JAV paskelbė naujų sankcijų Rusijai, Zaporižioje apšaudytas vaikų darželis

Publikuota: 2022-08-02
Atnaujinta 2022-08-02 22:01
  • JAV skiria Ukrainai dar 550 mln. USD vertės karinės paramos, kurioje yra ir neskelbiamas kiekis amunicijos HIMARS sistemoms.
  • JT duomenimis, nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios žuvo mažiausiai 5.327 civiliai gyventojai, 7.257 sužeisti, iš šalies pasitraukė per 10 mln. žmonių.
  • Pirmasis laivas su grūdais į Stambulą vėluoja dėl blogų orų, teigia Jungtinis koordinavimo centras Turkijoje.
  • Ukraina sako, kad rusai visus rezervus perkelia į šalies pietus.
  • Ukrainos ginkluotosios pajėgos Chersono srityje iš viso jau išlaisvino 53 gyvenvietes, pranešė Dmytro Butrijus, laikinai einantis Chersono srities administracijos vadovo pareigas.

Pirmadienio naujienas galite rasti čia.

Baigiame pildyti antradienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime trečiadienį 7 val.

21:24 Laivas su ukrainietiškais grūdais pasiekė Bosforo įplauką

Laivas „Razoni“, gabenantis pirmąjį oficialų Ukrainos eksportuojamų grūdų krovinį nuo Rusijos sukelto karo pradžios, antradienį pasiekė Bosforo įplauką ir prisišvartavo jam skirtoje vietoje, pranešė Turkijos gynybos ministerija.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Plačiau skaitykite čia.

20:47 S. Lavrovas vyksta vizito į Mianmarą

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, trečiadienį vyks į Mianmarą susitikti su konflikto krečiamos šalies chuntos lyderiais.

„Planuojami pokalbiai su užsienio reikalų ministru ir Mianmaro vadovybe“, – antradienį žurnalistams sakė Marija Zacharova, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

Ji pridūrė, kad į darbotvarkę, be kitų temų, bus įtrauktas bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje.

Rusija ir jos sąjungininkė Kinija kaltinamos parūpinusios Mianmaro chuntai ginklų, kuriuos ji po pernai įvykdyto perversmo naudojo prieš civilius gyventojus.  

Minas Aungas Hlaingas, Mianmaro chuntos vadas, liepą su „privačiu vizitu“ lankėsi Maskvoje ir, kaip buvo pranešta, susitiko su Rusijos kosmoso ir branduolinės energetikos agentūrų pareigūnais.

Liepą S. Lavrovas lankėsi Egipte, Kongo Respublikoje, Ugandoje ir Etiopijoje. 

20:38 JAV paskelbė apie naujas sankcijas Rusijai

JAV Iždo departamentas paskelbė naujas sankcijas Rusijai, į kurias įtraukta su Vladimiru Putinu, Rusijos vadovu, siejama Alina Kabajeva.

Į JAV apribojimų sąrašą įtraukta 13 asmenų, 36 organizacijos ir įmonės, taip pat dvi jachtos, susijusios su Rusijos oligarchais.

Taip pat į sankcijas įtraukti su Kremliumi susiję oligarchai Andrejus Gurjevas, Andrejus Melničenka, Dmitrijus Pumianskis, Viktoras Rašnikovas ir Aleksandras Ponomarenka.

Be to, į sąrašus įtraukti ir okupacinės valdžios atstovai Chersono srityje: Vladimiras Saldo, Sergejus Elisejevas, Kirilas Stremousovas.

Sankcijos pritaikytos Skolkovo inovacijų centrui, Magnitogorsko geležies ir plieno gamyklai, Maskvos fizikos ir technologijų institutui ir kitiems.

20:32 Daugiau informacijos apie Lvivo apšaudymą

Rusijos pajėgos iš Kaspijos jūros paleido aštuonias raketas į Ukrainos teritoriją, septynios buvo numuštos, viena pataikė į Lvivo sritį, teigia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų vadovybė.

„Iš viso aštuonios X-101 (X-555) tipo sparnuotosios raketos buvo paleistos per Ukrainos teritoriją centrinės, pietinės ir vakarinės Ukrainos regionų kryptimi. Septynias iš aštuonių raketų numušė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro gynyba. Šešias raketas likvidavo priešlėktuvinės raketinės pajėgos, o vieną numušė karinių oro pajėgų naikintuvas“, – teigia Ukraina.

„Deja, Lvivo srityje yra vienas smūgis – pataikyta į priešlėktuvinę raketų sistemą. Informacija apie padarytą žalą ir nukentėjusiuosius tikslinama“, – sakoma pranešime.

20:15 Apšaudytas Lvivas

Rusijos pajėgos surengė raketų ataką Lvivo srityje, skelbia Maksimas Kozickis, srities gubernatorius.

„Preliminariai: sprogimas Červonohrado srities teritorijoje įvyko dėl raketos smūgio. Į įvykio vietą išvyko operatyvinės tarnybos. Išsamesnė informacija vėliau“, – sakė jis.

19:50 Pirmoji grūdų siunta pasiekė Turkijos teritorinius vandenis

Pirmoji oficiali ukrainietiškų grūdų siunta pasiekė Turkijos teritorinius vandenis netoli įplaukos į Bosforo sąsiaurį, praneša agentūra AFP.

Su Siera Leonės vėliava plaukiojantį laivą „Razoni“ trečiadienį netoli Stambulo turi patikrinti komanda, kurioje yra Rusijos ir Ukrainos pareigūnai, o po to 26.000 tonų kukurūzų krovinys bus pristatytas į Tripolį.

19:42 G. Nausėda: EK gairės dėl Kaliningrado nesilpnina Bendrijos sankcijų politikos

Kaliningrado tranzitą atnaujinti leidusios Europos Komisijos (EK) gairės nesilpnina Bendrijos sankcijų politikos, amerikiečių televizijai CNN antradienį pareiškė Gitanas Nausėda, prezidentas.

„Nepasakyčiau, kad dėl šio sprendimo mūsų sankcijų politika tapo silpnesnė. Ji buvo šiek tiek pakeista, siekiant paaiškinti kai kurias konkrečias prekių ir paslaugų judėjimo detales“, – interviu teigė šalies vadovas.

Išsamiau skaitykite čia.

19:25 Nuo karo pradžios be namų liko 3,5 mln. ukrainiečių

Nuo invazijos į Ukrainą pradžios, šalyje apgadinta ar sugriauta mažiausiai 140.000 pastatų, o 3,5 mln. gyventojų liko be namų, skelbia Ukrainos gynybos ministerija.

19:15 Generalinis štabas: rusai susitelkę pulti Bachmutą

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo vakaro suvestinėje informacijoje skelbia, kad Donecke rusų pajėgos sutelktos į Bachmuto puolimą.

„Sistemingai naudodamas ugnies žalojimo priemones, priešas stengiasi suvaržyti mūsų karių veiksmus ir neleisti jiems judėti grėsmingomis kryptimis“, – teigia Generalinis štabas.

Pasak Ukrainos, nedidelių laimėjimų rusai pasiekė Vidrodženajos–Kodemo, Donecko-Pisko kryptimis.

Generalinis štabas informavo, kad atrėmė rusų atakas septyniomis kryptimis.

Anot Ukrainos, Baltarusija tiekia šaudmenis Rusijos ginkluotųjų pajėgų reikmėms, o tarp rusų padaugėjo piktnaudžiavimo alkoholiu atvejų, dėl to padidėjo ir vidinių konfliktų skačius.

18:47 Zaporižioje apšaudytas vaikų darželis

Rusijos pajėgos apšaudė vaikų darželį Zaporižios srityje, praneša srities karinė administracija

„Šią popietę priešas apšaudė Stepnohorsko miesto tipo gyvenvietėje esantį vaikų darželį. Preliminariais duomenimis, okupantas dviem sviediniais pataikė į darželio pastatą“, – sakoma pranešime.

Pažymima, kad po apšaudymo aukų nebuvo.

„Tai jau antras kartas, kai Stepnohorsko vaikų darželis tapo priešo taikiniu. Pirmą kartą birželio pradžioje sviedinys pataikė į įstaigos kiemą. Apskritai kaimą okupantas apšaudo beveik kasdien“, – teigė administracija.

18:17 Kanada įvedė papildomų sankcijų Rusijai

Kanada išplėtė savo sankcijas Rusijai dėl jos sukelto karo Ukrainoje, praneša Melanie Joly, Kanados užsienio reikalų ministrė.

Užsienio reikalų ministerija informavo, kad sankcijos taikomos 43 Rusijos kariuomenės pareigūnams ir 17 bendrovių, „dalyvavusių beprasmiškame V. Putino kraujo praliejime, įskaitant siaubingus įvykius Bučoje“.

Užsienio reikalų ministerija taip pat pažymėjo, kad toliau „svarstys naujas priemones, reaguodama į nepagrįstus Rusijos režimo veiksmus“.

17:46 G. Nausėda: Lietuva su JAV sieks taikos ir stabilumo pasaulyje

Lietuva yra pasirengusi drauge su sąjungininkais siekti užtikrinti taiką ir stabilumą pasaulyje, antradienį minint Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių šimtmetį ir Benjamino Sumnerio Welleso deklaracijos 82 metų sukaktį sakė Gitanas Nausėda, prezidentas.

„Su JAV tiesiogiai siejame ir tarptautine teise grindžiamos pasaulio tvarkos kūrimą po Antrojo pasaulinio karo. Su šios tvarkos išlikimu mes šiandien tvirtai siejame savo šalies saugumą ir žmonių gerovę. Todėl esame pasirengę petys į petį su sąjungininkais dalyvauti užtikrinant taiką ir stabilumą pasaulyje“, – minėjimo metu kalbėjo šalies vadovas.

Pasak prezidento, autoritariniai režimai ignoruoja tarptautinės teises normas, laužo sutartis, todėl Lietuvos ir JAV dvišalis bendradarbiavimas yra ypač svarbus Rusijos pradėto karo Ukrainoje kontekste.

„Todėl nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad Lietuva ir JAV šiandien, kaip ir prieš 100 metų, žvelgia viena kryptimi, – sakė jis. – Mes esame pasiruošę kartu siekti, kad pasaulyje būtų daugiau laisvės, teisingumo ir teisės viršenybės.“

17:25 Luhanske situacija stabili

Serhijus Haidajus, Luhansko gubernatorius, praneša, kad situacija fronte yra stabili, partizanai apsunkina rusų pajėgų veržimąsi, Bilohorivkos ir Verhnokamjankos gyvenvietės toliau ginasi.

Jis taip pat pažymėjo, kad dėl sunaikintos infrastruktūros srityje nebus įmanoma pradėti šildymo sezono.

„Tai neįmanoma. Paleidimo atveju (šildymo sistemų – VŽ) į orą pakils ir taip apdaužyti daugiaaukščiai namai. Orkai negalės atkurti ypatingos svarbos infrastruktūros“, – informavo gubernatorius.

17:12 G 7 svarsto galimybę uždrausti rusiškos naftos gabenimą

Didžiojo septyneto (G 7) šalys svarsto galimybę uždrausti gabenti rusišką naftą visame pasaulyje, nebent ji būtų perkama už nustatytą arba mažesnę kainą.

Kaip teigia G 7 užsienio reikalų ministrai, jų tikslas – užkirsti kelią Rusijai pelnytis iš savo agresyvaus karo ir apriboti Rusijos galimybes kariauti.

Kol kas išsamesnių sprendimų, kaip tai galėtų būti įgyvendinta praktiškai, nepranešama.

17:09 Latvijos parlamento komitetas pripažino Rusiją terorizmą remiančia valstybe

Latvijos parlamento Užsienio reikalų komitetas antradienį priėmė oficialų pareiškimą, kuriame Rusijos smurtas prieš civilius gyventojus Ukrainoje ir kitose šalyse įvardijamas kaip terorizmas, o Rusija – kaip terorizmą remianti valstybė.

 Rihardas Kolas, komiteto pirmininkas, naujienų agentūrai BNS sakė, kad priimtame pareiškime „Dėl Rusijos tikslinių karinių atakų prieš Ukrainos civilius gyventojus ir viešuosius pastatus“ kitos panašiai mąstančios šalys raginamos taip pat paskelbti Rusiją terorizmą remiančia valstybe.

Užsienio reikalų komiteto antradienio posėdyje R. Kolas pranešė, kad komitetas siūlys per kitą parlamento posėdį priimti šį dokumentą kaip visos Saeimos pareiškimą.

Atis Lejinis, parlamentaras, sakė, kad Saeima galėtų susirinkti į neeilinį posėdį rugpjūčio 11 dieną.

Lietuva Rusiją teroristine valstybe pripažino dar gegužę.

17:05 V. Zelenskis kalbėjosi su NATO vadovu

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas ir Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, antradienį kalbėjosi telefonu ir aptarė Aljanso karinę paramą Kyjivui.

Kaip teigia V. Zelenskio biuras, jis paragino Ukrainos sąjungininkus greičiau siųsti karinę paramą.

„Ukrainos prezidentas atskirai informavo J.  Stoltenbergą apie padėtį mūšio lauke ir būtinybę Ukrainai greitai gauti daugiau sunkiosios ginkluotės iš NATO valstybių narių, kad galėtų sėkmingai atremti Rusijos atakas ir pereiti į tolesnį kontrpuolimą“, – sakoma antradienį paskelbtame Ukrainos prezidento pareiškime.

Abi šalys taip pat pabrėžė grūdų gabenimo iš Ukrainos Juodosios jūros uostų atnaujinimą.

16:50 Vidaus reikalų eurokomisarė lankosi Kyjive

Ylva Johansson, vidaus reikalų eurokomisarė, atvyko į Kyjivą, kur su pareigūnais aptarė praktinį Laikinosios apsaugos direktyvos įgyvendinimą, veiksmus siekiant narystės Europos Sąjungoje ir tolesnę Bendrijos paramą Ukrainai ir jos žmonėms, praneša Ukrainos aukščiausioji rada.

Pati Y. Johansson socialiniuose tinkluose dalijasi akimirka pagerbiant Ukrainos karius.

16:33 „Azov“ kariai sureagavo į Rusijos sprendimą pripažinti pulką „teroristine organizacija“

Kaip pranešėme 14:01 val., Rusija pripažino Ukrainos „Azov“ pulką „teroristine organizacija“. Pats „Azov“ į sprendimą sureagavo taip:

„Po viešos egzekucijos Olenivkos gyvenvietėje „Azov“ pulko karo belaisviams Rusija ieško naujų priežasčių ir paaiškinimų savo karo nusikaltimams. Rusijos Aukščiausiasis Teismas pripažino Azovo pulką „teroristine organizacija“. Ne imperija, kuri kasdien grasina sunaikinti pasaulį branduoliniu ginklu, kurios prezidentas ragino „skandinti tualetuose“ (savo oponentus – VŽ), sprogdinti namus su savo piliečiais, dusinti savo ir Sirijos moteris bei vaikus nuodingomis dujomis, turi vieną kartą ir visiems laikams gauti į dantis.“

Pulkas taip pat paragino JAV valstybės departamentą ir kitų valstybių įgaliotas institucijas pripažinti Rusiją teroristine valstybe.

„Rusija jau daugelį metų savo kasdieniais veiksmais įrodinėja šį statusą. Kasdien jos kariuomenė ir specialiosios tarnybos vykdo karo nusikaltimus. Pritarimas arba tylėjimas yra bendrininkavimas! Visas pasaulis turi susivienyti prieš teroristinę valstybę“,  – teigia „Azov“ kariai.

16:06 Ispanija dėl prastos būklės neperduos tankų „Leopard“

Ispanija netieks Ukrainai tankų „Leopard“, kurie buvo dislokuoti karinėje bazėje Saragosoje, nes po tyrimų nustatyta, jog technika netinkama naudoti ir yra pavojinga žmonėms, sako Margarita Robles, Ispanijos gynybos ministrė.

Anot jos, svarstomos galimybės perduoti kitokią karinę techniką, praneša „Unian“, remdamasi ispanų spauda.

15:47 Rusija: JAV tiesiogiai įsitraukė į karą Ukrainoje

Antradienį Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad JAV tiesiogiai dalyvauja kare Ukrainoje, nes JAV šnipai esą koordinavo Ukrainos raketų smūgius Rusijos pajėgoms.

Anot rusų, Vadimas Skibickis, Ukrainos karinės žvalgybos vadovo pavaduotojas, laikraščiui „Telegraph“ prisipažino, jog Vašingtonas koordinuoja HIMARS raketų smūgius.

„Visa tai neginčijamai įrodo, kad Vašingtonas, priešingai nei teigia Baltieji rūmai ir Pentagonas, yra tiesiogiai įsitraukęs į konfliktą Ukrainoje“, – teigė gynybos ministerija, kurią citavo „Reuters“.

Rusija aiškino, kad Joe Bideno, JAV prezidento, administracija yra atsakinga už raketų atakas prieš civilius taikinius Rusijos pajėgų kontroliuojamose teritorijose Rytų Ukrainoje.

„Būtent J. Bideno administracija yra tiesiogiai atsakinga už visas Kyjivo patvirtintas raketų atakas prieš gyvenamuosius rajonus ir civilinę infrastruktūrą Donbaso ir kitų regionų apgyvendintose teritorijose, dėl kurių masiškai žuvo civiliai gyventojai“, – pareiškė ministerija.

15:34 Panaikintas areštas laivui Libane su ukrainietiškais grūdais 

Libano vyriausiasis prokuroras panaikino areštą laivui, kurį Ukraina kaltina vogtų miltų ir miežių gabenimu, ir leido jam išplaukti, nes nustatė, kad „nebuvo įvykdyta jokia nusikalstama veika“, skelbia „Reuters“.

Laivas „Laodicea“ kol kas negali išplaukti, nes pirmadienį Libano šiauriniame Tripolio mieste, kur laivas yra prisišvartavęs, teisėjas išleido kitą arešto orderį, sakė agentūros šaltinis.

15:16 Jeilio mokslininkai tikina, jog Rusijos ekonomika sulėtėjo

Vakarų šalių sankcijos ir tarptautinio verslo pasitraukimas neigiamai veikia Rusijos ekonomiką, teigiama Jeilio (JAV) universiteto verslo ekspertų ir ekonomistų parengtoje ataskaitoje.

Nors išaugusios energijos kainos Maskvai generuoja milijardines pajamas, duomenys, kuriuos pavyko gauti specialistams, rodo, kad Rusijos ekonomika smarkiai sulėtėjo nuo vasario 24 dieną prasidėtos invazijos, teigiama liepos pabaigoje paskelbtoje ataskaitoje.

„Mūsų atliktos išsamios Rusijos ekonomikos būklės analizės išvados yra patikimos ir neginčijamos: sankcijos ir verslo pasitraukimas ne tik yra veiksmingos, bet ir veikia Rusijos ekonomiką visais lygmenimis“, – sakoma Jeilio universiteto Vadybos mokyklos parengtoje ataskaitoje.

Išsamiau skaitykite čia.

14:45 Belgija įšaldė rusų turto už 50,5 mlrd. Eur

Belgijos valdžios institucijos įšaldė apytikriai 50,5 mlrd. Eur vertės turto, priklausančio Rusijos piliečiams, įmonėms ar organizacijoms, kurioms Europos Sąjunga pritaikė sankcijas po Rusijos invazijos į Ukrainą.

Tokius duomenis leidiniui „De Tijd“ pateikė Belgijos finansų ministerijos oficialus atstovas.

Pastarąjį kartą Belgija informaciją apie įšaldytą Rusijos turtą skelbė kovo mėnesį, nurodydama 3,5 mlrd. Eur vertę. Tai reiškia, kad ši suma nuo to laiko išaugo beveik 15 kartų.

Visų pirma, Belgija įšaldė savo teritorijoje Rusijos rezidentų laikomus grynuosius pinigus ir akcijas. Jie priklauso 1.129 fiziniams asmenims ir 110 įmonių.

Belgijos finansų ministerija atsisako atskleisti, kam konkrečiai priklauso šis įšaldytas turtas.

„Galime pasakyti tik tiek, kad įšaldėme didelės vertės turto asmenų, kuriems buvo pritaikyti naujausi sankcijų paketai“, – leidiniui sakė ministerijos atstovas.

Jo žodžiais, tai liečia į šeštąjį ir septintąjį sankcijų paketus patekusius asmenis.

14:41 Ukrainoje sulaikyta grupė, platinusi dezinformaciją

Ukrainos saugumo tarnyba neutralizavo organizuotą grupę, kuri sukūrė galingą botų ūkį, kad skleisdama dezinformaciją diskredituotų šalies vadovybę ir destabilizuotų socialinę ir politinę padėtį.

„Šio botų ūkio propagandinėmis „galiomis“ naudojosi ir Rusijos specialiųjų tarnybų atstovai. Visų pirma per botus jie skleidė netikras naujienas apie padėtį frontuose ir vykdė kitas informacines diversijas. Tarp naujausių nusikaltėlių „operacijų“: turinio apie tariamą karinės vadovybės ir vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado konfliktą platinimas, taip pat pirmosios ponios diskreditavimo kampanijos vykdymas“, – rašoma Saugumo tarnybos pranešime.

Destruktyviam turiniui skleisti grupė administravo daugiau kaip 1 mln. savo botų, taip pat daugybę grupių socialiniuose tinkluose, kurių auditoriją sudaro beveik 400.000 naudotojų.

14:24 Iš Donecko evakavosi 136 žmonės

Iš Donecko srities evakuaciniu traukiniu į Kirovohradską atvyko 136 žmonės, skelbia Pavlo Kyrylenko, Donecko srities gubernatorius.

„Puikiai suprantame, kad evakuacija kelia stresą ir išėjimą iš komforto zonos, todėl darome viską, kad šis procesas būtų lengvesnis ir patogesnis. Organizuojame sunkiai sergančių ir neįgalių žmonių, tų, kuriems reikia specialios priežiūros, evakuaciją“, – aiškino P. Kyrylenko savo „Facebook“ paskyroje, pridurdamas, jog evakuoti 44 judėjimo negalią turintys žmonės.

14:05 D. Medvedevo „VKontakte“ pasidalinta įrašais, abejojančiais Kazachstano ir Sakartvelo suverenitetu

Olegas Osipovas, buvusio Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo padėjėjas, antradienį sakė, kad į politiko socialinės žiniasklaidos paskyrą, kurioje atsirado įrašas su abejonėmis dėl buvusių sovietinių šalių suverenumo, „buvo įsilaužta“.

Įrašas populiariame rusiškame socialiniame tinkle „VKontakte“ netrukus buvo ištrintas. Jame Kazachstanas buvo vadinamas „dirbtine valstybe“, ši Centrinės Azijos šalis kaltinta savo gyventojų rusų „genocidu“.

Įraše, pasidalytame su 2,2 mln. D. Medvedevo sekėjų šioje platformoje, taip pat teigta, kad Sakartvelas prieš tai, kai XIX amžiuje tapo Rusijos imperijos dalimi, „neegzistavo“.

„VKontakte“ administratoriai ir atitinkami pareigūnai suras ir atitinkamai nubaus, kas įsilaužė į šį puslapį, parašė ir paskelbė šį ištrintą įrašą“, – naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė D. Medvedevo padėjėjas.

14:01 Rusija paskelbė Ukrainos pulką „Azov“ „teroristine“ organizacija

Rusijos Aukščiausiasis Teismas antradienį paskelbė Ukrainos kariuomenės pulką „Azov“, buvusį savanorių batalioną, „teroristine“ grupe, o šis sprendimas sudaro galimybę skirti ilgas įkalinimo bausmes į nelaisvę paimtiems jo nariams, pranešė rusų valstybinės naujienų agentūros.

Teismas nutarė „pripažinti Ukrainos sukarintą dalinį „Azov“ teroristine organizacija ir uždrausti jo veiklą Rusijos Federacijos teritorijoje“, nutartį citavo valstybinė naujienų agentūra TASS. Pranešime sakoma, kad nutartis įsigaliojo ją paskelbus.

13:33 Chersono srityje iš viso išlaisvinta per 50 gyvenviečių

Ukrainos ginkluotosios pajėgos Chersono srityje iš viso jau išlaisvino 53 gyvenvietes, kalbėdamas per televiziją pranešė laikinai Chersono srities administracijos vadovo pareigas einantis Dmytro Butrijus.

„Šiuo metu jau oficialiai patvirtinta, kad išlaisvintos 53 gyvenvietės. Šią informaciją pateikiame tik tada, kai ji suderinama su Generaliniu štabu. Nes iki visiško išlaisvinimo kariai vis dar vykdo tam tikrus išminavimo veiksmus“, – sakė D. Butrijus.

Jis pažymėjo, kad praktiškai visoje deokupuotoje teritorijoje rusai nuolat apšaudo gyvenamuosius namus, infrastruktūrą, mokyklas, ir padėtis šiuose kaimuose yra katastrofiška. Todėl išvykusiems žmonės grįžti nerekomenduojama.  

Pirmadienį D. Butrijus buvo sakęs, kad Chersono srityje išlaisvintos 46 gyvenvietės.  

13:18 Apsišaukėliškoje DLR bus teisiami penki kovotojai iš užsienio

Apsišaukėliškoje Donecko liaudies respublikoje (DLR) prieš teismą stos penki užsieniečiai, kurie kovojo Ukrainos pusėje ginant pietinį Mariupolio miestą ir kaltinami tuo, kad yra užsienio samdiniai. Tarp jų – vienas švedas, vienas kroatas ir trys britai.  

Kad nagrinės tokią bylą, pranešė taip vadinamas DLR aukščiausiasis teismas.

Teismo posėdžio data ir laikas dar nepaskirti, rašo Rusijos žiniasklaida.

Birželio 9 d. DLR pseudoteismas pripažino kaltais ir nuteisė mirties bausme kitus du britus ir Maroko pilietį, kovojusius už Ukrainą.

12:56 Iš Ukrainos pasitraukė per 10 mln. žmonių

Antradienį JT pabėgėlių agentūra pranešė, kad nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą pradžios sieną kirto per 10 mln. nuo karo bėgančių žmonių.

Agentūros duomenimis, iš viso užregistruota 10.107.957 sienos kirtimo iš Ukrainos atvejų, rašo „Reuters“.

12:36 S. Šoigu sako, kad rusai jau sunaikinę 6 HIMARS, Ukraina – kad nė vienos 

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, kurį cituoja „Interfax“, pareiškė, kad Rusija nuo karo pradžios sunaikino jau šešias JAV Ukrainai perduotas raketinės artilerijos sistemas HIMARS.

Jis taip pat sakė, jog buvo sunaikintos penkios priešlaivinių raketų „Harpoon“ paleidimo sistemos ir 33 M777 haubicos. 

Tuo metu generolas majoras Andrijus Kovalčiukas, operatyvinės vadovybės „Pietūs“ vadas, interviu žurnalui „Tablet“, publikuotame vakar, sakė, kad Ukraina kovose su rusais neprarado nė vienos HIMARS sistemos.

„Tai rodo, kaip gerai ir greitai išmokome jais naudotis“, – sakė jis.

11:57 Iš Donecko prasidėjo privaloma evakuacija

Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščuk pranešė, kad prasidėjo privaloma evakuacija iš neokupuotų Donecko srities teritorijų.

„Pirmasis traukinys šį rytą atvyko į Kropivnyckį. Moterys, vaikai, pagyvenę žmonės, daug judėjimo sunkumų turinčių žmonių“, – „Telegram“ kanale rašė I. Vereščuk.

Šalies vyriausybė yra nusprendusi privalomai evakuoti gyventojus prieš prasidedant šildymo sezonui.

Pasak I. Vereščuk, išvykti turi daugiau kaip 50.000 vaikų ir daugiau kaip 200.000 suaugusiųjų.

Tiesa, vicepremjerė antradienį pažymėjo, kad, nepaisant visų privalomos evakuacijos galimybių, niekas nenorinčių išvykti nevers to daryti.

11:22 „Lipton“ gamybą Rusijoje nutrauks iki metų pabaigos

 Pasaulinė arbatos kompanija „Ekaterra“ pranešė nusprendusi nutraukti verslą Rusijoje „dėl dabartinės veiklos aplinkos“.

„Tai reiškia, kad „Ekaterra“ pasiryžusi nutraukti „Lipton“, „Saito“ ir „Brooke Bond“ prekės ženklų arbatos gamybą Rusijoje iki 2022 metų pabaigos, o netrukus po to bus nutrauktas jų pardavimas“, – teigiama bendrovės trumpame pranešime spaudai.

Jame pažymima, jog vadovaujantis Rusijos darbo teisės aktais, visi įsipareigojimai darbuotojams bus įvykdyti.

„Ekaterra“ yra viena didžiausių arbatos gamintojų pasaulyje, valdanti 34 prekės ženklus.

11:18 Pirmasis laivas su grūdais Stambulą pasieks vėliau nei tikėtasi

Pasak Jungtinio koordinavimo centro (JKC) Stambule, pirmasis po Ukrainos uostų atblokavimo išplaukęs grūdų pakrautas laivas vėluoja dėl blogų oro sąlygų.

JKC teigimu, laivas „Razoni“ judėjo lėčiau nei tikėtasi ir, pagal naujas prognozes, Stambulą turėtų pasiekti antradienio vakarą arba trečiadienio rytą.

Anksčiau tikėtasi, kad laivas į Stambulą atvyks ankstyvą antradienio popietę.

11:10 Ukrainos pareigūnas: rusai visus rezervus perkelia į šalies pietus

Rusai perkelia visus rezervus į Ukrainos pietus, todėl neatmetama galimybė, kad bus surengtas puolimas, teigia Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Rostyslavas Smirnovas.

„Jie į šalies pietus perkelia beveik visus savo rezervus, visus turimus karius. Žinome, kad priešas netgi perkėlė „garsiąją“ 35-ąją armiją, kuri buvo Kyjivo regione. Mes ją puikiai pažįstame iš Bučos, iš kitų Kyjivo srities miestų“, – sakė R. Smirnovas.

Pasak jo, akivaizdu, kad rusai gali pradėti šturmuoti teritoriją, kai baigs komplektuoti personalą.

11:04 Prezidentūra: dalyvavimas prieš Lietuvą nukreiptoje veikloje turi sulaukti teisinio vertinimo

Piliečių dalyvavimas prieš Lietuvą nukreiptoje veikloje turi sulaukti teisinio vertinimo, sako vyriausiasis prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, vertindamas keturių lietuvių vizitą į Maskvą.

„Lūkestį, kaip valstybė, tokį turime. Manome, kad mūsų piliečiai už tokią veiklą turėtų būti baudžiami, tai esame nusimatę Baudžiamajame kodekse, mes tą veiklą ar panašią į tą veiklą, neužbėgant už akių, matome, ir natūralus yra lūkestis, kad bus ir teisinis įvertinimas bei atsakomybė už tai“, – antradienį Žinių radijui sakė Kęstutis Budrys. Plačiau skaitykite čia.

10:34 Generalinis štabas: rusai tęsia puolimą link Bachmuto ir Avdijivkos

Rusijos pajėgos tęsia puolimą link Bachmuto ir Avdijivkos Donecko srityje, antradienį ryte praneša Ukrainos pajėgų Generalinis štabas.

Anot štabo, kovos tęsiasi Bachmuto ir Zaicevės rajonuose.

„Ukrainos kariai atrėmė išpuolius Jakovlivkos, Veršynos, Kodemos ir Travnevės vietovėse“, – teigiama pranešime.

Rusija surengė puolimus Avdijivkos rajone, bet nesėkmingai ir pasitraukė, pridūrė Generalinis štabas. Jis taip pat pažymėjo, kad kovos tęsiasi netoli Piskų.

Ukrainos kariuomenė taip pat pranešė apie intensyvų apšaudymą visoje rytinėje fronto linijoje, kaltindama Rusiją, kad ji taikosi tiek į karinę, tiek į civilinę infrastruktūrą.

Kitur, tiek šiauriniame, tiek pietiniame fronto flange, Rusijos kariai, anot Ukrainos, daugiausia dėmesio skyrė savo pozicijoms išlaikyti, naudojo artileriją, kad užkirstų kelią Kyjivui žengti į priekį, ir vykdė keletą žvalgybos misijų.

10:14 Mykolajivas naktį apšaudytas raketomis

Per Rusijos apšaudymą Mykolajivo mieste nukentėjo universiteto bendrabutis ir gyvenamieji namai, o parduotuvėje kilo gaisras, rašoma Mykolajivo srities karinės administracijos 8.00 val. ryto suvestinėje.

„Mykolajivo sritis: naktį buvo apšaudyti du Mykolajivo miesto rajonai. Preliminariais duomenimis, vienas iš rajonų buvo apšaudytas keturiomis raketomis „Smerč“, kitas – aštuoniomis raketomis S-300“, – sakoma pranešime.

Anksčiau ryte Mykolajivo meras teigė, kad naktį griaudėjo sprogimai ir yra informacijos apie vieną sužeistą žmogų.

10:03 ISW: Ukraina galės pradėti kontrpuolimą Iziumo kryptimi

Tikėtina, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos galės pradėti kontrpuolimą Iziumo kryptimi, teigia JAV karo tyrimų institutas (ISW).

Rusijos Federacija toliau perkelia karius iš šiaurinės Donecko srities dalies, kad paremtų gynybines pozicijas Ukrainos pietuose, o tai susilpnins okupacines pajėgas prie Slovjansko.

ISW citavo Ukrainos valstybės saugumo tarnybos atstovą Vadimą Skibickį, kuris teigė, kad prieš dvi savaites Rusijos kariai iš Donecko srities išvedė oro pajėgų taktines grupes.

„Jungtinės Karalystės gynybos ministerija taip pat pažymėjo, kad Rusijos pajėgos Zaporižios regioną tikriausiai nustatė kaip pažeidžiamą frontą, kuriam reikia pastiprinimo, o Ukrainos generalinis štabas pranešė, kad Rusijos pajėgos persigrupuoja Zaporižios regione. Socialinėje žiniasklaidoje filmuota medžiaga rodo, kad pastarosiomis savaitėmis Rusijos kariai gabena įrangą ir personalą į Zaporožės ir Chersono regionus“, – pridūrė institutas.

Ekspertų nuomone, dalinis Rusijos karių išvedimas iš šiaurinės Donecko srities dalies atims iš rusų pajėgų reikiamą kovinę galią prie Slovjansko, o tai Ukrainos pajėgoms sudarys galimybę pradėti kontrpuolimą Iziumo kryptimi.

09:30 Rusai žada grąžinti Olenivkoje žuvusių belaisvių kūnus baigę „tyrimą“

Rusija pasirengusi grąžinti Olenivkoje nužudytų ukrainiečių karo belaisvių kūnus, bet tik po to, kai bus baigtas jos atliekamas „tyrimas“, per televiziją sakė Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių komisaras Dmytro Lubinecas.

Pasak komisaro, Ukraina dar negavo atsakymo į klausimą, kiek tiksliai laiko rusams reikės „tyrimui“ atlikti.

Ukraina teigia, kad, remiantis jos ir tarptautinių tyrėjų tyrimo preliminariais rezultatais, pataisos kolonijoje Olenivkoje, kur kalinami Mariupolio gynėjai, rusai susprogdino vakuuminę bombą. 

09:23 Ukraina skelbia naujausius rusų nuostolius

Ukrainos kariuomenė per pastarąją parą nukovė dar apie 140 rusų karių, o nuo invazijos pradžios iš viso – maždaug 41.170, antradienio rytą praneša Generalinis štabas.  

09:01 Rusija naktį apšaudė Dniepropetrovsko sritį

Dniepropetrovsko srities gubernatorius Valentinas Rezničenka pranešė, kad naktį Rusijos pajėgos apšaudė Synelnykivsko ir Kryvoryzko rajonus, dėl to buvo apgadinti namai ir transporto priemonės. V. Rezničenkos teigimu, nukentėjusiųjų žmonių nėra.

08:53 Ukraina tiria 752 išdavystės bylas

Ukrainos valstybės saugumo tarnyba teigia tirianti 752 išdavystės ir koloboravimo atvejus.

Tarnybos teigimu, daugiausia atvejų užfiksuota Luhansko, Donecko, Zaporižios ir Chersono regionuose.

Ukrainos generalinė prokuratūra taip pat paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma: „Atliekamas tyrimas dėl daugiau nei 600 prokuratūros darbuotojų, kirtusių sieną po 2022 metų vasario 24 dienos. Išdavikų aptikimas karo metu yra mūsų valstybės saugumo klausimas“.

Prokuratūra pridūrė, kad iki šiol įtarimai pareikšti penkiems prokurorams ir trims valstybės pareigūnams.

Ukrainoje taip pat pradėtas 1.451 baudžiamasis procesas dėl nusikaltimų prieš vaikus, pranešė generalinio prokuroro pavaduotojas Igoris Musteca.

08:42 Trys žmonės žuvo apšaudžius evakuacijos mikroautobusą

Pranešama, kad trys žmonės žuvo per Rusijos apšaudymą evakuodamiesi mikroautobusu netoli Chersono.

Pasak operatyvinės vadovybės „Pietūs“, autobusas apšaudytas netoli Dovhovės.

Teigiama, kad mikroautobusu buvo vežami septyni žmonės, evakuoti iš okupuoto Starosilijos kaimo Chersono srityje.

Pasak vietos žiniasklaidos, išgyvenusieji buvo paguldyti į ligoninę.

08:04 JAV kaltina Rusiją Zaporižios AE naudojant kaip „branduolinį skydą“

JAV apkaltino Rusiją, kad ji naudoja didžiausią Ukrainos atominę elektrinę kaip „branduolinį skydą“, dislokuodama joje karius ir neleisdama Ukrainos pajėgoms atsakyti ugnimi bei rizikuodama sukelti baisią branduolinę avariją.

Valstybės sekretorius Antony Blinkenas sakė, kad JAV yra labai susirūpinusios dėl to, kad Zaporižios elektrinė dabar yra Rusijos karinė bazė, naudojama netoliese esančioms Ukrainos pajėgoms apšaudyti.

„Žinoma, ukrainiečiai negali šaudyti atgal, kad neįvyktų baisi nelaimė, susijusi su atomine elektrine“, – sakė J. Blinkenas žurnalistams po pirmadienį Jungtinėse Tautose Niujorke vykusių branduolinio ginklo neplatinimo derybų.

07:47 V. Zelenskis prašo E. Macrono atblokuoti įstrigusią ES makrofinansinę pagalbą

 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, pirmadienį kalbėdamasis su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, paprašė jo padėti paspartinti antrosios – 8 mlrd. Eur vertės – ES makrofinansinės pagalbos dalies išdavimą.

„Prašiau pono prezidento, kad padėtų mums atblokuoti Europoje įstrigusį makrofinansavimą. Visiems lyderiams noriu priminti, kad tai yra 9 mlrd. Eur (skaičiuojant su pirmąja 1 mlrd. Eur vertės dalimi, kuri jau pervesta – VŽ). Tai mums ne smulkmenos, o svarbūs socialiniai dalykai – tai mūsų pensijų, mūsų atlyginimai, parama perkeltiesiems asmenims, todėl tikimės atitinkamų sprendimų iš konkrečių valdžios atstovų“, – sakė V. Zelenskis.

Anksčiau Europos Komisijos atstovė spaudai Arianna Podesta teigė, kad šiuo metu nepakanka lėšų, kad Ukrainai būtų suteikta antroji dalis.

07:31 JAV skiria dar 550 mln. USD vertės karinės paramos 

JAV suteiks Ukrainai papildomą 550 mln. USD vertės saugumo pagalbos paketą. Pasak Pentagono, į jį bus įtraukta 75.000 155 mm artilerijos šaudmenų ir neskelbiamas kiekis amunicijos HIMARS sistemoms, kad padėtų Ukrainai patenkinti „svarbiausius saugumo ir gynybos poreikius“.

07:25 Rusija į „juodąjį sąrašą“ įtraukė 39 JK piliečius, įskaitant leiboristų lyderį

Rusija pirmadienį pranešė, kad į „juodąjį sąrašą“ įtraukė dar 39 Jungtinės Karalystės piliečius, įskaitant Leiboristų partijos lyderį Keirą Starmerį ir buvusį ministrą pirmininką Davidą Cameroną.

Vasario 24 dieną Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pasiuntus karius į Ukrainą, Londonas tapo vienu aktyviausių Kyjivo rėmėjų.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad į „juodąjį sąrašą“ įtraukti piliečiai, įskaitant žurnalistus, „prisideda prie priešiško Londono kurso, kuriuo siekiama demonizuoti mūsų šalį ir ją izoliuoti tarptautiniu mastu“.

„Konfrontacijos pasirinkimas yra sąmoningas Britanijos politinio isteblišmento sprendimas, kuriam tenka visa atsakomybė už pasekmes“, – pridūrė ministerija.

07:20 JT: kare žuvo per 5.300 civilių  

Jungtinių Tautų (JT) skelbiamais duomenimis, nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios žuvo mažiausiai 5.327 civiliai gyventojai, 7.257 buvo sužeisti.

JT žmogaus teisių agentūra pranešė, kad per liepą užfiksuotos 355 civilių mirtys, sužeista 1.100 gyventojų.

Pranešama, kad dauguma žūčių ir sužeidimų – dėl „sprogstamųjų ginklų plataus masto poveikio, įskaitant apšaudymą iš sunkiosios artilerijos, daugkartinio paleidimo raketų sistemų ir oro smūgių“.

07:10 Mykolajive naktį girdėjosi sprogimai

Mykolajivo meras Oleksandras Senkevičius pranešė, kad naktį įvairiuose miesto rajonuose girdėjosi sprogimai. Turima informacijos apie vieną sužeistąjį.

06:58 Ukrainos generalinis prokuroras: belaisviai Olenivkoje žuvo dėl vakuuminės bombos

Generalinis prokuroras Andrijus Kostinas teigia, kad liepos 29 d. pataisos kolonijoje Olenivkoje 50 ukrainiečių karo belaisvių žuvo nuo vakuuminės bombos. Jis sakė, kad tą rodo preliminarus Ukrainos ir kelių tarptautinių ekspertų tyrimas. „Tai tikrai ne raketų ataka“, – teigė A. Kostinas, kurį cituoja „Kyiv Independent“.

06:51 V. Zelenskis: „dar per anksti“ švęsti grūdų siuntos iš Odesos išgabenimą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pareiškė, kad „dar per anksti“ švęsti tai, kad pagal Jungtinių Tautų ir Turkijos tarpininkaujamą susitarimą iš Ukrainos uosto buvo išplukdyta grūdų siunta.

„Šiuo metu dar per anksti daryti kokias nors išvadas ir prognozes, – sakė jis savo kasdieniame vaizdo kreipimesi. – Palaukime ir pažiūrėkime, kaip veiks susitarimas ir ar tikrai bus užtikrintas saugumas.“

Pirmadienį iš Odesos uosto išplaukė pirmoji Ukrainos grūdų siunta nuo Rusijos invazijos pradžios vasarį pagal svarbų susitarimą dėl Maskvos jūrų blokados Juodojoje jūroje atšaukimo.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Chaotiškų Kenijos prezidento rinkimų nugalėtoju paskelbtas Williamas Ruto

Įtemptų Kenijos prezidento rinkimų nugalėtoju pirmadienį buvo paskelbtas viceprezidentas Williamas Ruto,...

V. Putinas siekia paskatinti mūšio lauke išbandytų rusiškų ginklų eksportą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį užsienio sąjungininkams reklamavo rusiškus ginklus,...

Rytų Ukrainoje per Rusijos smūgius žuvo mažiausiai trys civiliai gyventojai

Ukrainoje per naujausius Rusijos artilerijos smūgius žuvo mažiausiai trys civiliai gyventojai, dar beveik 20...

Taivano prezidentė priėmė JAV kongresmenų delegaciją, Kinija skelbia naujas karines pratybas

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen pirmadienį priėmė JAV Kongreso narių delegaciją, Vašingtonui toliau...

U. Armalis. Milijardų eurų vertės klausimas – kada į Lietuvą sugrįš užsienio turistai? 8

Pandemija, atrodytų, baigėsi ir keliaudamas po pasaulį matai pilnus oro uostus, daugybę keliaujančių žmonių...

Nuomonės
11:00
COVID-19 statistika: 126 nauji atvejai, 4 žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 126 nauji COVID-19 atvejai, 4 žmonės mirė, rodo pirmadienį paskelbti...

Lietuvos merginų rinktinė iškovojo aukso medalius Europos čempionate

Lietuvos U18 merginų rinktinė sekmadienį iškovojo aukso medalius Europos čempionate. Lietuvės finale įveikė...

VMI maitinimo įmonėse nustatė kone 400 mokestinių pažeidimų 3

Viešojo maitinimo sektoriuje šiemet sausį – liepą nustatyti keli šimtai mokestinių pažeidimų ir priskaičiuota...

Finansai
2022.08.14
Rusijos centrinis bankas apie ekonomikos scenarijus ir naftos kainą

Rusijos centrinis bankas mato du ateities ekonomikos scenarijus. Vienas jų būtų spartus prisitaikymas prie...

Pramonė
2022.08.14
Ukraina ketina naikinti lengvatinį tarifą degalams

Ministrų kabinetas pateikė Radai įstatymo projektą, kuriuo siekiama panaikinti lengvatinį degalų...

Verslo aplinka
2022.08.14
Savaitgalį Ukraina nukovė du rusų sraigtasparnius „Aligator“

Šeštadienį ir sekmadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų raketų „žemė-oras“ sistemos nukovė du priešo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Taivane lankosi JAV įstatymų leidėjų delegacija

Praėjus vos 12 dienų po JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito, kuris papiktino Kiniją, Taivane...

Verslo aplinka
2022.08.14
Jerevano turguje nugriaudėjo sprogimas, yra aukų

Armėnijos sostinėje Jerevane esančiame turguje nugriaudėjo sprogimas, kuris sukėlė gaisrą ir pareikalavo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Brangstanti energetika labiausiai smogė Estijos gyventojams Premium 2

Europos šalių gyventojus energijos brangymetis palietė skirtingai: vidutinės Suomijos šeimos išlaidas jis...

Finansai
2022.08.14
V. Zelenskis kaltina Rusiją naudojant „branduolinį šantažą“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Rusiją, kad ji naudoja „branduolinį šantažą“ Zaporižios...

Verslo aplinka
2022.08.14
Iš premjerės I. Šimonytės komandos pasitraukia atstovė spaudai R. Jakilaitienė 20

Premjerės Ingridos Šimonytės politinę komandą nuo rugsėjo 1-osios palieka patarėja ryšių su visuomene...

Vadyba
2022.08.14
Kinijoje – pirmieji krizės ženklai: smuko naudotų prabangių prekių kainos 1

Pastaraisiais mėnesiais Kinijoje sparčiai krito naudotų prabangos prekių kainos, nes net ir turtingieji...

Verslo aplinka
2022.08.14
Šeštadienį užregistruoti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė, rodo sekmadienį...

Verslo aplinka
2022.08.14
Lietuvoje padaugėjo melagingų pranešimų apie visuomenei gresiantį pavojų

Policijos duomenimis, per septynis mėnesius pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl melagingų pranešimų apie...

Verslo aplinka
2022.08.14
Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium 11

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Statyba ir NT
2022.08.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku