Mykolajivo meras skelbia, kad raketų salvių skaičius kasdien pranoksta oro gynybos pajėgumus, V. Putinas teigia, kad derybose dėl grūdų eksporto padaryta pažangos

Publikuota: 2022-07-19
Atnaujinta 2022-07-19 21:53
  • Antradienio naktį stipriai apšaudyta Odesos sritis, sužeisti šeši žmonės, įskaitant vaiką.
  • Per apšaudymą Kramatorske sužeista 10 žmonių.
  • Turkijos orlaivių gamintoja „Baykar“ neparduos Rusijai savo bepiločių orlaivių „Bayraktar TB2“.
  • JK: Rusijai sunkiai sekėsi išlaikyti veiksmingą puolamąją kovinę galią ir ši problema tampa vis opesnė.
  • ES ruošia sankcijų švelninimą Rusijos bankams maisto ir trąšų prekybai.

Pirmadienio įvykius galite rasti čia.

[infogram id="4413ed63-a3af-4551-b866-a6a019d758cf" prefix="utq" format="interactive" title="2022-07-18 Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Antradienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame Rusijos karo Ukrainoje įvykius sekti kartu rytoj nuo 6 val. 30 min.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:50 Ukraina skelbia numušusi rusų lėktuvą prie Chersono

Ukrainos ginkluotosios oro pajėgos skelbia numušusios Rusijos karo lėktuvą Chersono apylinkėse.

Socialiniuose tinkluose sklando vaizdo įrašai, kuriuose matomas liepsnų apgaubtas krentantis lėktuvas. Įrašo autentiškumo patvirtinti kol kas neįmanoma.

21:38 Žadėtos 6 „Caesar“ haubicos jau pakeliui į Ukrainą

Dar 6 „Caesar“ haubicos, kurais Emmanuelis Macronas birželį buvo pažadėjęs suteikti Ukrainai, jau yra pakeliui į šią šalį, pranešė Prancūzijos užsienio reikalų ministrė.

„Dvyliak šių ginklų, vertinamų už savo taiklumą ir greitį, jau buvo pristatyti Ukrainai, o dar šeši jau yra pakeliui“, – Catherine Colonną cituoja „Al Jazeera“.

„Valstybiniu lygiu yra visiškai pasiryžusi (remti Ukrainą – VŽ), nors ir viešai komunikuojame mažiau nei kiti. Priėmėme sprendimą visos mūsų karinės paramos“, – teigė ji.

21:23 O. Zelenska susitiko su JAV pirmąja pora

Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska antradienį vieši Baltuosiuose Rūmuose, kur susitiks su pirmąja JAV ponia Jill Biden.

O. Zelenską pasitiko Joe ir Jill Bidenai, o prezidentas viešniai įteikė gėlių, rašo CNN.

Kaip skelbia Baltieji Rūmai, su O. Zelenska bus aptarta tolimesnė JAV parama Ukrainai. Po šio susitikimo O. Zelenska taip pat pasimatys su kitais JAV lyderiais ir pareigūnais.

O. Zelenska susitiko su Joe ir Jill Bidenais. Andrew Harniko (AP/„Scanpix“) nuotr.
O. Zelenska susitiko su Joe ir Jill Bidenais. Andrew Harniko (AP/„Scanpix“) nuotr.

21:00 Mariupolio meras perspėja, kad kito šildymo sezono mieste gali nebūti

Ukrainos Mariupolio meras Vadimas Boičenko teigė, kad ateinančią žiemą mieste gali nebūti šildymo sezono, nes visa infrastruktūra yra sugadinta ir niekas iki šiol nesirūpina, kaip reikės šildytis ateinantį sezoną.

„Okupantai ir kolaborantų valdžia neruošia Mariupolio žiemai. Žmonės tebėra įkalinti, nes nėra kaip patekti į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją. Taip yra daugiau nei 100.000 gyventojų“, – sakė jis.

Dėl to, anot jo, rudenį gali laukti nauja mariupoliečių banga, kuri mėgins pasiekti Ukrainą, rašo „Meduza“.

20:36 V. Putinas: derybose dėl grūdų eksporto padaryta pažangos Turkijos dėka

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį padėkojo Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui už tarpininkavimą derybose dėl grūdų eksporto iš Ukrainos atblokavimo ir teigė, kad padaryta tam tikra pažanga.

„Noriu padėkoti jums už jūsų tarpininkavimo pastangas“, – sakė V. Putinas R. T. Erdoganui per susitikimą Teherane.

„Jums tarpininkaujant mes pasistūmėjome į priekį, – kalbėjo V. Putinas. – Dar ne visi klausimai išspręsti, bet jau vien tai, kad vyksta judėjimas, yra gerai.“

20:24 Europos ryšio operatoriai pratęsė mokėjimų lengvatas ukrainiečiams

Europos ryšio tinklų operatoriai pratęsė lengvatas, kurias paskelbė ukrainiečiams po Rusijos invazijos į šalį ir toliau netaikys tarptinklinio mokesčio Europos šalyse atsidūrusiems Ukrainos pabėgėliams.

„Namus turėję palikti ukrainiečiai toliau galės skambinti savo giminaičiams Ukrainietiškomis kainomis“, – rašoma Ukrainos skaitmeninės transformacijos ministerijos išplatintame pranešime, kurį cituoja „Meduza“.

Iš pradžių buvo sutarta lengvatą taikyti 3 mėnesiams, tačiau po Europos Komisijos raginimų daugiau nei 70 ryšio operatorių nuolaidas nusprendė taikyti toliau.

20:12 Rusija smogė gyvenvietėms Rytų ir Pietų Ukrainoje

Rusų raketos antradienį smogė miestams ir kaimams Rytų ir Pietų Ukrainoje, pataikydamos į namus, mokyklą ir bendruomenės centrą.

„Šių smūgių prieš taikius žmones tikslas yra vienas – įbauginti gyventojus ir valdžios institucijas ir palaikyti nuolatinę įtampą“, – Ukrainos televizijai sakė Odesos srities administracijos atstovas Serhijus Bratčukas.

Esant požymių, kad Ukraina planuoja kontrpuolimus, siekdama susigrąžinti okupuotas teritorijas, Rusijos kariuomenė pastarosiomis savaitėmis nusitaikė į Odesą ir kai kurias pietų Ukrainos dalis.

Tuo metu Ukrainos sausumos pajėgos rytuose kovoja siekdamos išlaikyti mažėjančią jų kontroliuojamą teritoriją.

„Visoje Ukrainos teritorijoje išlieka didelė raketų smūgių grėsmė“, – sakė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo atstovas spaudai Oleksandras Štupunas.

Rytų Ukrainos Donecko provincijoje, kuriai buvo nutrauktas dujų tiekimas ir, iš dalies, vandens bei elektros tiekimas, vienas žmogus žuvo, o dar du buvo sužeisti.

„Raketų smūgiais metodiškai naikinama miestų infrastruktūra, o labiausiai kenčia civiliai gyventojai, atkirsti nuo būtiniausių poreikių“, – sakė P. Kyrylenka per televiziją.

19:36 Lenkija žiemą „turės pakankamai anglių“

Lenkija bus pakankamai apsirūpinusi anglimis šildymo sezonui, o tenkinti paklausą padės vidaus gavyba ir importas, antradienį pareiškė už strateginę infrastruktūrą atsakingas Lenkijos vyriausybės įgaliotinis.

Per interviu Lenkijos visuomeniniam radijui paklaustas, ar lenkai turės pakankamai anglių, kad žiemą galėtų šildyti savo namus, Piotras Naimskis atsakė: „Lenkija turės pakankamai anglių, ir iš šalies kasyklų, ir iš užsienio.“

Daugiau apie tai galima rasti čia.

19:18 Ukraina pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Tarptautine energetikos agentūra

Ukraina su Tarptautine energetikos agentūra (TEA) pasirašė bendradarbiavimo paką ir tapo asociatyvi šalis, antradienį pranešė TEA.

Šiuo paktu siekiama gilinti bendradarbiavimą tarp JAV ir Ukrainos, rašo „Al Jazeera“. Agentūrą sudaro 31 daug energijos suvartojanti šalis, tačiau joje nėra Rusijos, o prie 11 asociatyvių šalių taip pat priklauso tokios šalys kaip Kinija, Indija ir Indonezija.

18:58 Turkijos „Baykar“ žada niekada netiekti dronų Rusijai

Turkijos „Baykar“ kompanijos, gaminančios karinius dronus „Bayraktar“, direktorius Halukas Bayraktaras teigė, kad kompanija netieks TB2 tipo „Bayraktar“ kovos mašinų Rusijai.

Tai jis pasakė interviu CNN metu.

„Mes nieko negaminome ir netiekėme i nedarysime to, nes palaikome Ukrainą, palaikome jos suverenitetą, jos kovą už nepriklausomybę“, – sakė direktorius.

Anot jo, šalis susiduria su „itin sunkia ir neproporcinga agresija“.

18:20 Mykolajivo meras: raketų salvių skaičius pranoksta oro gynybos pajėgumus

Oleksandras Sinkjevyčius, Mykolajivo meras, antradienį teigė, kad Rusijos kasdien leidžiamų raketų salvių skaičius viršija oro gynybos pajėgumus.

Anot jo, jau keletą savaičių miestas yra apšaudomas kas rytą.

„Dėl to geriau yra palikti miestą, kad apsaugotumėte gyvybes“, – teigė meras.

O. Sinkjevyčius teigimu, mieste yra apie 230.000 gyventojų, arba apie pusę iki karo buvusios jo populiacijos, rašo CNN.

18:10 EK nemano, kad Rusija atnaujins tiekimą dujotiekiu „Nord Stream 1“

Europos Komisija nemano, kad Rusija atnaujins dujų tiekimą Europai dujotiekiu „Nord Stream 1“ po to, kai šią savaitę bus užbaigta planuota šio dujotiekio techninė priežiūra, antradienį pareiškė už biudžetą ir administravimą atsakingas Komisijos narys Johannesas Hahnas, kurį cituoja agentūra „MarketWatch“.

„Dirbame remdamiesi prielaida, kad jis (dujotiekis) neatnaujins veikimo“, – pareiškė jis reporteriams Singapūre.

Išsamiau apie tai skaitykite čia.

17:58 „Polymetal“ svarsto iškelti verslą iš Rusijos

Didžiausias Rusijos sidabro gamintojas „Polymetal“ svarsto parduoti savo nuosavybę Rusijoje ir susitelkti ties verslo vystymu Kazachstane.

Birželio mėnesį „Polymetal“ skelbė, kad toliau gamina ir sandėliuoja sidabro lydinius, kadangi dėl įvestų sankcijų neturi realių galimybių užsiimti produkcijos eksportu, o paklausa vidaus rinkoje – nepakankama, rašo „Meduza“.

Anksčiau pagrindiniai kompanijos klientai buvo Europoje.

17:52 J. Borrellis pasmerkė kibernetines atakas prieš Lietuvą

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pasmerkė prorusiškų programišių kibernetines atakas prieš Bendrijos nares, tarp kurių buvo ir Lietuva.

„Paskutinės paskirstytos paslaugos trikdymo (DDoS) atakos prieš kelias Europos Sąjungos šalis nares ir partneres, už kurias atsakomybę prisiėmė prorusiškų programišių grupės, yra dar vienas išaugusios ir suintensyvėjusios kibernetinės grėsmės pavyzdys, – antradienį paskelbtame pareiškime teigė Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas. – Griežtai smerkiame šį kibernetinėje erdvėje nepriimtiną elgesį ir reiškiame solidarumą su šalimis, kurios tapo jo aukomis“.

J. Borrellio teigimu, Bendrija reaguos ir tirs neteisėtą kibernetinę veiklą, kuri veikia tarptautinę taiką, saugumą ir stabilumą ES ar jos šalyse narėse, taip pat turi poveikį demokratiniams institutams, piliečiams, verslui ar pilietinei visuomenei.

Jis taip pat ragina Jungtinių Tautų nares spręsti elgesio kibernetinėje erdvėje klausimą, kad būtų užtikrintas tarptautinis saugumas.

„Mes raginame valstybes laikytis savo įsipareigojimų ir imtis veiksmų prieš neteisėtą kibernetinę veiklą, vykdomą iš jų teritorijos“, – teigė J. Borrellis.

17:36 Ukrainos Rada patvirtino I. Venediktovos nušalinimą

Ukrainos parlamento rūmai antradienį balsavimu patvirtinimo sprendimą nušalinti Iriną Venediktovą nuo generalinės prokurorės pareigų.

Apie tokį sprendimą savo „Telegram“ paskyroje pranešė Rados deputatas Davidas Arachamija.

„Aukščiausioji Rada balsavo dėl Irinos Venediktovos generalinio prokuroro pareigybių terminavimo. I. Venediktova liks komandos dalimi. Jos patirtis pasitarnaus valstybei kitose vietose, kurias reikia sustiprinti kompetentingais vadybininkais ir darbuotojais“, – rašė parlamentaras.

Kiek anksčiau pranešta, kad Rada nubalsavo atstatydinti nacionalinės saugumo tarnybos SBU vadą Ivaną Bakanovą.

16:52 Daugiau nei 10.000 Mariupolio gyventojų tebėra filtracijos stovyklose

Daugiau nei 10.000 Rusijos pajėgų okupuoto Mariupolio gyventojų vis dar yra laikomi filtracijos stovyklose, sakė okupuoto miesto meras Vadimas Boičenko.

„Filtravimo stovyklos yra tiek miesto centre, tiek aplink miestą, keturios iš jų dirbo visą laiką. Ir, deja, vis dar daugiau nei 10.000 žmonių yra jose laikomi“, – mero žodžius cituoja portalas „Meduza“.

16:35 Agentūra: Rusija Indijos pirkėjams siūlo už naftą mokėti dirhamais

Rusija nori, kad kai kurie naftos pirkėjai iš Indijos už „juodąjį auksą“ atsiskaitytų dirhamais – kai kurių arabų valstybių, įskaitant Jungtinius Arabų Emyratus, valiuta, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, remdamasi naujienų agentūra „Reuters“.

Tokiu būdu, pasak „Reuters“, kuri savo pranešime remiasi trimis šaltiniais ir atitinkamu dokumentu, norima apsisaugoti nuo Vakarų sankcijų poveikio.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

16:24 V. Putinas atvyko į Teheraną

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį atvyko į Teheraną, į susitikimą su Irano ir Turkijos lyderiais dėl Sirijos, kurį temdo Maskvos karas Ukrainoje, pranešė valstybinė televizija.

V. Putinas tik antrą kartą nuo vasario 24 dienos, kai įsakė savo pajėgoms įsiveržti į Ukrainą, išvyko į užsienį, kad galėtų dalyvauti trišaliame susitikime Irano sostinėje.

16:14 TVF: visiškas rusiškų dujų atjungimas pažeidžiamiausioms šalims kainuotų iki 6% BVP

Visiškas rusiškų dujų atjungimas kai kurioms labiausiai pažeidžiamoms ir nuo tiekimo priklausomoms Europos šalims galėtų kainuoti iki 6% bendrojo vidaus produkto (BVP) vertės ir nustumti jas į recesiją, vertina Tarpautinis valiutos fondas.

Netylant spekuliacijoms, kad Rusija gali taip ir nebeatnaujinti tiekimo dujotiekiu „Nord Stream 1“ TVF pabrėžė, kad Europa neturi konkretaus plano, kaip reikėtų tvarkytis tokioje situacijoje, o tai reikštų dar didesnius energijos kainų šuolius ir smūgį ekonomikos augimui.

Kaip pažeidžiamiausias šalis TVF išskyrė Vengriją, Slovakiją ir Čekiją, tačiau ir Vokietija, Italija bei Austrija taip pat susidurtų su didžiuliais sunkumais, fondo ataskaitą cituoja „The Guardian“.

15:58 Kremlius tikisi, kad derybos dėl maisto koridorių tęsis

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas antradienį teigė, kad Rusija tikisi artimiausiomis dienomis tęsti derybas dėl specialių koridorių maisto produktų eksportui iš Ukrainos per Juodąją jūrą.

Valstybinė naujienų agentūra TASS citavo D. Peskovą, teigiantį, kad to siekiama norint užtikrinti, kad Ukrainos grūdai pasiektų pasaulio rinkas.

15:28 Per apšaudymą Kramatorske sužeista 10 žmonių

Ukrainos valstybinė gelbėjimo tarnyba pranešė, kad per apšaudymą Kramatorsko mieste sužeista 10 žmonių, 5 iš jų išvežti į ligoninę.

Pranešta, kad per apšaudymą užsidegė vieno penkiaaukščio gyvenamo namo balkonai, gaisras jau užgesintas. Tarnybos nieko nepranešė apie žuvusiuosius, nors kiek anksčiau regiono administracijos vadas Pavlo Kyrylenko skelbė, kad žuvo mažiausiai vienas žmogus.

15:11 ES ruošia sankcijų švelninimą Rusijos bankams maisto ir trąšų prekybai

Europos Sąjunga svarsto atšaukti dalį sankcijų Rusijos bankams su maisto gamyba ir prekyba susijusiose srityse, antradienį pranešė „Reuters“.

Naujosios sankcijų išimtys leistų bankų transakcijas, susijusias su maisto produktų ir trąšų prekyba.

Anot agentūros informacijos, tokios išimtys galėtų būti numatytos VTB, „Sovcombank“, „VEB.RF Otkritie“, „Promsvyazbank“, „Rossiya Bank“, „Novikombank“ ir „Sberbank“.

14:41 I. Šimonytė: dujų stygius Europoje veikia jų kainą Lietuvoje

Rusijai mažinant gamtinių dujų tiekimą Europai, bet koks jų stygius žemyne veikia jų kainą ir Lietuvoje, nors šalis neperka rusiškų dujų, sako premjerė Ingrida Šimonytė. 

„Be jokios abejonės, turi įtaką, nors ir netiesioginę. Kaip jūs puikiai žinote, mes nebenaudojame „Gazprom“ dujų ir jų nebeperkame nuo šio pavasario, bet bet koks gamtinių dujų stygius rinkoje turi įtaką gamtinių dujų pasiūlai ir kainai“, – žurnalistams antradienį Seime sakė I. Šimonytė, paklausta, ar visiškai nutrauktas rusiškų dujų tiekimas Europai turėtų įtakos Lietuvai.  

„Jeigu dujų tiekimas bus sustabdytas ar labai reikšmingai sumažintas, kaip yra dabar, ir tas remontas (dujotiekio „Nord Stream 1“ – VŽ), kuris prasidėjo, nepasibaigs taip, kaip niekada iki šiol nepasibaigė „Družbos“ (naftotiekio iš Rusijos į Lietuvą – VŽ) remontas, tai problemų užpildant saugyklas ir apsirūpinant dujomis kai kurioms Europos Sąjungos valstybėms bus nemažai, ypač toms, kurios neturi alternatyvaus tiekimo“, – teigė premjerė. 

„Sprendimai dėl energetinės nepriklausomybės, kurie buvo padaryti gerokai iš anksto, bent tiekimo požiūriu jie dabar leidžia Lietuvai jaustis saugiai“, – pridūrė ji. 

14:32 Chersono apylinkėse smogta svarbiam tiltui

Socialiniuose tinkluose plinta nuotraukos ir vaizdo įrašai iš Rusijos pajėgų kontroliuojamų Chersono apylinkių, kur prie Antonovskio tilto įvyko galingas sprogimas.

Šis tiltas yra itin svarbus, nes yra viena iš keleto likusių jungčių per Dniepro upę, jungiančių Chersono miestą su likusia regiono dalimi į rytus nuo upės. Netekus šio tilto Rusijos pajėgoms būtų dar sudėtingiau išlaikyti savo pozicijas Chersone dėl logistinių iššūkių.

Kol kas Ukrainos kariuomenė dėl smūgio oficialios pozicijos neišreiškė bei neprisiėmė atsakomybės, o informacijos patvirtini kol kas nėra galimybių.

14:15 Rusai intensyvina apšaudymą Ukrainos pietuose

Ukrainos kariuomenė teigė, kad pastebimai suintensyvėjo Rusijos pajėgų apšaudymas pietinėje Ukrainos dalyje, esančioje šimtus kilometrų nuo susirėmimų epicentro iki šiol buvusio Donbaso.

Natalija Humeniuk, Ukrainos pietinio armijos štabo atstovė spaudai, teigė, kad 6 „Kalibr“ raketos smogė gyvenvietei netoli Odesos, apgadindamos namus, mokyklą ir kultūros centrą, 6 žmonės buvo sužeisti, rašo CNN.

Šalia esančioje Chersono apskrityje, anot jos, Ukraina tęsė savo kontrpuolimą dalinėje „atitinkamoje tyloje ir paslaptyje. Visus savo pasiekimus, kuriuos verta žinoti, mes paviešiname“.

Pietinis armijos štabas taip pat skelbia, kad naktį į antradienį rusai smogė degalų sandėliui Nikopolyje, šiauriniame Dnipro upės krante, o per smūgį taip pat apgadintas upės uostas.

13:49 Apšaudytas Kramatorskas

Rusai smogė centrinei Kramatorsko daliai, yra aukų, praneša Oleksandras Gončarenko, miesto meras.

„Įvykio vietoje dirba sprogmenų tarnybos specialistai ir gelbėtojai“, – pridūrė jis.

13:23 Sunaikinta visa Luhansko regiono kritinė infrastruktūra

Kaip praneša Serhijus Haidajus, Luhansko gubernatorius, jo srityje rusai sunaikino visą kritinę infrastruktūrą: vandentiekį, dujotiekį, elektros tinklus.

Pasak jo, Luhansko srityje toliau vyksta įnirtingi mūšiai. Dabar Rusijos kariuomenė nuolat meta rezervus į puolimą, kad pasiektų regiono administracines ribas. Tačiau dviejose gyvenvietėse tebevyksta kovos, ten vis dar žūsta rusų užpuolikai, Ukrainos ginkluotosios pajėgos naikina jų techniką.

„Humanitarinė padėtis yra gana sudėtinga. Faktas tas, kad per keturis su puse mėnesio nebuvo nė vienos gyvenvietės Ukrainos kontroliuojamoje Luhansko srities dalyje, kuri nebūtų apšaudoma. Ir jos buvo apšaudomos iš visų rūšių ginklų, kurie yra Rusijoje“, – sakė S. Haidajus, praneša „Unian“.

13:12 ES ketina įtraukti „Sberbank“ į sankcijų sąrašą

Europos Sąjunga (ES) ketina įtraukti didžiausią Rusijos banką „Sberbank“, rodo dokumento projektas, su kuriuo susipažino „Reuters“.

Pasak „Reuters“, ES užsienio reikalų tarybos parengtame naujame sankcijų sąraše įtraukti 48 pareigūnai ir devyni verslo subjektai.

Įtraukus „Sberbank“ į juodąjį sąrašą būtų įšaldytas jo turtas Vakaruose ir visiškai užkirstas kelias sandoriams, išskyrus finansines operacijas, skirtas prekybai maisto produktais ir trąšomis, agentūrai sakė ES pareigūnas.

12:53 ES siūlo bendrus ginklų pirkimus atsargoms papildyti

Europos Komisija antradienį pasiūlė skirti 500 mln. Eur finansuoti Europos Sąjungos (ES) šalių narių bendriems ginkluotės pirkimams, turintiems papildyti atsargas, išeikvotas dėl Rusijos invazijos Ukrainoje.

Siekdamos padėti Kyjivui, ES šalys „naudojo savo šaudmenų, lengvosios ir sunkiosios artilerijos, priešlėktuvinės ir prieštankinės gynybos sistemų ir netgi šarvuotųjų mašinų ir tankų atsargas“, perspėjo Thierry Bretonas, eurokomisaras.

„Tai sukūrė faktinį pažeidžiamumą, dėl kurio dabar reikia skubiai spręsti“, – pridūrė jis.

12:44 Kelių dešimčių gynėjų kūnai sugrąžinti į Ukrainą

45 žuvusių ukrainiečių gynėjų kūnai buvo grąžinti į Ukrainą, pranešė Ukrainos laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministerija.

12:37 Ukrainos Rada nubalsavo atleisti saugumo tarnybos vadovą I. Bakanovą

Ukrainos Aukščiausioji Rada antradienį nubalsavo, kad nacionalinio saugumo tarnybos SBU vadovas Ivanas Bakanovas būtų atleistas iš pareigų, pranešė vienas įstatymų leidėjas.

450 vietų parlamente už I. Bakanovo atleidimą balsavo 265 deputatai, per platformą „Telegram“ parašė įstatymų leidėjas Jaroslavas Železniakas.

Naujo SBU vadovo klausimas per šį posėdį nebuvo svarstomas, pridūrė deputatas.

12:22 Rusija skelbia Ukrainos nuostolius

Rusijos gynybos ministerija paskelbė kasdienį operatyvinį pranešimą, kuriame teigia, kad per pastarąją parą nukovė mažiausiai 260 Ukrainos pajėgų narių, numušė vieną sraigtasparnį ir keturis bepiločius orlaivius.

Be to, Rusija, nepateikdama įrodymų tvirtina, kad Kyjivas vykdo priverstinę mobilizaciją Donecko regione, konfiskuoja privačias transporto priemones, kad jos būtų naudojamos karinėse formuotėse.

Šių teiginių nepriklausomai patikrinti neįmanoma, tačiau Ukraina skelbia, kad priverstinę mobilizaciją okupuotose teritorijose vykdo Rusija.

12:12 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad per parą nukovė 100 rusų karių, o nuo karo pradžios šis skaičius siekia 38.550.

Taip pat per dieną sunaikinti 4 tankai (iš viso – 1.691), 2 artilerijos sistemos (851).

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų infograma.
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų infograma.

11:58 Armėnijoje lankėsi Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos direktorius

Pirmadienį Sergejus Naryškinas, Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) direktorius, susitiko su Nikolu Pašinianu, Armėnijos ministru pirmininku, praėjus vos trims dienoms po Williamo Burnso, CŽA direktoriaus, vizito į Jerevaną deryboms, pranešė Armėnijos vyriausybė.

Armėnijos vyriausybė nurodė, kad abiejuose susitikimuose aptarti dvišaliai santykiai, taip pat tarptautinio ir regioninio saugumo, įskaitant Pietų Kaukazą, klausimai.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Sputnik“ citavo S. Naryškiną: „Mano vizitas į Jerevaną tikrai nesusijęs su kolegos iš Amerikos atvykimu. Tačiau neatmetu galimybės, kad jo vizitas, priešingai, yra susijęs su mano vizitu.“

11:39 Po apšaudymo Mykolajive sužeisti du žmonės

Mykolajive rusams apšaudžius gyvenamuosius namus buvo sužeisti du žmonės, skelbia Anna Zamazejeva, srities tarybos pirmininkė.

„Apskritai per praėjusią parą Mykolajivo srityje buvo sužeisti 29 žmonės. Tarp nukentėjusiųjų nėra vaikų. Visi nukentėjusieji buvo nuvežti į mūsų medicinos įstaigas ir gauna reikiamą pagalbą“, – pridūrė A. Zamazejeva.

11:32 Rusijos ambasada Vašingtone: Rusijos izoliacija tėra Vakarų iliuzija

Rusijos ambasada Vašingtone, reaguodama į JAV pareiškimą dėl jos ekonominio, politinio, kultūrinio ir diplomatinio izoliavimo nuo likusio pasaulio, pareiškė, kad tokie žodžiai tėra JAV įsivaizdavimas. Anot ambasados, „Rusijos vadovybė aktyviai dalyvauja tarptautiniuose procesuose ir nuolat palaiko ryšius su daugumos pasaulio šalių vadovais“.

„Kalbant apie pareiškimus apie mūsų delegacijos „izoliaciją“ G 20 užsienio reikalų ministrų susitikime Indonezijoje, tai yra visiškas prasimanymas. Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, surengė daug produktyvių susitikimų su kolegomis iš kitų šalių“, – teigia ji.

VŽ primena, kad S. Lavrovas, Indonezijoje pasitraukė iš derybų su Didžiojo dvidešimtuko forumo užsienio reikalų ministrais. 

„Nepagrįsti amerikiečių pareiškimai primena autohipnozės seansą. Užuot pripažinę, kad Rusijos „atšaukti“ neįmanoma, jie mieliau linksmina save iliuzijomis. Įžvelgiame čia norą įtikinti JAV piliečius antirusiško kurso pagrįstumu ir neteisėtomis Vakarų sankcijomis, kurios jų iniciatoriams virsta didelėmis išlaidomis“, – aiškina ambasada.

11:26 „LTG Cargo“ į Ukrainą pradeda gabenti naftos produktus

„LTG Cargo“ paskelbė plečianti bendradarbiavimą su Ukrainos klientais ir pradėjusi gabenti naftos produktus. Planuojama, kad traukinys į Ukrainą važinės 2–3 kartus per savaitę. Tikimasi, kad aplenkiant Baltarusiją, tarptautiniai pervežimai iki vasaros pabaigos pasieks 30.000 t apimtis per mėnesį.

Išsamiau skaitykite čia.

11:23 Išleistas pirmasis dvikalbis ukrainiečių ir lietuvių kalbų žodynas

Išleistas pirmasis dvikalbis ukrainiečių ir lietuvių kalbų žodynas, antradienį pranešė jo leidėjas Lietuvių kalbos institutas (LKI).

Žodyne pateikta per 20.000 antraštinių žodžių, jie iliustruojami žodžių junginiais, trumpais sakiniais. Kalbų žodyne dominuoja bendrinės ukrainiečių kalbos leksika, mokslo ir technikos terminiai.

11:20 „Bayraktar“ gamintoja žada neparduoti savo dronų Rusijai

Turkijos orlaivių gamintoja „Baykar“ neparduos Rusijai savo bepiločių orlaivių „Bayraktar TB2“, sako Halyukas Bayraktaras, bendrovės generalinis direktorius.

„Mes niekada nieko panašaus nedarytume. Mes remiame Ukrainos pasipriešinimą, jos suverenitetą ir nepriklausomybę“, – teigė H. Bayraktaras interviu CNN metu.

11:02 O. Danilovas: Ukrainos ginkluotė pereina prie NATO standartų

Oleksijus Danilovas, Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius, sako, kad Ukraina pereina prie NATO standartus atitinkančios ginkluotės.

„Šiandien iš tiesų turime visiškai kitokią situaciją, kokia buvo net prieš kelis mėnesius. Dabar dėl to, kad gauname pakankamą kiekį ginklų iš savo partnerių, tam tikrose pozicijose jau esame įtvirtinę tam tikrą paritetą“, – sakė O. Danilovas, kurį citavo „Unian“.

Kartu jis pažymėjo, kad šios ginkluotės vis dar nepakanka, kad būtų pasiektas pranašumas ir karas kuo greičiau baigtųsi Ukrainos pergale, todėl didelės viltys dedamos į artimiausiomis dienomis vyksiantį Ramšteino susitikimą, kuriame JAV ir sąjungininkės diskutuos ginkluotės didinimo klausimu.

10:40 D. Medvedevas grasina kurti mechanizmą „ginklų sąmokslui tirti“

Rusija pasieks per „specialiąją karinę operaciją“ (taip Rusija vadina savo sukeltą karą) Ukrainoje užsibrėžtus tikslus, nepaisant amerikiečių ginklų tiekimo šiai šaliai, pareiškė Dmitrijus Medvedevas, Rusijos Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas, buvęs prezidentas.

Jis tikino, kad JAV tampa „pasaulinio terorizmo rėmėja“, nes jų ginklai esą tiekiami nusikaltėliams visame pasaulyje.

„Neatmetu galimybės, kad vėliau kartu su atsakingomis šalimis turėsime išsiaiškinti galimybę sukurti specialų mechanizmą šiam supuvusiam ginklų sąmokslui tirti. Arba, galbūt, pagalvoti apie specialios tarptautinės institucijos sukūrimą, kuri galėtų konfiskuoti šen bei ten plazdančias Amerikos dovanas“, – teigė D. Medvedevas, kurį citavo Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS.

Kalbėdamas apie taiką, jis aiškino, kad ji bus pasiekus visus Rusijos tikslus ir „jos sąlygomis“.

VŽ primena, kad Rusija savo tikslais yra įvardijusi Ukrainos „demilitarizaciją“ ir „denacifikaciją“. Vakarų analitikų teigimu, Maskva vasarį tikėjosi per kelias dienas užimti Kyjivą, pamačiusi, kad tai nepavyks, šiuo metu svarbiausiu tikslu laiko Donbaso okupaciją.

10:25 Pradės kursuoti papildomas keleivinis traukinys Maskva–Kaliningradas

Rusijos geležinkelių operatorius RŽD paskelbė nuo ketvirtadienio pradėsiantis važinėti papildomu keleiviniu traukiniu, kuris kursuos tarp Kaliningrado ir Maskvos.

Išsamiau skaitykite čia.

10:23 Aukų Vinycioje skaičius išaugo iki 25

Rusijos apšaudymo Vinycios centre aukų skaičius išaugo iki 25 žmonių, ligoninė mirė po apšaudymo sužeista moteris, praneša Sergejus Borzovas, administracijos vadovas.

VŽ primena, kad liepos 14 d. rytą rusai apšaudė Vinycią, atakos aukomis tapo jau 25 žmonės, tarp jų trys vaikai, apgadinta 50 įvairių pastatų ir daugiau kaip 40 automobilių.

09:55 Rusija užėmė 20 grūdų elevatorių Zaporižioje

Rusijos pajėgos užėmė 20 grūdų elevatorių Zaporižios srityje, skelbia Ukrainos nacionalinio pasipriešinimo centras.

Anot jo, Rusijos pajėgos regione įsteigė vadinamąją „Valstybinę grūdų bendrovę“, kuri administruoja iš savininkų atimtus grūdų elevatorius, praneša „The Kyiv Independent“.

09:31 TEA: ES būtina užpildyti savo dujų saugyklas iki 90%

Europos pastangų diversifikuoti dujų tiekėjus nepakaks, kad šią žiemą žemynas galėtų išgyventi be rusiškų dujų, pirmadienį perspėjo Tarptautinės energetikos agentūros (TAE) vadovas, ragindamas nedelsiant imtis veiksmų mažinti paklausą.

Remiantis TEA analize, ES šalys turi užpildyti savo saugyklas iki 90% per ateinančius kelis mėnesius, kad galėtų išgyventi žiemą nepatirdamos dujų stygiaus.

Plačiau skaitykite čia.

09:16 Rusijos ambasadorius: Šiaurės Korėja gali siųsti darbininkus į Donecką ir Luhanską

Pasak Aleksandro Matsegoros, Rusijos ambasadoriaus Pchenjane, Šiaurės Korėja gali siųsti darbuotojus į apsišaukėliškas Donecko ir Luhansko „liaudies respublikas“, kur jie galėtų padėti atstatyti karo nuniokotą infrastruktūrą.

Interviu Rusijos laikraščiui „Izvestija“ jis sakė, kad „aukštos kvalifikacijos ir darbštūs korėjiečių statybininkai, gebantys dirbti sudėtingiausiomis sąlygomis, galėtų mums padėti atkurti mūsų socialinius, infrastruktūros ir pramonės objektus“, skelbia „The Guardian“.

VŽ primena, kad Šiaurės Korėja tapo trečiąja šalimi, pripažinusi Donecko ir Luhansko pseudorespublikas. Pirmosios dvi – Rusija ir Sirija.

09:06 JK: Rusijai sunku išlaikyti puolamąją galią

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija savo kasdienėje žvalgybinėje informacijoje skelbia, kad nuo invazijos pradžios Rusijai sunkiai sekėsi išlaikyti veiksmingą puolamąją kovinę galią, ir ši problema greičiausiai tampa vis opesnė.

Todėl, JK teigimu, jai bus sunku pasiekti savo dabartinį tikslą – užimti visą Donecko sritį.

„Rusijos planuotojai ne tik susiduria su dideliu personalo trūkumu, bet ir sprendžia dilemą, ar dislokuoti rezervus Donbase, ar gintis nuo Ukrainos kontratakų Chersono srityje. Nors Rusija vis dar gali pasiekti tolesnių teritorinių laimėjimų, tikėtina, kad jos operatyvinis tempas ir pažangos sparta bus labai lėti, jei nebus padaryta didelė operatyvinė pertrauka reorganizacijai ir atnaujinimui“, – tikina Gynybos ministerija.

Anot JK, Rusija ir toliau skiria šešias atskiras kariuomenes savo puolimui Donbase. Prieš įsiveržimą pilnos sudėties formuotėse buvo apie 150.000 karių.

08:42 Apšaudytas Nikopolis ir Krivoj Rohas

Rusijos kariuomenė šįryt į Nikopolį paleido iki 40 raketų, praneša Valentinas Rezničenka, Dnipropetrovsko gubernatorius.

„Rusijos kariuomenė ugnimi apšaudė Nikopolio ir Krivoj Roho rajonus. Į Nikopolį buvo paleista iki 40 raketų. Sugriautos dvi pramonės įmonės. Sprogimai ten sukėlė gaisrus“, – rašė jis.

Mieste apgadinti keli privatūs namai ir elektros tinklai. Pirminiais duomenimis, žmonės nenukentėjo.

08:21 Teherane V. Putinas ir R. T. Erdoganas aptars grūdų eksportą

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, ir Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkijos prezidentas, vėliau antradienį susitiks Teherane aptarti Ukrainos grūdų eksporto, pranešė Jurijus Ušakovas, Kremliaus patarėjas užsienio politikos klausimais.

Numatyta, kad V. Putinas vyks į Teheraną susitikti su R. T. Erdoganu ir Ebrahimu Raisi, Irano prezidentu, pagal vadinamojo Astanos formato derybas, susijusias su Sirija.

„Su Erdoganu bus aptartas Ukrainos grūdų vežimo klausimas. Esame pasirengę tęsti darbą šiuo keliu“, – pirmadienį sakė J. Ušakovas, kurį citavo „The Guardian“.

Rusijos, Ukrainos, Turkijos ir Jungtinių Tautų derybos artėja prie susitarimo, kuris, kaip tikimasi, bus pasirašytas vėliau šią savaitę, kad būtų atnaujintas grūdų gabenimas iš Ukrainos per Juodąją jūrą.

Tai pirmoji Rusijos vadovo kelionė į šalį, nepriklausiusią buvusiai Sovietų Sąjungai, nuo vasario 24 d., kai jis pradėjo Rusijos karą Ukrainoje.

08:03 Generalinis štabas: rusai į mūšius meta tautines mažumas

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo ryto informacijoje skelbia, kad Rusijos kariuomenė į mūšius meta tautines mažumas, dėl ko didėja karių nepasitenkinimas.

„Dėl didelių sanitarinių ir nepataisomų nuostolių laikinai okupuotose Donecko ir Luhansko sričių teritorijose tęsiamos priverstinės mobilizacijos priemonės. Didėja ne rusų tautybės kariškių, kurie negailestingai metami į rizikingiausius išpuolius Ukrainos teritorijoje, nepasitenkinimas Rusijos vadovybės veiksmais“, – teigia Generalinis štabas.

Taip pat Ukrainos pajėgos pastebi, kad rotuojasi Baltarusijos kariai, saugantys pasienį.

Ukrainos kariai sėkmingai atrėmė bandymus pulti Semihiros, Veršynos, Pokrovskės, Spirnės gyvenvietes. Taip pat rusams nepavyko kovinė žvalgyba Ūdos rajone.

Generalinis štabas įspėja, kad apšaudymų grėsmė esanti visoje šalyje, ne tik ties fronto linija, kur aršiausi mūšiai vyko Siversko, Slovjansko, Kramatorsko, Bachmuto, Charkivo kryptimis.

07:37 ISW: Rusija Donbase jėgas telkia Siversko ir Bachmuto užėmimui

Rusijos pajėgos Donbase toliau bandys užimti Siverską ir Bachmutą, mano JAV karo studijų institutas (ISW).

Analitikų teigimu, Rusijos gynybos ministerijos susitikimas su Rytų Ukrainos pajėgų grupės vadovybe rodo, kad Kremlius šiame kampanijos etape neskirs dėmesio Slovjansko užėmimui.

Be to, rusai surengė keletą antžeminių atakų į rytus nuo Siversko ir į pietus nuo Bachmuto, suintensyvino pastangas žengti į Avdijivką ir vykdė ribotus sausumos puolimus palei Donecko miesto ir Avdijivkos fronto liniją.

Anot ISW, tikėtinos Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, pastangos užkrauti karo naštą etninėms mažumoms, siekiant išvengti visuotinės etninių rusų mobilizacijos, gali sukelti pasipriešinimą etniniuose Rusijos anklavuose.

Taip pat ekspertai pastebi, kad  Rusijos institucijos toliau integruoja okupuotas teritorijas į Maskvos prekybos ekonomiką.

07:08 Zaporižios AE per incidentą sužeisti 9 rusų kariai

Pirmadienį per incidentą Zaporižios atominėje elektrinėje žuvo keli žmonės ir buvo sužeisti mažiausiai devyni Rusijos kariai, pranešė Dmytro Orlovas, Enerhodaro miesto meras.

Jis sakė, kad rusų kariai „buvo skubiai pristatyti į miesto ligoninę su įvairaus sunkumo sužeidimais. Kai kurie jų buvo hospitalizuoti, o vienas – reanimacijoje“.

„Taip pat yra žuvusių žmonių, tačiau šiuo metu negalime nurodyti tikslaus jų skaičiaus“, – tegė jis.

Rusijos valdžia apie šį įvykį informacijos nepateikė.

06:43 V. Zelenskis: 2.621 gyvenvietę kontroliuoja rusai

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, savo vakariniame kreipimesi pareiškė, kad jo šalyje 2.621 gyvenvietę kontroliuoja Rusijos pajėgos.

Pasak valstybės vadovo, Ukrainos ginkluotosios pajėgos rusams padarė didelių logistinių nuostolių, todėl Rusijos kariuomenei vis sunkiau išlaikyti pozicijas okupuotose teritorijose.

„Žingsnis po žingsnio žengiame į priekį, nutraukiame okupantų tiekimą, nustatome ir neutralizuojame kolaborantus. Perspektyva akivaizdi – Ukrainos vėliava bus visuose mūsų miestuose ir kaimuose. Vienintelis klausimas – laikas. Ir kol šis laikas tęsiasi, kol Rusija vis dar gali griauti gyvenimą Ukrainoje“, – sakė V. Zelenskis.

Pasak jo, iki šiol Ukrainos kariuomenei pavyko iš okupantų išvaduoti 1.028 gyvenvietes.

06:36 S. Haidajus: ne visa Luhansko sritis rusų rankose, jie ruošiasi „referendumui“

Rusijos okupantai nori surengti „referendumą“ dėl Donbaso prijungimo prie Rusijos anksčiau nei numatyta, sako Serhijus Haidajus, gubernatorius.

„Jie planavo rugsėjo 11 d., bet gali tai padaryti ir anksčiau: orkai ruošiasi surengti „referendumą“ dėl laikinai okupuotos Luhansko srities teritorijos prijungimo prie rašistų. Okupuotuose miestuose okupantai platina laikraščius su medžiaga apie „teigiamą“ rašistų režimą. Okupacinė valdžia jau įkūrė štabus pseudorinkimams be pasirinkimo rengti“, – rašė jis savo „Telegram“ paskyroje.

Anot gubernatoriaus, Rusijos kariai negali visiškai užimti regiono ir tai griauna jų planus.

„Pirma, dėl sunaikintų sandėlių su amunicija orkai patiria didžiulių logistikos problemų. Antra, rusai supranta, kad Ukrainos teritorijos jiems nepasiduoda, jie bijo kontrpuolimo, todėl negalės greitai prijungti užimto Donbaso prie Rusijos, kad galėtų paskelbti bendrą mobilizaciją, todėl nusprendė nelaukti. Ir jie jau vykdo kampaniją okupuotoje Luhansko srities dalyje“, – aiškino S. Haidajus.

06:28 Apšaudyta Odesa

Antradienio naktį stipriai apšaudyta Odesos sritis, sužeisti šeši žmonės, įskaitant vaiką, skelbia operatyvinė vadovybė „Pietūs“.

„Priešas klastingai atakavo Odesos regioną raketomis naktį. Iš Juodosios jūros paleistos septynios „Kalibr“ sparnuotosios raketos. Vieną numušė oro gynybos pajėgos, šešios pataikė į taikų kaimą. Sužeisti šeši žmonės, tarp jų vienas vaikas“, – sakoma pranešime, kurį citavo „Unian“.

Dėl smūgio užsidegė 3 privatūs namai ir 2 ūkiniai pastatai. Taip pat apgadintos dar kelios privačios valdos, automobiliai, mokykla ir kultūros centras.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

M. Morawieckis: Prancūzija ir Vokietija valdo ES kaip „faktinę oligarchiją“

Lenkijos ministras pirmininkas antradienį pareiškė, kad Prancūzija ir Vokietija valdo Europos Sąjungą kaip...

Verslo aplinka
2022.08.16
Nedarbas Latvijoje antrąjį ketvirtį sumažėjo iki 6,6%

Nedarbo lygis Latvijoje šių metų antrąjį ketvirtį sudarė 6,6%, rodo šalies statistikos tarnybos reguliariai...

Vadyba
2022.08.16
Estijos rusakalbėje šalies dalyje šalinamas sovietinis monumentas

Estijos vyriausybė antradienį pranešė nusprendusi pašalinti sovietmečio paminklą iš viešosios erdvės...

Verslo aplinka
2022.08.16
O. Scholzas nesutinka su draudimu Rusijos piliečiams atvykti į ES

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad nepritaria draudimui Rusijos piliečiams keliauti po...

Verslo aplinka
2022.08.16
Suomija smarkiai ribos vizų išdavimą Rusijos piliečiams

Suomija nuo rugsėjo 1 dienos apribos turistinių vizų išdavimą Rusijos piliečiams iki 10% dabartinės apimties...

Verslo aplinka
2022.08.16
Iranas pateikė atsakymą į „galutinį“ branduolinio susitarimo projektą

Europos Sąjunga antradienį pareiškė nagrinėjanti Irano atsakymą į „galutinį“ susitarimo dėl 2015 m.

Rinkos
2022.08.16
Rusijos ekonomika verda savo sultyse – parduoti gali, bet pirkti labai problemiška Premium

Vladimiro Putino pradėtas karas Rusijos ekonomiką antrąjį metų ketvirtį nubloškė ketverius metus atgal. Kaip...

Verslo aplinka
2022.08.16
V. Putinas: JAV siekia užtęsti karą Ukrainoje 17

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, antradienį apkaltino Vašingtoną siekiant užtęsti karą Ukrainoje ir...

Verslo aplinka
2022.08.16
EIMIN skaičiuoja, kad administracinė našta verslui per pusmetį sumažėjo 9,5 mln. Eur

Pirmąjį šių metų pusmetį valdžios institucijos administracinę naštą verslui sumažino – sumažėjusių prievolių...

Finansai
2022.08.16
Kinijos centrinis bankas sumažino bazines palūkanų normas

Kinijos centrinis bankas pirmadienį sumažino bazines palūkanų normas, siekdamas paspartinti šalies ekonomikos...

Verslo aplinka
2022.08.16
Eksportuotų prekių kainos birželį augo 16,8%, importuotų beveik trečdaliu

Eksportuotų prekių kainos birželį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, padidėjo 16,8%, importuotų prekių –...

Verslo aplinka
2022.08.16
Prognozė: verslo kelionių sektorius visiškai atsigaus tik 2026-aisiais

Infliacija, tiekimo grandinių problemos ir tebesitęsiantys su COVID-19 susiję ribojimai Kinijoje yra vieni iš...

Verslo aplinka
2022.08.16
Dėl kelių įtariamų COVID-19 atvejų kilo sumaištis vienoje Šanchajaus parduotuvėje

Vos du įtariami užsikrėtimo COVID-19 atvejai sukėlė chaosą Šanchajuje, kur minios žmonių bėgo iš vieno...

Verslo aplinka
2022.08.16
Sekmadienį nustatyti 182 nauji COVID-19 atvejai, mirė du žmonės

Per praėjusią parą nustatyti 182 nauji COVID-19 atvejai, mirė du žmonės, rodo antradienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.08.16
M. Majauskas įsitikinęs: MMA kitąmet gali augti 15–19% 30

2023 metais minimali mėnesio alga (MMA) gali padidėti nuo 15% iki 19%, sako Mykolas Majauskas, Seimo Biudžeto...

Verslo aplinka
2022.08.16
A. Anušauskas: Lietuvoje dar rugpjūtį rengiami penki mokymai Ukrainos kariams

Lietuva rugpjūtį pradės penkis apmokymus Ukrainos kariams, sako Arvydas Anušauskas, krašto apsaugos ministras.

Verslo aplinka
2022.08.16
J. Assange'o advokatės dėl šnipinėjimo padavė į teismą JAV žvalgybą

Vyriausybių paslaptis viešinančio tinklapio „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange'o advokatės pirmadienį...

Verslo aplinka
2022.08.16
Prieš prorusišką Donecko teismą stoja penki į nelaisvę paimti europiečiai 1

Rytų Ukrainoje į nelaisvę paimti penki kovotojai iš Europos šalių pirmadienį stojo prieš teismą prorusiškų...

Verslo aplinka
2022.08.16
Be mažiukų neišaugs ir dideli 1

Didžiosios Lietuvos biotechnologijų bendrovės ir toliau demonstruoja sėkmės rodiklius – didėja jų apyvarta,...

Nuomonės
2022.08.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku