Ukraina: Rusijos pajėgos į priekį nepajudėjo, neutralizuotos dvi rusų žvalgybos grupės

Publikuota: 2022-07-29
Atnaujinta 2022-07-29 21:51
  • Charkive šįryt apšaudytas dviejų aukštų namas ir viena iš miesto aukštųjų mokyklų.
  • „Reuters“: Rusija neatsitiktinai užgrobė Černobylio AE, nes dar 2021 m. lapkritį ten nusiuntė savo agentus, kad šie papirktų pareigūnus.
  • Donecko srityje apšaudytas kalėjimas, žuvo, Ukrainos prokuratūros duomenimis, apie 40 ukrainiečių karo belaisvių, 130 sužeista. Nors Rusija teigė, jog tai Ukrainos darbas, Kyjivas tai paneigė ir įvardijo kaip rusų ataką, siekiant savų tikslų.

Ketvirtadienio įvykius galite rasti čia.

[infogram id="17a33fb7-a03e-4a75-ba4f-4a3970e3f656" prefix="vkl" format="interactive" title="2022-07-28 Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Baigiame pildyti penktadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime šeštadienį ryte.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:48 Ukraina: atakuojame tik rusų karinius objektus ir turime pakankamai priemonių jiems nustatyti

Ukrainos saugumo tarnyba, Gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba, Ukrainos ginkluotosios pajėgos ir Ukrainos parlamento žmogaus teisių komisaras paskelbė bendrą pareiškimą dėl atakos prieš pataisos koloniją okupuotoje Olenivkoje, kur kalinami ukrainiečiai karo belaisviai.

Jų teigimu, ši ataka yra „ciniškas Rusijos Federacijos teroristinis aktas, karinė provokacija ir klasikinė netikros vėliavos operacija, kuria siekiama nuslėpti karo nusikaltimus, diskredituoti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, sutrikdyti Vakarų ginklų tiekimą ir padidinti socialinę įtampą Ukrainos visuomenėje“.

Ukrainos pusė pabrėžia, kad jos ginkluotosios pajėgos atakuoja tik Rusijos karinius objektus: degalų, ginklų ir šaudmenų sandėlius, vadavietes, karinės infrastruktūros objektus.

„Ukrainos kariuomenė turi pakankamai priemonių taikiniams nustatyti, įskaitant kosminės žvalgybos sistemas. Ukraina nevykdė Olenivkos apšaudymo raketomis ir artilerija“, – sakoma pareiškime.

21:17 Ukraina: Rusijos pajėgos į priekį nepajudėjo

Ukrainos pajėgos sugebėjo atremti Rusijos bandymus šturmuoti Donecko srities Solidaro, Veršinos ir Semirhirjos rajonus, penktadienio vakaro suvestinėje rašo Ukrainos kariuomenės generalinis štabas.

„Okupantai vėl bandė šturmuoti Soledaro, Veršinos ir Semihirjos rajonus. Ir vėl nesėkmingai – jie patyrė nuostolių ir pasitraukė. (...) Mūsų kariai ryžtingai nuslopino visus okupantų puolamuosius ir šturmo veiksmus Avdijivkos, Kamjankos, Krasnohorivkos ir Peskų rajonuose“, – teigia Generalinis štabas.

Ukrainos pajėgos pranešė apie intensyvų apšaudymą didžiojoje rytinės fronto linijos dalyje, tačiau Rusijos pajėgos į priekį nepajudėjo. Rusų žvalgybos grupės buvo neutralizuotos Ščurivkos rajone ir Verchnokamjansko apylinkėse.

Ukrainos kariuomenė taip pat pranešė, kad visame šiauriniame fronte, netoli Charkivo, ir pietiniame flange, Chersono ir Zaporižios apylinkėse, Rusijos pajėgos sutelkė dėmesį į savo pozicijų išlaikymą.

20:19 A. Blinkenas ir S. Lavrovas pasikalbėjo apie galimybę apsikeisti kaliniais

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas penktadienį pasikalbėjo su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir sakė spaudęs jį priimti pasiūlymą paleisti Rusijos suimtus du amerikiečius.

Šis jų pokalbis telefonu buvo pirmasis nuo Rusijos karinės invazijos į Ukrainą pradžios vasario pabaigoje. Plačiau skaitykite čia.

20:18 Ukrainos žvalgyba: už ataką prieš koloniją atsakinga „Wagner“ 

Pasak Ukrainos Gynybos ministerijos Žvalgybos direktorato, sprogimas pataisos kolonijoje Rusijos okupuotoje Olenivkoje, Donecko srityje, buvo įvykdytas Rusijos kontroliuojamos privačios karinės kompanijos „Wagner Group“, tai padaryta jos savininko Jevgenijaus Prigožino nurodymu ir nebuvo suderintas su Rusijos gynybos ministerija.

Ukrainos generalinis štabas anksčiau sakė, kad Rusija atakavo koloniją, siekdama sunaikinti Ukrainos karo belaisvių kankinimo ir žudymo įrodymus.

Generalinės prokuratūros duomenimis, per ataką kolonijoje, kur buvo laikomi Mariupolio gynėjus, žuvo apie 40 ukrainiečių karo belaisvių, o 130 buvo sužeisti.

19:55 JAV paskelbė naujų sankcijų rusams dėl kišimosi į rinkimus

 Vašingtonas penktadienį paskelbė naujų sankcijų rusams, dalyvavusiems propagandos ir dezinformacijos kampanijose siekiant sutrikdyti JAV rinkimus.

Iždo departamentas pareiškime nurodė, kad šie asmenys ir organizacijos rinko lėšas ir skleidė dezinformaciją siekdami sutrikdyti Amerikos rinkimų procesą ir buvo veikiami Rusijos žvalgybos, kad „skaldytų šalį ar didintų jos susiskaldymą“.

Vienas iš nurodytų asmenų, kuriam taip pat gresia kriminaliniai kaltinimai, yra susijęs su organizacija, kuriai jau taikomos sankcijos už pastangas paveikti 2016 metų prezidento rinkimus, į prezidento postą iškėlusius Donaldą Trumpą.

Naujausių sankcijų taikiniai yra Aleksandras Viktorovičius Jonovas, jo organizacija „Rusijos antiglobalistinis judėjimas“ (Antiglobalistskoje dviženije Rossii, AGMR) ir jos interneto svetainė, taip pat A. Jonovo svetainė „STOP-Imperialism“, Natalja Valerjevna Burlinova ir jos organizacija „Visuomenės iniciatyvų paramos ir plėtros centras – Kūrybinga diplomatija“ (Center for Support and Development of Public Initiative Creative Diplomacy, PICREADI). Plačiau skaitykite čia.

19:43  Rusijos ekonomikai recesijos išvengti nepavyks

Birželį Rusijos ekonomikos nuosmukis tęsėsi, tačiau blogiausias scenarijus nepasitvirtino. Ekonomistai teigia, kad Rusijos skelbiami duomenys nevienareikšmiai, o kai kurie slepiami, todėl juos vertinti sudėtinga, o tikrasis Vakarų sankcijų poveikis išaiškės ilguoju laikotarpiu. Plačiau skaitykite čia.

19:37 „Gazprom“: „Siemens Energy“ pavyko pašalinti tik ketvirtadalį turbinos gedimų

Penktadienį Rusijos valstybinės įmonės „Gazprom“ vienas iš vadovų pareiškė, kad „Nord Stream 1“ dujų turbinos pristatymas iš Kanados į Vokietiją po techninės priežiūros neatitiko sutarties sąlygų.

Vitalijus Markelovas, „Gazprom“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, taip pat sakė, kad „Siemens Energy“, kuri aptarnauja „Nord Stream 1“ įrangą, pavyko pašalinti tik ketvirtadalį rastų gedimų, praneša „Reuters“.

19:14 JT nori derybas dėl Sirijos atskirti nuo karo Ukrainoje klausimo

Jungtinės Tautos ragina apsaugoti diplomatines derybas dėl Sirijos, atidėtas Rusijai pateikus reikalavimų, susijusių su jos karu Ukrainoje.

JT specialusis pasiuntinys Sirijai Geiras Pedersenas šią savaitę turėjo pirmininkauti devintam derybų ratui Ženevoje dėl Sirijos naujos konstitucijos, tačiau turėjo jį atidėti Maskvai iškėlus klausimų dėl jo vietos. Kaip pranešta, Maskva tvirtino, kad jai sankcijų dėl karo Ukrainoje paskelbusi Šveicarija nėra neutrali.

Atstovė Jenifer Fenton reporteriams Ženevoje sakė, kad G. Pedersenas ketvirtadienį už uždarų durų informavo Saugumo Tarybą ir išreiškė apgailestavimą dėl atidėjimo, „ypač dėl to, kad jį nulėmė klausimai, nesusiję su Sirijos“ reikalu.

Kaip Taryboje sakė pasiuntinys, Sirijos vyriausybės atstovas informavo jį, kad Damaskas kitame derybų dėl konstitucijos rate bus pasirengęs dalyvauti tik tuomet, kai bus „patenkinti Rusijos Federacijos prašymai“.

G. Pedersenas, pasak atstovės, „paragino visas šalis apsaugoti Sirijos procesą nuo kitur pasaulyje vykstančių konfliktų poveikio ir į pirmą planą iškelti sirų interesus“.

18:17 A. Jermakas: ypač ciniška, kad nė vienas kolonijos atstovas nebuvo sužeistas

Rusai iš anksto planavo įvykdyti karo nusikaltimą Olenivkoje, kur atakavo kalėjimą su ukrainiečiais karo belaisviais, ir dėl to jie turėtų būti pripažinti terorizmo rėmėjais, „Telegram“ kanale parašė Ukrainos prezidento biuro vadovas Andrijus Jermakas.

„Jie nusitaikė į koloniją, kurioje buvo laikomi ukrainiečių karo belaisviai, Azovo kovotojai. O dabar jie bando meluoti, kaltindami Ukrainą. Ypač ciniška informacija, kad nė vienas kolonijos atstovas nebuvo sužeistas“, – rašė A. Jermakas.

Jo teigimu, rusai tokia ataka bando mesti šešėlį ant Ukrainos pajėgų ir vakarietiškų ginklų naudojimo Ukrainos kariuomenėje. „Niekam ne paslaptis, kad Rusija labiausiai siekia sustabdyti sąjungininkų paramą ir nuolat vykdo provokacijas. Nes Ukrainos kariuomenė vakarietiškais ginklais naikina jų karius“, – teigė jis.

Anot A. Jermako, Rusija, įvykdydama tokią ataką, bando nuslėpti ir karo nusikaltimų masto įrodymus.

17:56 A. Blinkenas aplankys Afrikos šalis po Rusijos diplomatinio vojažo šiame regione

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ateinantį mėnesį aplankys Pietų Afriką, Kongo Demokratinę Respubliką ir Ruandą, penktadienį pranešė Valstybės departamentas, Vašingtonui stiprinant diplomatines pastangas atremti Rusijos mėginimus palenkti į savo pusę Afrikos šalis.

JAV ambasadorė prie Jungtinių Tautų Linda Thomas-Greenfield rugpjūtį taip pat vyks į Ganą ir Ugandą, o Vašingtono humanitarinės pagalbos programos vadovė Samantha Power neseniai viešėjo senoje JAV sąjungininkėje Kenijoje, taip pat neramiame Somalyje, kur atkreipė dėmesį į maisto stygių, paaštrintą Rusijos invazijos Ukrainoje. Plačiau skaitykite čia.

17:27 Rusija ir Ukraina pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl atakos prieš kalėjimą

Ukrainos generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl atakos prieš kalėjimą prorusiškų separatistų kontroliuojamoje Olenivkoje.

Pasak prokuratūros, „okupacinė valstybė smogė į pataisos kolonijos Nr. 120 teritoriją“, kur, jos turimais duomenimis, žuvo apie 40 ir sužeista 130 ukrainiečių karo belaisvių.

Dėl šios atakos Ukraina ir Rusija kaltina viena kitą.  

Anksčiau „Telegram“ platformoje pasirodė apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos (DLR) karinių pajėgų pareiškimas, kuriame rašoma, kad „Rusijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą pagal Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 356 straipsnį dėl Ukrainos nacionalistų smūgio į ikiteisminio sulaikymo centrą Olenivkos kaime DLR“.

Pranešime taip pat sakoma, kad „šiuo metu tyrėjai tiria įvykio vietą. Rusijos tyrimų komitetas imsis priemonių, kad būtų nustatytos visos įvykio aplinkybės ir su šiuo nusikaltimu susiję Ukrainos nacionalistai“.

17:01 Ukraina tikisi šiandien iš JT gauti patvirtintą grūdų eksporto maršrutą

Tikimasi, kad penktadienį Jungtinės Tautos (JT) paskelbs sutartą grūdų gabenimo per Juodąją jūrą maršrutą.

„Susitarta dėl beveik visų techninių klausimų. Šiandien iš JT gausime patvirtinimą dėl siūlomo maršruto, kuriuo mūsų laivai galėtų vykti Juodąja jūra Bosforo sąsiaurio link. Po to esame pasirengę pradėti. Tikiuosi, kad iki savaitės pabaigos pirmieji laivai galės išplaukti iš mūsų uostų“, – penktadienį per spaudos konferenciją žurnalistams sakė Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas. Jis pridūrė, kad Ukraina padarė 200%, kad grūdų gabenimas būtų atnaujintas.

16:44 V. Zelenskis Odesoje aplankė sužeistus karius

16:06 Rusija skelbia atnaujintą žuvusių ukrainiečių karo belaisvių skaičių  

Rusija pareiškė, kad mažiausiai 53 ukrainiečiai karo belaisviai, paimti į nelaisvę per kovas dėl Mariupolio, žuvo per kalėjimo apšaudymą Olenivkos mieste, kuris yra separatistų kontroliuojamoje Donecko srities dalyje. Anksčiau skelbta, kad žuvusiųjų – 40. Dar 75 belaisviai sužeisti.

Rusija ir Ukraina dėl šios atakos kaltina viena kitą.

15:44 Kramatorske padaugėjo nukentėjusiųjų

Per rusų apšaudymą Kramatorske sugriautas gyvenamasis namas, vienas žmogus žuvo ir penki buvo sužeisti, pranešė Valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba. Anksčiau skelbta apie tris sužeistuosius.

15:23 Baltarusija atšaukia ambasadorių iš JK

Baltarusija penktadienį atšaukė savo ambasadorių iš Jungtinės Karalystės, argumentuodama, kad Londonas taiko „priešiškas“ sankcijas Minskui dėl 2020 metų masinių protestų brutalaus numalšinimo ir vaidmens Rusijos kare prieš Ukrainą.

„Buvo priimtas sprendimas pažeminti diplomatinio atstovavimo mūsų šaliai lygį Londone iki laikinojo reikalų patikėtinio“, – sakoma Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Tai buvo padaryta „dėl Didžiosios Britanijos virtinės priešiškų, nedraugiškų žingsnių“.

Minskas pridūrė, kad ambasadoriaus atšaukimas „nereiškia, kad uždarome ryšių su Londonu kanalus“.

„Neinicijavome jokių žingsnių prieš šią šalį ir, kaip ir anksčiau, pasisakome už abipusiai pagarbų konstruktyvų dialogą“, – sakoma URM atstovo Anatolio Hlazo pranešime. Plačiau skaitykite čia.

15:09 Lietuvos URM nagrinėja Rusijos notą 

Užsienio reikalų ministerija (URM) penktadienį pranešė gavusi ir nagrinėjanti Rusijos notą dėl numanomo mokėjimų už Kaliningrado tranzito paslaugas sustabdymo, bet plačiau situacijos nekomentuoja.

„Patvirtiname, kad Rusijos Federacijos notą gavome. Šiuo metu ją nagrinėjame“, – teigiama ministerijos pateiktame atsakyme.

Notą Lietuvos URM perdavė Rusijos laikinasis reikalų patikėtinis Lietuvoje Sergejus Riabokonis, ketvirtadienį pranešė Rusijos žiniasklaida.

Diplomatas valstybinei televizijai „Rossija 24“ sakė, kad „Lietuvos geležinkelių“ paslaugomis besinaudojantys operatoriai Rusijoje privalo apmokėti už krovinių pervežimą, o Vilnius visus šiuos mokėjimus yra nukreipęs per vienintelį Šiaulių banką, nuo rugsėjo nebevykdysiantį jokių operacijų su Rusija.

14:58 G 7 ambasadoriai susitiko su V. Zelenskiu Čornomorsko uoste

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Didžiojo septyneto (G 7 ) ambasadoriai penktadienį susirinko Čornomorsko uoste netoli Odesos, kad pademonstruotų vienybę po to, kai buvo susitarta atnaujinti grūdų eksportą iš Ukrainos Juodosios jūros uostų.

„Mums svarbu išlikti pasaulio aprūpinimo maistu garantu. Kai kažkas blokuoja Juodąją jūrą ir atima gyvybę kitose šalyse, mes leidžiame žmonėms išgyventi“, – rašė V. Zelenskis savo „Telegram“ paskyroje, dalindamasis susitikimo nuotraukomis.

„Mano kolegos G 7 ambasadoriai ir aš, kartu su Turkija, esame Odesoje, kad dar kartą pabrėžtume JT tarpininkauto susitarimo, leidžiančio gabenti maistą iš Ukrainos, svarbą. Rusija privalo laikytis šio susitarimo“, – tviteryje parašė Jungtinės Karalystės ambasadorė Ukrainoje Melinda Simmons.

JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniams reikalams ir skubios pagalbos koordinatorius Martinas Griffithsas ketvirtadienį sakė, kad vis dar derinamos saugaus gabenimo procedūros.

Ukrainos prezidentūros / AP / „Scanpix“ nuotr.
Ukrainos prezidentūros / AP / „Scanpix“ nuotr.

14:34 Grūdais pakrauta 17 laivų

Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas penktadienį Odesoje žurnalistams sakė, kad 17 laivų, kurie penkis mėnesius buvo blokuojami Juodosios jūros uostuose, jau pakrauti grūdais, o dar vienas laivas šiuo metu kraunamas.

Jis teigė tikintis, kad pirmieji laivai pradės išplaukti iš uosto iki šios savaitės pabaigos, praneša „Reuters“.

14:30 Ukrainos teismas sušvelnino rusų kariui skirtą bausmę

Apeliacinis teismas Kyjive penktadienį iki 15 metų laisvės atėmimo sušvelnino rusų kariui už karo nusikaltimą skirtą įkalinimo iki gyvos galvos bausmę.

21 metų rusų karys Vadimas Šišimarinas teisme pripažino pirmosiomis Rusijos puolimo Ukrainoje dienomis nužudęs 62 metų civilį ir Kyjive gegužės 23 dieną buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Tai buvo pirma tokio pobūdžio byla nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24 dieną.

Jo advokatas Viktoras Ovsianikovas pateikė apeliaciją prašydamas sutrumpinti bausmę iki 10 metų.

Pasak advokato, labai tikėtina, kad V. Šišimarinas bus sugrąžintas Rusijai per kokį nors apsikeitimą kaliniais. Plačiau skaitykite čia

14:29 Kremlius reiškia solidarumą su Kinija dėl Taivano

Kremlius penktadienį išreiškė „solidarumą“ su Pekinu Taivano klausimu, Kinijos prezidentui Xi Jinpingui perspėjus JAV vadovą Joe Bideną  „nežaisti su ugnimi“ dėl šios autonominės salos.

„Be abejo, esame solidarūs“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Gerbiame Kinijos suverenitetą ir teritorinį vientisumą ir manome, kad jokia pasaulio šalis neturi teisės tuo abejoti ar imtis kokių nors kurstančių ar kitokių veiksmų“, – kalbėjo jis.

„Esame įsitikinę, kad toks elgesys tarptautinėje arenoje gali tik sukelti papildomos įtampos“, – pridūrė D. Peskovas. 

14:12 Vokietija Ukrainai perduos 16 šarvuotųjų tiltatiesių BIBER

Penktadienį Vokietijos gynybos ministerija pranešė, kad Ukrainos pajėgoms pristatys 16 šarvuotųjų tiltatiesių BIBER.

„BIBER leis Ukrainos kariams mūšio metu kirsti vandenis ar kliūtis. Pirmosios šešios sistemos bus pristatytos šiais metais, pradedant rudeniu. Kitais metais bus atgabenta dar dešimt“, – teigiama ministerijos pranešime.

14:05 S. Lavrovas neprieštarauja A. Blinkeno pasiūlymui aptarti kalinių paleidimo klausimą

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, penktadienį pareiškė, kad yra pasirengęs pokalbio su Antony Blinkenu, JAV valstybės sekretoriumi, metu aptarti galimą apsikeitimą kaliniais, įskaitant amerikiečių krepšinio žvaigždę Brittney Griner.

A. Blinkenas trečiadienį sakė, kad JAV Rusijai „svarų pasiūlymą“ išlaisvinti du kalinamus amerikiečius: buvusį jūrų pėstininką Paulą Whelaną ir B. Griner. Plačiau skaitykite čia.

13:51 „Latvijas gaze“ vėl perka gamtines dujas iš Rusijos

Latvijos dujų bendrovė „Latvijas gaze“ atnaujino gamtinių dujų pirkimą iš Rusijos, ketvirtadienį pranešė Latvijos visuomeninė televizija. Plačiau skaitykite čia.

13:50 V. Zelenskis: Ukraina jau pasiruošusi atnaujinti grūdų eksportą

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, penktadienį pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi atnaujinti grūdų gabenimą iš Juodosios jūros uostų ir laukia Jungtinių Tautų (JT) bei Turkijos signalo, kad galėtų pradėti gabenti grūdus.

V. Zelenskio biuras pranešė, kad prezidentas apsilankė Juodosios jūros uoste Čornomorske, kurį Rusija yra užblokavusi, kad pamatytų, kaip ruošiamasi gabenti krovinius pagal praėjusią savaitę Turkijoje pasirašytą JT tarpininkaujamą susitarimą, skelbia „The Guardian“.

Kaip jau pranešėme 10:46 val., Martinas Griffithsas, JT pagalbos vadovas, sakė, kad vis dar derinamos „esminės“ saugaus laivų plaukimo detalės ir kad „velnias slypi detalėse“.

13:27 Ukraina neigia išpuolį prieš kalėjimą

Ukrainos kariuomenė paneigė įvykdžiusi išpuolį prieš kalėjimą separatistų kontroliuojamoje teritorijoje, per kurį, Rusijos gynybos ministerijos teigimu, penktadienį žuvo 40 ukrainiečių karo belaisvių (išsamiau 11:34 val. naujienoje), ir dėl to apkaltino Rusijos pajėgas.

„Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos tikslingai artilerijos ugnimi apšaudė pataisos įstaigą Olenivkos gyvenvietėje Donecko srityje, kurioje taip pat buvo laikomi ukrainiečių kaliniai. Taip Rusijos okupantai siekė savo nusikalstamų tikslų – apkaltinti Ukrainą įvykdžius „karo nusikaltimus“, taip pat nuslėpti kalinių kankinimus ir egzekucijas“, – teigiama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pranešime.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba irgi teigia, kad kalėjimą apšaudė Rusija, ir vadina tai „siaubingu karo nusikaltimu“.

13:11 Prancūzija: E. Macronas ir M. bin Salmanas stengsis mažinti karo Ukrainoje padarinius

Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, ir princas Mohammedas bin Salmanas, Saudo Arabijos sosto įpėdinis, per derybas Paryžiuje sutarė dirbti, kad būtų mažinami karo Ukrainoje padariniai, penktadienį paskelbė prancūzų prezidentūra.

„Prezidentas ir Saudo Arabijos sosto įpėdinis akcentavo būtinybę nutraukti šį konfliktą ir intensyvinti savo bendradarbiavimą, siekiant mažinti padarinius Europoje, Viduriniuose Rytuose ir plačiau pasaulyje“, – sakoma pareiškime.

E. Macrono padėjėjai prieš derybas užsiminė, kad prezidentas ketina paraginti Saudo Arabiją didinti naftos gavybą ir taip padėti mažinti naftos kainą.

13:08 Apklausa: 81% ukrainiečių referendume palaikytų stojimą į ES

Didžioji dauguma ukrainiečių pritartų Ukrainos stojimui į Europos Sąjungą (ES) ir NATO, jei šiuo klausimu būtų surengtas referendumas, skelbiama naujausioje Kyjivo tarptautinio sociologijos instituto apklausoje.

 „Jei būtų surengtas referendumas dėl stojimo į ES, 81% visų respondentų balsuotų „už“ stojimą. „Prieš“ stojimą į ES – 4%. Kiti (15%) nedalyvautų balsavime arba nežino, kaip balsuotų. Šiek tiek mažesnė parama stojimo į NATO atveju, tačiau taip pat didžioji dauguma ukrainiečių balsuotų „už“ – 71% visų respondentų“, – teigia institutas, aprašydamas liepos 6–20 d. vykdytą apklausą.

13:02 Ukraina: į Libaną atplukdyti grūdai iš okupuotos šalies teritorijos

Į Libano uostą atplaukė Sirijos laivas su grūdais iš Rusijos okupuotos Ukrainos teritorijos.

Ihoris Ostašas, Ukrainos ambasadorius Libane, kreipėsi į Michelį Aouną, Libano prezidentą, ir paprašė jo išsiaiškinti situaciją, nes įtaria, kad grūdai vogti, sakoma ambasados „Facebook“ pranešime.

12:45 Apšaudytas Kramatorskas

Rusų pajėgos raketomis atakavo Kramatorską, kol kas sužeisti trys žmonės, praneša Oleksandras Hončarenko, meras.

„Raketų ataka Kramatorske... Yra sužeistų civilių gyventojų, trys jau žinomi. Gelbėjimo darbai tęsiami“, – rašė meras savo „Telegram“ paskyroje.

12:34 S. Haidajus: Luhanske vyksta mūšiai dėl rusų neužimtų gyvenviečių

Serhijus Haidajus, Luhansko gubernatorius, teigia, kad srityje didesnių pokyčių nėra: vyksta mūšiai dėl likusių neužimtų gyvenviečių.

„Rusų proveržio fronto linijoje nėra – ginkluotosios pajėgos atrėmė visus priešo bandymus. Žuvusiųjų kūnai mėnesiais guli okupuotų miestų gatvėse, nesutvarkomi sugriautų pastatų griuvėsiai, kuriuose taip pat likę žmonių kūnų. Okupantai nesugeba aprūpinti gyventojų vandeniu, dujomis ir elektra, nors daug kartų žadėjo. Jauni žmonės, išreiškę su priešu nesutinkančią nuomonę, nuvedami į rūsį, kur jiems plaunamos smegenys“, – rašė gubernatorius savo „Telegram“ kanale.

12:06 Ukrainoje darbo užmokestis sumažės 12%

Nominalusis darbo užmokestis Ukrainoje 2022 m. sumažės 12%, praneša šalies Nacionalinis bankas.

Pažymima, kad gilus ekonomikos nuosmukis lėmė spartų nedarbo lygio didėjimą iki maždaug 35% 2022 m. II ketvirtį.

„Karo pradžioje įmonės stengėsi mokėti visą atlyginimą, tačiau dėl besitęsiančių karo veiksmų ir pablogėjusios finansinės ir ekonominės padėties didžioji dauguma įmonių nepajėgia užtikrinti prieškarinio atlyginimų lygio“, – teigiama banko pranešime.

11:34 Rusija: Ukraina apšaudė kalėjimą su karo belaisviais

Rusijos primesta Donecko regiono valdžia paskelbė, jog Ukraina esą smogė į srityje esantį kalėjimą su karo belaisviais, kur žuvo 40 ir 75 ukrainiečių karo belaisviai buvo sužeisti.

Šių rusų administracijos teiginių nepriklausomai patvirtinti neįmanoma, nes Ukraina tokio įvykio nepranešė.

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad, jos teigimu, Ukrainos išpuolis prieš kalėjimą buvo „kruvina provokacija“ ir bandymas įbauginti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas nepasiduoti.

„Šiuo metu daug Ukrainos karių savanoriškai sudeda ginklus, žinodami apie humanišką Rusijos pusės požiūrį į karo belaisvius. Ši akivaizdi provokacija buvo įvykdyta siekiant įbauginti Ukrainos karius ir neleisti jiems pasiduoti“, – teigė Rusijos ministerija, kurią citavo „The Guardian“.

VŽ primena, kad tarptautinė organizacija „Human Rights Watch“ pranešė apie rusų karių kankinimus ir žiaurų smurtą prieš karo belaisvius, civilius gyventojus.

11:23 Ukrainos nukautų rusų karių skaičius pasiekė 40.500

Ukrainos generalinio štabo duomenimis, šalies kariuomenė nukovė 40.500 (270 per parą) rusų karių, sunaikino 1.749 tankus (+7), 3.987 šarvuočius (+8), 900 (+6) artilerijos sistemų.

10:46 JT: dar derinamos detalės dėl grūdų eksporto pradžios

Ukraina tikėjosi nuo šiandien pradėti eksportuoti grūdus per savo uostus pagal su Rusija, Turkija ir Jungtinėmis Tautomis (JT) sutartą susitarimą.

Tačiau Martinas Griffithsas, JT pagalbos vadovas, sakė, kad vis dar derinamos „esminės“ saugaus laivų plaukimo detalės ir kad „velnias slypi detalėse“.

M. Griffithsas sakė tikintis, kad pirmoji grūdų siunta iš Ukrainos Juodosios jūros uosto galėtų būti išsiųsta jau šiandien.

10:38 JK gynybos ministras: V. Putinas gali imtis plano D

Benas Wallace'as, Jungtinės Karalystės gynybos ministras, penktadienį pareiškė, kad Rusijai nepavyko „daugelyje sričių“ kariauti Ukrainoje ir kad Vladimiras Putinas, prezidentas, gali vėl siekti pakeisti strategiją.

„Rusams šiuo metu nepavyksta daugelyje sričių. V. Putino planai A, B ir C žlugo, todėl jis gali imtis plano D“, – B. Wallace'as, kurį citavo „Reuters“.

10:18 Vengrija derasi su Rusija dėl dujų pirkimo

Vengrija tikisi iki vasaros pabaigos pasirašyti susitarimą su Rusija dėl papildomo 700 mln. kub. m dujų tiekimo, penktadienį valstybiniam radijui sakė Viktoras Orbanas, ministras pirmininkas.

„Deramės su rusais dėl papildomų 700 mln. kub. m dujų pirkimo, ši sutartis gali būti pasirašyta vasarą ir tada būsime saugūs“, – jo žodžius citavo „Reuters“.

VŽ primena, kad Rusija, vienu iš pagrindinių dujotiekių „Nord Stream“ dujas tiekia vos 20% pajėgumų. Europos Sąjunga (ES) smerkia tokius veiksmus ir vadina tai energetiniu šantažu.

Vengrija, kuri yra apie 85% priklausoma nuo rusiškų dujų, griežtai nepritaria idėjai, kad būtų įvestos ES sankcijos rusiškoms dujoms importui.

10:01 Mykolajive po apšaudymo sužeisti žmonės

Atnaujinta 11:11

Po Mykolajivo apšaudymo žuvo penki, sužeisti septyni žmonės, sugriauti trys pastatai, skelbia Vitalijus Kimas, srities gubernatorius.

„Liepos 28 d. vakare, apie 19.50 val. priešas vėl apšaudė Mykolajivą. Pataikyta į privačių gyvenamųjų namų kiemą. Dėl to buvo sugriauti trys pastatai. Didelės žalos patyrė ir gretimi namai. Taip pat buvo apgadintas humanitarinės pagalbos išdavimo punktas. Anksčiau buvo sužeisti trys žmonės“, – sakoma pranešime.

09:54 Ukraina apšaudė Chersone esantį geležinkelio mazgą

Ukrainos ginkluotosios pajėgos apšaudė Chersono srityje esantį geležinkelio mazgą, besijungiantį su Novo Kachovskos hidroelektrine, kurią rusai laiko kaip karinę bazę.

Tai, tikėtina, apsunkins ginklų tiekimą Rusijos pajėgoms iš Krymo.

Jurijus Sobolevskis, Chersono srities tarybos pirmininko pirmasis pavaduotojas, paragino civilius gyventojus nesiartinti prie okupantų amunicijos sandėlių ir rusiškos technikos kaupimo vietų.

„Ukrainos ginkluotosios pajėgos labai šauniai pila ant rusų, ir tai tik pradžia. Jei nespėjote evakuotis (dėl kokių nors priežasčių), laikykitės kuo toliau nuo jų karinės infrastruktūros ir karinių pajėgų dislokavimo vietų. Nuo jūsų veiksmų gali priklausyti tiek jūsų, tiek jūsų artimųjų gyvybė ir sveikata. Ukrainos gynėjai ir toliau smogs, nes nėra kito būdo išlaisvinti mūsų žmones ir mūsų regioną“, – rašė jis savo „Telegram“ paskyroje.

09:39 Iš Rusijos apšaudyta Černihivo sritis

Rusijos kariai iš savo teritorijos apšaudė Černihivo srities Semenivkos rajoną, dėl to buvo apgadintas administracinis pastatas.

„Šiandien, 2022 m. liepos 29 d., nuo 05.10 val. iki beveik 06.00 val. ryto iš Rusijos Federacijos teritorijos iš patrankų artilerijos buvo apšaudyta Semenivkos teritorinė bendruomenė. Dėl to buvo apgadintas administracinis pastatas“, – sakoma „Šiaurės“ pajėgų pranešime.

09:12 JAV Ukrainai skirs dar keturias HIMARS

JAV paskelbė apie naują karinį pagalbos Ukrainai paketą, kurio vertė 270 mln. USD.

Ukrainai bus išsiųsti keturi vienetai daugkartinio paleidimo raketų sistemų HIMARS, daugiau kaip 30.000 šaudmenų, 580 naujausių dronų, prieštankinių ginklų, atsarginių dalių ir kitos karinės įrangos.

08:57 Apšaudytas Nikopolis ir Krivoj Rohas

Rusija naktį puolė Dniepropetrovsko srities Nikopolio ir Krivoj Roho rajonus, praneša Valentinas Rezničenka, Dnipropetrovsko karinės administracijos pirmininkas.

„Rusijos kariuomenė smogė Nikopoliui iš „Grads“. Jie tyčia apšaudė gyvenamąjį rajoną. Jie ten pasiuntė daugiau kaip 40 raketų. Buvo apgadinti 6 privatūs namai ir ūkiniai pastatai“, – sakė jis.

Pasak V. Rezničenkos, keli tūkstančiai Nikopolio gyventojų liko be elektros. Šiuo metu įvykio vietoje dirba avarinės tarnybos ekipažai.

08:33 JK: „Wagner“ kariai atsakingi už konkrečias fronto linijos dalis

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija savo kasdienėje žvalgybos informacijoje pažymi, kad nuo kovo Rusijos privati karinė bendrovė „Wagner“, koordinuodama savo veiklą su Rusijos kariuomene, veikia Rytų Ukrainoje.

„Tikėtina, kad „Wagner“ buvo paskirstyta atsakomybė už konkrečius fronto linijos sektorius, panašiai kaip įprastiems kariuomenės daliniams. Tai yra reikšmingas pokytis, palyginti su ankstesniu grupės užimtumu nuo 2015 m., kai ji paprastai vykdė misijas, kurios skyrėsi nuo atviros, plataus masto reguliarios Rusijos karinės veiklos“, – teigia JK.

Pasak gynybos ministerijos, šie veiksmai rodo, kiek „Wagner“ yra susijusi su Rusijos vyriausybe, todėl dar labiau pakerta ilgalaikę Kremliaus politiką neigti ryšius su bendrove.

„Wagner“ vaidmuo tikriausiai pasikeitė, nes Rusijai labai trūksta kovinių pėstininkų, tačiau labai mažai tikėtina, kad „Wagner“ pajėgų pakaks, kad jos reikšmingai pakeistų karo eigą“, – rašoma JK informacijoje.

08:08 Generalinis štabas: aktyvių veiksmų nepastebėta tik Kramatorsko kryptimi

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo ryto suvestinėje informacijoje skelbia, kad atrėmė rusų puolimą ir puolamuosius veiksmus Veršynos ir Semihirijos kryptimi.

„Priešas bando vykdyti puolamuosius veiksmus Novoluhanske ir Soledaro rajonuose, karo veiksmai tęsiasi“, – teigia Generalinis štabas.

Rusai apšaudė didžiąją dalį palei fronto liniją esančių gyvenviečių, aktyvių veiksmų nepastebėta tik Kramatorsko kryptimi.

„Ukrainos aviacijos, raketų ir artilerijos daliniai toliau puola priešo gynybos ir technikos atramos punktus ir bazes“, – priduria Ukrainos pajėgos.

07:36 V. Putinas paskyrė naują Vyriausiosios karinės-politinės valdybos viršininką

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, pasirašė įsaką dėl generolo pulkininko Viktoro Goremykino paskyrimo gynybos ministro pavaduotoju – Rusijos ginkluotųjų pajėgų Vyriausiosios karinės-politinės valdybos viršininku, skelbia „Ukrinform“, remdamasis dekretu.

Nuo 2021 m. lapkričio mėn. šias pareigas ėjo generolas pulkininkas Genadijus Židko. Gegužės pabaigoje žiniasklaida pranešė, kad būtent jam buvo pavesta vadovauti Rusijos kariams mūšyje dėl Donbaso.

„Pagrindinis kuriamų karinių-politinių organų tikslas – formuoti valstybės karį, patikimą ir atsidavusį tėvynės gynėją, tradicinių Rusijos visuomenės dvasinių ir moralinių vertybių: valstybingumo, dvasingumo ir patriotizmo, nešėją“, – apie karinės-politinės valdybos funkcijas dar 2018 m. sakė Andrejus Kartapolovas, pirmasis jos vadovas.

07:09 „Reuters“: Rusijai užimti Černobylio AE padėjo papirkti pareigūnai

Rusija neatsitiktinai užgrobė Černobylio atominę elektrinę (AE), nes dar 2021 m. lapkritį ten nusiuntė savo agentus, kad šie papirktų pareigūnus ir sudarytų sąlygas nekruvinam perėmimui, skelbia „Reuters“, atlikusi tyrimą.

„Šaltinis, tiesiogiai susipažinęs su invazijos planu, sakė, kad 2021 m. lapkritį Rusija pradėjo siųsti į Ukrainą slaptus žvalgybos agentus, kuriems buvo pavesta užmegzti ryšius su pareigūnais, atsakingais už Černobylio AE saugumą. Agentų tikslas buvo užtikrinti, kad atvykus Rusijos kariuomenei nebūtų ginkluoto pasipriešinimo“, – rašoma „Reuters“ tyrime, remdamasis savo šaltiniu.

Pasak šaltinio, „mainais už pinigus Ukrainos pareigūnai teikė Rusijos šnipams informaciją apie Ukrainos karinę parengtį“.

Nors žurnalistai negalėjo nepriklausomai patikrinti šaltinio teiginių, VŽ primena, kad Černobylio AE vasario 24 d. buvo užimta per kelias valandas, o Ukrainoje šiuo metu atliekami mažiausiai trys tyrimai, susiję su žmonėmis, dirbusiais Černobylio atominėje elektrinėje.

Tyrimo metu nustatyti mažiausiai du asmenys, kurie įtariami teikę informaciją Rusijos agentams arba kitaip padėję jiems perimti objektą.

06:59 Ant Maskvos namų Vilniuje per dieną nupieštas tautiškas ukrainietės portretas

Vilniuje, ant Maskvos namų fasado per dieną baigtas piešti grafitis, vaizduojantis tautiniais drabužiais vilkinčią jauną ukrainietę.

200 kv. metrų plotą užimantis piešinys, kuriame pavaizduota savanorė iš Ukrainos, ant sienos perkeltas roboto pagalba. Freską aerozoliniais dažais nupiešė robotas „Albertas“ – Estijos menininkų ir inžinierių kolektyvo „Robot Muralist“ išradimas.

Projekto „Do peremogi / Iki pergalės“ iniciatorės, menininkės Linos Šlipavičiūtės teigimu, ant pastato atsidūręs piešinys pranoko lūkesčius.

„Man asmeniškai labai patinka, įspūdingai atrodo, viršija mano lūkesčius kaip įsivaizdavau, kad atrodys. Visada realybėj turi kūrinys atrodyt geriau nei projekte ir tikrai atrodo net geriau. Įspūdinga ir tas dydis veikia“, – BNS sakė L. Šlipavičiūtė.

06:58 ISW: Rusija sutelks dėmesį į Bachmutą

JAV veikiantis Karo studijų institutas (ISW) mano, kad Rusija greičiausiai telks pajėgas ir išteklius Bachmuto miesto puolimui šalies rytuose.

Skelbiama, kad rusai gali bandyti pasinaudoti nedideliais teritoriniais laimėjimais, kuriuos jie pasiekė į pietus nuo Bachmuto paskutinėmis dienomis.

Taip pat rašoma, kad atsinaujinę smūgiai Charkivui gali reikšti, kad Rusija vėl bandys pulti šia kryptimi, rašo BBC.

06:53 V. Zelenskis: Rusija – daugiausia į terorizmą investuojanti šalis

Rusija turėtų būti pripažinta terorizmą remiančia valstybe, nes ji investuoja į terorizmą daug daugiau nei bet kuri kita, savo vakariniame kreipimesi sakė Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas.

Ukrainos vadovas padėkojo JAV senatoriams, kurie vienbalsiai pritarė rezoliucijai, raginančiai JAV Valstybės departamentą pripažinti Rusiją terorizmo rėmėja, ir paragino tai padaryti kitas šalis.

Be to, jis pabrėžė, kad šių dienų pirmoje pusėje Kyjive buvo paskelbti keturi oro pavojaus signalai.

„Rusijos kariuomenė surengė raketų smūgius Kyjivo srityje, Kropyvnickyje, smogė Mykolajivui, tęsė seriją strategiškai beprasmių ir brutalių išpuolių Donbase. Dėkoju kiekvienam, kuris kovoja su šiuo teroru“, – teigė prezidentas.

06:38 D. Kuleba ruošiasi kelionei į Afriką

Dmytro Kuleba, Ukrainos užsienio reikalų ministras, ruošiasi pirmajai kelionei į Afrikos šalis.

Pasak jo, Ukrainos užsienio politikoje daugiausia dėmesio skiriama Europos ir euroatlantiniams klausimams, tačiau šalies interesai yra visame pasaulyje – Azijoje, Afrikoje ir Lotynų Amerikoje.

„Bus nuo keturių iki penkių šalių. Aš labai kruopščiai ruošiuosi. Tai bus išimtinai Užsachario Afrikos šalys, t. y. ne Šiaurės Afrikos šalys, arabų šalys, ir vyksime į Centrinę Afriką“, – sakė D. Kuleba.

VŽ primena, kad Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, šią savaitę lankėsi Egipte, Etiopijoje, Ugandoje ir Kongo Respublikoje.

06:30 Apšaudyta centrinė Charkivo dalis

Penktadienį 4:09 val. rusų pajėgos smogė centrinei Charkivo daliai, praneša Ihoris Terechovas, miesto meras.

Pasak miesto mero, apšaudytas dviejų aukštų namas, kur gelbėjimo tarnybos gelbėtojai rūšiuoja nuolaužas ir ieško žmonių. Taip pat apšaudyta viena iš miesto aukštųjų mokyklų.

„Kol kas informacijos apie sužeistuosius ar žuvusiuosius nėra. Tikiuosi, kad jų nebus“, – rašė I. Terechovas savo „Telegram“ kanale.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

R. Pocius: yra rizikos, jog „Perlas Energija“ gali gauti nepagrįstų pajamų 2

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) prokurorų pagalbos paprašė įvertinusi riziką, jog elektros...

Pramonė
2022.08.10
V. Juraitis: „Perlas Energija“ neketina parduoti turto 8

Energetikos rinkos reguliuotojui trečiadienį paprašius prokurorų ginti viešąjį interesą dėl nepriklausomos...

Verslo aplinka
2022.08.10
Bičiulystė su Kinija „Apple“ pastatė į keblią situaciją Premium

Prieš savaitę vykęs Nancy Pelosi, JAV Atstovų rūmų pirmininkės, skrydis iš Kvala Lumpūro į Taivaną vystėsi it...

Inovacijos
2022.08.10
ES siekia rudenį patvirtinti „Pfizer“ vakciną nuo COVID-19 atmainų

Europos Sąjungos (ES) vaistų priežiūros institucija trečiadienį pranešė siekianti šį rudenį patvirtinti...

Verslo aplinka
2022.08.10
URM: eksportas į Indijos-Ramiojo vandenyno šalis atsveria smukusią prekybą su Kinija

Augantis eksportas į Indijos–Ramiojo vandenyno šalis atsveria sumažėjusį eksportą į Kiniją, remdamasi...

Verslo aplinka
2022.08.10
L. Austinas Rygoje žada Baltijos šalims karinį mokymą ir paramą

Jungtinės Valstijos rengs daugiau karinių pratybų su Baltijos valstybėmis ir sieks stiprinti pajėgų rengimą,...

Verslo aplinka
2022.08.10
Vokietija planuoja patvirtinti 10 mlrd. Eur vertės mokesčių lengvatų paketą

Vokietija ketina patvirtinti 10 mlrd. Eur (10,2 mlrd. USD) vertės mokesčių lengvatų paketą, kad padėtų...

Verslo aplinka
2022.08.10
Ukraina skelbia, jog per smūgius Krymo aviacijos bazei sunaikinti 9 lėktuvai

Ukrainos oro pajėgos trečiadienį pranešė, kad devyni Rusijos karo lėktuvai buvo sunaikinti per galingus...

Verslo aplinka
2022.08.10
Lietuva formuos karo meto komendantūras, kurs pasienio fortifikacijų planą

Atsižvelgiant į ukrainiečių patirtį kariaujant su Rusija, Lietuvoje šiais metais planuojama suformuoti karo...

Verslo aplinka
2022.08.10
Kinijoje vartotojų kainų infliacija liepą pasiekė dvejų metų aukštumas

Kinijoje vartotojų kainų infliacija liepos mėnesį pakilo iki aukščiausios lygio per dvejus metus, rodo...

Verslo aplinka
2022.08.10
Viceministras: VRM svarsto galimas pataisas, bet be pilietybės žmogus likti negali

Pasigirdus raginimų atimti pilietybę iš žmonių, kaltinimų veikimu prieš Lietuvą, Vidaus reikalų ministerija...

Verslo aplinka
2022.08.10
Kinija skelbia užbaigusi pratybas aplink Taivaną

Kinijos kariuomenė trečiadienį pranešė, kad pratybos aplink Taivaną, surengtos reaguojant į JAV Atstovų Rūmų...

Verslo aplinka
2022.08.10
K. Gečas. Artėjant krizės audrai. Žmonių psichologija ir verslo komunikacija

Viešojoje erdvėje vis daugiau kalbama apie artėjančią krizę, nors kol kas tai pavadinama ne tokiu ryškiu...

Nuomonės
2022.08.10
Kinija paskelbė baltąją knygą dėl Taivano: sako netoleruosianti „separatistinės veiklos“

Kinijos Taivano reikalų biuras trečiadienį paskelbė baltąją knygą, kurioje išdėstyta, kaip Pekinas ketina...

Verslo aplinka
2022.08.10
G. Nausėda: Rusijos karas Ukrainoje gali būti sprendžiamas tik kovos lauke 1

Rusijos Ukrainoje pradėtas karas bus išspręstas kovos lauke, o ne prie derybų stalo, sako Gitanas Nausėda,...

Verslo aplinka
2022.08.10
Po FTB reido D. Trumpo rezidencijoje respublikonų lyderiai reiškia paramą buvusiam prezidentui

Įtakingi JAV respublikonų lyderiai antradienį reiškė paramą eksprezidentui Donaldui Trumpui, beprecedenčiam...

Verslo aplinka
2022.08.10
JAV atsakas Kinijai: puslaidininkių pramonei – 53 mlrd. USD subsidijų

Joe Bidenas, JAV prezidentas, antradienį pasirašė Lustų aktą, kuriuo šalyje investuojantiems puslaidininkių...

Inovacijos
2022.08.10
Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis: politikų vizitai siunčia klaidingus signalus Taivano separatistinėms jėgoms

Qu Baihua, Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Vilniuje, sako, kad bet koks Lietuvos ar kitų valstybių...

Verslo aplinka
2022.08.10
Antradienį nustatyta 1.560 naujų COVID-19 atvejų

Lietuvoje antradienį registruota 1.560 naujų COVID-19 atvejų, mirė vienas žmogus, rodo trečiadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.08.10
Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje siūlomas E. Bajarūnas

Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje siūloma skirti Eitvydą Bajarūną. Toks nutarimo projektas bus...

Verslo aplinka
2022.08.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku