Rusija tęsia puolimą Rytų Ukrainoje ir ruošiasi kitam karo etapui

Publikuota: 2022-07-17
Atnaujinta 2022-07-17 19:28
  • Kyjivas teigia stebintis Rusijos kariuomenės suaktyvėjimą visoje fronto linijoje.
  • Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša, kad Rusija nuo vasario jau yra netekusi 38.300 karių, 1.684 tankų.
  • Ukrainos generalinė prokurorė reikalauja Rusiją pripažinti teroristine valstybe.
  • Mykolajivo uostamiestyje Rusijos raketos pataikė į pramonės ir infrastruktūros objektą.
  • Rusijos gynybos ministeriją skelbia apie numuštus ukrainiečių straigtasparnius ir sunaikintą depą.
  • JK kariuomenės vadas komentarus apie prastą V. Putino savijautą vadina saviapgaule.

19:24 JT komisaras: Ukrainai reikia rimtai planuoti atstatymo darbus

Filippo Grandis, Jungtinių Tautų (JT) vyriausiasis pabėgėlių reikalų komisaras, interviu su „Interfax“ teigė, kad nors šiuo metu gali būti sunku galvoti apie šalies atstatymą, daugeliui civilių reikia atkurti namus, kurie dėl karo buvo sugriauti. Komisaras pasikartojo, kad jo vadovaujamas JT biuras toliau teiks pagalbą siekiant atstatyti nuniokotą Ukrainą.

18:19 Tęsiasi Charkivo bombardavimas

Rusijos karinės pajėgos toliau intensyvina Charkivo bombardavimą. Volodymyras Tymošenko, Charkivo srities Policijos vadas, pranešė, kad atakos Charkivo kaimuose vyko visą naktį ir dieną prieš tai. Nors kol kas apie aukas nepranešama, vietos valdžia ir Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, perspėja, kad vos prieš mėnesį išvaduotas teritorijas vėl rengiamasi pulti.

17:56 Zaporožėje girdėti sprogimai

Zaporožės srities taryba praneša, kad nuo 14 val. vietos laiku apie valandą buvo girdėti sprogimai netoli miesto centro. Pranešama, kad Rusijos pajėgos bombardavo priemiestį. Duomenų apie aukas kol kas nėra.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

17:28 Ukrainos generalinė prokurorė: Rusija turėtų būti pripažinta teroristine valstybe

Tokį reikalavimą savo „Twitter“ paskyroje paskelbė Iryna Venediktova, Ukrainos generalinė prokurorė. Šią žinutę ji paviešina būtent šiandien, kai sueina 8 m. po Malaizijos oro linijų skrydžio MH17 tragedijos. Iš Amsterdamo į Kualą Lampūrą skridęs lėktuvas krito Donecke ir pražudė 298 keleivius. 

Nepaisant to, kad Rusija neigė bet kokį įsitraukimą į šią nelaimę, tarptautiniai tyrimai atskleidė, kad buvo panaudoti priešlėktuvinių raketų paleidimo įrenginiai, kurie į Ukrainos teritoriją pateko iš Rusijos.

„Rusija turi būti pripažinta teroristine valstybe. 8 metus matėme bauginančius to įrodymus. Pastarieji 5 mėnesiai buvo Rusijos teroro viršūnė – 23.000 karo nusikaltimų, įvykdytų prieš civilius, įskaitant ir užsienio žurnalistus, kurie rašo tiesą“ – „Twitter“ rašė  I. Venediktova.

Lėktuvo tragediją „Twitter“ prisiminė ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis rašė, jog mintimis yra su giminėmis ir draugus visų, kurie skrydžio neišgyveno ir tapo nekaltomis Rusijos aukomis. 

„Šiuo metu Rusija Ukrainos žemėje toliau sėja gedulą ir mirtį“, – teigė V. Zelenskis.

 

17:07 JK kariuomenės vadas: komentarai apie prastą V. Putino savijautą –  saviapgaulė

JK admirolas Tony Radakinas „saviapgaule“ pavadino spėliones, kad Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, sunkiai serga ar galėtų būti nužudytas. T. Radakinas taip pat pridūrė, jog jo duomenimis, per invaziją jau žuvo ar buvo sužeisti 50.000 rusų karių, sunaikinta beveik 1.700 rusiškų tankų ir apie 4.000 šarvuočių. Daugiau galite sužinoti čia.  

16:28 Rusija neigia ketvirtadienį vykusias atakas Vinicoje 

Rusijos nacionalinis transliuotojas šiandien pranešė apie ketvirtadienį Vinicoje įvykusias raketų atakas, per kurias žuvo 23 žmonės, įskaitant septynmetį ir aštuonmetį berniukus bei keturmetę mergaitę. Televizija šiuos teiginius vadino neteisingai ir propagandiniais. Tuo tarpu šiandien Vinicoje vyksta keturmetės Lizos laidotuvės, praneša „The Guardian“.

16:20 Rusijos gynybos ministerija skelbia apie sėkmingas atakas 

Rusijos gynybos ministerija skelbia, kad jų kariuomenė numušė ukrainiečių MI-17 straigtasparnį. Esą tai įvyko netoli Sloviansko. Skelbiama ir apie numuštą SU-25 lėktuvą netoli Charkovo bei sunaikintą Odesos depą, kuriame laikytos harpūninės priešlaivinės raketos, gautos kaip NATO šalių parama. Nei „The Guardian“, nei „Reuters“, kuriuos portalas cituoja, negali iki galo patikrinti šios informacijos.

15:40 Praėjus 2 d. po raketos atakos Dnipre, mieste užgesintas gaisras

Pasak Valentyn Rezničenko, Dnipro srities gubernatoriaus, pramoniniame pastate su ugnimi kovojo 90 ugniagesių, jie užtruko 38 valandas. Į pastatą prieš 2 d. pataikius Rusijos raketai žuvo 3 žmonės, 16 sužeisti, 1 žmogus dingo, jo ieškoma, skelbia „The Kyiv Independent“.

14:47 Rusija vėl smogė raketomis Mykolajivui, tęsia puolimą Rytų Ukrainoje

Įsiveržusios Rusijos pajėgos smogė raketomis pramoniniams objektams strategiškai svarbiame Ukrainos pietiniame Mykolajivo uostamiestyje, Maskvai siekiant užimti daugiau teritorijos šalies rytuose. Daugiau skaitykite čia

14:23 Briansko srities gubernatorius pranešė apie Zernovo kaimo apšaudymą

Aleksandras Bogomazas, Briansko srities gubernatorius, pranešė apie Zernovo kaimo apšaudymą.

„Šiandien Ukrainos ginkluotosios pajėgos vėl apšaudė Zernovo kaimą iš Ukrainos teritorijos. Pirminiais duomenimis, buvo iššauti 29 artilerijos sviediniai", – savo „Telegram“ kanale, kurį cituoja „Interfax“, rašė gubernatorius.

Pasak jo, tarp gyventojų nėra aukų ar sužeistųjų, o civiliniai objektai nenukentėjo.

13:54 Sulaikytas pareigūnas, įtariamas informacijos Rusijai nutekinimu

Ukrainos Valstybinis tyrimų biuras pranešė, kad liepą sulaikytas aukščiausio lygio Saugumo tarnybos pareigūnas, kuris perduodavo Ukrainos žvalgybos ir įslaptintą informaciją Rusijos specialiosioms tarnyboms. Nors pats biuras nenurodė pareigūno pavardės, „Ukrainska Pravda“ paskelbė, kad tai Olehas Kulinichas, buvęs Saugumo tarnybos Kryme vadovo pavaduotojas. Prezidentas Volodymyras Zelenskis šias pareigas O. Kulinichą paskyrė eiti 2020 m. spalį ir atleido šiemet kovo 2 d.

 

13:08 Energetikos ministerija: elektros tiekimas atstatytas 17.000 vartotojų

Ukrainos Energetikos ministerija pranešė, kad elektros tiekimas atstatytas 17.350 vartotojų, nors 600.000 žmonių išlieka be jos dėl per karinius veiksmus sugriautos infrastruktūros. Daugiausia elektros tiekimas atnaujintas Donetsko srityje –16.950 vartotojų ir 400 Zaporožėje, praneša „The Kyiv Independent“.

11:43 Buvęs JK ministras pirmininkas, Tony Blairas: „Artėja Vakarų dominavimo pabaiga“.

Buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas T. Blairas teigia, kad karas Ukrainoje rodo Vakarų šalių dominavimo pasaulyje pabaigą. Politiko teigimu, šiuo metu vis daugiau partnerysčių su Rusija mezganti Kinija kyla ir užima super-valstybės statusą, T. Blairo kalbą cituoja „Reuters“.

Pasak T. Blair‘o, pasaulis kurį laiką buvo beartėjantis prie istorinio lūžio taško, panašaus į tokį, kuris vyko, kai baigėsi Šaltasis karas ar žlugo Sovietų Sąjunga, tačiau pastarieji įvykiai rodo, jog Vakarai akivaizdžiai yra apleidę galios poziciją.

„Artėjame prie Vakarų pasaulio politinio ir ekonominio dominavimo pasaulyje pabaigos“, – teigė T. Blairas.

10:24 Rusija nuo vasario neteko 38.300 karių 

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša, kad Rusija nuo vasario jau yra netekusi 38.300 karių, 1.684 tankų, 3.879 šarvuočių, 2.746 transporto priemonių ir kuro bakų, 846 artilerijos sistemų, 248 daugkartinio paleidimo raketų sistemų, 110 priešlėktuvinės gynybos sistemų, 188 sraigtasparnius, 220 lėktuvų ir 15 katerių, praneša „The Kyiv Independent“.

 

09:20 Indonezija: G-20 atstovai susitikimą baigė be bendro komunikato dėl karo Ukrainoje

Per Indonezijoje vykusias Didžiojo dvidešimtuko (G-20) finansų ministrų ir centrinių bankų vadovų susitikimą daugelio šalių atstovai pasmerkė Rusijos invaziją į Ukrainą, taip pat paragino Maskvą nutraukti karą, paskelbtame baigiamajame pareiškime nurodė renginio šeimininkai.

Dvi dienas trukęs susitikimas kurortinėje Balio saloje baigėsi be bendro komunikato, nepavykus išspręsti nesutarimų su Rusija dėl ginkluoto konflikto Europoje.

 

08:49 ES aptars galimybes sugriežtinti sankcijas Rusijai

Kyjivui pareiškus, kad Maskva naudoja didžiausią Europoje atominę elektrinę kaip bazę ginklams laikyti ir aplinkinėms Ukrainos teritorijoms apšaudyti, ES pirmadienį ketina aptarti galimybes griežtinti sankcijas Rusijai.

Padėtis per invaziją užgrobtoje Zaporižios AE yra „itin įtempta“, pareiškė Petro Kotinas, Ukrainos atominės energetikos agentūros vadovas. Jo teigimu, Rusijos pajėgos jėgainės teritorijoje dislokavo raketų kompleksų ir iš jų apšaudo Dnipro sritį.

Valentynas Rezničenka, Regiono gubernatorius, pranešė, kad per „ugnies liūtį“ raketomis „Grad“ buvo smogta kai kuriems gyvenamiesiems rajonams. Pasak gubernatoriaus, „gelbėtojai po griuvėsiais rado du žuvusius žmones“ prie Dniepro upės esančiame Nikopolio mieste.

Besitęsiančiam konfliktui vis labiau aštrinant pasaulinę energetikos ir maisto krizę, ES užsienio reikalų ministrai svarsto galimybę uždrausti aukso pirkimą iš Rusijos. Tokią priemonę šaliai jau taiko Didysis septynetas (G-7).

08:06 Kyjivas: Rusija ruošiasi kitam Ukrainos puolimo etapui

Rusija ruošiasi kitam Ukrainos puolimo etapui, Vadymą Skibitskyi, Ukrainos karinėms žvalgybos atstovą, cituoją „Reuters“ po to, kai Maskva pareiškė, kad jos pajėgos sustiprins karinius veiksmus „visose operacijų zonose“.

Rusijos raketos smogė įvairiems miestams Ukrainoje, per pastarąsias dienas Kyjivo teigimu, žuvo dešimtys žmonių. V. Skibitskyi teigimu, tai buvo ne vien raketų smūgiai iš oro ar jūros.

„Matome apšaudymą visoje sąlyčio linijoje, per visą fronto liniją. Aktyviai naudojama taktinė aviacija ir puolimo sraigtasparniai. Iš tiesų visoje fronto linijoje matyti tam tikras priešo suaktyvėjimas... Akivaizdu, kad dabar vyksta pasiruošimas kitam puolimo etapui.“ – sako V. Skibitskyi.

Šeštadienio įvykių juostą galima rasti čia.   

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Estija išsiuntė vizų režimą pažeidusius Rusijos žurnalistus

Estijos policija vėlai penktadienį išlaipino iš traukinio ir sulaikė du vizų režimą pažeidusius Rusijos...

Pasitraukus vyriausiajai epidemiologei, A. Dulkys svarstys šios pareigybės likimą

Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti...

Per užpuolimą subadytas rašytojas S. Rushdie prijungtas prie kvėpavimo aparato

Britų rašytojas Salmanas Rushdie, dėl savo kūrybos sulaukęs Irano grasinimų jį nužudyti ir priverstas...

Pasienyje su Baltarusija į Lietuvą neįleistas 61 neteisėtas migrantas

Lietuvos pasieniečiai prie sienos su Baltarusija per pastarąją parą apgręžė 61 neteisėtą migrantą, šeštadienį...

Estijai uždraudus atvykti rusams, Lietuva vertina šį sprendimą, pasisako už ES ribojimus 1

Estijai uždraudus į šalį atvykti Šengeno vizas gavusiems rusams, Lietuva teigia vertinantį tokį kaimynės...

Rusijos BVP antrąjį ketvirtį susitraukė 4% 2

Rusijos ekonomika 2022 m. antrąjį ketvirtį, t. y. pirmą pilną ketvirtį po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą,...

Verslo aplinka
2022.08.12
V. Landsbergis užsikrėtė koronavirusu 1

Pirmasis faktinis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis užsikrėtė koronavirusu.

Verslo aplinka
2022.08.12
Iranas užsiminė galįs sutikti su pasiūlytu kompromisu dėl branduolinės sutarties

Iranas gali sutikti su Vienoje parengtu galutiniu kompromisiniu pasiūlymu, turinčiu išgelbėti 2015 metų...

Verslo aplinka
2022.08.12
Kinija pasipiktino – galimas poveikis prekių logistikai dar tik spėliojamas Premium 2

Kol nėra žinomas tikslios Kinijos pareiškimo nutraukti bendradarbiavimą su Lietuvos Susisiekimo ministerija...

Logistika
2022.08.12
Baltarusijoje stabdoma lietuviškos Pelesos mokyklos veikla

Baltarusijos priešgaisrinės apsaugos inspekcijos pareigūnams nustačius galimų pažeidimų pristabdyta...

Verslo aplinka
2022.08.12
Po viceministrės vizito Taivane Kinija nutraukia ryšius su Lietuva susisiekimo srityje 12

Reaguodama į susisiekimo viceministrės vizitą Taivane šią savaitę Kinija pareiškė įvedanti jai sankcijas ir...

Verslo aplinka
2022.08.12
Vokietija, taupydama dujas, žiemą ketina mažinti viešųjų pastatų šildymą

Vokietija žiemą sumažins viešųjų pastatų šildymą, kad sumažintų dujų poreikį, Rusijai sumažinus šių energijos...

Verslo aplinka
2022.08.12
Vokietija sustabdė karines operacijas Malyje

Vokietijos gynybos ministerija penktadienį pranešė sustabdžiusi daugumą savo operacijų Malyje, kariškių...

Verslo aplinka
2022.08.12
A. Aslundas. Kaip susirasti draugų ir išsekinti Rusijos karo mašiną

Sankcijos, kurias Vakarai įvedė Rusijai dėl jos agresijos Ukrainos atžvilgiu, tampa griežtesnės. Dabar...

Nuomonės
2022.08.12
Kinijos kariniai žaidimai parodė jos pažeidžiamumą Premium

Kinijos laivyno manevrai Taivano sąsiauryje vertinami kaip nepageidautini ne tik savo nepriklausomybę...

Logistika
2022.08.12
Vokiečių ministras siūlo ES leisti kombinuotas vakcinas nuo kelių COVID-19 atmainų

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras penktadienį sakė, kad Europos Sąjungos vaistų priežiūros agentūra...

Verslo aplinka
2022.08.12
ES pirmininkaujanti Čekija siūlo Bendrijai plėsti sankcijas ir nebeišduoti vizų Rusijos piliečiams 17

Čekija, kuri šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai (ES), penktadienį pareiškė, kad draudimas išduoti vizas...

Verslo aplinka
2022.08.12
G. Schroderio akibrokštas: dėl panaikintų privilegijų patraukė Vokietijos parlamentą į teismą

Buvęs kancleris Gerhardas Schroderis patraukė Vokietijos parlamentą į teismą už sprendimą panaikinti kai...

Verslo aplinka
2022.08.12
ES teismas pertekliniu įvertino Lietuvos reikalavimą deklaruojant skelbti artimųjų vardus

Lietuvoje galiojantis reikalavimas viešiesiems asmenims nurodyti artimųjų, dėl kurių gali kilti interesų...

Verslo aplinka
2022.08.12
VSD: A. Paleckio asociacijai suteiktas paramos gavėjo statusas atrodo prastai

Darius Jauniškis, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas, sako, jog jam prastai atrodo valstybės...

Verslo aplinka
2022.08.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku