girdėti pasikartojantys sprogimai, kurie reiškia, jog buvo naudotos kasetinės bombos.

06:43 Karo studijų institutas: HIMARS smūgiai demoralizavo Rusijos kariuomenę

Jungtinėse Valstijose įsikūręs Karo studijų institutas paviešino naujausią ataskaitą apie karą Ukrainoje, kurioje skelbiama, kad amerikietiškų sistemų HIMARS smūgiai demoralizuoja Rusijos kariuomenę, o Rusijos gynybos ministerija dėl to skelbia melagingus pranešimus apie sunaikintas tokias sistemas.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu teigė, kad Rusija sunaikino jau 6 tokias ilgo nuotolio salvinės artilerijos sistemas.

Rusijos gynybos ministerija taip pat paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas raketos smūgis pastatui ir skelbė, kad HIMARS neva buvo pastato viduje, tačiau pačios sistemos jame nesimato.

06:38 A. Bilotaitė lankosi Moldovoje, aptars Ukrainos piliečių perkėlimą į Lietuvą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį pradeda vizitą Moldovoje, kur susitiks su kolega Ana Revenco.

Šalių ministrės aptars Ukrainos piliečių perkėlimo iš Moldovos į Lietuvą klausimus.

„Jau šeštą mėnesį Putino režimas tęsia agresiją Ukrainoje. Kaimyninei Moldovai teko itin didelis krūvis priimant  pusę milijono nuo karo Ukrainoje bėgančių žmonių. Šalis taip pat susidūrė su viešojo saugumo ir nacionalinio saugumo iššūkiais. Esame pasirengę padėti Moldovai, kuo galime – tiek perkeliant ukrainiečius į Lietuvą, tiek stiprinant bendras pastangas kovoje su nusikalstamumu, ypač – prekyba žmonėmis, tiek palaikant Moldovą jos eurointegracijos kelyje“, – pranešime teigia vidaus reikalų ministrė.

Taip pat A. Bilotaitė pasirašys du dvišalius susitarimus – tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo kovojant su nusikalstamumu ir tarpžinybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo vidaus reikalų sistemos srityse.  

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Rusijos BVP antrąjį ketvirtį susitraukė 4%

Rusijos ekonomika 2022 m. antrąjį ketvirtį, t. y. pirmą pilną ketvirtį po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą,...

Verslo aplinka
2022.08.12
V. Landsbergis užsikrėtė koronavirusu

Pirmasis faktinis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis užsikrėtė koronavirusu.

Verslo aplinka
2022.08.12
Iranas užsiminė galįs sutikti su pasiūlytu kompromisu dėl branduolinės sutarties

Iranas gali sutikti su Vienoje parengtu galutiniu kompromisiniu pasiūlymu, turinčiu išgelbėti 2015 metų...

Verslo aplinka
2022.08.12
Kinija pasipiktino – galimas poveikis prekių logistikai dar tik spėliojamas Premium 1

Kol nėra žinomas tikslios Kinijos pareiškimo nutraukti bendradarbiavimą su Lietuvos Susisiekimo ministerija...

Logistika
2022.08.12
Baltarusijoje stabdoma lietuviškos Pelesos mokyklos veikla

Baltarusijos priešgaisrinės apsaugos inspekcijos pareigūnams nustačius galimų pažeidimų pristabdyta...

Verslo aplinka
2022.08.12
Po viceministrės vizito Taivane Kinija nutraukia ryšius su Lietuva susisiekimo srityje 9

Reaguodama į susisiekimo viceministrės vizitą Taivane šią savaitę Kinija pareiškė įvedanti jai sankcijas ir...

Verslo aplinka
2022.08.12
Vokietija, taupydama dujas, žiemą ketina mažinti viešųjų pastatų šildymą

Vokietija žiemą sumažins viešųjų pastatų šildymą, kad sumažintų dujų poreikį, Rusijai sumažinus šių energijos...

Verslo aplinka
2022.08.12
Vokietija sustabdė karines operacijas Malyje

Vokietijos gynybos ministerija penktadienį pranešė sustabdžiusi daugumą savo operacijų Malyje, kariškių...

Verslo aplinka
2022.08.12
A. Aslundas. Kaip susirasti draugų ir išsekinti Rusijos karo mašiną

Sankcijos, kurias Vakarai įvedė Rusijai dėl jos agresijos Ukrainos atžvilgiu, tampa griežtesnės. Dabar...

Nuomonės
2022.08.12
Kinijos kariniai žaidimai parodė jos pažeidžiamumą Premium

Kinijos laivyno manevrai Taivano sąsiauryje vertinami kaip nepageidautini ne tik savo nepriklausomybę...

Logistika
2022.08.12
Vokiečių ministras siūlo ES leisti kombinuotas vakcinas nuo kelių COVID-19 atmainų

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras penktadienį sakė, kad Europos Sąjungos vaistų priežiūros agentūra...

Verslo aplinka
2022.08.12
ES pirmininkaujanti Čekija siūlo Bendrijai plėsti sankcijas ir nebeišduoti vizų Rusijos piliečiams 17

Čekija, kuri šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai (ES), penktadienį pareiškė, kad draudimas išduoti vizas...

Verslo aplinka
2022.08.12
G. Schroderio akibrokštas: dėl panaikintų privilegijų patraukė Vokietijos parlamentą į teismą

Buvęs kancleris Gerhardas Schroderis patraukė Vokietijos parlamentą į teismą už sprendimą panaikinti kai...

Verslo aplinka
2022.08.12
ES teismas pertekliniu įvertino Lietuvos reikalavimą deklaruojant skelbti artimųjų vardus

Lietuvoje galiojantis reikalavimas viešiesiems asmenims nurodyti artimųjų, dėl kurių gali kilti interesų...

Verslo aplinka
2022.08.12
VSD: A. Paleckio asociacijai suteiktas paramos gavėjo statusas atrodo prastai

Darius Jauniškis, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas, sako, jog jam prastai atrodo valstybės...

Verslo aplinka
2022.08.12
„McDonald's“ vėl atidaro savo restoranus dalyje Ukrainos

Dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje prieš pusmetį uždariusi savo restoranus, „McDonald's“ sugrįžta ir atidaro...

Verslo aplinka
2022.08.12
JK ekonomika antrąjį ketvirtį susitraukė 0,1%

Didžiosios Britanijos ekonomika antrąjį ketvirtį traukėsi, parodė penktadienį paskelbti oficialūs duomenys,...

Verslo aplinka
2022.08.12
„Stiprūs kartu“ kviečia padėti sunkumų Lietuvoje patiriančioms ukrainiečių šeimoms 1

Iniciatyva „Stiprūs kartu“ kviečia gyventojus remti sunkumų Lietuvoje patiriančias nuo karo pabėgusias...

Verslo aplinka
2022.08.12
Kazachstanas tariasi su Azerbaidžanu, kaip aplenkti Rusiją eksportuojant savo naftą

Rusijai grasinant Kazachstanui, jog uždarys kelią Kaspijos vamzdynų konsorciume (CPC), kuriuo Astana...

Rinkos
2022.08.12
Ketvirtadienį nustatyta 1.318 naujų COVID-19 atvejų

Per praėjusią parą nustatyta 1.318 naujų COVID-19 atvejų, mirčių nefiksuota, rodo penktadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.08.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku